ارتباط بین شعب روش های مختلفی دارد ، اما زمانی که فاصله میان دفاتر شرکت شما زیاد می شود بحث امنیت اطلاعات نیز پیش می آید یعنی اتصال دو نقطه از کسب و کار شما می تواند به چالشی بزرگ و سخت تبدیل شود.

ولی ما در این مقاله به شما آموزش می دهیم چگونه سختی این کار را به حداقل برسانید و همچنین در آخر به معرفی بهترین سرویس دهنده های کشور در این زمینه خواهیم پرداخت. با ما مجله اینترنت چک همراه باشید

تعریف ساده ارتباط بین شعب

برای ایجاد ارتباط بین دو نقطه باید بدانیم ارتباط نقطه به نقطه در شبکه چیست و چگونه با داشتن اطلاعات کافی در این مورد می توان بهترین ارتباط نقطه به نقطه را برای خود فراهم کرد.

به عنوان مثالی ساده می توان تماس تلفنی شما و دوستتان را مثال زد که بدون آنکه شخصی دیگر از مکالمه شما باخبر شود با یکدیگر مکالمه می کنید.

این نوع ارتباط با انواع دیگر ارتباط در شبکه متفاوت است و در اصطلاح به آن پوینت تو پوینت (point to point) یا پیر تو پیر (p2p) نیز گفته می شود.

از طریق ارتباط نقطه به نقطه می توانید در شبکه ی اینترنت اطلاعات خصوصی را جا به جا کنید . فرض کنید یک شرکت یا فروشگاه دارای ۲ دفتر در شهر تهران یا دارای دفتر در شهر تهران و یک یا چند دفتر در خارج از تهران است و شما می خواهید بین دو محل ارتباطی نقطه به نقطه و امن برقرار کنید .

راه حل ها

یک راه حل این است که این کار را به مدیر شبکه خود بسپارید که بستگی به امکانات در اختیار ایشان و ایده برقراری ارتباط می توان روش های مختلف را با قیمت های مختلف در نظر گرفت .

راه حل دیگر این است که از شرکت هایی که این کار را به صورت تخصصی انجام می دهند کمک گرفت.

این شرکت ها با داشتن امکانات کافی و بستر شبکه موجود خود می توانند کار را با سرعت بسیار بالاتر ، قیمت بسیار پایین تر و امنیت تضمین شده انجام دهند.

این مطلب را حتما بخوانید  افزایش سرعت اینترنت با استفاده از تعویض کانال wifi

امکان برقراری ارتباط بین شعب می تواند به وسیله تکنولوژی های ارتباطی مختلف مثل خطوط اینترنتadsl و یا خطوط اینترنتtdlte نیز انجام پذیرد که در این مدل ارتباط برخلاف روش اول ( ایجاد ارتباط توسط شما ) قیمت بسیار پایین تر خواهد بود.

اینترنت چک به شما کمک میکند با مقایسه سرویس های مختلف ارتباط بین شعب و خواندن نقد و بررسی این سرویس ها بهترین انتخاب را با کمترین ریسک انجام دهید.

 

 

[title style=”bold-center” text=”پیشنهاد می دهیم” color=”rgb(255, 130, 0)” icon=”icon-star-o” width=”613px” size=”82″] [ux_products]