چربی های اطراف شکم و پهلوها علاوه بر اینکه ظاهر خوبی ندارند روی سلامتی بدن نیز تاثیر می گذارند. داشتن شکم گنده و چربی های اطراف شکم در هیچ کجای دنیا مزیت حساب نمی شود. از لحاظ پزشکی مستندات زیادی در مورد ارتباط بیماری های قلبی، چربی خون، فشار خون بالا و …. با چاقی و اضافه وزن وجود دارد. همین امروز تصمیم بگیرید این کیلوهای اضافی را کم کنید تا شاهد تناسب اندام و سلامت جسم تان باشید. بر ای لاغری شکم و پهلو چند حرکت ورزشی اختصاصی را معرفی می کنم. انجام این حرکات ورزشی در ابتدا کمی دشوار است ولی تاثیر آن را از همان هفته های اول هم می توان دید.

آمادگی قبل از شروع حرکات ورزشی

تغییر سبک زندگی ساده ترین راه برای خلاص شدن از چربی های زائد شکم و پهلوهاست. پیاده روزی روزانه حداقل نیم ساعت، خوردن غذاهای سالم و پخته شده، نوشیدن مقدار کافی آب و مایعات، همگی موجب سلامت بدن شده و از تجمع چربی ها در شکم و پهلو پیشگیری می کنند. با این ورزش ها هم روند چربی سوزی به مراتب سریع تر می شود. قبل از شروع حتما به مدت ۱۰ دقیقه بدن را گرم کنید. دو درجا یا حرکت پروانه و بالا و پایین پریدن، حسابی بدن را گرم می کند.

لاغری شکم و چربی های شکمی

دراز نشست بهترین ورزش بر ای لاغری شکم و پهلو

تعداد و یا سرعت دراز و نشست اهمیتی ندارد. مهم انجام صحیح حرکت دراز و نشست است. زیر انداز را روی زمین پهن کرده و روی آن به پشت دراز بکشید. کف پاها روی زمین و دست ها را پشت سر بگذارید. در این حرکت نباید هیچ فشاری به گردن یا کمر وارد شود. موقع انجام این حرکت همه تمرکز خود را روی ماهیچه های شکم قرار دهید. در حالیکه نگاه تان به سقف است، سر و شانه را از زمین بلند کنید. به وضعیت نشسته نزدیک شده و به آرامی در وضعیت قبلی قرار بگیرید. در روزهای بعد، اینکار راحت تر خواهد بود. می توانید دراز و نشست را به صورت ساده و یا ضربدری نیز انجام دهید.

این مطلب را حتما بخوانید  درمان کمبود تستوسترون در مردان

اگر انجام این حرکت برایتان دشوار است از تعداد کم شروع کنید. به مرور تعداد دراز و نشست را افزایش دهید. سعی کنید حرکت را درست انجام دهید در این وضعیت فشار را روی شکم و پهلوها حس خواهید کرد. اگر دچار کمر درد یا احساس درد در ناحیه پشت و گردن شدید، احتمالا دراز و نشست را صحیح انجام نمی دهید.

ورزش موثر برای لاغری شکم و پهلوها

حرکت پلانک برای لاغری شکم و پهلو

این حرکت علاوه بر ماهیچه های شانه، عضلات سرینی( باسن)، ماهیچه های راست شکم بالا و پایین را نیز تقویت می کند. تقویت ماهیچه ها در پایین تنه موجب کاهش چربی های اضافه در پهلوها، شکم و باسن می شود.

  • برای انجام این حرکت ابتدا روی زمین زانو زده و آرنج خود را روی زمین بگذارید.
  • سپس به آرامی پای راست و چپ را همانند تصویر به عقب دراز کنید.
  • در این وضعیت سر و گردن، کمر و باسن در یک خط قرار دارند. فشار اصلی روی عضلات شکم است.
  • در این حالت به مدت ۳۰ تا ۶۰ ثانیه باقی بمانید. حرکت را در ست ۳ تایی انجام دهید.

حرکت پلانک

حرکت کوهنوری و لاغری شکم و پهلو

این حرکت یکی از بهترین ورزش ها برای آب کردن چربی های دور شکم است.

  • برای شروع دست ها را مانند تصویر در همین موقعیت قرار دهید.
  • سر و گردن، کمر و باسن کاملا صاف و کشیده باشد.
  • با بلند کردن پای راست و خم کردن زانو، پا را به سمت سینه بیاورید.
  • تکرار این حرکت را با پای دیگر نیز انجام دهید.
  • برای اینکه کالری سوزی بیشتری داشته باشید، کوهنوردی را سریع تر انجام دهید.
  • تصور کنید از کوه بالا می روید و پاها را مرتب بالا و پایین و خم و راست کنید.

برای خلاص شدن از چری های دور شکم می توانید روزی ۲۵ تا ۳۰ بار حرکت کوهنوردی را انجام دهید.