وقتی به عنوان یک کارآفرین تصمیم به راه اندازی مغازه در دبی می گیرید، باید حوزه فعالیت خود را برای افتتاح فروشگاه مشخص کنید. کسب‌وکارهایی مانند خرده‌فروشی‌ در بیشتر نقاط دبی موفق هستند. برخی از مناطق به ویژه در جایی که اکثریت جمعیت از نظر مالی قوی هستند و به سرعت در حال رشد هستند، سود بیشتری به شما می دهند. علاوه بر این، اکثر ساکنان داخلی و خارجی از درآمد خوبی در دبی برخوردار هستند.

هر ساله هزاران گردشگر به دبی سفر می کنند و یا در دبی اقامت می گیرند، که این نیز یک عامل تقویت کننده در بخش خرده فروشی است. با این حال، مغازه‌های خرده‌فروشی زیادی در این کشور وجود دارد، اما فرصت‌های جدیدی همیشه برای کسب‌وکارهای خرده‌فروشی در راه است. برای دریافت اطلاعات کامل در مورد “راه اندازی مغازه در دبی” لطفا تا آخر با ما همراه باشید.

راه اندازی مغازه در دبی

مزایای راه اندازی مغازه در دبی چیست؟

مغازه داری در دبی یک صنعت پر رونق است که حدود ۲۲٫۸۵ درصد از تولید ناخالص داخلی امارات را پوشش می دهد. امارات برای افرادی که مایل به ایجاد کسب و کار خرده فروشی در دبی هستند و تصمیم دارند، مغازه افتتاح کنند، مزایای مختلفی در نظر می گیرد. برای اثبات این ادعا، ۶ مزیت اصلی که کارآفرینان، سرمایه‌گذاران و صاحبان مشاغل می‌توانند از راه‌اندازی مغازه برخوردار شوند را بررسی کردیم:

انتخاب محل کسب و کار

دبی بیش از ۳۰ منطقه آزاد و همچنین بسیاری از مکان های سرزمین اصلی را برای بازرگانان خارجی فراهم می کند تا در دبی مغازه باز کنند. مناطق آزاد دارای مزایایی همچون مالکیت کامل شرکت، مالیات صفر و همچنین بازگشت سود ۱۰۰ درصدی را برای شرکت فراهم می کند. اگرچه، شرط منطقه آزاد این است که شما باید فقط در خارج از دبی تجارت کنید.

در حالی که، مالکان سرزمین اصلی نیز از مزایای مشابه یعنی مالیات صفر، مالکیت کامل مانند منطقه آزاد برخوردار هستند، اما آزادی بیشتری برای اداره یک تجارت در خارج و همچنین در منطقه بازار محلی امارات خواهند داشت. انعطاف پذیری محل کسب و کار به خارجی ها اجازه می دهد تا راه اندازی مغازه در دبی به راحتی انجام دهند.

فراوانی فرصت های توسعه

دبی چندین فرصت برای گسترش تجارت مانند تجارت B2C، B2B و C2B را به کارآفرینان ارائه می دهد. علاوه بر این، افراد پیشرفته و آگاه دبی از رشد فروش آنلاین و سایر مشاغل تجارت الکترونیک حمایت می کنند. همچنین، شما در انجام تبلیغات دیجیتال و تبلیغات آنلاین مشابه آزاد هستید.

دولت حامی برای راه اندازی مغازه در دبی

دولت دبی همکاری و حمایت مستمری را به سرمایه گذاران از سراسر جهان ارائه می دهد. این دولت به شما طرح های تجاری سودآور و امکانات برتری در طول سال ارائه می دهد. همچنین دولت دبی به کارآفرینان، سرمایه گذاران و صاحبان مشاغل نیز اقامت طولانی مدت ارائه می دهد. برای آشنایی با مزایا و معایب زندگی در دبی به مقاله دیگر من در اینترنت چک مراجعه کنید.

راه اندازی مغازه در دبی

روش راه اندازی آسان کسب و کار

دبی یکی از بهترین ساختارهای قانونی تعاونی را برای همه سرمایه گذاران و کارآفرینان دارد. همچنین شما به راحتی می توانید تمام مدارک مجوزهای خود را برای راه اندازی مغازه در دبی را ظرف چند روز بگیرید.

استاندارد بالای زندگی

به غیر از افتتاح کسب و کار، می توانید از یک زندگی با کیفیت در دبی نیز لذت ببرید. امارات متحده عربی رتبه بیستم را در شاخص کیفیت زندگی جهانی دارد. دلایل آن امکانات بیمارستانی درجه یک، بهترین زیرساخت ها و افراد با استعداد و شگفت انگیز است. اکثر جمعیت دبی خارجی هستند، بنابراین شما می توانید با افراد جوامع، فرهنگ ها و مذاهب مختلف زندگی کنید.

این مطلب را حتما بخوانید  3 راه برای کسب درآمد از آپارات

مزایای مالیاتی با راه اندازی مغازه در دبی

دولت دبی مزایای مالیاتی زیادی را به کارآفرینان ارائه می دهد تا به دنبال سرمایه گذاری بیشتر باشند. بسیاری از سیاست‌های لیبرالیست‌ها بر سرمایه‌گذاران تمرکز می‌کنند و راه‌اندازی مشاغل خرده‌فروشی را ساده‌ می‌کنند.

پس از راه اندازی مغازه در دبی شما از پرداخت مالیات بر درآمد، عوارض واردات و صادرات یا مالیات شخصی آزاد هستید. با این حال، ممکن است مجبور شوید ۵٪ مالیات بر ارزش افزوده اجباری، با توجه به فعالیت تجاری خرده فروشی که انتخاب می کنید، بدهید.

راه اندازی مغازه در دبی

مراحل افتتاح مغازه در دبی چیست؟

فرآیند افتتاح یک فروشگاه در دبی در مقایسه با سایر نقاط جهان بسیار ساده است. به سادگی مراحل زیر را دنبال کنید و ظرف یک هفته مغازه خود را راه اندازی کنید.

ثبت نام و مجوز مغازه در دبی

شما باید مجوز خرده فروشی و سایر گواهینامه های لازم را از مقامات دریافت کنید. نهاد دولتی که مجوزهای خرده فروشی دبی را صادر می کند، DED یا وزارت توسعه اقتصادی است.

صلاحیت کسب و کار را بشناسید

ممکن است یک فروشگاه در مرکز خرید دبی یا یک فروشگاه کوچک در بازار مینا باز کنید، اما دانستن حوزه قضایی مهم است. برای راه اندازی یک مغازه خرده فروشی در دبی، باید شرایط صلاحیت قضایی را دنبال کنید و به ساختار سهامداری استاندارد، در امارات متحده عربی پایبند باشید.

مجوزهای مورد نیاز برای راه اندازی مغازه اجاره ای در دبی

راه اندازی یک مغازه اجاره ای در دبی با چند چالش همراه است. انتخاب محل فروشگاه مهم است. با این حال، لیستی از مجوزهایی که از شهرداری دبی نیاز دارید را نیز به همراه دارد.

مدارک مورد نیاز برای افتتاح مغازه در دبی چیست؟

مدرک مورد نیاز به نوع فعالیت های تجاری خرده فروشی بستگی دارد. مدارک مورد نیاز برای ثبت نام و افتتاح فروشگاه خرده فروشی در دبی عبارتند از:

  • کپی گذرنامه کلیه سهامداران و مدیران
  • کپی ویزای اقامت دبی صاحبان
  • سند مالکیت یا قرارداد اجاره رسمی مغازه شما

هزینه راه اندازی مغازه در دبی چقدر است؟

آیا به هزینه های مورد نیاز برای راه اندازی یک مغازه در دبی فکر می کنید؟ باز کردن یک فروشگاه خرده فروشی در دبی حداقل ۲۰۳۴۰ درهم، هزینه های بی شماری برای پرداخت و هزینه یادداشت رتبه بندی را به همره دارد. برای مجوز تجاری مشترک، به ۱۵۰۰ درهم به اضافه پرداخت ۱۰۰۰۰ درهم به شهرداری دبی نیاز دارید.

علاوه بر این، شما باید ۳۰۰۰ درهم به وزارت توسعه اقتصادی (MED) و ۱۲۰۰ درهم به اتاق بازرگانی دبی بپردازید. هزینه های دیگری مانند اجاره مغازه و پرداخت حقوق به کارمندان نیز وجود دارد.

راه اندازی مغازه در دبی

جمع بندی

راه اندازی یک مغازه خرده فروشی در دبی می تواند درهای موفقیت را برای سرمایه گذاران، صاحبان مشاغل و کارآفرینان باز کند. با این حال، این کار به یک فرآیند ثبت نام مناسب نیاز دارد که شامل ارسال اسناد متعدد و تأییدیه‌های چندین بخش می‌شود. فرآیند افتتاح فروشگاه خرده فروشی اصلا آسان نیست و ممکن است برای انجام این کار به پشتیبانی حرفه ای نیاز داشته باشید. می توانید سوالات خود را از همکاران ما در بخش پشتیبانی بپرسید که بهترین پشتیبانی را برای انجام راه اندازی کسب و کار در دبی و امارات ارائه می دهند. مشاوران ما به شما کمک می کنند تا کل عملیات فروشگاه خرده فروشی خود را اجرا کنید.