دبی سریع ترین شهر در حال رشد در سطح جهان است، اما مانند هر مکان دیگری، زندگی در این کشور هم مزایا و هم معایب دارد. در ادامه با ما همراه باشید تا نگاهی عمیق به هر یک از این پارامترها بیاندازیم و یکی یکی مزایا و معایب زندگی در دبی را بررسی کنیم.

مزایای زندگی در دبی

دبی یکی از کشورهایی است که زندگی در آن مزایای زیادی دارد، که برخی از این مزایا عبارتند از :

جامعه متنوع از مزایا و معایب زندگی در دبی

کشور دبی با وجود مساحت کمی که دارد، دارای اقشار بسیار متنوع بوده و متشکل از مردمی از گوشه و کنار جهان است. مردم از نقاط مختلف به این کشور سرازیر شده اند تا زندگی خود را در این شهر زیبا تثبیت کنند. تقریباً در هر پیچی که در گوشه خیابان بپیچید، با افراد دیگری از قاره‌های مختلف روبرو خواهید شد.

بنابراین، هنگامی که زندگی در دبی را شروع کردید، تقریباً با مردمی از همه فرهنگ ها مواجه خواهید شد. شما می توانید از جشن ها، غذاها و لباس های فرهنگ های مختلف لذت ببرید. بنابراین، آیا برای انطباق با یک شیوه زندگی متنوع هیجان زده هستید؟ اگر آماده هستید، به دبی بروید زیرا دنیا در آنجا منتظر شماست.

درآمد شما معاف از مالیات است

یکی دیگر از مواردی که در بررسی مزایا و معایب زندگی در دبی مورد توجه قرار گرفت، میزان باطل شده مالیات بر درآمد است که باید روی درآمد خود بپردازید. مهم نیست در سرزمین امارات چقدر درآمد داشته باشید، می توانید، همه آن را برای خود نگه دارید. با این حال، شما باید برای خرید الکل و سایر کالاها یا هر مزیت دیگری که در دبی از آن برخوردار می شوید، مالیات بپردازید. بنابراین، در نهایت به این واقعیت خلاصه می شود که شما باید مالیات کمتری نسبت به هر کشور دیگری بپردازید.

سیستم حمل و نقل عمومی عالی

دبی سرزمین مهاجران است و بنابراین حمل و نقل عمومی که گوشه های مختلف شهر را به هم متصل می کند، در بین مردم بسیار معروف است. قطار، اتوبوس، تاکسی و حتی حمل و نقل مترو در سراسر شهر در دسترس است. تاکسی ها در دبی ارزان تر و فراوان تر از سایر شهرهای بزرگ جهان هستند. اتوبوس های فیدر در اکثر ایستگاه های دبی موجود است. از طرف دیگر، می‌ توانید برای یک سواری سریع و ایمن‌ تر، در شهر با مترو سفر کنید. اگر در دبی به جای خودروی خود از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید، مقدار زیادی از هزینه ها را کاهش خواهید داد. ما شدیداً به مهاجران توصیه می کنیم که از حمل و نقل عمومی برای کنترل هزینه های خود و همچنین تراکم ترافیک در جاده ها استفاده کنند.

امکانات اقامتی چشمگیر هستند

برای شروع زندگی در دبی به امکانات اقامتی مناسب نیاز دارید و دبی هرگز انتظارات شما را در مورد محل سکونت برآورده نمی کند.

آپارتمان ها در دبی در درجه اول جدید و مبله با بهترین امکانات موجود هستند. این آپارتمان ها به صورت اجاره یا اجاره کوتاه مدت داده می شوند که برای مهاجران بسیار راحت است. محل سکونت در دبی عمدتاً شامل مارینای دبی است که می توان آن را «حباب مهاجران» در نظر گرفت. با این حال، می توانید مکان های سنتی مانند دیره را به عنوان محل اقامت در دبی انتخاب کنید. مناطق بسیار دیگری مانند جمیرا، جامعه سبز، مزارع عربی، الوصل، الصفا و ام سقیم نیز وجود دارد، که برخی از مکان های محبوب اقامت در میان مهاجران هستند.

فرصت های توسعه شغلی از مزایا و معایب زندگی در دبی

دبی شهری است که به سرعت در حال رشد است و شما می توانید آینده درخشانی در این منطقه داشته باشید. این شهر در جنبه های فناوری، ارتباطات و نیروی انسانی برتر است و این مورد تنها چیزی است که برای راه اندازی کسب و کار خود در دبی نیاز دارید. مهاجران از کشورهای مختلف به این کشور سرازیر شده اند و برقراری روابط بین المللی را برای شما آسان تر کرده اند.

برای ایجاد یک حرفه درخشان و پر زرق و برق، چه زمانی به دبی می روید؟

مزایا و معایب زندگی در دبی

کاملا ایمن و سالم

یکی  دیگر از موضاعاتی که در مزایا و معایب زندگی در دبی بررسی شد این است که برخلاف بسیاری از کشورهای عربی، دبی شهری بسیار امن در قلب امارات است. لازم نیست به سخنان ما شک کنید، زیرا ما تحقیقات کافی برای اثبات واقعیت آماری خود انجام داده ایم. ۹۶ درصد از مهاجرانی که در دبی زندگی می کنند، ادعا کرده اند که در خیابان های دبی احساس امنیت می کنند و با کمال تعجب، تقریبا نیمی از این افراد زن هستند. الان احساس اطمینان می کنید؟ اگر یک زن هستید، اگر امنیت تنها پارامتری است که شما را از مهاجرت به دبی باز می‌ دارد، پیشنهاد ما این است که همه نگرانی‌ ها را کنار بگذارید و برای زندگی به این شهر زیبا پرواز کنید.

این مطلب را حتما بخوانید  آموزش کاشت سیب زمینی در گلدان

کارهایی که باید انجام دهید و تجربه کنید

سواحل تنها چیزی نیست که در دبی اتفاق می افتد! هر کسی که در دبی زندگی می کند به شما خواهد گفت که هیچ روز کسل کننده ای در این کشور وجود ندارد و ما فقط در مورد آفتاب صحبت نمی کنیم! وقتی هوا گرم است به هر یک از سواحل شگفت انگیز دبی بروید. یا وقتی هوا خیلی گرم است، مجموعه کاملی از فعالیت‌ های داخل شهر با تهویه مطبوع برای انتخاب وجود دارد. اگر پول کمی دارید، نگران نباشید، در دبی هم کارهای رایگان زیادی برای انجام دادن وجود دارد!

معایب زندگی در دبی

هیچ جایی روی زمین بدون حداقل چند نقطه ضعف به وجود ندارد. در دبی، چیزهای زیادی وجود ندارد که بتوانیم به عنوان نقطه ضعف آنها را فهرست کنیم، اما با این وجود ما ۳ مورد را ذکر کرده ایم :

مزایا و معایب زندگی در دبی

اصول و احکام دینی

اگرچه دبی شهری با فرهنگ های مختلف است، اما قوانین و هنجارهای اساسی اجتماعی همه بر اساس فرهنگ اسلامی است. در ابتدا تطبیق با آن کمی دشوار است، اما هنگامی که در آن جا گرفتید، متوجه خواهید شد که واقعا چیز زیادی برای نگرانی وجود ندارد. جدا از دقت در نحوه لباس پوشیدن، باید نگرش های مذهبی دیگری را نیز رعایت کنید. به عنوان مثال، شما نمی توانید به طور قانونی با فرد دیگری با جنسیت خودتان زندگی کنید، مگر اینکه شخص مستقیماً به خانواده شما تعلق داشته باشد.

بوروکراسی از مزایا و معایب زندگی در دبی

وقتی از آن سوی مرزهای بین‌ المللی به دبی می‌ روید، بدون شک باید با کارهای اداری، اعتبارسنجی اسناد، فعال‌ سازی سیم‌کارت و موارد دیگر دست و پنجه نرم کنید. انجام تمام این تشریفات گاهی اوقات می تواند به دلیل مانع زبان خسته کننده باشد. شاید تعجب آور به نظر برسد که حتی در قرن بیست و یکم، تمام اسناد رسمی فقط به زبان عربی در دسترس هستند.

بنابراین، باید با یک آژانس عالی بوروکراتیک مشورت کنید تا به شما در انجام این مراحل کمک کند.

گرمای سوزان

دبی بسیار گرم است و دمای آن در طول ماه های تابستان از می تا سپتامبر حدود ۴۰ درجه سانتیگراد است. این درجه هوا می تواند برای مهاجرانی که از کشورهای سردسیر آمده اند، بسیار ناراحت کننده باشد. به عنوان یک ساکن دبی، آماده باشید که بیشتر روز را در اتاق های دارای تهویه مطبوع بمانید. تابستان به طور غیرقابل تحملی گرم است و در فواصل زمانی مکرر طوفان های گرد و غبار وجود دارد. وقتی با گرمای دبی سازگار شوید، همه چیز بهتر خواهد شد. این گزینه احتمالاً سخت ترین چالشی است که با آن روبرو خواهید شد.

نتیجه گیری در مورد مزایا و معایب زندگی در دبی

بدیهی است که مزایا بر معایب غلبه می کنند. بنابراین، آیا شما آماده هستید که برای زندگی در سال های آینده به دبی بروید؟ امیدواریم که پاسخ یک “بله” بزرگ باشد. درست مانند هر شهر جهانی دیگری، دبی نیز جنبه های منفی خود را دارد، اما این معایب بسیار ناچیز است که تصمیم شما را برای تغییر پایگاه خود به دبی تغییر دهد. با تشکر که با ما همراه بودید. مطمئن شوید که برای اطلاعات بیشتر در مورد سفر و زندگی در دبی و ابوظبی به مشورت بیشتری نیاز ندارید بعد تصمیم بگیرید و یا سوالات خود را در بخش نظرات از ما بپرسید تا در اسرع وقت شما را راهنمایی کنیم.