جزیره کیش یکی از جزایری است که خیابان هایی رویایی دارد و وقتی فرد برای اولین بار قدم به این جزیره بگذارد، متعجب می شود. دلیل این موضوع این است که در جزیره کیش رانندگی بر اساس قوانین انجام شده و معمولاً هیچ فردی به علت عدم رعایت قوانین جریمه نمی شود. دلیل اصلی این امر وجود نظارت بر روی اجرای قوانین توسط کیشوندها است. در ادامه با ما همراه باشید تا قوانین رانندگی در کیش بررسی کرده و شما را با جزئیات آن آشنا کنیم. این مطلب به شما کمک می کند که در صورت اجاره ماشین و رانندگی در کیش به عنوان یک گردشگر به مشکل بر نخورید.

رعایت قوانین رانندگی در کیش :

یکی از موارد جالبی که در مورد جزیره کیش وجود دارد این است که، با وجود بازارها و مراکز خرید شلوغی که دارد، این جزیره دارای خیابان هایی است که تردد خودرو در آن کم است. جالب اینجا است که رانندگی در کیش یکی از لذت بخش ترین کارهایی است که ممکن است تا به امروز انجام داده باشید، زیرا قانونمداری در کیش به میزان زیادی دیده می شود. جالب است بدانید که در کیش توقف های اجباری برای خودرو وجود ندارد و شما سرعت گیر و چراغ قرمزی نمی بینید و رعایت قوانین توسط مردم به صورت خودخواسته انجام می شود. قوانین رانندگی در کیش و قانونمداری در این جزیره باعث می شود مسیرهایی که رانندگان طی می کنند، در کمترین زمان به سرانجام برسد.

البته نمی توان از این موضوع چشم پوشی کرد که این جزیره دارای دوربین های کنترل نامحسوس در خیابان های خود است، بد نیست به این نکته اشاره کرد که علاوه بر جرائم رانندگی، کثیف بودن خودرو نیز باعث می شود که شما جریمه شوید، پس برای حفظ زیبایی شهر و عدم پرداخت جریمه حتما خودرو خود را تمیز نگه دارید.

قوانین رانندگی در کیش

قوانین راهنمایی رانندگی کیش :

بعد از اینکه شما را با خیابان های جزیره کیش و قانونمداری مردم این جزیره آشنا کردیم، نوبت به این می رسد که مهم ترین قوانین راهنمایی رانندگی این جزیره را گردآوری کرده ایم که برای رانندگی در این جزیره به مشکل بر نخورید. برخی از این قوانین عبارتند از :

 • سرعت مجاز برای رانندگی روی تابلوهای راهنمایی که در اطراف نصب شده است، نوشته شده و به محض رانندگی با سرعت بالاتر در سیستم اجرائیات پلیس راهنمایی و رانندگی تخلف شما به طور خودکار ثبت می‌گردد.
 • رانندگی در سطح جزیره کیش شما و سرنشین های خودروای شما را ملزم می کند که کمربند ایمنی ببندید.
 • علاوه بر این تمامی رانندگان قبل از رسیدن به میدان ها بدون گردش به راست و چپ هم باید راهنمای خود را روشن کنند. در صورتی که قرار است میدان را بدون انحراف و مستقیم بروید ابتدا باید راهنمای چپ و در میدان راهنمای راست را بزنید تا به سایر خودروها هشدار دهید.
 • علاوه بر رعایت سرعت مجاز، رعایت فاصله با خودروی جلویی الزامی است.
 • وقتی عابری را در حال عبور از خیابان می بینید باید خودرو را به طور کامل متوقف کنید و چراغ خطر (راهنمای هر دو طرف خودرو همزمان) را روشن کنید تا خودروهای پشت سری با خبر شوند.
 • در هنگام رانندگی در جزیره کیش نباید روی خطوط رانندگی کنید، باید حتما بین خطوط باشید.
 • قوانین رانندگی در کیش شما را ملزم می کند برای تغییر خط در هنگام رانندگی  مواقعی که انحراف به چپ یا راست دارید، باید از ۱۰۰ متر قبل راهنما را روشن کرده و سایر رانندگان را مطلع کنید.
این مطلب را حتما بخوانید  معرفی رستوران توتی فروتی کیش

برخی از قوانین رانندگی مختص جزیره کیش :

همانطور که می دانید در جزیره کیش قوانینی وجود دارد که مختص همان جزیره است، یکی از این قوانین بوق زدن در هر جایی از این جزیره ممنوع است. علاوه بر این نداشتن معاینه فنی خودرو مطابق با عدم رعایت قوانین است. معاینه فنی برای خودروهایی که می خواهند وارد کیش شوند الزامی است و اگر کامل نباشد، از ورود خودرو جلوگیری می شود. علاوه بر این تمامی شهروندها و گردشگران موظف هستند با مامورهای راهنمایی و رانندگی همکاری نمایند.

شما باید در خیابان هایی که نور کافی دارند، از چراغ های کوچک خودرو استفاده کنید، در صورتی که چراغ های کوچک خراب بودند، می تونید از چراغ های پایین در حالت نور پایین استفاده کنید. شما نمی تواند با خودروی خود در فضای سبز، کنار سواحل، پیست دوچرخه سواری و …  رانندگی کنید و فقط بر روی خیابان ها و جاده های آسفالت شده رانندگی نمایید. همچنین در صورت جریمه شدن در جزیره کیش باید برای ترخیص خودرو خلافی خودرو را در همانجا پرداخت کنید تا اجازه ترخیص به شما داده شده است.

در چه صورتی خودرو شما در هنگام عدم رعایت قوانین رانندگی در کیش جریمه خواهد شد ؟

 • رانندگی با سرعت غیرمجاز در خیابان
 • رانندگی با سرعت غیرمجاز در جاده
 • سبقت در مکان های غیرمجاز
 • بوق زدن در سر تاسر جزیره کیش
 • کارکردن و مکالمه با تلفن همراه
 • عدم استفاده از کمربند ایمنی
 • بیرون بردن دست یا بدن از پنجره خودروی در حال حرکت
 • ریختن آشغال در سطح معابر از درون خودرو
 • کثیف بودن خودرو
 • دنده عقب های غیرضروری
 • سوار کردن سرنشین اضافی به ازای هر نفر
 • عدم رعایت حق تقدم

قوانین رانندگی در کیش

در چه صورتی خودرو شما در کیش متوقف می شود ؟

تا به حال قوانینی را مرور و بررسی کردیم که به جریمه ختم می شد، اما در جزیره کیش رعایت نکردن برخی قوانین باعث می شود که خودرو شما توقیف شود. از نمونه این قوانین رانندگی در کیشمی توان به رانندگی بصورت کورس، لایی کشی و انجام حرکات آکروباتیک اشاره کرد، که موجب می شود خودرو شما ۴۸ ساعت الی یک هفته توقیف شود. علاوه بر این رانندگی در حالت مستی یا استعمال دارو های روانگردان باعث توقف خودرو و انتقال راننده به دادگاه می شود و در صورتی می توانید خودرو را ترخیص کنید که مقام قضایی اجازه داده باشد. در صورتی که در هنگام رانندگی آلودگی صوتی ایجاد کنید و یا به طور غیر مجاز سبقت بگیرید خودرو تا ۴۸ توقیف می شود. در کیش رانندگی با خودرویی که بیمه نامه ندارد ممنوع است و خودرو ترخیص نمی شود تا بیمه نامه شخص ثالث ارائه گردد.

سفر به جزیره کیش بسیار جذاب و هیجان انگیز است و سرشار از تفریحات مختلف است. شما می توانید در مجله اینترنت چک همه چیز درباره کیش را بخوانید.