در این مقاله به صورت مرحله به مرحله برای شما حذف اکانت تلگرام را گردآوری کرده ایم که به وسیله آن می توانید هر زمان که به این پیام رسان احتیاج نداشتید، آن را حذف نمایید. در ادامه برای شما لیستی از مطالبی را که در این مقاله می خوانید آورده ایم:

  • نکات اساسی قبل از پاک کردن اکانت تلگرام
  • پاک کردن اکانت تلگرام باعث پاک شدن تمامی اطلاعات آن می شود؟
  • اکانت تلگرام را می توان از درون خود تلگرام حذف کرد؟
  • ساخت اکانت با شماره ای که اکانت آن را پاک کردیم، اطلاعات ما را بر می گرداند؟
  • در صورت ریپورت شدن می توان با حذف اکانت و ساختن اکانت از ریپورت خارج می شویم؟
  • دلیت کردن اکانت تلگرام موجب باعث پاک شدن کانال های تلگرام می شود؟
  • با چه روشی اکانت تلگرام خود را حذف کنیم؟

در تمامی شبکه های اجتماعی شما می توانید به سادگی خود را ثبت نام کنید، اما حذف کردن آن ها خیلی راحت و بدون دردسر نیست. دلیل این موضوع این است که توسعه دهندگان و سازندگان شبکه های اجتماعی قصد دارند با این روش راه را برای حذف اکانت توسط کاربران سخت می کنند و مانع این کار می شوند. این روش باعث می شود که کاربرانی که قصد دارند اکانت خود را حذف کنند، از انجام این کار منصرف شوند.

نکات اساسی قبل از حذف اکانت تلگرام :

قبل از اینکه تلگرام خود را پاک کنید باید به مواردی توجه کنید که احتمالاً برای شما مهم است. مثلاً تا چه میزان اطلاعات تلگرام برای شما مهم است و یا پاک کردن اکانت تلگرام در وضعیت اکانت شما به هنگام ریپورت شدن تأثیری دارد ؟ در ادامه برای شما به سوالات رایجی که وجود دارد در مجله اینترنت چک پاسخ می دهیم :

پاک کردن اکانت تلگرام باعث پاک شدن تمامی اطلاعات آن می شود؟

جواب این سوال مثبت است. یعنی با پاک کردن اکانت تلگرام تمامی شماره هایی که در آن ذخیره کردید به همراه تمام پیام ها حذف خواهد شد.

حذف اکانت تلگرام

اکانت تلگرام را می توان از درون خود تلگرام حذف کرد ؟

پیام رسان تلگرام نیز مانند شبکه های اجتماعی دیگر به شما اجازه حذف کردن حساب کاربری از درون خود برنامه را نمی دهد و هیچ گزینه ای برای این کار وجود ندارد.

ساخت اکانت با شماره ای که اکانت آن را پاک کردیم، اطلاعات ما را بر می گرداند ؟

جواب شما منفی است، شما نمی توانید بعد از اینکه اکانت خود را پاک کردید، به وسیله همان شما اکانت بسازید و انتظار داشته باشید به همان اطلاعات دست پیدا کنید، زیرا در صورت ساخت مجدد اکانت، یک کاربر جدید به حساب می آیید.

این مطلب را حتما بخوانید  افزایش سرعت اینترنت با استفاده از تعویض کانال wifi

در صورت ریپورت شدن می توان با حذف اکانت و ساختن اکانت از ریپورت خارج می شویم؟

اطلاعات نا درستی در مورد ریپورت شدن در تلگرام وجود دارد و اشخاصی که در این پیام رسان ریپورت شده اند، فکر می کنند با حذف اکانت و ساخت دوباره آن از ریپورت تلگرام خارج شوند، این در حالی است که ریپورت شدن در تلگرام بر اساس شماره تلفن انجام می شود و اکانت در ریپورت شدن ریپورت نمی شود که با حذف آن ریپورت شما نیز حذف شود.

دلیت کردن اکانت تلگرام موجب باعث پاک شدن کانال های تلگرام می شود؟

جواب این سوال مثبت است، یعنی شما پس از اینکه اکانت خود را حذف کردید و دوباره اکانت ساختید باید مجدد به کانال هایی که می خواهید، وارد شوید.

با چه روشی اکانت تلگرام خود را حذف کنیم؟

شما می توانید مراحل زیر را با ورود به سایت اصلی تلگرام طی نموده و اطلاعات مورد نیاز را وارد نمایید و اکانت تلگرام خود را پاک کنید :

  1. به سایت اصلی تلگرام وارد شوید، که در این هتنگام صفحه زیر مقابل شما باز خواهد شد.
حذف اکانت تلگرام

۲٫ شماره تلفن خود را وارد نمایید.

۳٫ پس از وارد کردن شماره تلفن دکمه Next را بفشارید.

کد حذف اکانت تلگرام

 

۴٫ کدی را که به تلگرام شما ارسال می شود را کپی نمایید.

وارد کردن کد حذف اکانت تلگرام

۵٫ در این مرحله حتماً باید کدی را که کپی کردید در این کادر که در تصویر بالا مشخص شده است، بچسبانید و پس از آن روی دکمه sign in کلیک کرده تا وارد اکانت خود شوید.

حذف اکانت تلگرام

۶٫ بعد از وارد شدن به اکانت خود در سایت تلگرام برای حذف کردن آن باید گزینه Delete account را انتخاب کنید. پس از انتخاب این گذینه به راحتی و به صورت مستقیم اکانت شما حذف خواهد شد.

حذف اکانت تلگرام

۷٫ در آخر به قسمت بالا وارد می شوید و دلیل حذف کردن اکانت خود را به شرکت تلگرام توضیح  می دهید. البته تکمیل کردن این قسمت اختیاری است و شما می توانید با خالی گذاشتن این کادر کلمه Done را فشار دهید تا حذف اکانت شما با موفقیت انجام شود.

حذف اکانت تلگرام

۸٫ پس از آن وارد صفحه بالا خواهید شد که برای کامل شدن تمامی کارهایی که در مرحله قبل انجام دادید، باید دکمه قرمز رنگ یا Yes deletet my account را انتخاب نمایید. در این صفحه شما باید با انتخاب این گذینه اطمینان خود از فرآیند حذف اکانت را اعلام نمایید. شما می توانید در مجله اینترنت چک آموزش ساخت ربات تلگرام را یاد بگیرید.