dent  یک زنجیره بلوکی یا بلاک چین است که هدف آن ایجاد یک بازار جهانی است که در آن همه فرصت خرید و فروش داده های تلفن همراه را پیدا می کنند. برخی از کاربران اشتراک های تلفن در دامی قرار دارند که بسته های داده ای که خریداری می کنند طی یک یا چند ماه منقضی می شود. تیم DENT در تلاش است تا کاربران را از این امر آزاد کند و همچنین یک فرصت جدید برای تلفن های همراه ایجاد کند. بلاک چین DENT از ارز dent در شبکه خود استفاده می کند.

هدف این ارز تبدیل شدن به ارز اصلی در سراسر جهان برای داده های تلفن همراه در میان کاربران است. dent قابلیت خرید خودکار بسته های داده را برای کاربران و دستگاه های اینترنت نیز فراهم می کند. هدف از ایجاد  این بلاک چین استفاده مجدد از داده ها و نحوه به اشتراک گذاری، ذخیره سازی، فروش و پرداخت داده ها می باشد.

dent در سال ۲۰۱۴ توسط ترو کاتاجای نت تاسیس شد و بلاکچین آن در هنگ کنگ مستقر است. در سال ۲۰۱۷، بنیانگذاران بیشتری یعنی میکو لینارماکی و آندرس ولمر در این شرکت سرمایه گذاری کردند و برای توسعه آن به ترو پیوستند. تیم DENT پس از راه اندازی برنامه iOS خود در دسامبر ۲۰۱۷، برنامه تلفن همراه را برای Android در سال ۲۰۱۸ راه اندازی کرده است.

چگونه DENT را بخریم و ذخیره کنیم؟

نحوه خرید ارز dent :

این ارز دیجیتال برای معامله در بازارهای مختلف تجاری در سطح جهان طراحی شده است و با چند ارز دیجیتال اصلی مانند بی ان بی ، تی سی کرو، اتریوم و یو اس دی تی معامله می شود. DENT اجازه می دهد تا کاربران بتوانند با استفاده از منابع ارز دیجیتال خود، به ارز مورد نظر دسترسی پیدا کنند و یا آن را بدست آورند. لیست کامل مبادلات تجاری ارز دیجیتال دنت شامل مبادلات عمده جهانی است که در صرافی های  Binance ، KuCoin ، OKEx و غیره انجام می شود. در هر صورت شما می توانید این ارز دیجیتال را به راحتی مبادله کنید، زیرا این ارز مبتنی بر بستر اتریوم است.

خرید و فروش ارز dent

ذخیره سازی dent :

پس از به دست آوردن ارز dent، برای ذخیره امن آن به کیف پول نیاز دارید. گزینه های ذخیره سازی کمی برای این ارز وجود دارد. یکی از این گزینه ها Ledger Nano S بوده که یک کیف پول سخت افزاری مبتنی بر ویژگی های ایمنی قوی است که برای پرداخت دیجیتال ایمن و ذخیره دارایی های دیجیتال استفاده می شود. این کیف پول از طریق USB به کامپیوتر متصل می شود و دارای یک صفحه نمایش OLED امن برای بررسی و تأیید هر معامله ای است که با یک ضربه روی دکمه های کناری می توانید آن ها را تایید کنید.

MyEtherWallet یک کیف پول ERC20 منبع باز است که بر اساس جاوا اسکریپ ساخته شده است. MyEtherWallet می تواند یک کیف پول ایده آل ارز دنت باشد که رابط کاربری آسان را به شما ارائه می دهد.

Metamask یک رابط کاربری ساده دارد و یک کیف پول ارز اتریوم است. این کیف پول دارای سیستم متمرکز بوده و نیازی به ورود به سیستم نیست زیرا کلیدهای خصوصی به جای ذخیره در یک سرور خصوصی در کروم ذخیره می شوند.

این مطلب را حتما بخوانید  آموزش استخراج ارز شیبا رایگان

آینده ارز dent چیست؟

رتبه بندی Market Cap این ارز دیجیتال را از ژوئیه ۲۰۱۸ در رتبه ۲۰۲ قرار داده و از همان زمان دارای ارزش بازار ۳۴٫۲ میلیون دلار اعلام کرده است. تعداد کل این ارز در گردش ۱۰۰،۰۰۰،۰۰۰،۰۰۰ براورد شده است.

چشم انداز آینده :

اگر بسته های داده تلفن همراه نسبت به بازار فعلی از مبادله DENT ارزان تر باشند، بازار این ارز کساد خواهد بود. اما اگر به دلیل توانایی فروش بیش از حد داده ها از بسته های دنت، کاربران نیاز به خرید ارز dent پیدا کنند، می توان گفت بازار دنت رو به صعود خواهد رفت. از آنجا که DENT ارزی است که در فضای داده تلفن همراه نقش دارد، نرخ آن ممکن است از اندازه بازار داده تلفن همراه مورد معامله پیروی کند.

طبق GSMA پیش بینی می شود رشد بازار داده تلفن همراه در حال افزایش باشد. از این رو، بازار بزرگتر معامله ارز dent بزرگتر شده و افزایش قیمت را به همراه خواهد داشت. البته لازم به ذکر است که این ارز تا به حال به آرامی پیشرفت کرده و برای مدت زیادی دارای نرخ ثابتی است. این ارز در برزیل و هند ۴۰ میلیون کاربر دارد که پیشرفت خوبی به حساب می آید و می توان در آینده به افزایش قیمت هر واحد از آن امید داشت.

ارزش ارز dent

تفاوت dent با ارزهای دیجیتال دیگر چیست؟

ارز dent یک بستر به کاربران ارائه داده است تا از طریق بسته های داده تلفن همراه خود سود کسب کنند. DENT به شما امکان می دهد از داده های باقیمانده خود برای اهدا به شخصی که قبل از انقضا به آن نیاز دارد، استفاده کنید. dent برای مبادله به بستر خاص احتیاج دارد و به کاربران امکان می دهد بسته داده تلفن همراه را با اطمینان از امنیت در سیستم عامل خریداری، فروش یا انتقال دهند. همچنین این بستر امکان خرید خودکار بسته های داده را برای مصرف کنندگان و دستگاه های اینترنت فراهم می کند.

آیا باید در ارز dent سرمایه گذاری کنید؟

با استفاده از این ارز ، کاربران می توانند داده های بازار بین المللی را خریداری، ذخیره یا بفروشند. با توجه به اینکه این ارز یکی از ارزان ترین سکه های آلت کوین (از نظر قیمت مطلق) در بازار است که حجم گسترده ای از ۷۰ میلیارد ارز دیجیتال را نیز در اختیار دارد، می تواند به عنوان هزینه رومینگ داده در بستر تلفن های همراه استفاده شود.

اگرچه برای موفقیت آن، هزینه داده های تلفن همراه در بازار dent باید ارزان تر از هزینه های ارائه شده توسط شرکت های دیگر برای همان بسته باشد. به عنوان مثال ، اگر یک شرکت بسته ارتباطی بسته ای ۴ گیگابایتی را با قیمت ۴۰ دلار در ماه ارائه دهد، قیمت پیشنهادی DENT برای همان بسته باید ارزان تر باشد. DENT هنوز بر اساس محدودیت بازار به ۱۰۰ ارز دیجیتال برتر نرسیده است. به نظر می رسد به دلیل اینکه سایر ارزهای دیجیتال عمده مورد توجه قرار گرفته اند، این ارز به نوعی نادیده گرفته می شود.