رنگ ها یکی از عناصر اصلی طراحی هستند که احساسات و حالات ذهنی را برمی انگیزند و به عنوان ابزار بازاریابی قدرتمندی برای چارچوب دادن به خلق و خوی بیننده استفاده می شوند. می  خواهیم در ادامه رنگ سال ۲۰۲۲ را برای شما معرفی کنیم و با هم بررسی کنیم که چه رنگی به بهترین شکل سال ۲۰۲۲ را نشان می دهد؟

به گفته پنتون، که از اوایل دهه ۱۹۶۰ استانداردهای صنعتی را برای استفاده رنگ در طراحی ها مشخص کرده است، وری پری (Very Peri) که طیفی از رنگ بنفش است، نمادی از زرق و برق جهان بوده و شبیه به لحظه ای است که ما از آن عبور می کنیم. این رنگ تلفیقی از زندگی مدرن را به تصویر می کشد و نشان می دهد که چگونه روند رنگ ها در دنیای دیجیتال و دنیای فیزیکی آشکار می شود و بالعکس.

نور خورشید و منشورها کاتالیزور آغاز تئوری رنگ و آگاهی از رنگ ها در دهه ۱۶۶۰ بودند. ایزاک نیوتن، زمانی که در باغ میوه دچار ضربه مغزی می شد، اولین کسی بود که روی طیف رنگ ها آزمایش کرد و به این نتیجه رسید که رنگ ها طول موج های متفاوتی از نور هستند. در آغاز قرن هجدهم، نیوتن چرخ رنگی را اختراع کرد.

رنگ سال ۲۰۲۲ چیست ؟

به گفته کارل یونگ، روانشناس مشهور سوئیسی، “رنگ ها زبان مادری ناخودآگاه هستند.” دویست سال بعد از نیوتن کارل یونگ سوئیسی رنگ و چگونگی تأثیر آن بر ذهن را بررسی کرد. این تحقیق در ابتدا برای روان درمانی صورت گرفت تا به کمک آن درکی از تیپ های شخصیتی که از نظر تجاری اهمیت زیادی پیدا کرده بود و در تبلیغات و بازاریابی هم مهم بود، به وجود بیاید.

برای مثال قرمز اغلب برای بیان اهمیت یا احساس فوریت استفاده می شود. رنگ زرد با خلاقیت و سرگرمی مرتبط است. آبی، بخشی از طیفی است که وری پری که رنگ سال ۲۰۲۲ معرفی شده را شامل می شود. این رنگ مجموعه‌ ای از رنگ‌ های آرام‌ بخش است که ویژگی‌ های افراد قابل اعتماد را نیز القا می‌ کند.

 تمام رنگ هایی که در  سال ۲۰۲۲ تاکنون آمده است

رنگ در افراد مختلف به روش های متمایز طنین انداز می شود. در طول آشفتگی همه‌ گیر دنیای جدید، برخی به سمت رنگ های خنثی‌ و آرام‌ بخش جذب شدند، در حالی که برخی دیگر خود را در رنگ‌ های روشن و نشاط‌ آور غوطه‌ ور کردند. رنگ‌ هایی که خانه‌ ها و زندگی‌ های ما را پر می‌کنند، به‌طور گسترده‌ ای متفاوت هستند، اما روندهای خاصی در آن ها ظاهر می‌ شوند و این موضوع باعث شده کارشناسان بتوانند رنگ‌ های برتر سال ۲۰۲۲ را پیش‌ بینی کنند.

هر سال، شرکت های رنگ و کارشناسان رنگ، انتخاب های خود را برای طیف رنگی که به بهترین وجه دوره فعلی را در بر می گیرد، معرفی می کنند. انتخاب‌ های آن‌ ها برای رنگ سال اغلب بر اساس گرایش‌ های فرهنگ پاپ، مد، فناوری و طراحی از سرتاسر جهان است و نتایج آن در سال ۲۰۲۲ شروع به انتشار می‌ کند. مینواکس آخرین شرکت بزرگ رنگ است که انتخاب خود را اعلام کرده است. در ادامه با ما همراه باشید و ببینید که آیا این سایه پرطرفدار با روح شما طنین انداز می شود یا نه، سپس دوباره بررسی می کنیم تا تمام رنگ های سال ۲۰۲۲ را که اعلام شده اند، پیدا کنیم.

رنگ زیتونی ملایم در سال ۲۰۲۲

شرکت مینواکس یک طیف از رنگ سبز به نام زیتونی ملایم را به عنوان رنگ سال ۲۰۲۲ خود انتخاب کرد. این رنگ نرم با ته رنگ خاکستری، زیبایی طبیعی چوب را که در مبلمان، کابینت، قفسه بندی، وسایل تزئینی و موارد دیگر استفاده شده، برجسته می کند. زیتونی ملایم که به دلیل ارتباط با سلامتی و ویژگی های ترمیم کننده طبیعت انتخاب شده است، فضای آرامش بخشی را به قسمت های نشیمن، آشپزخانه، اتاق خواب و موارد دیگر می بخشد.

سو کیم، مدیر بازاریابی رنگ مینواکس در بیانیه‌ ای مطبوعاتی گفت: «در طول دو سال گذشته، ما خانه‌ هایمان را به مکانی آرامش‌ بخش‌ تر تبدیل کرده‌ایم، مکانی متمرکز برای رفاه، جایی که فشار روحی خارج می‌ کنیم و ذهن خود را پاک می‌ کنیم.» “رنگ سال مینواکس امسال منعکس کننده جستجوی آرامش در روتین های در حال تغییر ما است، زیرا زیتونی ملایم خلق و خوی مراقبه ای ایجاد می کند و خوش بینی روزمره را به خانه تزریق می کند.”

این رنگ را با رنگ های پاستیلی غبارآلود مانند هلویی یا رژگونه ای ترکیب کنید تا ظاهری گرم و ارگانیک ایجاد کنید، یا به زیبایی مدرن با تن های خاکستری یا مشکی خنک بپیوندید.

رنگ سال 2022

ساتن رولینگ سرف توسط کریلون

برند رنگ اسپری کریلون یک رنگ سبز پر جنب و جوش به نام ساتن رولینگ سرف را برای رنگ سال ۲۰۲۲ خود انتخاب کرد. این طیف با تجسم “خوش بینی، ثبات و تعادل”، تمرکز دوباره بر روی رفاه و توجه را نشان می دهد. این طیف رنگ آبی پررنگ و با طراوت، از طبیعت الهام می گیرد تا حس آرامش را هم در فضای داخلی و هم در فضای باز ایجاد کند.

سو کیم، مدیر بازاریابی رنگی کریلون، در این باره گفت: «جهت رنگ‌ های امسال بر اهمیت طراحی نرم‌ تر، گرم‌ تر و انسان محورتر تمرکز دارد، زیرا خانه باید به مرکزی پویا برای همه فعالیت‌ ها، از کار گرفته تا سلامتی و بازی تبدیل شود.» یک بیانیه مطبوعاتی ادعا کرد که این رنگ برای کمک به ایجاد فضاهایی که تسکین دهنده و جوان کننده است عالی است. از این رنگ می توان برای اصلاح مبلمان فضای باز با سبکی تازه استفاده کنید، یا اثاثیه و دکور داخلی را با آن تزئین کنید.

رنگ ساتن رولینگ سرف در سال 2022

انتخاب رنگ جنجالی وری پری توسط پنتون در سال ۲۰۲۲

پنتون به جای انتخاب رنگ سال از کتابخانه وسیع طیف های خود، رنگ کاملاً جدیدی را برای انتخاب سال ۲۰۲۲ خود ایجاد کرد که اولین بار در تاریخ ۲۳ ساله این برنامه بود. پنتیون ۱۷-۳۹۳۸ وری پری سایه‌ای پر جنب و جوش از گل قرمز است که آشنایی آرامش‌ بخش آبی را تجربه می‌ کند. این رنگ گرم و شاد برای برانگیختن کنجکاوی و خلاقیت طراحی شده است.

لتریس آیزمن، مدیر اجرایی موسسه رنگ پنتون، در مصاحبه ای گفت: “در حالی که ما به دنیای تغییرات بی سابقه می رویم، انتخاب پنتیون ۱۷-۳۹۳۸ وری پری دیدگاه جدیدی از خانواده رنگ های آبی مورد اعتماد و محبوب را به ارمغان می آورد.بر این اساس می توان گفت پنتیون ۱۷-۳۹۳۸ وری پری، ویژگی‌ های سبک بلوز را در بر می‌ گیرد و در عین حال دارای رنگ بنفش مایل به قرمز است. این رنگ نگرش شادی‌ بخش و حضوری پویا را به نمایش می‌ گذارد که خلاقیت شجاعانه و بیان تخیلی را تشویق می‌ کند.

رنگ سال پنتون ۲۰۲۲ حس بازیگوشی را به فضای داخلی می بخشد و ترکیب رنگ های غیرمنتظره ای را ایجاد می کند. برای داشتن ظاهری با طراوت و الهام گرفته از طبیعت می توانید در اتاق های نشیمن و دفاتر، وری پری را با رنگ های سبز شاداب ست کنید. برای داشتن ظاهری آرام و متعادل که برای اتاق خواب‌ ها مناسب است، از طیف های کم‌ رنگی مانند ارغوانی و تراکوتا در کنار آن استفاده کنید. در فضاهای کودکانه، پالت رنگ اصلی کلاسیک را با صورتی تند و زرد روشن ترکیب کنید.

وری پری رنگ سال 2022

برگ لورل توسط  بتر هومز اند گاردنز

برگ لورل اولین رنگ سال از مجموعه این مجموعه است که فقط در والمارت موجود است. این طیف سبز غبارآلود، جذابیت جوان‌ کننده برگ‌ های اکالیپتوس را تقلید می‌ کند و منعکس‌ کننده میل تازه‌ ای برای گنجاندن عناصر طبیعت در خانه‌ هایمان است. مکس ویلکر، مدیر سبک برند هومز اند گاردنز می‌ گوید: «مردم زمان بیشتری را در خانه سپری می‌ کردند و از حیاط خلوت، پارک‌ ها و دیگر فضاهای بیرونی خود لذت می‌ بردند و اکنون آن سایه های سبز به داخل خانه باز می گردد.”

ویلکر می گوید، به دلیل احساس ارگانیک و ته رنگ گرم، برگ لورل به زیبایی با سفیدهای کرمی، رنگ های بژ، رنگ های چوبی روشن تا متوسط ​​و گیاهان خانگی ست می شود. شما می توانید این رنگ را در اتاق خواب امتحان کنید تا فضایی راحت و آرامش بخش ایجاد کنید، یا از آن برای ایجاد تمرکز در دفتر استفاده کنید. این رنگ در یک اتاق ناهار خوری، می تواند به عنوان یک پس زمینه پیچیده عمل کند.

رنگ سال 2022 - برگ لورل

رنگ هنر و صنایع دستی توسط دان ادواردز در سال ۲۰۲۲

انتخاب دان ادواردز برای رنگ سال ۲۰۲۲، سایه ای گرم و خاکی است که نشان دهنده گرایش گسترده تر به طبیعت در طراحی داخلی است. هنر و صنایع دستی DET682 قهوه ای نرم و پیچیده ای است که غنای چوب گردو را کانالیزه می کند و جلوه ای آرام و زمینی ارائه می دهد. سارا مک لین، کارشناس رنگ و سبک دان ادواردز، در یک مطبوعات گفت: “هنر و کاردستی واقعاً رنگی ساده است که نشان دهنده ثبات، راحتی و آرامش است، رنگی که بیانگر چیزی است که همه ما در حال حاضر به دنبال آن هستیم.” بله درست حدس زدید، منظور رهایی است.

این رنگ آرام بخش و پیچیده از زیبایی شناسی بوهمیایی دهه ۱۹۷۰ و همچنین روند کلبه های سنتی امروزی الهام می گیرد. می توانید از این رنگ به عنوان رنگ یک دست برای ایجاد حسی جذاب در قسمت نشیمن، اتاق غذاخوری و اتاق خواب استفاده کنید. برای طراحی مدرن، هم می توانید دیوارها و هم وسایل را با این رنگ بپوشانید تا کل اتاق را به گرمای دنجی ببرید. این رنگ قهوه‌ ای شکلاتی را با رنگ‌ های خنثی روشن و شاداب ترکیب کنید تا آن را روشن‌ تر کنید، یا رنگ‌ های جواهری پر جنب و جوش را در کنار آن انتخاب کنید تا ظاهری مجلل داشته باشد.

قهوه ای شکلاتی رنگ سال 2022

اکتبر مه اثر بنجامین مور

انتخاب بنجامین مور برای رنگ سال ۲۰۲۲، سبز ملایم و نقره ای به نام اکتبر مه ۱۴۹۵ است. این طیف رنگ از دید گیاه شناسی رنگ سبز کم رنگ ساقه گل را تقلید می کند و به عنوان پایه ای برای پالت رنگ های بزرگتر در این برند در سال ۲۰۲۲ عمل می کند. این مجموعه شامل ۱۴ رنگ الهام گرفته از طبیعت است که رنگ‌ های مایل به سفید، رنگ‌ های گرم زمینی و رنگ‌ های اصلی تازه را در بر می‌ گیرد.

این مطلب را حتما بخوانید  رژیم غذایی های پرطرفدار و تأثیر گذار برای لاغری

آندریا ماگنو، مدیر بازاریابی و توسعه رنگ بنجامین مور در بیانیه‌ ای مطبوعاتی گفت: «مه اکتبر ۱۴۹۵ و پالت گرایش‌ های رنگی مربوطه در سال ۲۰۲۲ هماهنگی بی‌ دردسر رنگ‌ ها را منعکس می‌ کند و در عین حال ترکیب‌ های منحصربه‌ فردی را برای هر پروژه رنگی ایجاد می‌ کند».

رنگ های ملایم اکتبر مه را می توان با طیف های تیره غنی مانند گلوسستر سیج HC-100 ترکیب کنید تا گرما و عمیق را به پالت تک رنگ خانه خود اضافه کنید. برای داشتن ظاهری واضح، این رنگ از ته رنگ های سرد سال را با رنگ سبز آبی یخی مانند کویت مومنتز ۱۵۶۳ یا رنگ آبی-مشکی مرکب مایستریوز AF-565 ترکیب کنید.

اکتبر مه رنگ سال 2022

رنگ مه همیشه سبز اثر شروین ویلیامز در سال ۲۰۲۲

شروین ویلیامز رنگ آرام بخش اورگرین فگ ۹۱۳۰ را به عنوان رنگ سال ۲۰۲۲ انتخاب کرد. رنگ خاکستری مایل به سبز به معنای دور شدن از رنگ‌ های خنثی سرد و رنگ‌ های جواهر درخشانی است که قبلاً بر روند رنگ‌ ها تاثیر داشتند. این رنگ آشنا و ارگانیک می‌ تواند استقبال آرامش‌ بخشی را در ورودی‌ ها ایجاد کند، سکوت و آرامش را در اتاق‌ خواب‌ ها یا حمام‌ ها برقرار کند و انرژی ترمیم‌ کننده را به اتاق‌ های نشیمن، آشپزخانه و سایر فضاهای مشترک وارد کند.

سو وادن، مدیر بازاریابی رنگ شرکت شروین ویلیامز در یک بیانیه مطبوعاتی گفت: “مه همیشه سبز یک شستشوی پیچیده رنگ برای فضاهایی است که هوس یک سایه ظریف و در عین حال خیره کننده دارند.” “مه همیشه سبز ما را برای شروع دوباره الهام می بخشد و یک انتخاب عالی برای فضای داخلی و خارجی مدرن است.” وادن پیشنهاد می کند که رنگ را با رنگ های خنثی گرم و خاکی، مانند بژ، شتری یا قهوه ای تکمیل کنید. سپس با مواد طبیعی از جمله چوب، چرم، جوت و حصیر، لایه‌ های بیشتری از بافت را وارد کنید. برای ظاهری صیقلی که براق تر است، سعی کنید ترکیبی از روکش های فلزی مانند برنج، طلایی روشن یا مشکی مات را ایجاد کنید.

اور گرین فوگ - رنگ سال 2022

رنگ های سال والسپار ۲۰۲۲

والسپار به جای نامگذاری یک رنگ منحصر به فرد سال، پالتی از ۱۲ رنگ الهام گرفته از طبیعت را انتخاب کرد که نشان دهنده ولع ما برای راحتی و آرامش، در عصر جدید است. این رنگ‌ های سال ۲۰۲۲ شامل رنگ‌ های خنثی گرم، پاستل‌ های غبارآلود، و آبی و سبز آرامش‌ بخش، از روشن و ظریف تا به شدت تیره است. هر طیف به دلیل پیوندهایش با طبیعت و توانایی پرورش یک ذهنیت صلح آمیز و خوش بینانه انتخاب شده است.

سو کیم، مدیر بازاریابی رنگ والسپار گفت: رنگ‌ ها می‌ توانند حالات روحی را تقویت کنند و با اعتماد به نفس، قدرت و کنجکاوی به ما انرژی دهند و به ما این امکان را می‌ دهند که خودمان را با آن ها در هر جایی بیان کنیم، خواه اتاق کامل، دیوار برجسته، تزئینات یا مبلمان باشد. در یک بیانیه مطبوعاتی رنگ‌ های سال ۲۰۲۲ والسپار طیف گسترده‌ ای از رنگ‌ های گرم بر پایه طبیعی را در اختیار مصرف‌ کنندگان قرار می‌ دهد که نه تنها به آرامش اعصاب و تقویت خلق و خوی کمک می‌ کند، بلکه اعتماد به نفسی را در آینده ایجاد می‌ کند.»

این رنگ های مرسوم را در خانه خود روی دیوارها، کابینت ها، تزئینات و موارد دیگر بگنجانید و طیف هایی را انتخاب کنید که به تقویت روحیه ای که می خواهید ایجاد کنید، کمک می کند.

رنگ سال 2022

آلوتی توسط  اچ جی تی وی هوم شرکت شیروین ویلیامز

آلوتی HGSW3355 مانند یک شلوار جین آبی رنگ و رو رفته که به خوبی پوشیده شده است، تجسم راحتی و آرامش را به همراه دارد. این رنگ نیلی که به عنوان رنگ سال ۲۰۲۲ این برند نامگذاری شده است، به عنوان پایه و اساس مجموعه رنگی بزرگتر ۲۰۲۲ به نام سافتن ریفو عمل می کند. اشلی بانبری، طراح ارشد رنگ اچ جی تی وی هوم شرکت شیروین ویلیامز، در یک بیانیه مطبوعاتی گفت که ترکیبی از رنگ‌ های خنثی ملایم با رنگ‌ های زمینی خاموش، که از ۱۰ رنگ مکمل برای ایجاد “حس راحتی و آرامش با رنگها” الهام گرفته، در نظر گرفته شده است. “این پالت برای ساده کردن انتخاب رنگ در طراحی خانه، به صورت هماهنگ طراحی شده است.”

آلوتی به خوبی با هر طیفی از مجموعه، مثل رنگ مایل به سفید، برنزه گرم، یا تخته سنگ گرد و غباری جفت می شود. از آنجایی که رنگ آبی مایل به خاکستری ته رنگی کمی گرم دارد، ظاهری متعادل و تنی آرام ارائه می دهد و به همان اندازه که در مکان های مشترک مانند آشپزخانه یا اتاق نشیمن جذاب است، در فضاهای خصوصی از جمله دکوراسیون اتاق خواب و حمام به خوبی کار می کند. لایه ای از بافت فراوان با رنگ های چوب طبیعی و منسوجات خنثی برای تقویت حس آرامش آلوتین ایجاد کنید.

رنگ سال 2022

گواکاموله توسط گلیدن

یک طیف رنگی به نام گواکاموله PPG1121-5 وجود دارد که انتخاب گلیدن برای رنگ سال ۲۰۲۲ است. رنگ سبز آووکادویی رسیده رنگ دلپذیری را نشان می دهد که هم آرامش بخش و هم سرشار طراوت است. در یک بیانیه مطبوعاتی، این برند خاطرنشان کرد که جستجوهای آنلاین برای رنگ سبز از سال ۲۰۲۰ بیش از دو برابر شده است، که نشان می دهد، صاحبان خانه به دنبال رنگ هایی هستند که آرامش بخش باشد.

همه ما طی یک سال و نیم گذشته، به دلیل نیاز به آرامش، رشد مجدد و تجدید قوا، آشپزخانه‌ های سبز زیبا و اتاق‌ خواب‌ های الهام‌گرفته از خاک را در پینترست و تیک تاک خود ذخیره کرده‌ایم.

شما می توانید در آشپزخانه‌ ها و حمام‌ ها، گواکاموله را با کاشی‌ های کلاسیک سفید و طیف های مشکی مات ترکیب کنید. برای اتاق های نشیمن، دفاتر و اتاق خواب، این رنگ را با رنگ های چوب روشن و گیاهان فراوان واقعی یا مصنوعی، ترکیب کنید تا حس ارگانیک و آرام بخش شما را تقویت کند.

رنگ سال 2022

بریزوی توسط بهر

رنگ سال ۲۰۲۲ بهر، یک طیف سبز خنک و با طراوت به نام بریزوی MQ3-21 است. رنگ سبز مایل به آبی نرم و نقره‌ای، یاد آور شیشه‌ های دریایی است که در کنار سواحل شنی و آب شفاف کریستالی خلیجی دور افتاده یافت می‌ شود. بریزوی به دلیل ارتباط با طبیعت، احساس آرامش را ایجاد می کند، اما روشنایی واضح آن می تواند انرژی و سرزندگی را نیز القا کند. اریکا وولفل، معاون رنگ و خدمات خلاقانه بهر، بریزوی را “رنگی که از حس امیدبخش تجدید، ترمیم و بهبود استقبال می کند” می نامد.

بریزوی که با طیف های سفید روشن و مشکی تند ترکیب شده است، کنتراست فوق‌ العاده و ظاهری تمیز را ارائه می‌ کند که برای ورودی یا آشپزخانه عالی است. همراه با رنگ کرم ملایم، کرم مایل به قهوه ای گرم و رنگ های چوب طبیعی، حال و هوای آرام بخشی به خود می گیرد که در اتاق خواب، حمام و اتاق نشیمن به هدف آرامش، به خوبی عمل می کند. رنگ نسیمی کاملاً احساس ساحلی دارد، اما به زیبایی با طرح‌ های معاصر و الهام‌ گرفته از کلاسیک ترکیب می‌ شود.

رنگ سال 2022

شاخه زیتون توسط PPG

پی پی جی طیف ملایم و ارگانیک سبز به نام شاخه زیتون PPG1125-4 را به عنوان رنگ سال ۲۰۲۲ انتخاب کرد. رنگ سبز خاکستری که یادآور گیاه تسکین دهنده آلوئه ورا یا برگ های مریم گلی مخملی است. این رنگ برای نشان دادن رشد مجدد و انعطاف پذیری طبیعت انتخاب شد، زیرا با روش های جدید زندگی سازگار می شود. رنگ میانی سبز آن، آشنا و پایه است و به اندازه قدرت دارد تا به عنوان جایگزینی زنده تر برای رنگ های خنثی سنتی استفاده شود.

امی دوناتو، مدیر ارشد بازاریابی رنگ در PPG paint، در بیانیه‌ای مطبوعاتی گفت: «طراحان، مدیران املاک، طراحان و معماران از پالت‌ های خنثی دیروز دور می‌ شوند و رنگ‌ ها را در همه اشکال انتخاب می‌ کنند. اسمش را شورش بگذارید، اما ما مطمئناً برای تجدید حیات رنگ‌ های خوش‌ بینانه اینجا هستیم تا ما را به عصر جدیدی از طراحی خانه هدایت کند.»

دیوارها را با شاخه زیتون رنگ کنید تا تمرکز را در دفتر زیاد کنید، رنگ آرامش بخش را در حمام بگنجانید یا آرامش را در اتاق خواب تقویت کنید. این رنگ همچنین در کابینت آشپزخانه که با تن های برنجی صیقلی روشن و با مقدار زیادی سفید متعادل، زیبا به نظر می‌ رسد. به دلیل کیفیت ارگانیک، شاخه زیتون به زیبایی با مواد و بافت های طبیعی مانند روکش چرم، فرش های جوت و مبلمان چوبی ترکیب می شود.

رنگ سال 2022

جمع بندی

فرآیند انتخاب رنگ سال نتیجه تحلیل روند طولانی است و کارشناسان رنگ در دنیا به دنبال تأثیرات رنگ‌ های جدید می‌ گردند. تاثیرات رنگ ها می تواند شامل تاثیر پذیری از صنعت سرگرمی و فیلم های در حال تولید، مجموعه های هنری مسافرتی و هنرمندان جدید، مد، تمام زمینه های طراحی، مقاصد محبوب سفر و همچنین سبک های زندگی جدید، سبک های بازی، و شرایط اجتماعی و اقتصادی باشد. تاثیرات ناشی از هر چیز جدیدی است که در دنیا وجود دارد. رنگ ها بر فناوری‌ ها، مواد، پلتفرم‌ های رسانه‌ های اجتماعی مرتبط و حتی رویدادهای ورزشی آتی که توجه جهانی را به خود جلب می‌ کنند، تأثیر می‌ گذارند. در سال ۲۰۲۱، رنگ سال افتخار مشترکی بین اولتیمیت گری و یک تن زرد بود که آنها آن را آیلومینتینگ (Illuminating) نامیدند.