گرین پلنت دبی منطقه ای سرسبز در بیابان است که با الهام از اکوسیستم جنگلهای بارانی آمازون واقع در آمریکای جنوبی ساخته شده است. این گلخانه شیشه ای بزرگ که در سیتی واک قرار دارد، دارای مساحتی حدود ۱۹۰۰۰ متر مربع بوده و بیش از ۳۰۰۰ گونه گیاهی و جانوری منحصر به فرد را در خود جای داده است. در این گلخانه می توانید ماکائو سنبل، توکو توکان با منقار نارنجی، خوک ها، مارمولک ها، مارها و تمساح و … را ببینید. این گلخانه توسط مراس و توسط گروه زوکرینریوم (ZoOceanarium) به شکل استوانه ای زیبا و با نمای بیرونی یک تکه کاغذ اریگامی تا شده، ساخته شده است.

گرین پلنت دبی

مرکز گرین پلنت دبی :

هنگام بازدید از گرین پلنت که کوچکترین جزئیات جنگل های بارانی را نیز دارد، به شما حس کاوش در یک جنگل گرمسیری واقعی دست می دهد. در میان این گلخانه یک درخت مصنوعی به ارتفاع ۲۵ متر به سبک کاپوک دیده می شود. این درخت از درختهای انگور و انجیر تشکیل شده و بزرگترین درخت جهان در نوع خود است و به عنوان یک درخت حیاتی عمل می کند و بسیاری از گونه های عجیب و غریب گیاهی، جانوری و پرندگان را در خود جای داده است. همچنین آبشار سوزان متصل به درخت علاوه بر پر کردن هوا با مه خنک، بر جذابیت آن می افزاید.

این درخت تمامی عناصر یک اکوسیستم را پپوشش می دهد و در هر مرحله شگفتی های باورنکردنی در اختیار بازدید کننده قرار می دهد. شم می توانید احساسی همچون پیاده روی در استرالیا و غار خفاش و بازدید از تنبل ها و خزندگان را تجربه کنید، حتی می توانید یک مار پیتون واقعی را لمس کرده و در دست بگیرید. علاوه بر این می توانید این سطوح را با سهولت بیشتری و با استفاده از پیاده رو مارپیچی که در اطراف درخت ساخته شده یا از طریق سوار شدن در آسانسور کاوش کنید.

اگر ماجراجو هستید، این شانس را از دست ندهید که روی  پل معلق طنابی که شما را به یک خانه درختی می رساند قدم بزنید و از چشم انداز بی نظیر و نزدیک درخت مصنوعی لذت برید. بنابراین برای تجربه سرسبزی جنگل و محیطی خنک در وسط شهر سوزان کویری، سفر به گرین پلنت دبی ضروری است، به خصوص اگر از علاقه مندان به طبیعت هستید یا با خانواده و فرزندان خود سفر می کنید.

گرین پلنت دبی

چرا باید از گرین پلنت دیدن کنیم ؟

این جاذبه سرپوشیده در سیتی واک اولین اکوسیستم خاورمیانه قرار دارد و برای همه گروه های سنی ایده آل است، به ویژه برای کسانی که مایل به تجربه فضای سبز، آرام و خنک در وسط بیابان هستند، عالی است. شما می توانید در این اکوسیستم جنگل های بارانی آمازون چهار لایه از اکوسیستم را کشف کنید، که شامل جنگل های بارانی سیل زده، طبقه جنگلی، میدستوری و سایبان می شود. در هنگام بازدید از گرین پلنت می توانید پیتون ها را لمس کنید، وارد آکواریوم شوید ، از تنبل ها دیدن کنید و چندین گونه پرنده ی شگفت انگیز را مشاهده کنید که آزادانه بالای سر شما پرواز می کنند.

این مطلب را حتما بخوانید  شرایط اجاره خانه در کیش

گرین پلنت دبی

اطلاعات مهم در مورد گرین پلنت :

همه مهمانانی که وارد گرین پلنت دبی می شوند، باید تابع سیاست ها و دستورالعمل هایی باشند که توسط مدیریت این مجموعه تعیین شده است، باشند. مهمانان می توانند با خرید یک بلیط به این باغ سرسبز وارد شوند و این بلیط باید همراهشان باشد تا در صورت درخواست ارائه شود.

کودکان باید در هنگام بازدید از گرین پلنت تحت نظارت بزرگسالان یا افراد بالای ۱۶ سال باشند و در صورتی که مدیریت مجموعه تشخیص دهد می تواند شرایط سنی بزرگسالان را تغییر دهد. مهمانان باید از تمام دستورالعمل های ایمنی و شفاهی ارسال شده توسط اعضای تیم گرین پلنت دبی پیروی کنند. خوردن و نوشیدن و استعمال دخانیات در این مجموعه ممنوع است. همچنین مهمانان نباید هیچ گونه اشیای قیمتی یا وسایل شخصی خود را بدون مراقبت رها کنند.

در هنگام بازدید از گرین پلنت باید لباس محترمانه و مناسب پوشیده شود. در این صورت با میهمان برخورد خواهد شد و مدیریت گرین پلنت هیچ گونه مسئولیتی را در مورد وجه میهمان نمی پذیرد. گرین پلنت ملزم به رعایت قوانین و قوانین امارات متحده عربی است و از سیستم قضایی که توسط امارات ایجاد شده است پیروی خواهد کرد.

برای سلامتی و ایمنی گیاهان و حیوانات بازدید کنندگان باید از دست زدن، تغذیه دادن یا آزار گونه های جانوری خودداری کنید. دمای مجموعه بین ۲۴ الی۲۷ درجه سانتیگراد و سطح رطوبت تقریباً ۷۵ درصد است. چوب سلفی و سه پایه استاندارد عکاسی نیز مجاز می باشد.

گرین پلنت دبی

سیاست های لغو رزرواسیون گرین پلنت دبی :

برای همه موارد لغو شده ۲۴ ساعت قبل از زمان حرکت تور هیچ هزینه ای در نظر گرفته نمی شود، اما در صورت لغو ظرف ۲۴ ساعت زمان خروج تور ۱۰۰٪ هزینه اعمال می شود. در صورت واجد شرایط بودن برای بازپرداخت ، مبلغ شما ظرف ۷ روز کاری به حساب شما بازگردانده می شود.

همچنین کودکان زیر ۳ سال نوزاد محسوب می شوند و ورودشان به گرین پلنت دبی رایگان است. کودکان بین ۳ تا ۱۲ سال به عنوان کودک  محاسبه می شوند و هزینه آن ها نیم بها است. کودکان بالای ۱۲ سال به عنوان بزرگسال و هزینه بزرگسال برای آن ها در نظر گرفته می شوند.

امیدواریم با این راهنما بتوانید سفر خوبی را به دبی داشته باشید و تجربه شیرینی را از بازدید این مجموعه بدست آورید.