یکی از محبوب‌ترین و جذاب‌ترین بازی‌ها طی چند سال گذشته بازی Minecraft بوده که به خوبی جای خود را در قلب همه باز کرده است. برای معرفی بازی Minecraft باید بگوییم که این بازی سه بعدی و به صورت پیکسلی است و همین موضوع این گیم را از سایر بازی‌های مشابه متمایز کرده است.

جالب است بدانید که سازندگان این بازی آزادی عمل باورنکردنی را برای بازیکنان در نظر گرفته‌اند. از طرفی این گیم روی مودهای مختلف، با فضاهای خاص و سرگرم‌کننده طراحی شده است. اما آیا اصلاً می‌دانید Minecraft به چه معناست؟ هدف از این بازی چیست و بازیکن چه چیزی را دنبال می کند؟

اگر تمایل دارید که قوه خلاقیت خود را به کار بگیرید، در انتخاب این بازی شک نکنید. با ما همراه باشید تا این بازی سرگرم‌کننده را به شما معرفی کرده و ترفندهای کلیدی را با شما در میان بگذاریم.

معرفی بازی Minecraft

معرفی بازی Minecraft

پیش از پرداختن به معرفی بازی Minecraft بهتر است بدانیم که اصلاً Minecraft به چه معناست؟

Minecraft به معنای معدن کاری یا ساختن است. در این بازی تنها محدودیت شما قوه تخیلتان است. نکته جالب توجه در خصوص این گیم آن است که هیچ سناریو، داستان یا هدفی برای آن تعریف نشده است.

به همین خاطر است که این بازی خلاقیت شما را می‌طلبد. با انتخاب ماین کرافت در دنیایی نامحدود قرار می‌گیرید که امکان انجام هر کاری را دارید. این بازی در ادیشن‌های مختلفی در دسترس قرار گرفته است و موجانگ، سازنده آن، با بهبود این بازی به جذابیت هر بیشتر آن افزوده است.

این گیم گرافیک چندان قدرتمندی ندارد و به راحتی روی سیستم‌های مختلف و گوشی‌های تلفن همراه قابل نصب است. این بازی به صورت اول شخص طراحی شده، اما شما می‌توانید به صورت تیمی و آنلاین Minecraft را بازی کنید.

اما در ماین کرافت امکان انجام چه کارهایی را داریم؟

در رابطه با داستان Minecraft چه می‌دانید؟

همانطور که پیش‌تر بدان اشاره کردیم ماین کرافت دنیایی نامحدود را در اختیار کاربر قرار می‌دهد. اما در این دنیای نامحدود چه کاری باید انجام بدهیم؟

این بازی را می‌توان در دو کلمه خلاصه کرد: جمع کردن و ساختن. در Minecraft نخست باید به دنبال منابع باشید تا به کمک این منابع یعنی بلوک‌ها، سازه مورد نظر خود را بسازید.

البته این بازی تنها به ساخت و ساز محدود نمی‌شود؛ شما در این بازی می‌توانید کشاورزی یا ماهیگیری را تجربه کنید. معجون‌های خاص بسازید یا حیوان‌ها اهلی کنید. این بازی به شما اجازه می‌دهد که هر آنچه در ذهن خود می‌پرورانید را پیاده‌سازی کنید.

در Minecraft شما باید دنیای نامحدودی که پیش رویتان قرار دارد را کشف کنید. با انتخاب این بازی هیچ گاه دچار یکنواختی نمی‌شوید؛ چرا که سازندگان ماین کرافت فضاهای متنوعی مانند مناطق کوهستانی، جنگلی، صحرا، دریا، مواد مذاب و مواردی از این قبیل را برای کاربر طراحی کرده‌اند.

همه چیز در این بازی به شما و کشف‌های شما بستگی دارد. هر چه بیشتر بگردید، با مکان‌های جدیدتری روبه رو می‌شوید. با این حال ساخت و ساز تنها مود این بازی نیست؛ نسخه تجاری ماین کرافت شامل سه مود مختلف می‌شود:

  • خلاقیت (creative)
  • بقا (Survival)
  • Hardcore

چنانچه مود بقا را انتخاب کنید، باید به دنبال منابعی برای رفع گرسنگی و بهبود سلامتی خود باشید. در حالت دوم یعنی خلاقیت داستان کمی متفاوت می‌شود؛ در این حالت درجه‌ای برای گرسنگی یا سلامتی کاربر در نظر گرفته نشده است. بنابراین بازیکن این امکان را دارد که آزادانه عمل کند و هر آنچه دوست دارد را خلق کند.

در نهایت در حالت سوم یعنی Hardcore بازیکن تنها یک جان دارد. این حالت کاملاً شبیه به حالت بقاست؛ با این تفاوت که بعد از مرگ باید دنیایی که ساخته است را حذف کند.

روش بازی Minecraft چگونه است؟

تجربه بازی ماین کرافت

حال که معرفی بازی Minecraft به اتمام رسید، نوبت آن است که با چگونگی انجام این بازی آشنا شویم. همه چیز در این بازی به صورت مربعی و پیسکلی است و هیچ انحنایی به چشم نمی‌خورد. با این حال بازیکن می‌تواند به کمک انواع سنگ معدن، درخت یا گیاهان و حیوانات هرچه آنچه که می‌خواهد را بسازد.

این مطلب را حتما بخوانید  پنجاه فیلم برتر سال ۲۰۱۹ قسمت سوم

مواد اولیه یا مواد خام به دست آورید

مواد اولیه را می‌توان به شکل‌های مختلفی تهیه کرد. به عنوان مثال شما این امکان را دارید که سنگ معدن آهن را استخراج کرده، در کوره ذوب کنید و در نهایت از آن‌ها شمش یا ملیه‌های آهنی بسازید.

البته این سنگ‌ها را می‌توان به ابزارهای مختلفی مانند بیل، شمشیر، چنگک، تبر، قیچی، درب و وسایل دیگر تبدیل کرد. پیش از این کار بازیکن باید یک میز کار از چوب درخت و یک کوره از سنگ‌های استخراج شده بسازد.

چنانچه مود بقا را بازی می‌کنید، باید به دنبال ساختن پناهگاه به منظور حمله احتمالی هیولاها باشید. همانطور که مشخص این بازی شما را وادار می‌کند که به همه جوانب فکر کنید.

منابع اساسی را با خلاقیت خود بسازید

قسمت دیگر بازی ماین کرافت شامل کشاورزی و استفاده از حیوانات برای به دست آوردن منابع غذایی است. به عنوان مثال از گاوها گوشت و چرم می‌توان به دست آورد یا از نیشکر برای تهیه قند استفاده می‌شود.

. حتی در حالت بقا نیز برای دفاع از خود باید زره، کمان یا شمشیر بسازید. به همین خاطر است که ماین کرافت به عنوان بازی سرگرم‌کننده و جذاب شناخته می‌شود

ساختمان‌هایی بزرگ و کوچک

ساختمان ها در ماین کرافت

ساختمان‌ها بخش اعظمی از بازی Minecraft را به خود اختصاص می‌دهند. بازیکن این امکان را دارد که از کلبه‌های کوچک گرفته تا شهرهای عظیم و پهناور را بسازد. در مود خلاقیت این بازی کلیه مواد خام و دستکاری شده به راحتی در دسترس بازیکن قرار می‌گیرد. او این امکان را دارد که بدون هیچ نگرانی درباره از دست دادن جان به طراحی و ساخت بپردازد.

دقیقاً به همین خاطر است که این بازی انتخابی ایده‌آل برای کودکان است؛ چرا که ماین کرافت نبوغ و خلاقیت کودک را برمی انگیزد.

Minecraft را با دوستان خود بازی کنید

معرفی بازی Minecraft با دوستان

اگر به بازی به صورت تیمی علاقه‌مند هستید، معرفی بازی Minecraft به دوستان و آشنایان خود را فراموش نکنید. افرادی که از اینترنت یکسانی استفاده می‌کنند (مانند اعضای یک خانواده) می‌توانند به دنیای یکدیگر در ماین کرافت دسترسی داشته باشند.

این موضوع یکی از جذاب ترین جنبه‌های بازی ماین کرافت است؛ چرا که بازیکنان در ساخت وسایل یا خانه‌ها با یکدیگر همکاری می‌کنند. بازیکنان از طریق این بازی می‌توانند مدیریت منابع، تجارت و مهارت‌های مختلف را بیاموزند، سرگرم شوند و از تجربه این بازی لذت ببرند.

دانلود Minecraft با یک کلیک

حال که با این بازی فوق‌العاده جذاب و خلاقانه آشنا شدید، نوبت به دانلود آن می‌رسد. برای دانلود این برنامه نیاز به ایجاد یک حساب کاربری دارید. به منظور ایجاد حساب کاربری به وب سایت Minecraft.net مراجعه کرده و آدرس ایمیل و پسوورد را وارد کنید.

در ادامه باید منتظر یک ایمیل تاییدیه از شرکت موجانگ باشید. هنگامی که روی لینک تاییدیه کلیک کنید، وارد سایت خواهید شد و امکان دانلود این برنامه را دارید. البته این بازی در دو نسخه تجاری و نمایشی عرضه شده است.

برای دانلود رایگان این برنامه روی دانلود کلیک کنید.

معرفی بازی Minecraft؛ دنیایی نامحدود از خلاقیت‌ها

هنگامی که صحبت از بازی‌های سرگرم کننده می‌شود، قطعاً بازی Minecraft نیز به گوش می‌رسد. مهم‌ترین مشخصه این بازی عدم تعریف داستان یا سناریوی خاصی برای آن است. درواقع این شما هستید که هدف از بازی را تعیین می‌کنید.

این موضوع بدان معناست که شما باید به کشف این بازی بروید و از خلاقیت و نبوغ خود استفاده کنید. آنچه ماین کرافت خاطرانگیز می‌کند، طراحی پیکسلی آن است. این بازی نیازی به گرافیک خاصی ندارد. Minecraft را دانلود کنید و از این بازی سرگرم‌کننده لذت ببرید.