اگر به دنبال کارت گرافیک ارزان برای ماینینگ هستید تا بتوانید از طریق آن پولی به دست آورید، چند گزینه برای شما وجود دارد، اما به خاطر داشته باشید، که بعید است این GPU ها به عنوان یکی از بهترین کارت های گرافیک گیمینگ شناخته شوند، اما اگر شما انتظارات خود را کاهش دهید و تنظیمات هوشمند دارید، کارهای زیادی وجود دارد که می توان با قدرت کم این کارت گرافیک ها انجام داد.

در نیمه اول جولای، یک آزمایش استخراج هفت روزه در بیت کوین ماینرز هش ریت منتشر شد. در آن، سه کامپیوتر با کارت‌ های ویدئویی مختلف تلاش کردند تا دریابند که آیا امروزه استخراج ارزهای دیجیتال واقعاً سودآور است یا خیر. پاسخ مثبت بود، اما این سه کاکپیوتر مجهز به پردازنده‌ های گرافیکی گران‌ بودند. اگر کارت گرافیک های ساده تری بگیرید، آیا موفقیت تکرار می شود؟ به همین علت ما به بررسی ۵ کارت گرافیک ارزان برای ماینینگ پرداختیم، با ما همراه باشید.

بررسی ۵ کارت گرافیک ارزان برای ماینینگ

ما پنج کامپیوتر با کارت های ویدئویی مختلف که شامل موارد زیر می شود را بررسی کردیم.

  1. Nvidia GeForce GTX 1050 ti
  2. AMD Radeon RX470
  3. AMD Radeon RX570
  4. AMD Radeon RX480
  5. AMD Radeon RX580

این پنج مدل از مدل های ارزان هستند و ما سعی کردیم برای هر کارت گرافیک، سودآورترین سکه را برای استخراج هم معرفی می کنیم.

 Nvidia GeForce GTX 1050 ti یک کارت گرافیک ارزان برای ماینینگ

بیایید با معرفی GTX 1050 ti شروع کنیم، زیرا این تنها کارت گرافیک سبز یعنی از برند Nvidia است. این مدل دارای ۴ گیگابایت حافظه است که برای استخراج بسیاری از سکه ها فضای کافی محسوب می شود. با کمک ماشین حساب سودآوری ماینینگ ۲CryptoCalc به شما کمک می کنیم تا ماینر مورد نیاز خود را انتخاب کنید. برای انجام این کار، باید یک نرخ هش یعنی عملکرد کارت گرافیک را وارد کنید. که برای کارت گرافیک GTX 1050 ti، ماشین حساب به ما توصیه کرد ZelCash را ماین کنیم. هزینه اصلی در ماینینگ برق است. کارت گرافیک Nvidia GeForce GTX 1050 ti از ۱۳۰ وات در ساعت استفاده می کند که معادل ۲۱٫۸۴ کیلووات ساعت در هفته است.

برخی ویژگی های کارت گرافیک ارزان برای ماینینگ Nvidia GeForce GTX 1050 ti عبارت است از :

  • کارت گرافیک GeForce GTX 1050 ti ارزان است و لازم نیست میلیون ها درآمد داشته باشد.
  • در سال، سود این ماینر ۴۹٫۲۹ دلار خواهد بود.
  • ممکن است نرخ کریپتوکارنسی افزایش یابد که تاثیر مثبتی بر درآمد خواهد داشت.
  • نرخ هش فارم و هزینه های برق به طور نامتناسبی در حال رشد هستند. یک کامپیوتر با کارت گرافیک  GTX 1050 ti 130 وات در ساعت مصرف می کند که ۸۰ وات آن توسط کارت گرافیک مصرف می شود و ۵۰ وات باقی مانده به مادربرد، حافظه و … می رود. اگر دو کارت GTX 1050 ti قرار دهیم، عملکرد دو برابر می شود و مصرف برق حدود ۶۰ درصد افزایش می یابد. اگر چهار عدد باشند، نرخ هش چهار برابر می شود و هزینه آن سه برابر می شود.

کارت گرافیک ارزان برای ماینینگ

کارت گرافیک ارزان AMD Radeon RX470

چهار کارت گرافیک باقی مانده است که آنها را نیز به همین شکل بررسی کردیم. اولین موردی که آن را بررسی کردیم Radeon RX470 است. توجه داشته باشید که کارت‌ های ویدئویی “قرمز” که از برند AMD هستند، بهتر با اتریوم و اتریوم کلاسیک کنار می‌ آیند و معمولاً این ارزهای رمزپایه بر روی آنها استخراج می شوند. کامپیوتری که کارت گرافیک ارزان AMD RX470 برای ماینینگ روی آن نصب بود از ۱۶۵ وات در ساعت استفاده می کرد، که برای یک هفته ۲۷٫۷۲ کیلووات ساعت است.

این مطلب را حتما بخوانید  آموزش swap در تراست ولت

این ماینر برای یک سال، ۸۲ دلار ماین می کند. علاوه بر این، همانطور که قبلاً فهمیدیم، پیچیدگی استخراج دائماً در حال تغییر است. اگر خوش شانس باشیم و کسب درآمد راحت تر شود، حتی بیشتر هم درآمد خواهیم داشت.

کارت گرافیک ارزان برای ماینینگ

کارت گرافیک ارزان برای ماینینگ AMD Radeon RX570

کارت گرافیک بعدی یک کامپیوتر با RX570 است. این کارت گرافیک بسیار شبیه به RX470 است، بنابراین ماشین حساب به احتمال زیاد به شما توصیه می کند که اتریوم کلاسیک را استخراج کنید. به کمک این ماینر  اتریوم کلاسیک باید در هر روز کاری حدود ۵۹ سنت درآمد ایجاد کند. ماشین حساب ۲CryptoCalc به شما توصیه می کند که معادل ۴٫۰۷ دلار در هفته انتظار داشته باشید، که یک نتیجه خوب به حساب می آید، مخصوصاً با توجه به اینکه ماینینگ درآمد غیرفعال است.

آخرین نکته قبل از محاسبه سود، محاسبه هزینه های برق است. کامپیوتری با کارت گرافیک RX570 تقریباً ۱۶۰ وات در ساعت انرژی مصرف می کرد. در نتیجه، هفته ای ۲۶٫۸۸ کیلووات ساعت مصرف می کند.

در یک سال این کارت گرافیک ۱۰۰ دلار سود دارد و این مبلغ برای یک کارت ارزان کافی است. به هر حال، اگر زمان را تلف نکنید، در این مدت می توانید یاد بگیرید که چگونه مصرف برق کارت گرافیک را کاهش دهید و درآمد بیشتری کسب کنید.

کارت گرافیک ارزان برای ماینینگ

کارت گرافیک ارزان AMD Radeon RX480

کارت گرافیک ارزان دیگری که پتانسیل خود را در کار با اتریوم کلاسیک نشان می دهد AMD Radeon RX480 است، اما ما در بررسی ها استخراج اتریوم را در نظر گرفتیم. در یک هفته ماینینگ با RX480 مقدار ۰٫۶۰۰۳۴  اتریوم یا ۳٫۶۰ دلار به ارمغان آورد.

یک رایانه با RX480 برق بیشتری مصرف می کند، که حدود ۱۸۰ وات در ساعت یا ۳۰٫۲۴ کیلووات ساعت در هفته است و سود این کارت گرافیک ارزان برای ماینینگ ۸۸ دلار یا ۵۵۸۰ روبل در سال است. این مبلغ برای خرید یک کارت گرافیک دیگر کافی است، که با استفاده از آن، ماینر شروع به درآمد دو برابر خواهد کرد.

کارت گرافیک ارزان برای ماینینگ

کارت گرافیک ارزان برای ماینینگ AMD Radeon RX580

آخرین کارت گرافیک RX580 است و ماشین حساب سود ۲CryptoCalc همچنین توصیه می کند که با این کارت گرافیک به ​​استخر اتریوم کلاسیک بپردازید بدهید. یک هفته ماینینگ اتریوم کلاسیک با RX580 حدود ۰٫۵۸۶۱۵ اتریوم کلاسیک یا ۳٫۵۱۶۹ دلار درآمد ایجاد خواهد کرد.

هزینه های برق در ماینینگ با RX580 حدود ۱۸۰ وات در ساعت است و درآمد آن  ۸۳ دلار در سال می باشد.

کارت گرافیک ارزان برای ماینینگ

یادآوری می کنیم که این مبلغ را صرفاً برای کار رایانه دریافت خواهید کرد. شما مجبور نیستید در فرآیند استخراج شرکت کنید، البته می توانید ماینینگ را با بهترین کارت گرافیک های ماینینگ در ۲۰۲۲ انجام دهید و سود بیشتری کسب کنید. اگر شما هم موردی را می شناسید می توانید در بخش نظرها و پیشنهادات برای ما و دیگر کاربران آن را نام برده و شرح مختصری را ارائه دهید.