نمایشگاه جیتکس امارات که هر ساله در دبی برگزار می شود، یکی از نمایشگاه های جذاب در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات است که شرکت های زیادی از سراسر خاور میانه در آن شرکت می کنند. این شرکت ها در طی سال های گذشته خیلی بیشتر از قبل شده اند. در ادامه در مورد این نمایشگاه و برندهایی که در آن شرکت می کنند، صحبت خواهیم کرد. پس با ما همراه باشید و ۰ تا ۱۰۰ معرفی نمایشگاه جیتکس امارات را در ادامه بخوانید.

نمایشگاه جیتکس امارات :

این نمایشگاه یکی از نمایشگاه هایی است که سال های زیادی در خاورمیانه و در دبی برگزار می شود و اما اگر بخواهیم در مورد اینکه برای اولین بار کی برگزار شد به طور دقیق بگوییم، این نمایشگاه در سال ۱۹۸۱ میلادی افتتاح شد و تا به امروز هر سال با برنامه ریزی و نظمی دقیق در دبی مشاهده شده است. هر ساله مدیران ارشد شرکت های بزرگ و برندهای مهم دنیا در این نمایشگاه حاضر می شوند و در کنار شرکت های هم رده از محصولات جدید خود رونمایی می کنند.

افراد زیادی نیز از سراسر دنیا برای بازدید آن می آیند و از فناوری های اطلاعات و ارتباطات جدید و روز دنیا دیدن می کنند. غرفه های این نمایشگاه از پنج هزار غرفه بیشتر است و در خود ملیت های گوناگونی جای داده است. نمایشگاه جیتکس امارات بهشتی است برای اشخاصی که می خواهند با تکنولوژی روز دنیا آشنا شوند.

نمایشگاه جیتکس امارات چگونه برگزار می شود ؟

این نمایشگاه در طی یک سال در دو زمان مختلف برگزار می شود، اولین نمایشگاه جیتکس امارات در فصل بهار و به مدت پنج روز در فروردین ماه برگزار می شود و مرحله دوم آن در فصل پاییز و مهر ماه برگزار می شود. در این نمایشگاه می توانید زمینه های مختلف تکنولوژی را مشاهده کنید. ساعت برگزاری جیتکس ۱۱ صبح الی ۱۹ عصر است.

نمایشگاه جیتکس امارات

موضوعاتی که در جیتکس به آن پرداخته می شود :

نمایشگاه جیتکس امارات که در دبی واقع شده است، موضوعات مختلفی را در بر می گیرد که همگی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات قرار می گیرد. برخی از زیرمجموعه های این موضوعات شامل، سخت افزار، نرم افزار، سیستم های هوشمند، منزل هوشمند، شهر هوشمند، محل کار هوشمند، فناوری بلاک چین، امنیت شبکه، چاپ های سه بعدی، پلت فرم تخصصی، پهباد، هواپیمای بدون سرنشین و…. است که توسط شرکت های مختلف ارائه می شود.

این مطلب را حتما بخوانید  معرفی رستوران نهنگ سفید کیش

علاوه بر تنوع موضوعات این نمایشگاه، بازدید کنندگان می توانند شرکت های مختلف و معروفی را در این نمایشگاه ببینند که موضوع های مختلفی را در حوزه فناوری اطلاعات ارائه داده اند و همین مساله این نمایشگاه را به یک فرصت طلایی برای بازدید کنندگان با زمینه کاری مشابه تبدیل کرده تا با شرکت های مختلفی ارتباط برقرار کنند. پیشنهاد من به شما این است که برای یک بار هم که شده از مایشگاه جیتکس امارات در دبی دیدن کنید.

چه کسانی در نمایشگاه جیتکس امارات شرکت می کنند؟

همانطور که در ابتدا نیز به این موضوع اشاره کردیم، این نمایشگاه پذیرای شرکت های ختلفی از ۷۷ کشور دنیا بوده و در میان این شرکت ها هم می توان شرکت های مهم و برند را دید و هم شرکت هایی را دید که به تازگی می خواهند در زمینه فناوری و اطلاعات و ارتباطات شروع به فعالیت ککند. برای شرکت های نو پا این نمایشگاه می تواند مهمترین پله ترقی باشد. پس بهتر است این شرکت ها با حضور مدیران عامل و مدیران ارشد در نمایشگاه دیده شودند.

دلیل این امر این است که شرکت هایی همچون مایکروسافت، سامسونگ، ال جی، هواوی، ایسوس، دل و… به همراه صدها شرکت و برند معروف دیگر در این نمایشگاه در کنار مدیران خود دیده می شوند. شرکت هایی که تازه کار خود را شروع کرده اند ممی توانند در بزرگترین نمایشگاه تکنولوژی که سالانه برگزار می شود در کنار غول های تکنولوژی قرار بگیرند و خود را در مغرض ده ها هزار نفر بازدید کننده قرار دهند.

لزوم برگزاری نمایشگاه جیتکس :

برگزاری نمایشگاه جیتکس امارات از دو نظر دارای اهمیت بالایی است. اول اینکه شرکت های غرفه دار می توانند جدیدترین محصولی را که طراحی و تولید کرده اند در این نمایشگاه رونمایی کرده و آن را به راحتی تبلیغ کنند و برای بازدید کنندگان به این دلیل اهمیت دارد که می توانند دانش خود را در خصوص زمینه ای که فعالیت می کنند کشترش دهند و ایده ها و تکنولوژی شرکت ها  برندهای بزرگ دنیا را از نزدیک در دبی دیده و لمس کنند. این کار باعث کسترش تکنولوژی و کسب و کارها می شود.