اگر این مطلب را میخوانید احتمالا خیلی از شما به دنبال انتخاب سرویس اینترنت از نوع ای دی اس ال هستید ، ممکنه با سرویس دهنده های مختلف هم تماس گرفته باشید ولی یکی از سوالاتی که ذهن شما را مشغول کرده.
این است که :تفاوت انواع اینترنتadsl چیست.

بگذارید چیزی را برای شما توضیح دهم تفاوت این سه نوع سرویس در سرعت ارائه اینترنت است.

اینترنتadsl


ای دس اس ال
که معمولا ADSL1 هم گفته می شود پایه ای ترین شکل پهنای باند اینترنت است که از طریق یک سیم تلفن به خانه شما می رسد.
در این نوع ۴ مدل مختلف پهنای باند وجود دارد که بیشترین آن به ۸۱۹۲ کیلوبیت در ثانیه هست.
چهار سرعت مختلف ۲۵۶kbps/64kbps, 512kbps/128kbps, 1,500kbps/256kbps می باشد.

ADSL با سرعت دانلود ۲۵۶/۶۴ کیلوبایت بر ثانیه

 پایه ای ترین شکل پهنای باند است ، برای کسانی که سال ها از سرعت ۶۴ کیلوبایت بر ثانیه استفاده می کردند این یک سرعت خیلی جذاب بود ولی با توجه به سرعت های موجود بالاتر چندان هم دلچسب نیست. به زبان ساده به شما بگم اگر شما مشغول دیدن فیلم از رسانه های آنلاین یا تماس های صوتی و تصویری و حتی بازی آنلاین هستید گزینه بسیار بدی خواهد بود.

توجه کنید:
سرعتی که به صورت ۲۵۶/۶۴ نوشته میشه به این معناست که ۲۵۶ کیلوبایت سرعت دانلود و ۶۴ کیلوبایت سرعت آپلود دارید.به زبان ساده آپلود یا همان بارگذاری زمانی اتفاق میافتد که شما دارید یک عکس برای دست خود از طریق مثلا واتس اپ ارسال می کنید. یا هر چیزی شبیه این ، و بقیه کارهایی که در اینترنت انجام میدهید دانلود حساب می شوند مثل دیدن نوشته ها و تصاویر یک وبسایت. بعضی از سرویس دهنده های اینترنت برای آپلود و دانلود پول شما را شارژ می کنند و بعضی فقط برای دانلود. پس باید طرح های آن ها را با دقت مطالعه و انتخاب کنید.

ای دی اس ال با سرعت دانلود ۵۱۲/۱۲۸ کیلوبایت بر ثانیه

 سرعت دانلود ۵۱۲ هرچند دو برابر سرعت ۲۵۶ هست ولی باز هم برای اون دسته از مصرف کننده هایی که سر و کارشان با برنامه های کاربردی و حرفه ای هست سرعت کندی محسوب می شود اما بسیار برای کسانی که از اینترنت فقط جهت جست و جوی ساده و خواندن مطالب و چک کردن پست الکترونیک استفاده می کنند و عجله ای ندارند مقرون به صرفه هست.

ای دی اس ال با سرعت ۱۵۰۰/۲۵۶ کیلوبایت بر ثانیه  

اولین تجربه شما از داشتن اینترنت پرسرعت است و با اینکه باز هم سرعت های بالاتری برای شما وجود داره ولی این سرعت اولین تجربه لذت بخش برای کسانی که گیمر هستند یا نیاز به دانلود با سرعت بالا دارند  و یا عاشقان آنلاین فیلم نگاه کردن هست. ولی در مواردی که در یک خانه یا اداره یا شرکت چند نفر بخواهند به طور هم زمان از این سرعت استفاده کنند داستان غم انگیز خواهد شد. حتی زمانی که محل دریافت سرویس از سرویس دهنده های مخابراتی فاصله داشته باشد باز هم کیفیت تغییر خواهد کرد و به صورت چشم گیری پایین خواهد آمد.

این مطلب را حتما بخوانید  همه چیز درباره دانشگاه امریکایی امارات

ای دی اس ال با سرعت ۸۱۹۲/۳۸۴ کیلوبایت بر ثانیه 

بیشترین سرعت را در نوع اینترنت ADSL1 به شما خواهد داد .
البته اگر در منطقه ای که زندگی می کنید که سرویس ای دی اس ال ۲ وجود دارد استفاده از این سرویس بی معناست.

 

اینترنتadsl 2

یکی دیگر از انواع اینترنتadsl تا ۱۲۰۰۰ کیلوبایت به شما اینترنت خواهد داد اما در حال حاضر در کشور های مختلف و البته در ایران ما هم استفاده از این سرویس ها بی معناست چرا که در حال حاضر سرویس دهنده ها سرویس ADSL2+ ارائه می دهند.

 

ADSL2+

و اما یکی از دلچسب ترین انواع اینترنتadsl سرویس  ADSL2+ که در ایران هم چند سالی است که توسط سرویس دهنده های اینترنت پرسرعت ارائه می شود  و به زبان ساده باید گفت به شکل وحشتناکی می توانید دانلود کنید و  نسبت به مدل های قبلی پول کمتری بپردازید و این به دلیل بازار پر رقابت این نوع سرویس است.

سریع تر و ارزان تر از بقیه و این برای کاربران این نوع سرویس بی نظیر است. سرعت ۲۴۰۰۰ کیلوبایت ( ۲۴ مگابیت بر ثانیه ) تجربه ای لذت بخش برای تمام کسانی که میخواهند همه چیز را به صورت زنده (LIVE) تجربه کنند.

شما می توانید به راحتی و بدون نگرانی در محل کار یا خانه خود چندین دستگاه کامپیوتر ، تلفن همراه و یا هر وسیله دیگری را به اینترنت متصل کنید و لذت ببرید. در این مدل تنها کاری که میکنید خرید یک مودم ADSL2+ و تماس با یکی از سرویس دهنده های کشور خودتان است.

در وبسایت اینترنت چک به شما قدرت انتخاب می دهیم و بهترین سرویس دهنده های اینترنتadsl در ایران و جهان را معرفی می کنیم.