به طور سنتی، ایردراپ ارز دیجیتال یک استراتژی بازاریابی است که پروژه های رمزنگاری برای تشویق استفاده از پلتفرم خود از آن استفاده می کنند. پروژه‌های جدید ممکن است کریپتو را به عنوان بخشی از پیشنهاد اولیه یا به‌ عنوان پاداشی برای تبلیغ یک برند به کیف پول شما وارد کنند. ایردراپ ارز دیجیتال راهی برای به دست آوردن ارز دیجیتال بدون خرید آن است. جزئیات بیشتر را در ادامه بیاموزید.

ایردراپ ارز دیجیتال چیست؟

این روش در واقع انتقال ارز دیجیتال رایگان از یک پروژه رمزنگاری به کیف پول کاربران است. موقعیت‌ های مختلفی وجود دارد که ممکن است فرد تصمیم بگیرد ایردراپ را آغاز کند، اما تأثیر آن همیشه یکسان است و سرمایه‌گذار رمز ارز مقداری سکه یا توکن ارز دیجیتال را اغلب به صورت رایگان یا برای اجرای یک کار ساده، دریافت می‌کند.

در برخی موارد، ممکن است مجبور شوید برای شرکت در برنامه ایردراپ ارز دیجیتال، خود را از طریق تأیید شناخت مشتری (KYC) شناسایی کنید.

ایردراپ ارز دیجیتال ممکن است پاداشی برای ثبت نام در خبرنامه، دنبال کردن صفحات شبکه های اجتماعی پروژه، یا راه دیگری برای جلب توجه به برند و جذب افراد بیشتر به پلتفرم باشد. پلتفرم‌ ها همچنین می‌توانند تصمیم بگیرند که توکن‌های حاکمیتی را ایردراپ کنند. توکن‌های حاکمیتی علاوه بر ارزش پولی، به دارندگان حق رای می‌دهند و به آن‌ها اجازه می‌دهند بر تصمیم‌ گیری‌ های مهم در مورد پروژه تأثیر بگذارند.

مزایا و معایب ایردراپ کریپتو چیست؟

ایردراپ ارز دیجیتال می تواند راهی برای تقویت سبد ارزهای دیجیتال شما بدون نیاز به خرید دارایی های دیجیتال باشد. آنها همچنین می توانند به شما کمک کنند تا در طبقه همکف یک سکوی جدید قرار بگیرید. با این حال، دارایی های ایردراپ شده به همین راحتی می توانند هیچ ارزشی نداشته باشند. شما می توانید زمانی را صرف جستجو و ادعای فرصت های ایردراپ کنید، فقط برای اینکه قیمت سکه ایردراپ شده قبل از اینکه فرصتی برای فروش داشته باشید، کاهش یابد.

حتی بدتر از آن، خطر دادن پول یا اطلاعات حساس به یک پلتفرم کلاهبردار وجود دارد. اگر از علاقه مندان به ارزهای دیجیتال هستید و از همگام شدن با پیشرفت های جدید لذت می برید و به طور مکرر سبد سهام خود را به طور فعال مدیریت می کنید، به احتمال زیاد ایردراپ ارز دیجیتال برای شما ارزش دنبال کردن را دارد.

ایردراپ ارز دیجیتال

انواع مختلف ایردراپ ارز دیجیتال چیست؟

پروژه‌های کریپتو ممکن است در موقعیت‌های مختلف ارز دیجیتال رایگان هدیه دهند، اگرچه انگیزه اصلی آنها تشویق کاربران است. رایج ترین انواع ایردراپ هایی که می بینید به شرح زیر است:

 • ایردراپ استاندارد
 • ایردراپ بونتی
 • ایردراپ انحصاری
 • هلدر ایردراپ

ایردراپ استاندارد ارز دیجیتال چیست؟

ایردراپ استاندارد ارز دیجیتال مقداری سکه یا توکن بومی را به عنوان یک استراتژی بازاریابی به کیف پول های موجود منتقل می کند. این  نوع معمولاً برای تبلیغ نام تجاری و تشویق افراد بیشتری به پذیرش دارایی است، اغلب در طول عرضه اولیه سکه، انجام می شود. به طور کلی، تنها کاری که باید انجام دهید این است که برای خود یک حساب کاربری با پروژه جدید ثبت نام کنید و آدرس کیف پول خود را در طول رویداد توزیع ارائه دهید.

ایردراپ بونتی چیست؟

ایردراپ ارز دیجیتال بونتی نیز یک استراتژی بازاریابی است، اما گیرندگان بالقوه برای دریافت دارایی دیجیتال باید در برخی فعالیت‌ های تبلیغاتی شرکت کنند. این فعالیت ها می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • به اشتراک گذاری یک پست در مورد پروژه بلاک چین در توییتر یا دیگر پلتفرم های رسانه های اجتماعی
 • ثبت نام برای خبرنامه ایمیل پروژه
 • پیوستن به یک انجمن برای بحث و مشارکت در پروژه

برای دریافت یک توکن رایگان از طریق ایردراپ ارز دیجیتال بونتی در مقایسه با ایردراپ استاندارد کمی کار بیشتری لازم است، اما فعالیت های بیشتری نیازی ندارند.

ایردراپ ارز دیجیتال

ایردراپ انحصاری چیست؟

در ایردراپ انحصاری ارز دیجیتال سکه‌ های کریپتو را برای گروهی از افرادی که یک ایردراپ جمع‌ کننده را دنبال می‌کنند، ارسال می‌کند. این سایت های شخص ثالث، اخبار مربوط به پروژه های رمزنگاری امیدوار کننده و رویدادهای ایردراپ آتی آنها را به اشتراک می گذارند.

این مطلب را حتما بخوانید  بهترین کارت گرافیک برای ماینینگ در سال ۲۰۲۲

ایردراپ ارز دیجیتال هولدر چیست؟

ایردراپ های هولدر به افرادی تعلق می گیرد که مقداری ارز دیجیتال دیگر در کیف پول خود دارند. معمولاً، پروژه کریپتو یک عکس فوری از دارایی‌های کریپتو در یک تاریخ خاص می‌گیرد، سپس به افراد اجازه می‌دهد بر اساس مالکیتشان در آن زمان ادعای ایردراپ کنند.

به عنوان مثال، استلار یک پروژه رمزنگاری است که در سال ۲۰۱۴ آغاز شد. در سال ۲۰۱۶، رهبران آن برنامه ای را برای ارسال ۱۹ میلیارد دلار لومن (XLM)، ارز دیجیتال بومی آن، به دارندگان فعلی بیت کوین (BTC) اعلام کردند تا به آنها احترام بگذارند. شبکه بیت کوین برای دریافت پاداش از استلار ایردراپ، باید بیت کوین های خود را تأیید می کردند تا ایردراپ استلار را درخواست کنید.

چگونه می توانید ایردراپ ارز دیجیتال را دریافت کنید؟

ایردراپ ارز دیجیتال می تواند راهی عالی برای افزودن ارز دیجیتال به سبد ارزهای دیجیتال شما بدون نیاز به خرید دارایی و با استفاده از ارز فیات باشد. برخی از راه‌های ردیابی ایردراپ کریپتو عبارتند از:

 • انجام جستجو های منظم آنلاین برای فرصت های ایردراپ کریپتو
 • دنبال کردن جمع کننده های ایردراپ و ثبت نام برای ایردراپ انحصاری آنها
 • ثبت نام در پلتفرم های جدید برای استفاده از هر ایردراپ استانداردی که ارائه می دهند
 • نظارت بر پروژه‌ های آینده برای آماده شدن برای ایردراپ‌ های بونتی
 • استفاده از ایردراپ آتی بیشتر به دنبال همگام شدن با پیشرفت‌ ها و استفاده از فرصت‌ ها است.

کلاهبرداری در ایردراپ ارز دیجیتال چگونه اتفاق می افتد؟

اگر قصد دارید ایردراپ را دنبال کنید، باید از خود در برابر کلاهبرداری های ایردراپ محافظت کنید. این کلاهبرداری ها ممکن است شامل ایردراپ‌ های جعلی یا کلاهبرداری‌ های جعلی با کلید باشد، که در آن کلاهبرداران سعی می‌کنند پول یا کلید خصوصی شما را به بهانه اینکه در ازای آن یک ایردراپ توکن به شما می‌دهند، در دست بگیرند.

به یاد داشته باشید، هرگز کلید خصوصی خود را ندهید یا کیف پول خود را به یک شخص غیرقابل اعتماد متصل نکنید. در برخی موارد، کلاهبرداران حتی یک توکن جعلی را به کیف پول شما می‌ریزند و تا زمانی که نتوانید آن را بفروشید یا مبادله کنید، متوجه کلاهبرداری نخواهید شد. برای در امان ماندن از این نوع کلاهبرداری ها مطالعه رهبری پروژه، خواندن اسناد عمومی آن و سنجش احساسات سرمایه گذاران دیگر را قبل از انجام ایردراپ در نظر بگیرید.

ایردراپ ارز دیجیتال

ایردراپ ارز دیجیتال با هارد فورک چه تفاوتی دارد؟

ایردراپ در درجه اول به افزایش پذیرش یک سکه جدید مربوط می شود، اما هارد فورک‌ ها شبیه ایردراپ‌ ها هستند که می‌توانید سکه‌ های جدیدی دریافت کنید، اما اساساً اتفاقات متفاوتی را در آن تجربه خواهید کرد.

هارد فورک رویدادی است که در آن یک بلاک چین به دو زنجیره مجزا و موازی تقسیم می‌ شود. دارندگان سکه‌های روی زنجیره اصلی نیز می‌توانند پس از تقسیم، سکه‌ها را روی زنجیره منحصر بفرد جدید دریافت کنند. هارد فورک ممکن است به این دلیل اتفاق بیفتد که اعضای جامعه بلاک چین با عملکرد بلاک چین فعلی مخالف هستند. اگر همه ماینرها با تغییرات جدید موافق نباشند، یک انشعاب در زنجیره رخ خواهد داد. هنگامی که این اتفاق می افتد، نرم افزار اعتبارسنجی در زنجیره جدید تغییر می کند و زنجیره قدیمی دیگر بلوک های ایجاد شده بر اساس قوانین اجماع زنجیره جدید را تشخیص نمی دهد. سپس، کاربران ممکن است مقدار مساوی از ارز دیجیتال جدید را دریافت کنند.

به عنوان مثال، بیت کوین در سال ۲۰۱۷ از یک هارد فورک عبور کرد و بیت کوین کش را به دنیا آورد. افراد دارای بیت کوین در بلوک ۴۷۸۵۵۸ در تاریخ ۱ اوت ۲۰۱۷، چه در یک صرافی پشتیبانی شده یا در یک کیف پول خصوصی، واجد شرایط دریافت بیت کوین کش (BCH) برابر با دارایی بیت کوین خود بودند.