قبل از یادگیری آموزش استیک bnb در تراست ولت بد نیست بدانید که هدف زنجیره هوشمند بایننس این است که به صورت یک بلاک چین غیرمتمرکز و مقاوم در برابر سانسور عمل کند، که در آن افراد شرکت کننده در اکوسیستم BSC از دسترسی بدون مرز به محصولات و خدمات مالی با هزینه کمتر و فرصت های بهتر بهره مند می شوند. این زنجیره برای دستیابی به تمرکززدایی، BSC از PoSA 1.8k استفاده می کند که ترکیبی از بهترین های اثبات صلاحیت ها (PoA) استفاده شده توسط ماتیک، گوچین،توموچین، بور یا xDAI، و DPoS استفاده شده است. اجماع PoSA متکی بر ۲۱ اعتباردهنده جامعه است که از زمان بلوک کوتاه و هزینه های کمتر پشتیبانی می کنند.

اعتبار سنجی ها در BSC به نوبت بلاک ها را به روش PoA ایجاد می کنند، که مشابه پروتکل ۵۲۴ اتریوم Clique است. این اشخاص، افراد و گروه هایی هستند که گره های سخت افزاری را اداره می کنند، شبکه BSC را با پردازش تراکنش ها و امضای بلوک هایی که پاداش هایی را در کارمزد تراکنش از شبکه پردازش شده دریافت می کنند، نیرو می دهند.

توجه داشته باشید که ۲۱ اعتبارسنجی برتر ممکن است بسته به مقدار BNB که دارند، تغییر کنند. می‌ توانید فهرستی از اعتبارسنجی‌ های فعال را در سایت بایننس ببینید. این لیست هر روز در ساعت ۰۰:۰۰ UTC به روز رسانی می شود. از سوی دیگر، نمایندگان، کاربرانی هستند که BNB خود را از طریق کیف پول زنجیره ای بایننس برای حمایت از اعتبار سنجی مورد نظر خود و کمک به اعتباردهنده برای دستیابی به حداقل سهام مورد نیاز برای شرکت در انتخابات اعتبارسنجی، استیکینگ می کنند. نمایندگان از BNB خود (سهم درآمد اعتبارسنجی بر اساس سهام فردی) که در BNB پرداخت می شود، سود دریافت می کنند.

نحوه استیک bnb در تراست ولت

لطفاً توجه داشته باشید که وقتی ۱٫۶ هزار توکن خود را استیک می کنید، خطراتی وجود دارد. برای شرکت در استیکینگ، باید BNB را در آدرس زنجیره بایننس خود داشته باشید. همچنین، باید جدیدترین نسخه تراست ولت را داشته باشید که ۵٫۱۹ برای iOS و ۱٫۲۷٫۱۸ برای Android است. علاوه بر این برای شرکت در استیکینگ حداقل ۱ BNB مورد نیاز است. استیک bnb در تراست ولت

هنگامی که BNB استیک شد، روی اعتبارسنجی که انتخاب کرده اید، قفل می شود. پس از شروع باز کردن قفل، باز کردن BNB از اعتبارسنجی ۷ روز طول می‌ کشد.

استیک bnb در تراست ولت

برای استیک bnb در تراست ولت به منوی سهامداری bnb وارد شوید.

استیک bnb در تراست ولت
روی گزینه More ضربه زده و سپس در منوی پاپ آپ، روی گزینه Stake کلیک کنید. همچنین می‌ توانید از روش دیگر روی Stake Details کلیک کرده و سپس روی Stake ضربه بزنید.

استیک bnb در تراست ولت

اعتبارسنجی را انتخاب کنید.

استیک bnb در تراست ولت
برای مشاهده لیست اعتباردهنده های فعال، روی فلش ضربه بزنید. برای ادامه یکی را انتخاب کنید. اگر اعتبارسنجی انتخابی غیرفعال شود، نمی‌ توانید پاداش‌ های استیکینگ را دریافت کنید.

استیک bnb در تراست ولت

برای استیک مقدار bnb مورد نظر در تراست ولت را وارد کنید.

این مطلب را حتما بخوانید  استخراج ارز هلیوم در ایران

استیک bnb در تراست ولت

در این مرحله از استیک bnb در تراست ولت ، پس از اینکه مقدار BNB را که می خواهید به اشتراک بگذارید در کادر وارد کردید، روی دکمه Next ضربه بزنید.

استیک bnb در تراست ولت

در صفحه تایید، روی دکمه Send ضربه بزنید تا فرآیند استیکینگ  bnb در تراست ولت کامل شود.

استیک bnb در تراست ولت

تراکنش استیک bnb در تراست ولت در لیست تراکنش ها نشان داده می شود.

استیک bnb در تراست ولت
صفحه خود را به روز رسانی کنید تا نوار وضعیت Staking را ببینید.

استیک bnb در تراست ولت

با ضربه زدن روی آن پنجره Stake Details باز می شود. تبریک می‌گوییم، شما اکنون استیک bnb را در تراست ولت با موفقیت انجام دادید.

استیک bnb در تراست ولت

پاداش استیک bnb در تراست ولت

از آنجایی که اطلاعات مجموعه اعتبار سنجی هر روز ساعت ۰۰:۰۰ UTC به روز می شود، برای ایجاد فضایی برای رسیدگی به خطا، هزینه های روز N-1 را در بلوک تنفس بعدی (روز N+1) توزیع می کنیم. بنابراین، پس از ارسال تراکنش نماینده، اولین پاداش استیکینپ خود را در ساعت ۰۰:۰۰ دوم UTC دریافت خواهید کرد. پس از آن، هر روز در ساعت ۰۰:۰۰ UTC جوایز خود را دریافت خواهید کرد. به عبارت ساده، جوایز پس از ۳ روز استیکینگ به طور خودکار توزیع می شود. تا زمانی که اعتباردهنده انتخابی فعال باشد، به دریافت جوایز ادامه خواهید داد. اگر اعتبارسنجی انتخاب شده غیرفعال شود، پاداشی برای شرط بندی دریافت نخواهید کرد.

مصرف انرژی در هنگام استیکینگ

یکی از فرآیندهای پر مصرف در ارزهای دیجیتال استخراج یا ماینینگ است که به واسطه محاسباتی که انجام می شود، انرژی الکتریکی زیادی مصرف می کند، اما استیکینگ ارز دیجیتال میزان کمتری انرژی مصرف می کند. به همین دلیل است که با مقایسه میزان مصرف انرژی استیکینگ و ماینینگ، استیکینگ را به عنوان یک راه نجات در صنعت ارز دیجیتال در نظر می گیرند. برای مثال ماینینگ بیت کوین انرژی معادل با مصرف کل جمعیت سوییس مصرف می کند، اما استیکینگ سرد و متوسطِ توانِ محاسباتی مورد نیاز برای نودها و کیف پول‌ های استیکینگ، مصرف انرژی بسیار کمتری در مقایسه با نودهای معادل در ماینینگ و گواه اثبات کار (PoW) دارند.

نتیجه استیک bnb در تراست ولت

  • استیک ارز دیجیتال یک حالت کسب درآمد اضافی در دنیای ارز دیجیتال است.
  • اگر ارزهایی دارید که روزهای پی در پی آن ها را معامله نمی‌ کنید، می‌ توانید آن ها را در استیکینگ به اشتراک بگذارید.
  • اکثر ارزهای دیجیتال هیچ معیار حداقلی برای استیندارند، با این حال، در مورد استیک بایننس کوین در تراست ولت BNB-TW، محدودیت های کمی وجود دارد.
  • کاربران باید حداقل ۱ BNB  در زنجیره بایننس داشته باشند، تا بتوانند استیکینگ انجام دهند.
  • شما مدت زمان ۷ روز برای استفاده از این پلت فرم را دارید، که بعد از ۷ روز قفل می شود.
  • با توجه به درصد استیک bnb در تراست ولت ، از طریق برنامه تراست ولت از تسهیلات استیکینگ لذت ببرید.