ایردراپ یکی از ویژگی های iOS ، iPadOS و MacOS است که کاربران دستگاه های اپل را قادر می سازد به صورت بی سیم عکس ها، اسناد، وب سایت، فیلم ها، یادداشت ها، مکان های نقشه و موارد دیگر را با سایر دستگاه های اپل که در نزدیکی هم هستند، به اشتراک بگذارند و دریافت کنند.

این همان قابلیتی است که Nearby Share Google برای کاربران اندروید ارائه می دهد و راهی عالی برای به اشتراک گذاشتن سریع و آسان دیتا بین دستگاه های انروید یا دستگاه های دیگر است، خواه یک مخاطب باشد یا نه. این کار بدون نیاز به باز کردن ایمیل، پیام یا برنامه های دیگری مانند واتس اپ و فایل را ضمیمه کنید. در اینجا نحوه کار ایردراپ و نحوه استفاده از آن و راهنمایی برای عدم کارکرد آن را آموزش خواهیم داد.

ایردراپ چگونه کار می کند؟

ایردراپ اپل در ابتدا برای برقراری ارتباط Wi-Fi بین دو دستگاه از بلوتوث استفاده می کند. هر دو دستگاه باید اپل باشند، اما بین آیفون و مک و آیپد و غیره کار می کند. به این صورت که در هر دو دستگاه اپلی که ایردراپ را برای آن استفاده می کنید، باید بلوتوث و Wi-Fi را روشن کنید و حداکثر باید آن ها را در فاصله ۹ متری (۳۰ فوت) از یکدیگر قرار دهید. سپس یک فایروال در اطراف اتصال Wi-Fi نظیر به نظیر از هر دو دستگاه ایجاد می شود و پرونده هایی که با استفاده از ایردراپ ارسال می شوند رمزگذاری می شوند.

هنگامی که نماد اشتراک گذاری را روی یک پرونده یا عکس انتخاب می کنید، دستگاه های اطراف که از ایردراپ پشتیبانی می کنند و تنظیمات ایردراپ خود را روی “دریافت کردن در iPhone” ، “iPad” یا “iPod Touch” یا “هیچ کس در Mac” تنظیم نکرده اند، به طور خودکار در زیر پرونده و در صفحه اشتراک گذاری، وقتی روی گیرنده ضربه بزنید، به آنها اطلاع داده می شود و آنها گزینه پذیرش یا رد پرونده را می توانند انتخاب کنند.

سپس اپل ایردراپ پرونده را از طریق اتصال Wi-Fi منتقل می کند. این سرویس  مانند برخی سرویس های دیگر، هرگز از NFC، بلوتوث یا بلوتوث کم انرژی برای انتقال استفاده نمی کند، به این معنی که انتقال بسیار سریع است.

چگونه از AirDrop استفاده کنید؟

برای استفاده از ایردراپ، باید مطمئن شوید Wi-Fi و بلوتوث شما روشن است و هر نقطه اتصال شخصی غیرفعال است. همچنین باید اطمینان حاصل کنید که تنظیمات ایردراپ شما هنگام دریافت پرونده به جای دریافت خاموش، فقط روی مخاطبین یا همه تنظیم شده است و این مورد در مورد دستگاهی که محتوا را با آن به اشتراک می گذارید نیز صدق می کند.

حالت فقط برای مخاطبین، برای دستگاه اپلی است که با آن محتوا به اشتراک می گذارید و حتما باید آدرس ایمیل یا شماره تلفن همراه شما را در کارت مخاطب خود داشته باشد تا ایردراپ کار کند. اگر شما یا آنها این اطلاعات را ندارند، اطمینان حاصل کنید که تنظیمات ایردراپ هر دو دستگاه روی همه تنظیم شده باشد.

ایردراپ اپل

نحوه استفاده از ایردراپ در iPhone ، iPad یا iPod Touch :

اگر برای به اشتراک گذاشتن یک فایل، عکس، صفحه وب یا هر چیز دیگری که می خواهید در iPhone ، iPad یا iPod Touch خود به اشتراک بگذارید آماده هستید، پرونده را باز کنید و روی نماد اشتراک گذاری ضربه بزنید. هر دستگاه اپل در این نزدیکی که با Apple ID شما مرتبط باشد، بلافاصله در زیر محتوایی که با آرم AirDrop (پنج آبی تقریبا دایره ای) در کنار آن به اشتراک می گذارید، ظاهر می شود. با ضربه زدن روی دستگاه، پرونده مستقیماً به آن دستگاه اپل ارسال می شود.

برای دیدن سایر دستگاه های اپل در این نزدیکی، بر روی آرم AirDrop زیر خط مخاطبین پیشنهادی ضربه بزنید (اگر در زیر محتوا ظاهر نشد) و سپس کاربر ایردراپ را که می خواهید فایل را با او به اشتراک بگذارید انتخاب کنید. سپس کاربر می تواند پرونده را در دستگاه خود بپذیرد یا رد کند. اگر کاربر پرونده را قبول کند، ایردراپ از طریق همان برنامه ارسال شده، ارسال می شود، بنابراین یک صفحه وب بلافاصله در Safari باز می شود، در حالی که یک عکس بلافاصله در برنامه Photos ظاهر می شود. وقتی پرونده ای را بپذیرید همین اتفاق خواهد افتاد.

به شرطی که هر دو دستگاه با یک شناسه Apple یکسان وارد سیستم شوید ، وقتی اعلانی را برای خود ارسال می کنید ، پذیرش یا رد نخواهید کرد. پرونده به طور خودکار به دستگاه دیگری که انتخاب می کنید ارسال می شود.

این مطلب را حتما بخوانید  راهنمای خرید کولر گازی نکات مهم به همراه لینک خرید

نحوه استفاده از ایردراپ در مک :

هنگامی که آماده اشتراک فایلی با استفاده از ایردراپ در مک خود هستید، فایلی را که می خواهید ارسال کنید باز کنید و روی دکمه Share در پنجره برنامه کلیک کنید. همچنین می توانید روی پرونده موجود در Finder کلیک کرده و از فهرست میانبر اشتراک گذاری را انتخاب کنید. سپس باید AirDrop را از میان گزینه های اشتراک گذاری انتخاب کرده و گیرنده را از  AirDrop box انتخاب کنید. همچنین می توانید Finder را راه اندازی کرده و ایردراپ را از نوار سمت چپ باز کنید. سپس می توان پرونده را روی گیرنده کشیده و ارسال کنید.

برای دریافت فایل ها، وقتی درخواست به عنوان یک اعلان یا به عنوان یک پیام در پنجره ایردراپ ظاهر می شود، باید روی «پذیرفتن» یا «رد کردن» ضربه بزنید. اگر قبول کنید، پرونده در پوشه Downloads شما ذخیره می شود.

چگونه می توان تنظیمات خود را در iPhone ، iPad و iPod Touch تغییر داد :

در تنظیمات iPhone ،iPad و iPod Touch AirDrop سه گزینه تنظیم وجود دارد:

 • دریافت خاموش – Receiving Off
 • فقط مخاطبین – Contacts Only
 • همه – Everyone

هنگامی که Receiving Off علامت گذاری می شود، هیچ درخواست ایردراپی را دریافت نخواهید کرد. وقتی فقط «مخاطبین» علامت زده شود، فقط مخاطبین شما قادر به دیدن دستگاه شما هستند. وقتی همه علامت خورده باشند، همه دستگاه های اپل در این نزدیکی که از ایردراپ استفاده می کنند، می توانند دستگاه شما را ببینند.

برای تغییر تنظیمات: Open Settings > General > AirDrop > Choose your setting  را انتخاب کنید.

برای باز کردن مرکز کنترل، می توانید از گوشه بالا سمت راست در iPhone X یا بالاتر یا iPad با iOS 12 یا iPadOS به پایین بکشید. اگر آیفون ۸ یا بالاتر دارید، از پایین به سمت پایین بکشید تا به مرکز کنترل دسترسی پیدا کنید.

از مرکز کنترل، کارت تنظیمات شبکه را محکم فشار داده یا لمس کرده و نگه دارید و سپس نماد ایردراپ را لمس کرده و نگه دارید، گزینه های تنظیمات باز شود.

ایردراپ مک

نحوه تغییر تنظیمات AirDrop در مک :

سه گزینه برای تنظیمات ایردراپ در Mac وجود دارد، همانطور که این گزینه در iPhone ، iPad و iPod Touch وجود دارد، اما کلمات آنها کمی متفاوت است. این گزینه ها عبارتند است:

 • اجازه بدهید توسط من کشف شود – Allow me to be discovered by
 • هیچ کس – No one
 • فقط مخاطبین – Contacts Only
 • همه – Everyone

برای تغییر تنظیمات مراحل زیر الزامی است :

 1. Finder را باز کنید.
 2. روی AirDrop در نوار سمت چپ ضربه بزنید.
 3. روی دکمه آبی “Allow me to be discovered by: [هیچ کس ، فقط مخاطبین ، همه]” کلیک کنید.
 4. گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنید.

چه دستگاه هایی با AirDrop کار می کنند؟

ایردراپ قابلیتی برای دستگاه های iPhone ،iPad ،iPod Touch و Mac کار است. هر iPhone ،iPad یا iPod Touch باید دارای iOS 7 یا بالاتر باشد و هر Mac باید در سال ۲۰۱۲ یا بالاتر (به استثنای Mac Pro 2012) و OS X Yosemite یا بالاتر معرفی شود.

ایردراپ در دستگاههای اندروید یا ویندوز کار نمی کند.

اگر ایردراپ کار نمی کند این نکات را امتحان کنید :

ایردراپ ضمن اینکه می تواند یک گزینه عالی و بدون هزینه برای انتقال داده ها باشد می تواند کمی گنگ باشد. در اینجا چند نکته وجود دارد که اگر ایردراپ در iPhone ،iPad ،iPod Touch یا Mac شما کار نکرد، سعی کنید آنها را امتحان کنید.

 • بررسی کنید Wi-Fi و بلوتوث روشن باشد
 • مطمئن شوید نقاط شخصی خاموش هستند
 • مطمئن شوید که هر دو دستگاه حداکثر در فاصله ۹ متری (۳۰ فوت) از یکدیگر قرار دارند
 • اگر تنظیم شود فقط از مخاطبین دریافت شود ، هر دو دستگاه باید به سیستم iCloud وارد شوند و آدرس ایمیل یا شماره تلفن
 • همراه با Apple ID فرستنده باید در برنامه مخاطبین دستگاه گیرنده باشد.
 • اگر دریافت را در iPhone ،iPad یا iPod Touch خود مشاهده کردید و نمی توانید برای تغییر آن ضربه بزنید مسیر زیر را طی کنید:  Settings > Screen Time > Content & Privacy Restrictions > Allowed Apps > Make sure that AirDrop is turned on.
 • در Mac Apple menu > System Preferences > Security & Privacy > Click the Firewall tab > Click the lock > Enter your password when asked > Click Firewall Options > Deselect “Block all incoming connections” مسدود کردن همه اتصالات ورودی” را لغو کنید.