اتریوم یکی از ارزهای دیجیتال است که پس از بیت کوین محبوبیت خاصی را در بین علاقه مندان به کریپتوکارنسی ها دارد، اما ارز اتریوم چیست و چگونه عمل ی کند ؟ در ادامه با ما همراه باشید تا در مورد اینکه این ارز دیجیتال برخلاف بیت کوین و اکثر ارزهای دیجیتال دیگر، چیزی بیش از یک ابزار مبادله ای یا ذخیره ارزش نیست، صحبت کنیم. علاوه بر این در مورد اینکه اتریوم در یک شبکه محاسباتی غیرمتمرکز فعال است که براساس فناوری بلاکچین ساخته شده است.

عملکرد اتریوم چگونه است ؟

اتریوم نیز مانند سایر ارزهای دیجیتال بر اساس شبکه بلاک چین کار می کند. بلاک چین یک نمونه پایگاه داده عمومی غیرمتمرکز و توزیع شده است که در آن تمام معاملات تأیید و ثبت می شود. معنای کلمه توزیع شده این است که تمامی اشخاصی که فعالیت های خود را در شبکه اتریوم انجام می دهد، یک نسخه از آن را در اختیار می گیرد و دسترسی دارد تمامی معاملات گذشته را مشاهده کند، همچنین ارز اتریوم در شبکه غیر متمرکز است و شبکه بلاک چین اتریوم توسط هیچ نهادی مدیریت نمی شوند و همه دارندگان حساب می توانند بر آن نظارت داشته باشند.

معاملات بلاک چین برای حفظ امنیت شبکه و تأیید معاملات از رمزنگاری استفاده می کنند. عملکرد شبکه بلاک چین به این صورت است که شخص با کمک یک کامپیوتر به استخراج یا حل معادلات پیچیده ریاضی می پردازد و با تأیید هر معامله در این شبکه بلوک های جدیدی را به زنجیره بلوکی که در قلب سیستم است، اضافه می شود. به ماینرها به عنوان پاداش ارز دیجیتال اتریوم داده خواهد شد که به آن به اختصار Ether (ETH) گفته می شود.

اتریوم نیز مانند بیت کوین برای خرید و فروش کالاها و خدمات استفاده می شود و در سال های اخیر که با افزایش قیمت همراه بوده است اشخاص یادی آن را خریداری کرده و ذخیره می کنند و روی آن سرمایه گذاری می کنند. ویژگی منحصر به فرد اتریوم این است که روی شبکه بلاک چین می تواند برنامه هایی را اجرا کند که شبیه به برنامه های “runs” در کامپیوتر است. این برنامه ها می توانند داده های شخصی را ذخیره و انتقال دهند یا معاملات پیچیده مالی را انجام دهند.

تفاوت عملکرد اتریوم و بیت کوین :

اگر می خواهید بدانید تفاوت ارز اتریوم و بیت کوین چیست باید در این خصوص بگوییم که در استخراج اتریوم شبکه می تواند به عنوان بخشی از فرآیند استخراج، محاسبات را انجام دهد. این قابلیت محاسباتی اساسی ، ذخیره ارزش و واسطه مبادله را به یک موتور محاسباتی جهانی غیرمتمرکز و ذخیره داده قابل تأیید، آشکار تبدیل می کند.

ارز اتریوم چیست

راه حل خرید ارز اتریوم چیست ؟

یکی از اشتباهاتی که اشخاص تازه وارد به دنیای ارز دیجیتال این است که فکر می کنند خود اتریوم را خریداری می کنند، در واقع اینطور نیست و آن ها وقتی اتریوم خریداری می کنند، شبکه بلاک چین آن را می خرند. یعنی کاربر  شما Ether را به عنوان ارز دیجیتال خریداری کرده و سپس از آن در شبکه Ethereum معامله می کنید. با توجه به محبوبیت شبکه اتریوم خرید اتر بسیار آسان است.

مراحل خرید اتریوم :

برای این کار مراحل زیر را انجام دهید:

 • صرافی ارز دیجیتال خود را انتخاب کنید. صرافی ها و بسترهای معاملاتی رمزنگاری برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال مختلف مورد استفاده قرار می گیرند، که برای مبادلات بزرگتر از Coinbase Binance و Kraken استفاده می شود. اگر فقط به دنبال خرید متداول ترین سکه های ارز دیجیتال مانند اتر و بیت کوین هستید، می توانید از یک کارگزاری آنلاین مانند Robinhood یا SoFi نیز استفاده کنید. البته برای انجام این مبادلات باید هزینه کارمزد تجارت یا پردازش را با وجه جهانی پرداخت کنید.
 • پول فیات واریز کنید. برای تأمین هزینه خرید اتر، باید پول نقدی مانند دلار را به حساب خود واریز کنید یا حساب خود را به حساب بانکی یا کارت نقدی خود پیوند دهید.
 • اتر بخرید. هنگامی که حساب خود را تأمین مالی کردید، می توانید برای خرید اتر با قیمت فعلی اتریوم اقدام کنید. هنگامی که ارزهای دیجیتال به حساب شما واریز شدند، می توانید آنها را نگه دارید، بفروشید یا در آینده با ارزهای دیجیتال دیگر معامله کنید. بخاطر داشته باشید هر زمان که ارزهای دیجیتال را می فروشید یا معامله می کنید ممکن است مجبور به پرداخت مالیات شوید.
 • از کیف پول استفاده کنید. اگرچه می توانید اثر را در کیف پول دیجیتال پیش فرض صرافی خود ذخیره کنید، اما با این کار امنیت آن را به خطر انداحته اید. اگر کسی صرافی را هک کند، به راحتی می تواند سکه های شما را بدزدد. سکه هایی که قصد فروش یا معامله آنها را در زمان نزدیک ندارید را به یک کیف پول دیجیتال دیگر یا یک کیف پول سرد که به اینترنت متصل نیست، انتقال دهید.

دلیل خریدن ارز اتریوم چیست ؟

به گفته دوال، به چند دلیل ممکن است یک سرمایه گذار تصمیم بگیرد در شبکه اتریوم سرمایه گذاری کند. دو دلیل برای این ادعا وجود دارد، اول اینکه ارزش بالایی در بازار ارز دیجیتال دارد و دوم اینکه وقتی بلاکچین اتریوم به زنجیر جدید مهاجرت می کند، آن را بهتر جذب می کند و سوم اینکه افراد بیشتری تمایل دارند از برنامه های توزیع شده اتریوم استفاده می کنند.

این مطلب را حتما بخوانید  آموزش استیک در کول ولت پرو

علاوه بر خرید مستقیم اتریوم، می توانید سرمایه گذاری در شرکت هایی را که از شبکه اتریوم برای ساخت برنامه های خود استفاده می کنند را نیز امتحان کنید. اگر می خواهید بدانید که روش حرفه ای سرمایه گذاری روی ارز اتریوم چیست باید به شما صندوق های سرمایه گذاری حرفه ای مانند Bitwise Ethereum Fund یا Grayscale Ethereum Trust معرفی کنیم، اگرچه این دو مورد در حال حاضر فقط برای سرمایه گذاران معتبر مجاز است.

البته پیشنهاد من به شما این است که قبل از سرمایه گذاری در اتریوم یا سایر ارزهای دیجیتال، ابتدا در مورد خطرات احتمالی به خوبی در این مورد تحقیق کرده و به ریسک زیاد و نوسانات موجود در این بازار توجه کنید. البته در کل می توان گفت اتریوم یک دارایی سودمند و محبوب است. علاوه بر این اتریوم دارای قیمت مناسب تری نسبت به بیت کوین بوده و برای کسانی که برای سرمایه گذاری به ارز خاصی پایبند نیستند، بسیار جذاب است.

مراحل خرید ارز اتریوم چیست

صرافی های اتریوم :

بسیاری از صرافی ها فرصت انجام معاملات اتریوم را فراهم می کنند. یکی از این صرافی ها CEX.IO بوده که در این زمینه است زیرا نرخ ارز را برای کاربران سراسر جهان ارائه می دهد. با در نظر گرفتن ماهیت خدمات صرافی اتریوم، CEX.IO بستر مناسبی را برای تازه واردان و تجار حرفه ای فراهم می کند.

از آنجایی که نرخ اتریوم مشخص و شفاف است، همیشه می توانید مطمئن باشید که معامله در شرایط پیش بینی شده انجام می شود. علاوه بر این، با وجود قابلیت توقف ضرر، اگر قیمت به سطحی برسد که معامله به ضرر بزرگ تبدیل شود، عملیات متوقف خواهد شد. به این ترتیب، حتی با وجود تغییر قیمت اتریوم ضرر معاملات به حداقل خواهد رسید، زیرا سیستم برای ارائه خدمات تحت شرایط توافق شده یا شرایط مطلوب تر طراحی شده است.

انواع صرافی ارز اتریوم برتر :

بهترین صرافی اتریوم از نوع کارگزاری عبارتند از :

 • صرافی CEX.io
 • صرافی کوین ماما (CoinMama)
 • صرافی کوین بیس (Coinbase)

بهترین صرافی اتریوم از نوع معاملاتی عبارتند از :

 • صرافی ایتورو (eToro)
 • صرافی بیت استمپ (Bitstamp)
 • صرافی بایننس (Binance)
 • صرافی چنجلی (Changelly)

بهترین صرافی اتریوم از نوع P2P عبارت است از :

 • صرافی لوکال کرپیتس (LocalCrypts)

صرافی ارز اتریوم چیست

عملکرد ارز اتریوم در ۵ سال آینده چگونه به نظر می رسد ؟

اتریوم یکی از برجسته ترین ارزهای دیجیتال جهان است. با توجه به محدودیت بازار و محبوبیت، پس از بیت کوین جایگاه این ارز دیجیتال دوم است. نقطه فروش بی نظیر اتریوم این است که این اولین و تنها بلاک چین با هدف در کره زمین است.

البته مسئله تا همین اواخر ادامه داشته، اما اکنون با رقابت سختی روبرو شده است. البته همیشه امیدهای زیادی به این ارز دیجیتال دارد و این ارز دیجیتال در مقیاس گذاری و اثبات سهام به اهداف خود رسیده است.

این ارز دیجیتال مدت ها است که شبکه خود را بیشتر توسعه داده و سرمایه گذاران بیشتری را جذب کند و انتظار می رود این مقیاس طی پنج سال آینده انجام شود.

در پنج سال آینده ارز اتریوم پتانسیل واقعی خود راخواهد داد و به کمک کیف پول اتریوم در Luno و سایر سیستم عامل های قابل اعتماد، چالش های شدیدی را در بازار ارز دیجیتال پشت سر خواهد گذاشت، زیرا خود را به عنوان ارز دیجیتال ثابت می کند. علاوه بر این با کمک Ethereum 2.0 این ارز دیجیتال شکاف بین خود و بیت کوین را کمتر از هر زمان دیگری می کند.

مسیر رشد ارز اتریوم در آینده چیست :

برای کسانی که می خواهند بدانند مسیر رشد ارز اتریوم چیست باید به این نکته اشاره کنیم که پیشرفت های اتریوم در سالهای گذشته اتفاق افتاده است و تأثیرات مهمی را بر جایگاه آن در بازار ارز دیجیتال داشته است، زیرا اتریوم به عنوان یکی از رهبران دنیای ارز دیجیتال قاطعانه تأسیس شده است. سرمایه گذاران بر این باورند که اخیراً اتریوم با پیشرفت هایی که برای کمک به توسعه دهندگان در تولید ایجاد کرده، مسیری طولانی را طی کرده است. با این حال اتریوم هنوز جای پیشرفت بسیاری دارد.

همچنین زمزمه هایی در مورد انتظارات احتمالی از اتریوم در آینده دارد. اگرچه تلاش برای پیش بینی پنج سال آینده کار تا حدی کار دشواری است، با این وجود، در بین کارشناسان اتفاق نظر کلی وجود دارد که در طولانی مدت انتظار داریم اتریوم به مرز ۳۰،۰۰۰ دلار برسد. و برخی ابراز عقیده می کنند که این تقاضا ممکن است خیلی دور از ذهن نباشد زیرا تقاضای اتریوم به طور مداوم در حال افزایش است. و  وقتی یک ارز دیجیتال روی سیستم عرضه و تقاضا فعالیت کند، یک شاخص عالی برای رشد به دست می آورد.