فقط دختردارها می فهمند که دکوراسیون اتاق خواب دخترانه چه حسی دارد. وقتی برای اولین بار یک فرشته کوچولو پا به خانه می گذارد انگار حال و هوای زندگی را تغییر می دهد. اغلب والدین از مدت ها قبل، در حال چیدمان و طراحی اتاق هستند. به نظر می رسد حتی زیباترین و جذاب ترین دکوراسیون هم در برابر دخترها سر تعظیم فرود می آورد. اگر در انتخاب سبک دکوراسیون و نوع مبلمان اتاق دخترتان دچار تردید شده اید، این مطلب حاوی ایده های خوبی است. با استفاده از راهنمایی های ساده می توانید بهترین دکور را طراحی کنید.

رنگ دکوراسیون اتاق خواب دخترانه

به صورت پیش فرض برای پسرها آبی و برای دخترها صورتی به عنوان رنگ اصلی انتخاب می شوند. این رنگ در پوشش، لوازم شخصی، لوازم اتاق خواب و …. دیده می شود. واقعیت اینجاست که هیچ حد و مرزی در انتخاب رنگ برای دکوراسیون اتاق بچه ها وجود ندارد. چه کسی گفته آبی رنگ پسرانه و یا صورتی رنگ دخترانه است؟

دکوراسیون اتاق خواب دختر بچه ها

 

به جای این تقسیم بندی ها، رنگ های لطیف و ملایم را برای اتاق دختر بچه ها انتخاب کنید. برای طراحی اتاق نوزادان دختر، طیف رنگی صورتی عالی است اما برای دخترهای نوجوان و جوان لازم است تا از فرزندتان نیز سوال کنید. در هر حال رنگ مورد علاقه دخترتان، بهترین رنگ برای اتاق خواب اوست. در تصویر بالا از ترکیب رنگی برای دکور اتاق استفاده شده که فضا را شادتر کرده است.

نقش مبلمان در دکوراسیون اتاق خواب دخترانه

ایده های زیادی برای خرید تختخواب، ساخت کمد دیواری، میز تحریر و … وجود دارد. اما توجه داشته باشید که تقریبا همه دخترها در یک سنی عاشق لوازم هنری، زیور آلات، لوازم آرایش و پیرایش و … هستند. همین لوازم ساده، نیاز به جایی برای نگهداری دارند. پیشنهاد می کنم حتما یک میز لوازم آرایش مناسب را در اتاق دختر جوان تان قرار دهید تا لاک و کلیپس و …. را در آنجا نگهداری کند. اما برای دختر بچه های کوچکتر می توانید از یک میز دوکاره که دارای چندین کشو است برای میز تحریر و میز آرایشی کمک بگیرید.

این مطلب را حتما بخوانید  مزایا و معایب زندگی در دبی چیست ؟

دکوراسیون اتاق خواب دختران جوان

کفپوش اتاق خواب دخترانه

نوبت به انتخاب کفپوش که می رسد، اغلب پدر و مادرها دچار اشتباه می شوند. در واقع معمولا کف منزل در همه اتاق ها، یکسان طراحی می شود. برای مثال اگر اتاق پذیرایی پارکت شده، اتاق خواب هم پارکت است و ….هماهنگی در اجزای دکوراتیو عالی است اما اینجا فضای خصوصی و اتاق مخصوص دخترتان است پس از او در مورد طرح و رنگ کفپوش ها نظر بخواهید. به عنوان پیشنهاد موکت پرز بلند گرم و نرم را همه دختر بچه ها و حتی دختران جوان و نوجوان نیز می پسندند. اگر تم رنگی دکوراسیون خیلی ساده و روشن است می توانید کفپوش ها را از ترکیب رنگی و طرح های شلوغ تر انتخاب کنید.

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه بر اساس سن و سال

تا چشم بر هم بزنید دختر بچه های دیروز، به سن نوجوانی رسیده اند. دیگر مثل گذشته نمی توانید خودتان برای طراحی اتاق تصمیم بگیرید. قطعا نیاز به مشورت با فرزندتان دارید. یک روز چشم باز می کنید که دیگر با یک بچه روبرو نیستید. حالا فرشته کوچک تان یک پرنسس تمام عیار شده است. برای طراحی اتاق دختران جوان، حتما طبق سلیقه او رفتار کنید. با دخترتان به یک فروشگاه بروید و با خیال آسوده منتظر تمام شدن خرید باشید. در این سن و سال، والدین فقط مسئول پرداخت ها هستند و نباید در انتخاب دکوراسیون دخالت کنند.

سخت گیر نباشید اگر دخترتان نیاز به راهنمایی یا مشورت دارید، دریغ نکنید. دخترها دوست دارند دائم شما را به چالش بکشند تا بین دو رنگ یا دو وسیله یا …. یکی را انتخاب کنید.