تقریباً یک دهه پیش، تولید محتوا یک سرگرمی بود و افراد زیادی آن را انجام نمی دادند. امروزه کسب درآمد با تولید محتوا به یک حرفه تبدیل شده است. تولیدکنندگان محتوا سالانه میلیون‌ها دلار درآمد دارند، اما سوال اینجاست که چگونه می‌توانند درآمد کسب کنند؟ شاید متوجه نشده باشید، اما الگوریتم‌های رسانه‌های اجتماعی مدام تغییر می‌کنند و دسترسی ارگانیک محتوا را کاهش می‌دهند.

شما تلاش زیادی برای ایجاد یک پست در فیس بوک یا هر پلتفرم دیگری انجام می دهید، اما در نهایت یک تعامل ناچیز دریافت می کنید. تعداد فزاینده ای از تولیدکنندگان محتوا با این مشکل روبرو هستند. نکته اینجاست که سازندگان محتوا چگونه در این محیط رقابتی و در حال توسعه به سرعت درآمد کسب می کنند؟

چه یک سخنران انگیزشی، مربی یا کارآفرین باشید، می‌توانید محتوای دیجیتالی ایجاد کنید و یک جریان درآمد جدید ایجاد کنید. در این پست توضیح خواهیم داد که سازنده محتوا چیست و چگونه یک سازنده محتوا می تواند درآمد کسب کند.

آشنایی با تولید محتوا

چه بخواهید از ابتدا یک استراتژی بازاریابی ایجاد کنید و چه بخواهید استراتژی فعلی خود را دوباره مرور کنید، ایده های تازه ای برای تولید محتوا وجود دارد. تولید محتوا به همراه استراتژی بازاریابی به روز می تواند برای شما درآمد خوبی را به همراه داشته باشد. مفهوم بازاریابی محتوا، چرایی تعیین کننده بودن داشتن یک برنامه و مراحل مورد نیاز برای ایجاد استراتژی را به شما یادآور می شود.

کسب درآمد با تولید محتوا

تولید کننده محتوا کیست ؟

سازنده محتوا کسی است که مطالب سرگرم کننده یا آموزشی برای مخاطبان مررد هدف خود تولید می کند. هر چیزی که در وب می بینید محتوا است. به عنوان مثال، اگر از طریق فیس بوک وب را مرور کنید، با ۲٫۸ میلیارد کاربر فعال روبرو می شوید، که بیشتر آنها تولید کننده محتوا هستند.

ممکن است در حال حاضر در رسانه های اجتماعی به شکل پست و کامنت محتوا ایجاد کنید. اما اگر می خواهید پول در بیاورید، باید برنامه ای ایجاد کنید و محتوای خود را بر اساس آن ایجاد کنید که مخاطب را درگیر نگه دارد.

یوتیوب به تنهایی بیش از ۳۷ میلیون کانال تولید محتوا دارد، اما همه آنها درآمدزایی ندارند.

اما تبدیل شدن به یک سازنده محتوا می تواند یک کار بسیار هیجان انگیز و سرگرم کننده باشد. فرض کنید شما یک مربی هستید که به استارت آپ ها کمک می کند تا از طریق چالش ها عبور کنند. اکنون می توانید از تخصص فعلی خود برای ایجاد محتوای دیجیتال استفاده کنید.

اگر از قبل به موضوع خاصی علاقه دارید، برای ایجاد محتوا نیازی به یادگیری چیزهای جدی ندارید. اگر یک هنرمند آرایشی هستید، می‌توانید به سادگی از مهارت‌های خود استفاده کنید و ویدیوها و وبلاگ‌های هیجان‌انگیزی ایجاد کنید.

علاوه بر این، می توانید هر چقدر که می خواهید درآمد داشته باشید. از آنجایی که توسعه‌دهنده محتوا یک شغل کارمندی نیست، آزادی و انعطاف زیادی خواهید داشت. اگر می خواهید یک برند شخصی توسعه دهید، باید محتوایی ایجاد کنید تا به مخاطبان خود بگویید که چه کسی هستید و چه چیزی را مطرح می کنید.

اگر می خواهید یک برند شخصی بسازید، ثبات یک استراتژی اجتناب ناپذیر است. موفقیت یک شبه اتفاق نمی افتد مگر اینکه واقعاً خوش شانس باشید.

کسب درآمد با تولید محتوا

انواع مختلف محتوا

به عنوان یک تولید کننده محتوا، این فرصت را دارید که نسخه معتبری از خود باشید و هر نوع محتوایی را که می خواهید ایجاد کنید.

در اینجا چند نوع محتوای محبوب وجود دارد که باید در نظر بگیرید:

 • ویدئوهای یوتیوب، تیک تاک، اینستاگرام و غیره
 • پست های وبلاگ، تابلوهای پینترست
 • پادکست یا محتوای صوتی
 • کتاب های الکترونیکی، دوره ها و اینفوگرافیک ها
 • استوری ها، حلقه ها و راهنماهای اینستاگرام
 • بازی و پخش زنده
 • موسیقی و هنر

هیچ قانون سخت و سریعی برای انتخاب نوع محتوای مناسب وجود ندارد. همه چیز به چیزی بستگی دارد که شما یا مخاطبانتان دوست دارید، ببینید. اگر دوست دارید ویدیوهای کوتاه بسازید، در تیک تاک حضور داشته باشید یا حلقه‌های اینستاگرام بسازید، اینها در حال حاضر داغ هستند. اگر می خواهید از ترکیبی از انواع مختلف محتوا استفاده کنید، ممکن است بخواهید وبلاگ خود را ایجاد کنید و هر آنچه را که دوست دارید به اشتراک بگذارید.

کسب درآمد به عنوان یک تولید کننده محتوا می تواند بسیار چالش برانگیز باشد. همانطور که قبلاً گفتم، بسیاری از مردم افکار خود را در وب به اشتراک می گذارند، اما همه نمی دانند که چگونه می توان یک برنامه بازاریابی بلندمدت برای کسب درآمد از محتوای خود ایجاد کرد یا چگونه مخاطبان و خریداران جدیدی را در زمانی که مخاطبان فعلی آنها غیر فعال هستند، پیدا کنند.

کسب درآمد با تولید محتوا

کسب درآمد از تولید محتوا اینستاگرام

کمک به سازندگان برای امرار معاش در این پلتفرم، اولویت اصلی اینستاگرام است، به‌ویژه با افزایش رقابت از سوی تیک تاک، اسنپ چت و یوتیوب. مارک زاکربرگ، مدیرعامل متا در ژوئن ۲۰۲۱، گفت: “هدف ما این است که بهترین پلتفرم برای سازندگانی مانند شما باشیم تا زندگی خود را تامین کنید.”

در سال ۲۰۲۱، اینستاگرام دومین اپلیکیشن پر دانلود در جهان بود. این وب سایت هفتمین وب سایت پربازدید در سراسر جهان، چهارمین پلتفرم پرکاربرد رسانه اجتماعی است و هر ماه ۱٫۲۲ میلیارد کاربر دارد. با همه اینها باید گفت: این برنامه دارای مخاطب بالقوه بزرگی است. با مجموعه ای عظیم و متنوع از افرادی که به طور بالقوه می توانند در معرض محتوای شما قرار گیرند، فرصت های زیادی برای کسب درآمد وجود دارد.

کسب درآمد با کار تولید محتوا در منزل

در دنیایی که محتوا نقش بزرگی در زندگی بیشتر جامعه ایفا می کند، بازاریابان رسانه های اجتماعی و صاحبان مشاغل باید اطمینان حاصل کنند که همیشه محتوایی را تولید می کنند که در فید خبری برجسته باشد. با این حال، از آنجایی که همه‌گیری جهانی بیشتر نیروی کار را مجبور به کار از راه دور کرده است، ایجاد محتوایی که الهام‌بخش کاربران باشد، بسیار چالش‌برانگیزتر شده است.

از آنجایی که بیماری کرونا کار از راه دور یا در منزل را برای آینده قابل پیش بینی ملموس کرد، بازاریابان رسانه های اجتماعی باید استراتژی تولید محتوا خود را متناسب با محدودیت های از راه دور خود تغییر دهند. در ابتدا، ایجاد محتوا از دفتر کار خانگی شما ممکن است کاری طاقت فرسا به نظر برسد، اما تنها چیزی که واقعاً نیاز دارد، تمایل به آزمایش انواع جدید محتوا و ابزارهای مناسب برای تحقق آن است.

کار تولید مختوا در منزل پس از کووید، نیازی به ایجاد محدودیت ندارد. این روش فرصتی است برای آزمایش دیدگاه‌ها و محتوای جدید که با محیط فعلی همسو هستند. ضروری است که برندها در محتوای خود انعطاف‌پذیر باشند و به آنچه مخاطبان علاقه دارند توجه کنند. اگر نمی دانید از کجا شروع کنید، تکنیک‌های مختلفی را برای ایجاد محتوای باکیفیت از راه دور، از روی مبل اتاق نشیمن خود امتحان کنید.

کسب درآمد با تولید محتوا

ایده های پولساز تولید محتوا

اولین چیزی که باید درک کنید این است که قبل از ایجاد محتوا باید زمینه خوبی در خلاقیت داشته باشید. شاید بخواهید ایلان ماسک یا ریچل هالیس بعدی باشید. سوالی که باید بپرسید این است که برای تبدیل شدن به یک تولید کننده محتوا چه استعدادی دارید. شما نمی‌توانید بیرون بروید و شروع به نوشتن کنید و انتظار داشته باشید تلاش‌هایتان پاداش‌های پولی به همراه داشته باشد.

در ادامه ۱۱ راه برای کسب درآمد آنلاین با تولید محتوا آورده شده است:

ایجاد یک انجمن آنلاین

وقتی صحبت از کسب درآمد آنلاین می شود، باید یک انجمن بسازید یا بخشی از سایر جوامع محبوب باشید. جامعه بستری است که در آن افراد همفکر را جذب کرده و با آنها ارتباط برقرار می کنید. اینجاست که مخاطبان شما می توانند توصیه ها، نکات و ترفندهای ارزشمندی را دریافت کنند. اگر بازاریاب هستید، مخاطبان شما باید برای رفع نیازهای مرتبط به جامعه شما مراجعه کنند.

به عنوان مثال، زمانی که مردم نیاز به دریافت مشاوره در مورد بازاریابی رسانه های اجتماعی دارند، از جوامعی مانند سوشال مدیا اگزمینر بازدید می کنند. به همین ترتیب، زمانی که مردم به کمک DIY نیاز دارند، به کانال هایی مانند مینوتز کرفت-۵ در یوتیوب می روند.

برای کسب درآمد واقعی، باید کاری شبیه به ۵-minutes Craft یا Ryan ToysReview انجام دهید. هنگامی که یک جامعه ایجاد می کنید، مخاطب ایده آل شما از اینکه بخشی از آن است راحت و خوشحال خواهد بود.

ارائه محتوای انحصاری برای کسب درآمد با تولید محتوا

وقتی چیزی منحصر به فرد و هیجان انگیز ارائه می دهید، به صورت آنلاین درآمد کسب می کنید. این موفقیت یکباره نیست. اگر فکر می کنید می توانید چند ویدیو در یوتیوب بسازید و شروع به کسب درآمد کنید، اشتباه می کنید.

شما باید سازگار، مرتبط و متمرکز بر نتیجه باشید. ابتدا محتوایی را برای جذب و ساختن مخاطب خود ایجاد می کنید و سپس به طور مداوم محتوای جدید ایجاد می کنید. بیایید فرض کنیم که هنوز یک فالوور آنلاین ندارید. اینجا جایی است که برای ساختن قبیله خود به محتوای برتر خود نیاز دارید.

اگر چیز شگفت انگیزی برای به اشتراک گذاشتن دارید، کمبود پلتفرم وجود ندارد. به عنوان مثال تیک تاک یا کلاب هوس را در نظر بگیرید. در این سوشال مدیاها مردم از محتوای عالی خود استفاده می کنند تا به سرعت مخاطب ایجاد کنند.

اگر فرصتی برای پیوستن به کلاب هوس داشته باشید، متوجه می شوید که مردم چگونه جوامعی را ایجاد می‌کنند و محتوای خود را در معرض دید عده زیادی قرار می‌دهند. برخی از افراد میزبان اتاق های خصوصی برای هنر هستند که در آن خرید، فروش و تجارت می کنند.

کسب درآمد با تولید محتوا از طریق همکاری

وقتی با هم همکاری می کنید، موفقیت بسیار آسان تر می شود. فقط بیرون بروید و برخی از برندهای برتر، اینفلوئنسرها و افراد صنعت خود را بیابید. ببینید چگونه می توانید قبل از درخواست چیزی، ابتدا به آنها خدمت کنید.

لایک کنید، نظر بدهید، محتوای آنها را به اشتراک بگذارید و با آنها طوری کار کنید که می خواهید کسی برای شما انجام دهد. همکاری زمانی کار می کند که برای ایجاد روابط شفاف و سودمند متقابل با افرادی که مخاطبان آنها با شما همسو هستند، وقت بگذارید.

اگر از استراتژی های درست برای ایجاد روابط پیروی کنید، برندها و افراد همفکر می توانند سفیران شما باشند. ما می دانیم که یافتن افراد مناسب به تلاش و زمان زیادی نیاز دارد. اما ارزش وقت شما را دارد. با کمک و خدمت به دیگران شروع کنید، تا بقیه چیزها در مسیر قرار بگیرند.

ایجاد روابط آنلاین مانند دوست یابی آفلاین است. شما با یک نفر آشنا می شوید. وقتی شیمی خوبی ایجاد کردید، تنها در این صورت است که می توانید روی یک رابطه سودمند دوجانبه کار کنید. هدف شما باید حضور در همه جا باشد. سعی کنید به هر جایی که محتوای شما مورد قدردانی و پسند قرار می گیرد، نگاه کنید.

کسب درآمد با تولید محتوا

از تبلیغات رسانه های اجتماعی استفاده کنید

در حالی که استفاده از تبلیغات پولی اجباری نیست، گاهی اوقات بسته به اهداف خود لازم است از آن استفاده کنید. اگر به دنبال گسترش دامنه دسترسی خود هستید، تبلیغات رسانه های اجتماعی ضروری است. مهم نیست محتوای شما چقدر خوب است، تبلیغ طبیعی آن سخت‌تر می‌شود.

البته، تغییر از استراتژی اجتماعی به تبلیغات پولی می تواند چالش برانگیز باشد. اما درک این نکته ضروری است که پلتفرم های رسانه های اجتماعی نیز به دنبال کسب درآمد هستند. آنها نمی خواهند محتوای شما بدون دلیل به میلیون ها نفر برسد، مگر اینکه محتوای شما ویروسی باشد. بنابراین، باید یاد بگیرید که کمپین‌های تبلیغاتی سودآور در رسانه‌های اجتماعی را اجرا کنید و کمک بیشتری را که برای گسترش دامنه نیاز دارید، دریافت کنید.

تبلیغات اجتماعی پولی یک راه فوق مستقیم برای دسترسی به افرادی است که می خواهید شما را دنبال کنند. به عنوان مثال، اگر یک مربی هستید و راهنماهای بسیار خوبی برای مخاطبان خود دارید، می توانید از تبلیغات فیس بوک یا اینستاگرام برای دسترسی به افراد مناسب و جذب مخاطبان جدید استفاده کنید. به هر حال، تبلیغات رسانه های اجتماعی یکی از بهترین راه ها برای رشد سریع برند شماست.

همه شبکه های اجتماعی اصلی گزینه های تبلیغاتی را ارائه می دهند. با این حال، شما نباید از همه آنها استفاده کنید. فقط از پلتفرم هایی استفاده کنید که افراد شما دوست دارند در آن زمان بگذرانند.

برای مثال، اگر مخاطبان شما مدیران اجرایی یا کارآفرینان تجاری هستند، ممکن است به تمرکز بر لینکدین بپردازند. به همین ترتیب، اگر مخاطبان شما نوجوان یا جوان باشند، تیک تاک می‌تواند مکانی عالی برای نمایش محتوای شما باشد.

اجرای تبلیغات در سایت های اجتماعی را در نظر بگیرید که نتایج خوبی برای شما به صورت طبیعی ایجاد می کنند.

کسب درآمد با تولید محتوا با ازائه محصول یا خدمات

چیزی را ارائه دهید که مخاطبان شما نتوانند در برابر آن مقاومت کنند. این روش یک تاکتیک بازاریابی اثبات شده برای جلب توجه بیشتر به محتوای شما است. به عنوان مثال، اگر مجموعه ای از کفش های کتانی فوق العاده انحصاری دارید، یک کفش ورزشی خصوصی و انحصاری با عرضه محدود ایجاد کنید. یا خدمات اشتراکی را ارائه دهید که حاوی محتوای خاصی برای شخص خاصی است.

یا یک توکن NFT انحصاری خود را ارائه دهید. هدف این است که به مخاطبان خود انگیزه دهید یا به آنها چیزی بدهید که آنها را وادار به اشتراک یا ثبت نام در پیشنهادات شما کند. کارهای زیادی وجود دارد که می توانید برای ارائه پیشنهادات غیرقابل مقاومت انجام دهید. اجازه بدهید چند نکته به شما بگویم:

 • راهنماها یا کتاب های الکترونیکی رایگان
 • توکن های انحصاری یک بار مصرف
 • اشتراک رایگان
 • هدیه های منحصر به فرد برای مدت زمان محدود
 • عضویت رایگان
 • نمونه های مجانی
 • تخفیف سبک زندگی

حتما چیزی با ارزش و جذاب ارائه دهید. این روش یک راه عالی برای رشد سریع مخاطبان است.

این مطلب را حتما بخوانید  آینده شغلی برنامه نویسی وب چیست ؟

از شراکت های تجاری استفاده کنید

اگر می‌خواهید یک جریان درآمد پایدار ایجاد کنید، باید روی درک مخاطبانتان از برندتان کار کنید. ایجاد یک تجربه منحصر به فرد که شما را از بقیه رقبا متمایز کند، حیاتی است. با این وجود، ایجاد آن تجربه قوی و به یاد ماندنی به تنهایی چالش برانگیز است. راه حل چیست؟

برای تقویت واقعی محتوای خود، مشارکت هایی با یک برند قوی ایجاد کنید. مشارکت برند فرآیند کار با برندهای دیگر برای به اشتراک گذاشتن و تبلیغ متقابل محتوای شما با مخاطبانشان است. به عنوان مثال، اگر شما یک مربی تناسب اندام هستید، باید با برندهایی که محصولات کاهش وزن تولید می کنند شریک شوید. به این ترتیب، محتوای خود را در معرض مخاطبان جدیدی قرار می دهید که ممکن است به هر چیزی که ارائه می دهید علاقه مند باشند.

آنچه را که در آن خوب هستید بفروشید

سعی نکنید در اینترنت همه چیز برای همه باشید. اینترنت دنیای رقابتی است که همه به دنبال جلب توجه هستند. اگر در مورد آنچه که ارائه می دهید و مخاطبان شما چه کسانی هستند، مطمئن نیستید، کسب درآمد آنلاین دشوار خواهد بود. بنابراین، فقط آنچه را که در آن مهارت دارید بفروشید تا در مقابل رقبا متمایز شوید.

یک سوال ساده از خود بپرسید. چرا مردم باید محصولات من را بخرند و از محتوای من استفاده کنند در حالی که منابع معتبر دیگری برای دریافت اطلاعات و محصولات مشابه دارند؟ اینجاست که اهمیت هدف قرار دادن بخش خاصی از بازار را درک می کنید.

وقتی سعی می کنید به همه رسیدگی کنید، در نهایت نمی توانید با کسی صحبت کنید. بنابراین، کاری را انجام دهید که در آن مهارت دارید و سپس افراد مناسبی را پیدا کنید که دوست دارند محتوای شما را مصرف کنند.

محتوا را به طور مداوم ایجاد کنید

ثبات کلید موفقیت است. برخی از تولیدکنندگان محتوای پردرآمد را مطالعه کنید و متوجه خواهید شد که چقدر مهم است که در تلاش های تولید محتوا ثابت قدم باشید. وقتی محتوای عالی را به طور مداوم ایجاد می کنید، روند خاصی را دنبال می کنید که با گذشت زمان بهبود می یابد.

به عنوان یک تولید کننده محتوا که به دنبال امرار معاش است، نمی توانید ناسازگار باشید. اگر مخاطبان شما محتوای شما را دوست دارند، به آن‌ها بیشتر اهمیت بدهید تا دوباره برگردند. مخاطبان و فالوورهای شما مطمئناً هنگامی که انتظارات آنها را برآورده نمی کنید و تولید محتوا را متوقف می کنید به شخص دیگری روی می آورند.

از ویژگی انعام استفاده کنید

انعام دادن به افراد در رسانه های اجتماعی برای محتوایشان در حال تبدیل شدن به محبوبیت و جریان اصلی است. بنابراین، در اینجا راه دیگری برای کسب درآمد به عنوان یک تولید کننده محتوا آمده است.

فیس بوک اخیراً ویژگی انعام را راه اندازی کرده است که به کاربران فیس بوک اجازه می دهد تا به سازندگان محتوای مورد علاقه خود انعام دهند. مردم می توانند به سادگی یک بسته ستاره بخرند و سپس آنها را در طول یک جلسه برای پخش کننده ها ارسال کنند. با این حال، این ویژگی فقط به جریان های بازی محدود می شود.

پلتفرم های رسانه های اجتماعی بیشتر و بیشتری این ویژگی انعام را برای کمک به سازندگان محتوا برای کسب درآمد بیشتر معرفی می کنند. بنابراین، برای ایجاد محتوایی که حداکثر تعداد راهنمایی را ایجاد کند، آماده شوید.

OnlyFans همچنین یک پلت فرم عالی برای تولیدکنندگان محتوا است. این روش به شما امکان می دهد از طریق اشتراک، راهنمایی و فروش تصاویر درآمد کسب کنید. طرفداران شما می‌توانند در جریان پخش زنده یا مستقیماً از طریق پیام‌ های شما نکاتی را ارسال کنند. پلتفرم هایی مانند کلاب هوس احتمالاً این ویژگی را معرفی می کنند تا کارها را برای کاربران خود هیجان انگیزتر کنند. ویژگی انعام به درک اینکه مخاطب شما از چه نوع محتوایی بیشتر لذت می برد کمک می کند.

کسب درآمد با تولید محتوا بازاریابی وابسته

بازاریابی وابسته با پتانسیل درآمدی عظیمی برای سازندگان محتوا همراه است. شما می توانید در هنگام خواب پول در بیاورید. بازاریابی وابسته زمانی است که شخصی برای فروش یا سرنخ های حاصل از تلاش های شما به شما کمیسیون می پردازد.

در نظر بگیرید، قبل از خرید هر چیزی، مردم دوست دارند به صورت آنلاین از متخصصان مشاوره بگیرند. فرض کنید شما در بین مخاطبان خود بسیار محبوب هستید و مردم دوست دارند به نکات و ترفندهای شما گوش دهند. شما این قدرت را دارید که بر رفتار خرید مخاطبان خود تأثیر بگذارید یا از طریق محتوای فریبنده خود، آنها را تشویق به خرید چیزی کنید. به این صورت می توانید از طریق پیوندهای وابسته پول غیرفعال تولید کنید.

تعداد فروش یا سرنخ هایی که ایجاد می کنید از طریق یک پیوند وابسته ردیابی می شوند. مطمئن نیستید پیوندهای وابسته چگونه کار می کنند؟ بذارید کمکتون کنم!

شما یک پیوند وابسته را در وبلاگ یا سایت خود قرار می دهید و به یک محصول پیوند می دهید. حالا هر وقت شخصی روی آن لینک کلیک کند و محصول را بخرد، پورسانت دریافت می کنید. به عنوان مثال، اگر محتوایی در مورد آموزش ایجاد می کنید، می توانید برخی از محصولات آموزشی را از طریق بازاریابی وابسته بفروشید.

مثال دیگر می تواند قرار دادن پیوندی در وبلاگ خود برای کتاب آمازون یا شراکت با تأثیرگذاران برجسته برای فروش محصولات و خدمات آنها باشد.

کسب درآمد با تولید محتوا

اینفلوئنسر رسانه های اجتماعی شوید

اینفلوئنسرهای شبکه های اجتماعی میلیون ها دلار درآمد دارند. من در مورد کریستیانو رونالدو یا کیم کارداشیان صحبت نمی کنم. یک فرد معمولی با استعداد و منابع محدود می تواند به یک اینفلوئنسر رسانه های اجتماعی تبدیل شود و پول خوبی به دست آورد. به عنوان مثال، تیک تاک پلتفرمی است که در آن هر کسی می تواند محتوای خود را نشان دهد و دنبال کنندگان خود را افزایش دهد.

اینترنت میزبان انواع اینفلوئنسرها است. اما می توان آنها را به چهار دسته زیر تقسیم کرد:

 • اینفلوئنسرهای نانو (۱ تا ۱۰ هزار دنبال کننده)
 • میکرو اینفلوئنسرها (۱۰ تا ۱۰۰ هزار دنبال کننده)
 • اینفلوئنسرهای کلان (۱۰۰ هزار – ۱ میلیون دنبال کننده)
 • مگا اینفلوئنسرها (بیش از ۱ میلیون دنبال کننده)

راه اندازی شرکت تولید محتوا

با دنبال کردن این ۱۰ مرحله یک شرکت محتوا راه اندازی کنید:

 • شرکت خود را برنامه ریزی کنید
 • آژانس بازاریابی محتوای خود را به یک شخصیت حقوقی تبدیل کنید
 •  برای مالیات ثبت کنید
 • یک حساب بانکی تجاری و کارت اعتباری باز کنید
 • حسابداری را برای شرکت تولید محتوای خود تنظیم کنید
 • مجوزهای لازم را برای شرکت خود دریافت کنید
 • نام تجاری شرکت خود را تعریف کنید
 • وب سایت شرکت تولید محتوای خود را ایجاد کنید
 • سیستم تلفن کسب و کار خود را راه اندازی کنید

درآمد زایی از طریق سایت های تولید محتوای انگلیسی

۱۰ وب سایتی که می توانید برای کسب درآمد با تولید محتوا به آن مراجعه کنید تا مقدار زیادی پول به دست آورد، عبارتند از:

کسب درآمد با تولید محتوا در مترو پرنتس

www.metroparent.com گروهی است که فریلنسرهایی را استخدام می کند که می توانند در مهلت مقرر کاری با کیفیت بالا را به راحتی تحویل دهند. آنها یک مجله و یک وب سایت دارند، اگر شما عضو آن هستید، در مورد نحوه نوشتن برای مجلات تجربه ای کاملاً متفاوت خواهید داشت.

فقط محتوای خود را محلی کنید، زیرا آنها به دنبال داستان هایی هستند که مردم می توانند با آنها ارتباط برقرار کنند. اگر مقاله شما انتخاب شده است، باید فاکتوری را در ایمیلی که شامل نام، مکان، آدرس و شماره شما است، پیوست کنید. مترو پرنتس می‌خواهد داستان‌ها در پیوست‌های ماکروسافت ورد  ارسال شوند.

 • دارای ۱۰۰۰-۲۵۰۰ کلمه: ۱۵۰-۳۵۰ دلار، بسته به پیچیدگی موضوع و تعداد منابع مورد نیاز.
 • ستون های بخش: ۵۰-۷۵ دلار
 • قطعات خط لوله اصلی: ۳۵-۵۰ دلار
 • تجدید چاپ: ۳۵ دلار

میشل پیپین

این شرکت به دنبال مقالاتی با هدف کمک به مشاغل کوچک و سود آنها است. میشل پیپین محتوایی را هدف قرار می دهد که واضح است و می تواند افراد را برای کسب و کارهای کوچک الهام بخش و هدایت کند. کار شما باید اورجینال باشد. پرداخت بر اساس هر مقاله ارائه می شود و از طریق پی پال خواهد بود.

آموزش توسعه دهندگان

سایت آموزش توسعه دهندگان از فریلنسرها می‌خواهند که هر چیزی جالب و مرسوم را بنویسند که می‌تواند مردم را مجبور به خواندن آثارشان کند. به عنوان مثال ۳۰ وب جالب برای تسهیل پیشرفت شما و غیره. آنها از فریلنسرها می خواهند که در دسته بندی های زیر به آنها کمک کنند –

 • AJAX
 • Flash
 • JavaScript
 • PHPASP
 • Illustrator
 • Linux
 • Photoshop
 • CSS
 • Java
 • MySQL
 • Python و غیره…

مراقب فرهنگ ها باشید

این سایت همه چیز مربوط به سرگرمی را پوشش می دهد. واچ کولتورس یا مراقب فرهنگ ها باشید یکی از مجلات سرگرمی مستقر در بریتانیا است که شامل همه چیزهای مربوط به موسیقی، رقص، اشکال هنری، بازیگران، فیلم ها، فیلمنامه ها، آلبوم های موسیقی، بازی، ورزش و تلویزیون می شود. روزانه صدها مقاله در این پلتفرم منتشر می شود. مقالات مربوط به رادیو، رادیو مترو، رادیو دوبلین و رادیو بی بی سی نیز منتشر می شود.

کسب درآمد با تولید محتوا در کراکد

Cracked.com در واقع یک سایت طنز است و محتوای آن شوخ و هوشمندانه است. اگر با نمک و خلاق هستید، این سایت برای شما مناسب است. اگر محتوای شما خوب باشد، به تجربه نیاز ندارید، زیرا محتوا تنها چیزی است که برای آنها مهم است. محتوا شامل مقالات، فتوشاپ ها و ویدئوها است، بنابراین عاقلانه انتخاب کنید. محتوای با کیفیت در این سایت نشانه حرفه ای بودن تلقی می شود. آنها فقط برای محتوای با کیفیت خوب پول ارائه می دهند.

لینک ایبل

این سایت فقط نویسندگان بومی انگلیسی را می پذیرد که به زبان انگلیسی مسلط هستند، بنابراین لینک ایبل در سطح جهانی نیز چندان شناخته شده نیست، اما به عنوان یک نویسنده محتوای انگلیسی، می تواند شما را به سطوح بعدی برساند، زیرا باید در مورد موضوعات روزانه بنویسید، به عنوان مثال تجارت و اخبار را نشر دهید. هنگامی که با مهارت های زبانی خود برنده شغل شوید، می توانید مقدار خوبی درآمد کسب کنید.

برای حفظ اعتبار شرکت قبل از مهلت مقرر کار خود را ارسال کنید.

کسب درآمد با تولید محتوا در سایت زمزمه های قوی

زمزمه‌های قوی حرف زیادی برای خوانندگان دارد، زیرا تقریباً هر موضوعی را که شهروندان می‌خواهند بدانند و بخوانند را پوشش می‌دهد. این سایت محیط زیست، مسائل اجتماعی و سبک زندگی را پوشش می دهد. دامنه این سایت کاملاً گسترده است، سرگرم کننده هستند و در عین حال خود مردم هستند.

آنها معمولاً برای یک مقاله شما حدود ۵۰ تا ۱۵۰ دلار به شما می پردازند. بسیار سخت است که بخشی از زمزمه های قوی باشید، زیرا کاملاً جا افتاده است و در بازار به اوج رسیده است. نویسندگان این سایت حرفه ای هستند و در مورد آنچه می خواهند، کاملاً مطمئن هستند. پس از اینکه کار خود را برای آنها ارسال کردید، ۳ مورد از این ایمیل ها را دریافت خواهید کرد.

 • رد شد
 • نیاز به بهبودهای جزئی
 • تایید شده

وای زنان در نوشتن محتوا

این وب سایت برای نویسندگان محتوا ساخته شده است. این وب سایت عمدتاً برای فریلنسرهای زن است زیرا این سایت زنان را به کار و نوشتن تشویق می کند. آنها به دنبال فرصت هایی برای ایجاد یک حرفه نوشتن محتوای عالی برای زنان هستند.

Wow Women عمدتاً بر کسب و کار نوآورانه و فریلنسینگ و آموزش تمرکز دارد، که می تواند به سایر فریلنسرها کمک کند تا از طریق مهارت ها و واژگان خوب، خود را در صنعت بهبود بخشند و تثبیت کنند. این سایت می تواند به راحتی ۵۰ تا ۱۵۰ دلار برای مقاله ۳۰۰۰ کلمه ای به شما پرداخت کند.

آنها به کاری نیاز دارند که بدون سرقت ادبی باشد. آنها محتوای اصلی را با رنگی از منحصر به فرد بیرون می آورند.

Sitepoint

سایت پوینت وب سایتی است که به دنبال مقالات فنی، آموزنده، خوب نوشته شده و نوآورانه است. این سایت در ملبورن، استرالیا است، اما با مقالات در سراسر جهان سروکار دارد. آنها ادعا می کنند که برای محتوای با کیفیت خوب، بالاتر از نرخ های صنعتی پرداخت می کنند. سایت پوینت از محتوا نویسان می خواهد که در مورد موضوعات زیر بنویسند:

 • CSS
 • جاوا اسکریپت
 • PHP، روبی
 • توسعه موبایل
 • طراحی UX
 • HTML و غیره…

سایت Uxbooth

Uxbooth وارد طراحی شده است. در صفحه “درباره ما” این سایت نوشته :

UxBooth یک انتشارات توسط و برای جامعه تجربه کاربر است. خوانندگان ما اکثراً متشکل از طراحان تجربه و تعامل کاربر مبتدی تا متوسط ​​هستند.» Uxbooth برای هر مقاله ۱۰۰ دلار پرداخت می کند و شما می توانید هر ایده و محتوایی را با تیم به اشتراک بگذارید. مقالات معمولاً حدود ۴ تا ۸ هفته پس از ارائه اولیه منتشر می شوند.

کسب درآمد با تولید محتوا

جمع بندی

در حالی که راه‌های زیادی برای گذران زندگی تولیدکنندگان محتوا وجود دارد، با استراتژی‌هایی که ذکر کردیم، شروع کنید. با خیال راحت روش های مختلف را آزمایش کنید و ببینید کدام یک برای شما بهترین کارایی را دارد. اگر بازاریابی وابسته برای شما کار نمی کند، چیز دیگری را آزمایش کنید. با این حال، مطمئن شوید که خود را به عنوان یک مرجع در رسانه های اجتماعی معرفی کنید. هر روز روی گسترش شبکه خود و ایجاد یک برند شخصی قوی کار کنید. از هر فرصت ممکن برای تبلیغ محتوای خود استفاده کنید. مخاطب بسازید و از محتوای خود به روش درست درآمدزایی کنید. مهمتر از همه، کاری را که دوست دارید انجام دهید. پول به دنبال شما خواهد آمد. برای اینکه تولید محتوا را به درستی یاد بگیرید، آموزش تولید محتوا را در اینترنت چک مطالعه کنید.