تنظیم مطمئن ترین و سریع ترین سرورهای DNS در Xbox برای دستیابی به بهترین تجربه بازی بسیار مهم است. این مقاله به شما نشان می دهد که چگونه تنظیمات DNS را در Xbox خود به بهترین تنظیمات موجود تغییر دهید. در ادامه در مورد dns برای ایکس باکس سری اس ، ایکس و وان صحبت خواهیم کرد. تغییر تنظیمات DNS در Xbox واقعا آسان است و می تواند تفاوت بزرگی را در کیفیت بازی ایجاد کند. اگر سرورهای DNS که در حال حاضر استفاده می کنید، فاصله زیادی با شما دارند، می توانند تأخیر زمانی قابل توجهی را ایجاد کنند.

در حالی که بسیاری از اشخاص تعداد کمی از سرورهای به اصطلاح “Public DNS” مانند Google (8.8.8.8 یا ۸٫۸٫۴٫۴) یا Cloudflare (1.1.1.1) را توصیه می کنند، ما نشان می دهیم که گزینه های بسیار بیشتری برای انتخاب وجود دارد و برخی از آنها اینها ممکن است حتی برای مکان های خاص بهتر باشند. با استفاده از راهنمای ما، می توانید تنظیمات DNS عالی برای Xbox و مکان خود را شناسایی کنید. در نهایت، می آموزید که چگونه می‌ توان بهترین dns را از اتصال پهنای باند خود استخراج کنید تا به تجربه کامل استفاده از Xbox دست یابید.

نحوه وارد کردن تنظیمات dns برای ایکس باکس سری اس ، ایکس و وان

dns برای ایکس باکس سری اس

تنظیمات سرور DNS را می توان از طریق منوهای تنظیمات شبکه تغییر داد. وارد کردن تنظیمات dns  برای ایکس باکس سری اس و سایر سری ها، بخش آسان این فرآیند است. به خاطر داشته باشید که مراحل چالش برانگیزتر این است که مطمئن شوید تنظیمات DNS که استفاده می کنید واقعاً بهترین تنظیمات ممکن است، زیرا می تواند ناخواسته اوضاع را بدتر کند. پس کافی است مطمئن شوید که برای تعیین بهترین تنظیمات برای موقعیت مکانی خود تلاش کرده اید. در ادامه دستورالعمل تغییر تنظیمات DNS توسط مایکروسافت ارائه شده است.

صفحه پشتیبانی مایکروسافت Xbox برای تنظیمات شبکه برای ایکس باکس سری اس ، ایکس و وان اعمال می‌شود و صفحه مایکروسافت ایکس باکس ایالات متحده برای تنظیمات شبکه پشتیبانی می شود. موارد زیر را انجام دهید تا تمام اطلاعات مورد نیاز را بدست آورید:

 • راهنما را با فشار دادن دکمه Xbox روی کنترلر خود باز کنید.
 • Profile & system به معنی نمایه و سیستم را انتخاب کنید.
 • وارد Settings یا تنظیمات شوید.
 • به بخش عمومی یا General  بروید.
 • Network settings یا تنظیمات شبکه را انتخاب کنید.
 • Advanced settings یا تنظیمات پیشرفته را از گزینه های صفحه شبکه انتخاب کنید.
 •  DNS settings یا تنظیمات DNS را انتخاب کنید.
 • Manual را انتخاب کنید.
 • وارد تنظیمات DNS شوید.

چگونه بهترین تنظیمات dns برای ایکس باکس سری اس ، ایکس و وان پیدا کنید

بسته به اینکه چقدر زمان می‌خواهید به این کار اختصاص دهید و اینکه چقدر استفاده از بهترین تنظیمات dns برای ایکس باکس سری اس و سایر سری ها مهم است، دو روش برای انتخاب تنظیمات سرور dns وجود دارد، که به ترتیب سختی تلاش برای استفاده آمده اند:

 • فقط دو مورد را از لیست سرورهای DNS عمومی نشان داده شده در جدول ۱ در زیر انتخاب کنید. ارائه دهندگان DNS مانند Google به دلیل قابلیت اطمینان و سرعت شهرت دارند (اگرچه ممکن است بهترین تنظیمات برای مکان خاص شما نباشند).
 • پینگ را در محدوده ای از سرورهای عمومی DNS اندازه گیری کنید و دو مورد را با کمترین پینگ انتخاب کنید (یعنی نشان می دهد که آنها به شما نزدیک هستند).
این مطلب را حتما بخوانید  تمام نکات خرید کارت گرافیک دست دوم

اکنون این روش ها را با جزئیات بیشتری توضیح خواهیم داد.

فقط دو مورد را از لیست سرورهای عمومی dns برای ایکس باکس را انتخاب کنید

فقط دو مورد را از جدول در زیر انتخاب کنید و آنها را در ایکس باکس خود وارد کنید. در حالی که بسیاری از اشخاص معتقدند به طور کلی یک یا دو سرویس DNS عمومی مانند Google (8.8.8.8 و ۸٫۸٫۴٫۴) و Cloudflare (1.1.1.1 و ۱٫۰٫۰٫۱) می توانید مشکل خود را حل کنید، اما گزینه های بسیار بیشتری برای شما وجود دارد. اگر در انتخاب اولیه خود مشکل دارید، dns های دیگری را امتحان کنید تا ببینید آیا آنها اوضاع را بهبود می بخشند یا خیر.

dns برای ایکس باکس سری اس

پینگ را اندازه گیری کنید تا سرورهای dns برای ایکس باکس را با کمترین پینگ پیدا کنید

انتخاب دو مورد از لیست تضمین نمی کند که سرورهای DNS انتخابی شما از نظر جغرافیایی به شما نزدیک هستند، که این موضوع واقعاً مهم است. ما توصیه می‌ کنیم سرور dns را انتخاب کنید که نزدیک به شما باشد، زیرا با این کار تأخیر زمانی انتظار برای رسیدن درخواست DNS شما به سرور DNS و تأخیر انتظار برای پاسخ ارسال شده توسط سرور dns برای بازگشت به کنسول ایکس باکس سری اس شما یا هر سری دیگری، به حداقل می‌ رسد.

dns برای ایکس باکس سری اس

ما تفاوت زیادی (بیش از ۱۰ میلی ثانیه) بین بهترین و بدترین زمان پینگ پیدا کردیم. جالب اینجاست که Google و Cloudflare بدترین زمان‌ های پینگ را برای مکان ما داشتند. بسیار مهم است که اندازه گیری پینگ را انجام دهید، زیرا به راحتی نمی توانید بهترین dns را پیدا کنید که در همه جا کار کند.

اگر از تنظیمات DNS بهینه برای مکان های خود استفاده می کنید، ایکس باکس خود را با استفاده از کابل اترنت وصل می کنید و از روتر با مدیریت صف هوشمند استفاده می کنید، به احتمال زیاد تجربه بازی باورنکردنی را خواهید داشت.

فروش dns برای ایکس باکس سری اس

شرکت روسی DNS که یک فروشگاه زنجیره ای خرده فروشی دارد، از آغاز فروش کنسول های بازی ایکس باکس سری اس خبر داد. سیستم هایی که دوباره در قفسه های فروشگاه ظاهر شده اند با قیمت مناسبی فروخته می شوند. علاوه بر این، dns برای ایکس باکس سری اس و سه ماه اشتراک سرویس ایکس باکس گیم پس اولتیمیت نیز به فروش رسیده است. قابل توجه است که قیمت DNS برای مدل جدید ۱۰ هزار روبل کمتر است.