یکی از ویژگی های امارت شارجه، وجود رستوران های فراوانی است که از هر کشوری در آن به سرو غذا مشغول هستند. در این قسمت از امارات متحده هر غذایی را که بخواهید از آشپزخانه های محبوب جهان بخورید، می توانید پیدا کنید و این ویژگی از مزایای زندگی در شارجه است. شارجه جایی است که تنوع فرهنگی زیادی دارد و بر رستوران ها نیز تأثیر می گذارد. انواع رستوران ایرانی در شارجه به دلیل اینکه آشپزخانه های ایرانی محبوب مردم با ملیت های مختلف هستند، شهرت زیادی دارند.

غذاهای ایرانی با ترکیبی از طعم های خوشمزه پخته می شوند و کبابی پزها یکی از غذاهای اصلی این رستوران ها هستند. اگر از طرفداران غذاهای ایرانی هستید یا می خواهید برای اولین بار آن را امتحان کنید، در اینجا لیستی از مشهورترین رستوران های ایرانی در شارجه آمده است که در آنها می توانید کباب سلطانی، برنج با کره و زعفران و سایر غذاهای ایرانی را بخورید. این غذاها طبق دستور العمل های سنتی ایرانی پخته شده اند.

رستوران های ایرانی در شارجه

چه طرفدار انواع کباب های ایرانی باشید و چه برنج خام که تزئین شده، غذای مورد علاقه خود را در رستوران های ذکر شده در لیست زیر پیدا خواهید کرد، که همه آنها از جمله بهترین های رستوران های ایرانی در شارجه هستند.

رستوران ایرانی حاتم

ما لیست رستوران های ایرانی در شارجه را با رستوران ایرانی حاتم آغاز می کنیم، که اولین انتخاب برای کسانی است که مایل به خوردن غذاهای ایرانی هستند. این رستوران نه تنها در شارجه، بلکه در تمام امارات محبوب است. اگر می خواهید در قلب شارجه احساس کنید در ایران هستید، با سفارش دادن یکی از خوشمزه ترین غذاهای موجود در رستوران حاتم این حس را تجربه کنید. بهترین غذای این رستوران کباب سلطانی و تیکا با ماست است که از محبوب ترین منوهای کبابی در رستوران حاتم  به حساب می آید. در مورد برنج نیز این رستوران منوهای متنوعی دارد که همه آنها با استفاده از دستورپخت های سنتی ایرانی تهیه می شوند، اما به شما توصیه می کنیم برنج را با تزئین یا برنج را با زعفران امتحان کنید.

رستوران ایرانی حاتم در شارجه

رستوران ایرانی حاتم در حال حاضر دارای ۳ شعبه در مرکز صحرا، مگا مال و خیابان دانشگاه شارجه است و در ادامه اطلاعات این سه شعبه آمده است:

شعبه اول

 • مکان: طبقه اول مرکز صحرا
 • زمان کاری : یکشنبه – چهارشنبه: ۱۰:۰۰ صبح – ۱۱:۰۰ بعد از ظهر و پنجشنبه – شنبه: ۱۰:۰۰ صبح – ۱۲:۰۰ نیمه شب

شعبه دوم

 • مکان: طبقه سوم مرکز خرید مگا
 • زمان کاری : یکشنبه – چهارشنبه: ۱۰:۰۰ صبح – ۱۰:۰۰ بعد از ظهر و پنجشنبه و شنبه: ۱۰:۰۰ صبح – ۱۲:۰۰ نیمه شب و جمعه: ۱۰:۰۰ صبح – ۰۱:۰۰ بامداد

شعبه سوم

 • مکان : نزدیک مدرسه خصوصی شرق دور، جاده شهر دانشگاه، شارجه
 • ساعت کار: ۱۲:۰۰ ظهر – ۱۱:۳۰ صبح (همه روزه)

رستوران ایرانی قصر صدف در شارجه

رستوران بعدی در لیست رستوران های ایرانی واقع در شارجه، رستوران قصر صدف است که با رستوران حاتم تفاوت زیادی ندارد و این امر آن را به یکی از گزینه های مورد علاقه دوستداران غذاهای ایرانی در شارجه تبدیل کرده است. این رستوران شعبه های دیگری در ابوظبی، دبی، فجیره و راس الخیمه و سالانه حضور برجسته ای در دهکده جهانی در دبی دارد.

رستوران ایرانی صدف در شارجه

رستوران قصر صدف قصر دارای ساختمان مخصوص خود است که دارای طراحی متمایزی از معماری ایرانی است و از آن به عنوان یک قصر واقعی در قلب امارت شارجه یاد می کند و شعبه های آن در سایر امارات نیز با طراحی معماری ایرانی شناخته می شوند. از آنجا که کاخ صدف صاحب یک ساختمان کامل است، یکی از رستوران های بزرگ محسوب می شود که تعداد زیادی بازدیدکننده را در خود جای می دهد. همچنین  می توان در آن جلسات خانوادگی و دولتی محرمانه را برگذار کرد، زیرا حریم خصوصی کاملی را برای مشتری فراهم می کند. این رستوران اولین مقصد برای خانواده هایی است که قصد دارند خوشمزه ترین غذا را بخورند.

 • مکان : قبل از شرتون هتل و ساحل کورال، نزدیک پارک الفیشت
 • ساعت کار : ۱۲:۰۰ ظهر – ۱۲:۰۰ نیمه شب (روزانه)
این مطلب را حتما بخوانید  پیدا کردن رستوران ایرانی در دبی

رستوران ابریشم

اگر در یکی از آپارتمانهای اجاره ای المجاز زندگی می کنید و به دنبال رستوران ایرانی در شارجه و در نزدیکی خود هستید، باید از رستوران ابریشم دیدن کنید. این رستوران جایی است که منوهای مختلفی برای غذاهای ایرانی دارد که با بهترین مواد اولیه غذاهای خود را می پزد و با مناسب ترین قیمت سرو می کند. این رستوران در مقایسه با سایر رستوران های موجود در لیست رستوران های ایرانی در شارجه مقرون به صرفه تر است. این رستوران بوفه متنوعی دارد. قیمت بوفه برای بزرگسالان ۵۵ درهم و برای کودکان ۲۰ درهم است.

 • مکان : برج آل یاسات ۱، الخان، المجاز ۲
 • ساعت کار : ۰۹:۳۰ صبح – ۱۱:۰۰ شب (همه روزه)

رستوران ایرانی دانیال در شارجه

همانطور که در ابتدای مقاله به شما گفتیم که ما فقط رستورانهای برجسته ایرانی در شارجه را مرور می کنیم، بنابراین لازم است در مورد رستوران ایرانی دانیال در شارجه نیز صحبت کنیم. این رستوران یکی از رستوران های برجسته در لیست بهترین رستوران های ایرانی است و اولین بار در سال ۱۹۹۹ در امارات متحده عربی درهای خود را باز کرد. رستوران دانیال در فضایی بزرگ به پذیرش تعداد زیادی بازدیدکننده میپردازد و میزبان جلسات خانوادگی شما خواهد بود که همین دلیل باعث می شود، به رستوران های محبوب تبدیل می کند. خانواده ها ترجیح می دهند در آخر هفته ناهار یا شام خود را در این رستوران بخورند.

رستوران ایرانی دانیال در شارجه

رستوران دانیال همچنین مکان های ویژه و جذابی در تراس بیرونی مشرف به بازار مرکزی و شارجه کورنیچه دارد. همچنین در این رستوران یک سالن ضیافت وجود دارد که حدود ۳۵۰ نفر را در خود جای می دهد. رستوران دانیال در فهرست مشهورترین رستوران های بوفه ای در شارجه قرار دارد، زیرا این رستوران به صورت روزانه بوفه دارد. این رستوران یکی از متنوع ترین بوفه ها در مقایسه با سایر رستوران های بوفه ای در امارات محسوب می شود، زیرا خوشمزه ترین غذاهای ایرانی در آن سرو می شود. علاوه بر انواع منوهای غذایی هندی، چینی و عربی را در منو رستوران دانیال می بینید.

 • مکان: طبقه اول کریستال پلازا، خیابان ملک فیصل
 • ساعت کار: ۱۲:۰۰ ظهر – ۱۲:۰۰ نیمه شب (روزانه)

رستوران ایرانی لیان در شارجه

رستوران ایرانی لیان متخصص در تهیه خوشمزه ترین کباب های ایرانی است که با برنج معطر ایرانی سرو می شود و در بالای لیست این رستوران کباب خوشمزه ایرانی قرار دارد. در مقایسه با سایر رستوران های ایرانی، قیمت این رستوران بسیار مناسب است.

 • مکان : خیابان النهدا، منطقه صنعتی ۸
 • زمان کاری : یکشنبه – پنجشنبه: ۱۱:۰۰ صبح – ۱۱:۳۰ بعد از ظهر و جمعه: ۰۱:۳۰ بعدازظهر – ۱۱:۳۰ شب

کباب با زعفران

لیست رستوران های ایرانی در شارجه را با رستوران کباب زعفرانی به پایان می بریم، جایی که می توانید خوشمزه ترین غذاهای ایرانی تهیه شده توسط ماهرترین سرآشپزها را که مشتاق به تهیه غذا با روشهای سنتی هستند، را امتحان کنید.

 • مکان: روبروی کمپ دفاعی، جاده شهر دانشگاه، شارجه
 • ساعت کار: ۱۲:۰۰ ظهر – ۱۲:۰۰ نیمه شب (روزانه)

جمع بندی :

در این لیست رستوران های ایرانی در شارجه مرور شد و شما با جایی آشنا شدید که غذاهای خوشمزه ایرانی را با دستور سنتی و توسط ماهرترین سرآشپزهای ایرانی تهیه می کنند. شما می توانید خوشمزه ترین غذاهای ایرانی را بخورید و لذت ببرید. به کسانی که مایلند غذاهای آشپزخانه های دیگر را در شارجه امتحان کنند، توصیه می کنیم از رستوران های عراقی در شارجه نیز دیدن کنند. علاوه بر این می توانید از رستوران مندی در شارجه دیدن کنید که انواع غذاهای یمنی را سرو می کنند. همچنین، رستوران های سوری در شارجه از جمله رستوران های عربی هستند، که باید امتحان کنید! البته اگر به دنبال لیستی از رستوران های ایرانی در دبی هستید، می توانید مجله اینترنت چک را مطالعه کنید.