اکثر کاربران اینترنت به خصوص گیمرهای آنلاین امروزه با مشکل رایج پینگ در هنگام بازی آنلاین یا فعالیت مورد علاقه خود، مواجه می شوند. کاربران اینترنت به خصوص گیمرها تمایل دارند به دنبال راه هایی باشند که بتوانند پینگ اینترنت خود را کاهش دهند و به این دلیل این کار را انجام می دهند که داشتن پینگ کمتر به طور مستقیم به عملکرد بهتر و سریعتر کاربر کمک می کند و بالعکس. بنابراین، پینگ پایین‌ تر اهمیت زیادی دارد و گاهی اوقات پایین آوردن پینگ اینترنت ممکن است مشکل ساز شود.

نحوه پایین آوردن پینگ اینترنت

راه کاهش پینگ در صورت رعایت صحیح موارد، تنها با چند مرحله ساده قابل انجام است. اگر بتوانید طبق لیست کارهایی را که در ادامه ذکر شده را انجام دهید، می توانید پینگ را بدون هیچ زحمتی کاهش دهید.

نزدیکترین سرورها را انتخاب کنید

هر زمان می خواهید از اینترنت استفاده کنید، به خصوص وقتی می خواهید، بازی آنلاین انجام دهید و می‌خواهید هنگام اتصال به بازی، پینگ را کاهش دهید، ساده‌ ترین راه برای کاهش پینگ این است که سرورهایی را انتخاب کنید که نزدیک‌ ترین حالت به موقعیت مکانی شما هستند. هر سروری که به موقعیت مکانی شما نزدیک‌ تر باشد، امکان ارتباط بهتر بین سرور و رایانه شخصی را فراهم می‌ کند و بنابراین به کاهش پینگ کمک زیادی می‌ کند.

پایین آوردن پینگ اینترنت

بین همه بازی های آنلاین در دنیای سایبری، بسیاری از بازی ها وجود دارند که به شما این امکان را می دهند که خودتان سرورها را انتخاب کنید. در این نوع بازی ها این شما هستید که می توانید کارهایی انجام دهید و نزدیک ترین سرور به موقعیت مکانی خود را پیدا کنید و از طریق آن به بازی خود متصل شوید.

بستن اجباری یک برنامه برای پایین آوردن پینگ اینترنت

هنگام انجام بازی های آنلاین، برنامه هایی که در پس زمینه در حال اجرا هستند، را ببندید. این کار به کاهش بار روی کامپیوتر شما نیز کمک می کند. خیلی وقت‌ ها پیش می‌ آید که اتصال شما به سرور بازی درست است، اما بارگذاری روی رایانه باعث می‌شود، بازی آنلاین شما دچار تاخیر شود.

قبل از اتصال به بازی آنلاین، مطمئن شوید که برنامه های اجاره شده در پس زمینه، بسته شده اند. این کار همچنین به حداقل رساندن پهنای باند کلی که توسط رایانه شما مصرف می شود، کمک می کند. به این دلیل که بسیاری از برنامه ها از اینترنت استفاده می کنند و در نهایت شما در جستجوی راه حل هایی برای پایین آوردن پینگ اینترنت در گوگل هستید.

پایین آوردن پینگ اینترنت

موثرترین روش برای بستن هر برنامه و فایل اجرایی در هر رایانه از طریق تسک منیجر است. که تصویری از آن در بالا نشان داده شده است. علاوه بر این اگر از تورنت استفاده می کنید، آن را خاموش کنید. تورنت بدترین کابوس برای پهنای باند است.

به روز رسانی سیستم خود را خاموش کنید

اگرچه این به‌ روزرسانی‌ ها برای رایانه شما مهم هستند، اما می‌ توانید برای آن ها صبر کنید. شما نمی تواند وقتی بازی آنلاین خود را شروع می کنید، تمام به روز رسانی های خود را خاموش کنید، زیرا برخی از آن ها به شما در بازی کمک می کند. البته به روز رسانی ها پهنای باند زیادی را از شما می گیرند. برای متوقف کردن به روز رسانی ها می‌ توانید به Settings > Update & Security > Advanced Options و Pause updates را انتخاب کنید.

مهمتر از همه مراقب آنتی ویروس خود باشید، زیرا این مورد هر روز به روز می شود و به پهنای باند شما را به حداقل می رساند. خاموش کردن به‌ روزرسانی‌ ها می‌ تواند یکی از گام‌ های اصلی، برای کاهش پینگ باشد. برای این کار کافی است که فقط یک کلیک راست کرده و به روز رسانی آنتی ویروس خود را در سیستم غیرفعال کنید.

این مطلب را حتما بخوانید  تفاوت مگابایت و مگابیت چیست و سرعت دانلود چگونه محاسبه می شود؟

پایین آوردن پینگ اینترنت

برای پایین آوردن پینگ اینترنت تنظیمات شبکه خود را بازنشانی کنید

اگر در حال استفاده از اینترنت و یا انجام بازی آنلاین روی لپ تاپ خود هستید، احتمالاً از طریق روتر یا در بسیاری موارد از طریق مودم به اینترنت متصل شده اید. راه اندازی مجدد مودم یا روتر می تواند بسیاری از مشکلات اتصال شما را حل کند. فقط مودم یا روتر را خاموش کنید و یک الی دو دقیقه صبر کنید. آن را روشن کنید و مانند معمول از اینترنت استفاده کنید. از آنجایی که با راه اندازی مجدد روتر، حافظه نهان که ممکن بود در صورت روشن ماندن برای مدت طولانی پر ازدحام شده باشد، با راه اندازی مجدد روتر تفاوتی را تجربه خواهید کرد.

پایین آوردن پینگ اینترنت

همچنین می توانید با ورود به پنل مدیریت مودم خود و انجام راه اندازی مجدد از آنجا، شبکه خود را مجدداً تنظیم کنید. پاک کردن کش اینترنت از طریق این روش پینگ را تا حد زیادی کاهش می دهد.

کامپیوتر خود را تمیز کنید

تمیز کردن کامپیوتر کاری است که فقط شما باید آن را انجام دهید و هیچکس دیگری نمیتواند این کار را برای شما انجام دهد. گرد و غبار بدترین دشمن کامپیوتر است. لایه های گرد و غبار باعث ایجاد گرمای بیش از حد می شوند، زیرا با وجود گرد و غبار تهویه مناسب در کامپیوتر شما امکان پذیر نیست و فرآیندهای کلی به دلیل گرما کند می شوند. همچنین این احتمال وجود دارد که آداپتور شبکه شما به دلیل گرمای بیش از حد تاخیر ایجاد کند.

پایین آوردن پینگ اینترنت

دریافت اتصال سیمی برای پایین آوردن پینگ اینترنت

اغلب اوقات، مشکلات اتصال به اینترنت دستگاه شما ممکن است به دلیل استفاده از اینترنت بی سیم باشد. اگر شما تنها کسی نباشید که از دستگاه مودم استفاده می کنید، روترها گاهی اوقات بسته های داده را تقسیم می کنند. به همین دلیل بسته های شبکه کند می شوند و در نتیجه با پینگ بالا مواجه می شوید.

پایین آوردن پینگ اینترنت

اگر اینترنت مناسب برای بازی آنلاین را تهیه کرده اید، بهترین و ساده ترین راه برای حل مشکل پینگ بالای آن، دریافت یک اتصال سیمی برای انجام بازی است. به این ترتیب شما یک اتصال پایدار با اینترنت خواهید داشت و اتصال شما نیز بهینه خواهد بود. این روش همچنین شانس داشتن یک اتصال اینترنتی قوی را وقتی روتر دور از رایانه شما قرار گرفته است، افزایش می دهد. وقتی از اتصال سیمی استفاده کنید، قطعاً بهبودی در اتصال اینترنت را خواهید دید.

جمع بندی

امیدواریم، اکنون که روش های پایین آوردن پینگ اینترنت را می دانید، بتوانید چه مشکل در تنظیمات شبکه باشد و چه چیز خاصی مربوط به بازی ای که انجام می دهید باشد، موفق شوید، مشکل را حل کنید. فقط به خاطر داشته باشید که بیشتر اوقات، مشکلات پینگ، از اتصال ضعیف شبکه ناشی می شود و خطا به هیچ وجه در دستگاه و مودم شما نیست و سروری که روی آن هستید ممکن است در آن لحظه با مشکلاتی روبرو شده باشد. در هر صورت  آیا تا به حال موفق به پایین آوردن پینگ اینترنت خود شده اید؟ با کدام بازی بیشترین مشکل پینگ را داشته اید؟ لطفا تجربیات خود را در بخش نظرات با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.