کاردانو یک شبکه رمزنگاری مبتنی بر بلاک چین و یک پروژه منبع باز است که هدف آن تهیه یک بستر هوشمند و همچنین یک ارز دیجیتال مبتنی بر دارایی است. ارز کاردانو نسل سوم دارای رمز ارز داخلی است که ADA نام دارد و یکی از محبوب ترین گزینه ها در جهان است. کاردانو به دنبال ساخت یک اکوسیستم بلاکچین مشابه اتریم است که برای انواع معاملات استفاده می شود. اصول ریاضیات اساس کاردانو است و این پلتفرم با کمک تعدادی از دانشگاهیان و دانشمندان در دست توسعه است.

ارز کاردانو چیست؟

همانطور که گفته شد کاردانو یک بلاکچین منبع باز و عمومی است و دارای ارز دیجیتالی با همین نام است. این شبکه از قراردادهای هوشمند پشتیبانی می کند، قراردادهایی که به طور خودکار شرایط یا توافق نامه ها را اجرا می کنند. کاردانو هنوز در دست ساخت است، بنابراین به طور گسترده برای استفاده در دسترس نیست.

ارز کاردانو به داشتن ذهن های بسیار روشنی که روی سیستم آن کار می کنند افتخار می کند،که این دانشمندان برجسته از محققین دانشگاه هایی مانند دانشگاه ادینبورگ و موسسه فناوری توکیو هستند.

تسویه حساب کاردانو در کیف پول ارز کاردانو انجام خواهد شد. حساب کاردانو نیز بخشی از بستر بلاکچین است که میزبان ADA است و هدف آن بهبود مقیاس گذاری است که با بیت کوین، اتریوم و سایر ارزهای دیجیتال نسل اول و دوم انجام می شود. علاوه بر این حساب کاردانو به طور جداگانه با لایه محاسبات آن مرتبط شده است و به کاربران اجازه می دهد قوانین معاملات خود را به صورت جداگانه تنظیم کنند.

ارز کاردانو

نحوه خرید کاردانو :

در حالی که کاردانو یک شبکه بلاکچین ارز دیجیتال است، در واقع نمی توانید خود کاردانو را بخرید. در عوض باید ADA یا ارزهای دیجیتال کاردانو را خریداری کنید. در حالی که بسیاری از کاربران قرعه کشی اصلی کاردانو را یک پلت فرم پشتیبانی از قراردادهای هوشمند می دانند، با پیش بینی افزایش ارزش کاردانو در آینده، خرید ارز کاردانو می تواند به معنای درآمد شما باشد.

ارز کاردانو در بیشتر صرافی های ارز دیجیتال از جمله Binance ، Huobi Global ، OKEx ، Upbit ZG.com در دسترس است. این ارز  در حال حاضر با قیمت حدود ۱ دلار در ازای هر سکه معامله می شود و به سرعت به گزینه ای محبوب برای بازرگانان تبدیل شده است. به یاد داشته باشید که هنگام استفاده از کارگزاری، مستقیماً از بلاکچین خرید نمی کنید. در عوض ، باید حساب خود را با استفاده از ارز فیات شارژ کنید تا بتوانید ADA بخرید، مگر اینکه ارز دیجیتال دیگری پرداخت کنید.

شما می توانید ارز دیجیتال کاردانو را به دو روش در کیف پول خود ذخیره کنید. یکی از این موارد کیف پول Daedalus Wallet است که در شبکه کاردانو کار می کند. یکی دیگر از روش ها برای ذخیره این ارز کیف پول یوروی (Waloi Wallet) است که یک کیف پول ارز دیجیتال ساده بوده و به حفظ و امنیت ADA شما کمک کند.

وقتی می خواهید ADA خود را در یک کیف پول دیجیتال ذخیره کنید، حتماً تمام گذرواژه هایی که به کمک آن ها به کیف پول خود دسترسی پیدا کرده اید را یادداشت کنید. اگر توانایی دسترسی به کیف پول خود را فراموش کنید، ممکن است ارزهای دیجیتال خود را برای همیشه از دست دهید.

شبکه بلاک چین ارز کاردانو

تاریخچه کاردانو :

توسعه پلت فرم کاردانو در سال ۲۰۱۵ آغاز شد، گرچه راه اندازی آن تا سال ۲۰۱۷ به طول انجامید. چارلز هوسکینسون بنیانگذار کاردانو است به عنوان یکی از بنیانگذاران اتریوم خدمت کرده بود، اتریوم را ترک کرد و یک شرکت مهندسی بلاکچین موسوم به IOHK را تاسیس کرد. امروز هدف اصلی IOHK توسعه کاردانو است.

این مطلب را حتما بخوانید  آموزش کامل هایو Hiveos

کاردانو محدودیت تأمین ۴۵ میلیارد ADA دارد، اگرچه مشخص نیست که ممکن است در آینده این تعداد تغییر کند. همچنین مشخص نیست که چگونه این تعداد با بازوی پلتفرمی که سرانجام از قراردادهای هوشمند پشتیبانی می کند، ارتباط پیدا می کند.

در حالی که کاردانو عمدتاً دارای سابقه تمیزی است، برخی از منتقدان معتقدند که برای سرعت معاملات و امنیت آن ها باید سیستم عاملی استفاده شود که ارز کاردانو از دیگر ارزهای دیجیتال عقب نیفتد. این منتقدان تمایل دارند این واقعیت را مدنظر قرار دهند که پلتفرم کاردانو بیش از آنچه در حال حاضر است مشاهده می شود، هماهنگ سازی را در سراسر بلاک های خود انجام می دهد. به عنوان مثال کاردانو تعداد معینی از گره ها را در هر معامله آنلاین می کند و اغلب گره ها آفلاین هستند، که می تواند منجر به از دست رفتن معاملات شود.

تاریخچه قیمت ارز کاردانو :

ارز کاردانو با سقف بازار ۶۰۰ میلیون دلار در سال ۲۰۱۷ آغاز به کار کرد. در پایان آن سال، محدودیت بازار آن به ۱۰ میلیارد دلار رسیده بود. در سال ۲۰۱۸ ، این قیمت حتی بیشتر شد و به حدود ۳۳ میلیارد دلار رسید و در نهایت به ۱۰ میلیارد دلار رسید.

در نهایت ارز کاردانو معاملات خود را با حدود ۰٫۰۲ دلار در هر سکه آغاز کرد. از آن زمان به بعد، تقریباً به ۱٫۵۰ دلار برای هر سکه رسیده است که کمی بالاتر از وضعیت فعلی است. با این حال، در بیشتر دوره های ارز کاردانو، قیمت هر سکه بین ۰٫۰۲ تا ۰٫۴۰ دلار بوده است.

قیمت ارز کاردانو

آیا باید ارز کاردانو را ذخیره کنم یا بفروشم؟

ارزش ارز کاردانو در طول تاریخ مانند بسیاری از ارزهای دیجیتال دیگر بی ثبات بوده است و دقیقاً مانند سایر بلاکچین های ارز دیجیتال بیشتر دچار حدس و گمان می شود و به همین دلیل سرمایه گذاری چندان مطمئنی ندارد. شما تنها زمانی می توانید روی ارز دیجیتال کاردانو سرمایه گذاری کنید که قدرت ریسک بالقوه ای داشته باشد.

مقدار ارز دیجیتال کاردانو به طور معمول ده ها یا حتی صدها درصد رشد خواهد کرد، اما آخرین باری پس از مدت کوتاهی که ارزش آن رو به رشد بود، ارزش خود را از دست داد. با این حال، کاردانو این شانس را دارد که یکی از برندگان بازار ارزهای دیجیتال باشد و به  یک سرمایه گذاری ارزشمند تبدیل شود، حتی اگر اکنون در حالت بی ثبات قرار گرفته باشد.

در نهایت باید گفت که شما نمی توانید ارز کاردانو را استخراج کنید و برای سرمایه گذاری در آن فقط می توانید به استیکینگ آن بپردازید و کمی ریسک کنید. شما می توانید آن ها را در کیف پول کاردانو نگهداری کنید و مقداری ارز کاردانو به عنوان پاداش دریافت نمایید.

در نهایت می توان گفت کاردانو یک شبکه بلاک چین جالب است که دو عنصر اصلی را با هم ترکیب می کند، که شامل قراردادهای هوشمند و ارز کاردانو می شود. به همین دلیل برخی معتقدند که این ارز دیجیتال از همه ارزهای دیجیتال دیگر که فقط به عنوان دارایی تولید شده اند، بهتر عمل می کند. ارز دیجیتال کاردانو یک ارز دیجیتال محبوب و آسان است که می توانید به عنوان یک دارایی روی آن سرمایه گذاری کنید.