یکی از مواردی که برای ثبت نام در شبکه های اجتماعی و به خصوص اپلیکیشن های پیام رسان الزامی است، شماره موبایل است. برخی از مردم تمایلی به نشان دادن شماره اصلی خود به دیگران ندارد و یا اینکه می خواهند هم زمان با چند حساب کاربری از پیام رسان ها استفاده کنند. بهترین روش برای این افراد این است که اقدام به خرید خط مجازی برای واتساپ کنند. اگر شما هم یکی از این افراد هستید به شما پیشنهاد می کنم که در ادامه با ما همراه باشید تا همه چیز را در مورد شماره مجازی بررسی کرده و بگوییم از کجا می توان آن را خریداری کرد.

خط مجازی چیست؟

خط تلفن مجازی در واقع یک شماره موبایل است که یک نفر آن را خریداری کرده اما می خواهد آن را برای مدت زمان محدود و یا برای همیشه به شما بدهد و برای استفاده شما محدودیتی قائل نباشد. این فرد ممکن است در یک کشور دیگری باشد. خط های مجازی معمولاً سیم کارت مجازی فیزیکی ندارند و سیم کارد نزد صاحب خط می ماند. با وجود اینکه شما به سیم کارت این خط دسترسی ندارید ولی می توانید تمام فعالیت هایتان با خط واقعی را به این خط انتقال دهید. یکی از کارهایی که معمولاً افراد انجام می دهند این است که حساب واتساپ یا تلگرام خود را با این خط می سازند و از قابلیت های این پیام رسان ها به طور کامل بهره مند می شوند.

خرید خط مجازی واتساپ

خرید خط مجازی واتساپ برای استفاده در ارسال های انبوه

مهمترین استفاده ای که در کسب و کار از خط های مجازی می شود این است که از آن ها برای تبلیغات به وسیله پیام استفاده می شود. به همین دلیل صاحبان مشاغل با خط مجازی خود در واتس اپ یا تلگرام اکانت می سازند. دلیل این کار این است که برای چت کردن با افرادی که قبلاً با آن ها پیامی رد و بدل نکرده اید، محدودیت وجود دارد و شما نمی توانید به اشخاص زیادی در یک روز پیام بدهید.

این محدودیت ها در پیام رسان های مختلف با هم تفاوت دارند. برای مثال در پیام رسان تلگرام با هر خط شما می توانید فقط به ۵۰ فرد جدید پیام بدهید اما در پیام رسان واتساپ این تعداد به ۱۰۰ نفر هم می رسد. شما می توانید با خرید خط مجازی واتساپ چند حساب کاربری در این پیام رسان برای خود باز کنید و پس از اینکه به محدودیت روزانه رسیدید، با خط دیگر شروع به ارسال پیام کنید.

دلیل برتری خطوط مجازی نسبت به خطوط واقعی

خرید خط مجازی واتساپ مزیت هایی نسبت به استفاده از خط واقعی دارد که بعضی از آن ها عبارتند از :

 1. ارزان یا رایگان بودن : برای اینکه از یک خط مجازی استفاده کنید، هزینه ای که باید بپردازید بین ۰ تا ۳۰۰۰۰ تومان است. این هزینه وابسته به کشور مورد نظر و کیفیت خط است.
 2. خرید آسان : برای خرید یک خط واقعی پروسه طولانی را باید طی کنید و فرمی شامل اطلاعات هویتی، آدرس محل سکونت، کد پستی را تکمیل نمایید و اصل کارت ملی و تصویری آن را به فروشنده تحویل دهید و پس از پرداخت هزینه‌ ها سند خط به اسم شما شود، اما برای خرید خط مجازی واتساپ به هیچ کدام از کارهایی که گفته شد نیازی نیست و تنها با  مراجعه به سایت های فروش شماره مجازی و انتخاب شما و پرداخت پول، خرید را تکمیل خواهید کرد.
 3. عدم محدودیت در تعداد خرید خط : برای خرید و به نام زدن خط های واقعی شما فقط مجاز به خرید ۱۰ خط هستید از تمامی اپراتورها هستید، اما به راحتی می توانید تعداد نامحدودی خط مجازی را خریداری کنید.
 4. حفظ حریم خصوصی : از آنجایی که خرید خط مجازی واتساپ باعث می شود شماره واقعی شما برای تماس در اختیار دیگران قرار نگیرد، آن ها نمی توانند در زمان های استراحت شما مزاحم شما و خانواده شما شوند.
 5. مخفی ماندن مکان واقعی شما : با خرید خط مجازی و ساختن واتساپ با ان دیگر کسی نمی تواند محل دقیق و کشوری که در ان ساکن هستید را تشخیص دهد.
 6. رفع تحریم های مربوط به ارائه خدمات : وقتی شما از خطی استفاده می کنید که متعلق به کشور ایران نیست، تحریم هایی که نسبت به ایران شده دیگر شامل شما نخواهد شد.

خرید خط مجازی واتساپ

معایب خرید خط مجازی واتساپ نسبت به خطهای واقعی

وقتی شما از یک خط مجازی استفاده می کنید، ممکن است بعضی از قابلیت های خطوط واقعی را نداشته باشید، که عبارتند از :

 1. عدم دسترسی به سیم کارت فیزیکی : چون خط مربوط به کشور دیگری است و از آنتن های آن استفاده می کند، نمی شود سیم کارت آن را به دست آورد و خط نیز به اسم شما نخواهد بود.
 2. ارسال کد احراز هویت محدود :  وقتی با خط های مجازی در یک پیام رسان اکانت می سازید، یک کد احراز هویت اس ام اسی برای شما می آید، که اگر به هر دلیلی از اکانت خود خارج شوید، کد احراز هویت مجدد دریافت نخواهید کرد و باید آن خط را به کل فراموش کنیدف زیرا دیگر قابل استفاده نیست.
 3. محدودیت استفاده از خط مجازی در پلتفرم ها : همان طور که گفته شد شما با خط مجازی می توانید تنها یک بار کد احراز هویت دریافت کنید، به همین دلیل شما می توانید فقط در یکی از پلتفرم های واتساپ، تلگرام، اینستاگرام و … با آن ثبت نام کنید.
 4. محدودیت عمر خطوط مجازی : از آنجایی که این خط سیم کارت فیزیکی ندارد و شما نمی توانید در زمان استفاده از این خط با مشکلاتی که پیش می آید، به طور عادی برخورد کنید، به محض اینکه به هر دلیلی از اکانت خود خارج شدید، نمی توانید از ان خط استفاده کنید.
این مطلب را حتما بخوانید  تمام نکات خرید کارت گرافیک دست دوم

سایت های معتبر برای خرید خط مجازی واتساپ

برای خرید خطوط مجازی می توانید به سایت های ایرانی و خارجی متعددی مراجعه کنید که برخی از آن ها معتبرند و شامل سایت هایی چون getsmscode.com و ۵sim.net می شوند که در زمینه عرضه خطوط مجازی فعال هستند. البته در این میان اپلیکیشن های بسیاری نیز طراحی شده اند که شما می توانید با نصب کردن آن ها یک شماره مجازی برای واتساپ خود بسازید. معروف ترین این اپلیکیشن ها عبارتند از :

 •  Textnow
 • TextPlus
 • NextPlus

استفاده از این اپلیکیشن ها بسیار ساده است و به همین است که ما در این قسمت آموزشی در مورد استفاده از آن ها را برای شما نیاورده ایم، اما به این نکته توجه داشته باشید که خطوط مجازی رایگان خیلی ایمن نیستند و دارای کیفیت پایینی هستند. این خطوط در دسترس افراد زیادی قرار می گیرند و به همین دلیل یا قبلا ریپورت شده اند یا بعد از اینکه در اختیار شما قرار گرفت به سرعت ریپورت خواهد شد.

خرید خط مجازی واتساپ

نکات مهم در هنگام خرید شماره مجازی

 1. خط های ارزان قیمتی که از کشورهای روسیه، قزاقستان و یا چین خریداری می شود، پلتفرم های واتس اپ و تلگرام را حساس می کند، زیرا به دلیل قیمت کمی که دارند، خیلی از اشخاص برای تبلیغات آن ها را خریداری می کنند.
 2. اگر می خواهید برای ارسال های انبوه از خطوط استفاده کنید، بهتر است خطوط از کشورهای مختلف خریداری شود تا خط مسدود نشود.
 3. از آنجایی که معمولاً خطوط مجازی خریداری شده، از اپراتورهای واقعی کشورهای مختلف خریداری می شوند و در آن کشورها واقعی هستند و به قوانین آن کشور وابسته هستند، اگر سیم کارتشان را شارژ نکنیم و از آن استفاده فیزیکی نکنیم و طی زمان معین شده با آن تماس نگیریم یا اس ام اس ندهیم، بعد از مدتی، سلب امتیاز شده یا به اصطلاح می سوزند.
 4. معمولا در ایران خطوط ایرانسل پس از طی مهلت زمانی حدود ۴۵ روزه  مسدود می‌ شوند و در دیگر کشورها نیز مدت این زمان تقریباً مشابه خطوط ایرانسل در ایران است. لذا از آنجایی‌ که سیم کارت خطوط مجازی (به صورت فیزیکی) در دسترس ما نیست باید به عمر مفید خطوط توجه داشت و روی این خطوط حساب دائمی باز نکنید.

روش خرید خط مجازی واتساپ

 1. ابتدا به یکی از سایت های فروش خط مجازی مراجعه کنید.
 2. پلتفرم واتساپ را که می خواهید از آن استفاده کنید را انتخاب کنید.
 3. از لیست خطوطی که متعلق به کشورهای مختلف است و قیمت های متنوعی دارد خط مورد نظر خود را انتخاب کنید.
 4. برای پرداخت هزینه آن پنل خود را شارژ کنید و یا از طریق پرداخت آنلاین نسبت به خرید اقدام نمایید.

 

نکاتی برای خرید خط مجازی واتساپ

توجه داشته باشید که خرید خط مجازی واتساپ باید با توجه به آی پی کشوری انتخاب شود که شما می خواهید سیستم خود را به آن متصل کنید و ای پی سیستم و خط بهتر است با یکدیگر یکسان باشند. این یعنی اینکه اگر از فیلتر شکنی با سرور فرانسه استفاده می کنید، بهتر است خطوطی از کشور فرانسه تهیه کنید و به هنگام فعالسازی و ارسال پیام از آن فیلترشکن استفاده کنید. این کار باعث می شود همه چیز طبیعی به نظر برسد و پلتفرم واتس اپ شما را ریپورت نکند. البته شما می توانید برای تبلیغات بیشتر از خط تلفن ثابت تهران بیسیم هم استفاده کنید.