امروزه اینستاگرام یکی از بزرگترین سرویس‌های شبکه اجتماعی اشتراک‌ گذاری عکس و ویدیو است که متعلق به فیسبوک است. گاهی اوقات کاربر تصمیم می گیرد از زندگی مجازی خود فاصله بگیرد. در ادامه برای شما دستورالعمل‌ هایی آمده تا آن ها را دنبال کنید و حذف اکانت اینستاگرام temporarily disable my account را یاد بگیرید. با این روش شما می توانید حساب اینستاگرام خود را موقتاً غیرفعال کنید. به خاطر داشته باشید که پس از غیرفعال کردن اکانت اینستاگرام، تمامی کامنت ها و لایک های عکس های شما تا زمانی که اکانت خود را دوباره فعال نکنید، مخفی می شوند.

نحوه حذف اکانت اینستاگرام temporarily disable my account

وقتی بالاخره تصمیم گرفتید، به طور موقت اکانت اینستاگرام خود را غیرفعال کنید، به جای اینکه برنامه اینستاگرام در تلفن هوشمند خود را باز کنید، بهتر است این کار را از مرورگر رایانه خود انجام دهید.

۱٫ از مرورگر وب مورد علاقه خود در کامپیوتر شخصی، به حساب اینستاگرام خود وارد شوید.

۲٫ در صفحه شروع، روی نماد نمایه در گوشه سمت راست بالای صفحه کلیک کنید.

حذف اکانت اینستاگرام temporarily disable my account

۳٫ روی Edit Profile در کنار نام کاربری خود کلیک کنید.

حذف اکانت اینستاگرام temporarily disable my account

۴٫ در صفحه «Edit Profile»، به پایین بروید و روی گزینه حذف موقت اکانت اینستاگرام temporarily disable my account کلیک کنید.

حذف اکانت اینستاگرام temporarily disable my account

۵٫ در صفحه «Temporarily Disable your Account»، روی فلش کشویی کلیک کنید و دلیلی را برای غیرفعال کردن حساب اینستاگرام خود انتخاب کنید.

حذف اکانت اینستاگرام temporarily disable my account

۶٫ در نهایت رمز ورود اینستاگرام خود را وارد کنید و سپس روی گزینه Temporarily Disable Account کلیک کنید.

حذف اکانت اینستاگرام temporarily disable my account

نکات مهم در مورد temporarily disable my account

  1. این عمل فقط داده های نمایه شما از جمله عکس ها، پست ها و نظرات و لایک های اینستاگرام را از دیگران پنهان می کند. اینستاگرام تمام داده های نمایه شما را حفظ می کند، مگر اینکه حساب خود را حذف کنید.
  2. اگر می خواهید اکانت اینستاگرام خود را دوباره فعال کنید، کافی است با نام کاربری و رمز عبور خود وارد شوید و می توانید از لحظه ای که آن را متوقف کرده بودید، ادامه دهید.
این مطلب را حتما بخوانید  ثبت نام کارت سوخت جدید و المثنی

حذف اکانت اینستاگرام temporarily disable my account چه مدت فعال است؟

برای این حالت هیچ محدودیت زمانی وجود ندارد. در واقع می دانیم که با توییتر می شود، حساب خود را به مدت ۳۰ روز غیرفعال کنید و سپس باید دوباره آن را فعال کنید، وگرنه حساب شما برای همیشه حذف می شود. برای اینستاگرام، می توانید اکانت خود را تا زمانی که دوست دارید غیرفعال نگه دارید، خواه ۱۰ ماه یا ۱۰ روز باشد. تنها محدودیتی که اینستاگرام در مورد غیرفعال کردن حساب شما دارد این است که نمی توانید بیش از یک بار در هفته این کار را انجام دهید. مثلاً اگر اکانت خود را غیرفعال کردید و مجدداً آن را فعال کردید، این اجازه را نخواهید داشت که چهار روز بعد آن را غیرفعال کنید. مراقب درخواست خود باشید و کاری نکنید که موجودیت خود را در برنامه به خطر اندازد.

اگر این راهنما به شما کمک کرده است با گذاشتن نظر خود در مورد تجربه ای که داشتید ما و دیگر کاربران اینترنت جک را مطلع کنید. لطفا برای کمک به دیگران این راهنما را به اشتراک بگذارید.