از روش های کسب درآمد از ارز هلیوم، استخراج آن است. ارز هلیوم مبتنی بر جدیدترین فناوری دنیا، اینترنت اشیا یا آیوت است، که جدیداً کاربردهای زیادی در زمینه های مختلف دارد. فناوری آیوت یا اینترنت اشیا در واقع با کمک همه وسایل فیزیکی دارای آنتن و حسگر، این وسایل را به هم متصل کرده و بین آن ها تبادل اطلاعات انجام می دهند. این فناوری بدون مشکل هم نیست و در واقع حتماً باید از اتصال ایمن دستگاه ها به یکدیگر اطمینان پیدا کنید. استفاده از بلوتوث و وای فای به علت برد بسیار محدودی که دارند و همچنین استفاده بیش از حد آن ها با رایانه‌ ها و تلفن‌ ها ایده مناسبی نیست. به همین دلیل از ارز هلیوم استفاده می شود. در ادامه با ما همراه باشید تا هم با ارز هلیوم آشنا شده و هم نحوه استخراج ارز هلیوم در ایران را به شما آموزش دهیم.

نحوه تعیین سود و استخراج ارز دیجیتال هلیوم

استخراج ارز هلیوم در واقع شامل کاری است که ماینرهای هلیوم در ازای دریافت یک سرویس که می تواند هات‌ اسپات‌ بی‌ سیم، شروع – تکمیل و شاهد بودن انجام می دهد تا چالش ها را پشت سر بگذارد و در ازای ان هلیوم را به عنوان پاداش دریافت می کند.

تعیین سود حاصل استخراج ارز دیجیتال هلیوم در ایران

برای تعیین سود حاصل از استخراج ارز دیجیتال هلیوم نمی توان شبیه به ارزها و بلاکچین های مبتنی بر اثبات کار، مانند اتریوم عمل کرد. یکی از فاکتورهایی که بر روی سود حاصل از استخراج هلیوم تاثیر می گذارد، وضعیت شبکه هلیوم در منطقه ای است که می خواهید آن را استخراج کنید. معنی این ادعا این است که اگر ماینر خود را در منطقه ای قرار دادید که در اطراف آن هیچ ماینری وجود ندارد، درآمد کمتری کسب می کنید. این در حالی است که اگر ماینر خود را در یک منطقه با چند ماینر دیگر بگذارید، به شما کمک می کند با هات اسپات های دیگر متصل شوید و تبادل اطلاعات کنید.

البته برای پیدا کردن یک منظقه که ماینرهای دیگر نیز وجود دارند، توجه به این نکته ضروری است که هات اسپات های اطراف شما نباید خیلی زیاد باشند و باید منطقه از نظر تعداد هات اسپات اشباع نشده باشد. در صورتی که در یک منطقه هات‌ اسپات‌ های زیادی وجود داشته باشد، هات اسپات های اضافی که در آخر اضافه شده اند، سود کمتری می برند. برای استخراج ارز هلیوم باید از یک پوشش گسترده استفاده کنید که خیلی هم متراکم نباشد.

استخراج ارز هلیوم در ایران

نقشه هلیوم ایران

راه های زیادی برای تخمین سود استخراج ارز هیلیوم در ایران و کشورهای دیگر وجود دارد، اما یکی از ساده ترین روش ها استفاده از نقشه پوشش شبکه هلیوم است. در این نقشه می توانید به راحتی هات اسپات های موجود در منطقه را جست و جو کنید. یکی از مزایایی که استفاده از این نقشه دارد، این است که می توانید روی هات اسپات مورد نظر خود کلیک کنید و ببینید در ۲۴ ساعت و یک ماه گذشته چه میزان هلیوم دریافت کرده است.

اضافه شدن یک هات اسپات به منطقه ای که هنوز از هات اسپات ها اشباع نشده است، می تواند رمز ارزهای هلیوم بیشتری توسط هات اسپات های جدید، دریافت کند، زیرا به کمک این هات اسپات جدید می تواند چالش های بیشتری را حل کند. این نشان می دهد که با وجود نبودن معیار دقیق برای پیش بینی سود استخراج ارز هلیوم  در ایران، با بررسی درآمد های اخیر هات اسپات های نزدیک آن می توان سود استخراج هلیوم در این منطقه را به دست آورد.

استخراج ارز هلیوم در ایران

سخت افزار مورد نیاز برای استخراج ارز دیجیتال هلیوم در ایران

برای استخراج ارز هلیوم در ایران یا هر کشور دیگری نیاز نیست به سخت افزارهای قدیمی استخراج مانند کارت گرافیک ها فکر کنید، زیرا این ارز دیجیتال شباهت زیادی به اتریوم یا بیت کوین ندارد. دلیل این موضوع این است که شبکهه هلیوم بر اساس الگوریتم اثبات کار عمل نمی کند و اساس آن شبکه ای مبتنی بر الگوریتم پوشش است که به کمک امواج رادیویی فعالیت های شبکه را تایید می کند. به همین دلیل است که نرم افزارهایی که برای استخراج ارز هلیوم استفاده می شود، متفاوت هستند.

این مطلب را حتما بخوانید  استیکینگ ارزدیجیتال چیست ؟

شما می توانید اینگونه ماینرها را از شرکت های مختلفی تهیه کنید. این ماینرها شبیه به روترهایی است که برای اینترنت خانگی استفاده می شود. یعنی این دستگاه دارای یک بدنه پلاستیکی است که یک آنتن پشت آن قرار دارد. بهترین و محبوب ترین ماینری که برای استخراج هلیوم نیاز است و امکانات کاملی را ارائه می دهد، ۴۵۰ هزار دلار قیمت دارد. این موضوع نشان می دهد که استخراج هلیوم هم به پول احتیاج دارد، اما نسبت به اسخراج اتریوم ارزان تر است. استخراج ارز هلیم دارای ویژگی های مثبتی نسبت به استخراج بیت کوین و اتریوم است، این ویژگی ها عبارتند از :

  • ماینرهای هلیوم با برق بسیار کم کار می‌ کنند
  • ماینرهای ارز هلیوم تولید گرما یا صدا ندارند.

 ماینر مناسب برای استخراج ارز دیجیتال هلیوم در ایران

استخراج ارز هلیوم کار جذابی است که اگر تا به حال شما هم تصمیم گرفتید این کار را انجام دهید، حتما برای انتخاب یک ماینر خوب دچار سردرگمی شده اید. برندهای مختلفی وجود دارند که هلیوم آن ها را تایید کرده که برخی از آن ها عبارتند از

  • Nebra ،Bobcat
  • Rak Wireless
  • Syncrob.it
  • Bobcat Miner 300

استخراج ارز هلیوم در ایران

محل صحیح قرار گرفتن ماینر

این نوع ماینر که با آن ارز دیجیتال هلیوم استخراج می شود باید حتما پشت بالاترین پنجره باشد. در واقع این ماینر برای اینکه قطعی و اختلال نشود بهتر است برای دریافت سیگنال های رادیویی در بالاترین ارتفاع قرار گیرند. علاوه بر این بهتر است در فضای اطراف آن کمترین میزان فلز، الکترونیک یا بتن قرار داشته باشد.

کیف پول مناسب برای ذخیره‌ سازی ارز دیجیتال هلیوم

برای اینکه رمز ارزهای هلیومی که استخراج کردید را ذخیره کنید، بهترین جا کیف پول رسمی هلیوم است.شما می توانید این کیف پول نرم افزاری را روی سیستم‌های عامل iOS و اندروید نصب کنید. ویژگی های برجسته این کیف پول عبارتند از :

  • ذخیره راحت هلیوم
  • ذخیره سازی ایمن HNT
  • امکان مدیریت هات‌ اسپات‌ ها

علاوه بر این شما با ثبت نام در این کیف پول ارز دیجیتال یک کلید خصوصی دریافت خواهید کرد که باید مراقب آن بوده و آن را به صورت آفلاین و دور از دسترس سایرین ذخیره کنید. شما می توانید هلیوم های خود را با اتصال کیف پول هلیوم به یک صرافی که از ارز هلیوم پشتیبانی می کند، اول به صرافی انتقال داده و کارمزد فروش را بپردازید، سپس آن ها را بفروشید.

جمع بندی

گفته شد که کسب سود حاصل از استخراج رمز ارز هلیوم در ایران به چه صورتی انجام می شود. همانطور که می دانید این ارز دیجیتال مبتنی بر فناوری روز دنیا یعنی اینترنت اشیا است. نکته جالبی که می توان در مورد این ارز دیجیتال گفت این است که نشان داد از یک بلاکچین برای برنامه‌ های دیگری غیر از کریپتو هم استفاده می‌ شود، برای مثال می توان اتریوم را نام برد که از بلاکچین خود برای ایجاد یک پلتفرم محاسباتی غیر متمرکز استفاده می‌ کند. اگر بخواهیم سهمی در توسعه یک شبکه منحصر به فرد داشته باشیم و کسب و کاری هم با این ارز دیجیتال داشته باشیم، می توانیم یک هات اسپات هلیوم راه اندازی کنیم.