اگرچه هزاران ارز دیجیتال وجود دارد که در طیف گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرند، اما تعداد نسبتا کمی از آن ها به بخش جدید اینترنت اشیا دسترسی دارند. طرفداران کریپتو ممکن است نام آیوتا (MIOTA) را شنیده باشند، یکی از محبوب‌ ترین پلتفرم‌ های بدون بلوک که دستگاه‌ ها را به اینترنت اشیا متصل می‌ کند، اما هلیوم به عنوان یک پروژه مبتنی بر بلاک چین با همان مورد استفاده و رویکرد متفاوت ظاهر می‌شود. در ادامه با ما همراه باشید تا بدانید رمز ارز هلیوم چیست و چگونه عمل می کند.

هلیوم به عنوان یک شبکه مبتنی بر بلاک چین برای دستگاه های آیوت توصیه می شود که از گره هایی تحت عنوان هات اسپات ها برای اتصال دستگاه های بی سیم به شبکه استفاده می کند. رمز بومی هلیوم شبکه را تقویت می کند و هر زمان که هات اسپات ها، داده های اتصال را در سراسر شبکه منتقل کردند، به عنوان یک پرداخت عمل می کند. از آنجایی که نیاز به اینترنت اشیا با توسعه فناوری به طور تصاعدی در حال افزایش است، هلیوم به پروژه ای مرتبط تر با اینترنت تبدیل می شود.

رمز ارز هلیوم (HNT) چیست ؟

هلیوم یک شبکه مبتنی بر بلاک چین است که دستگاه های اینترنت اشیا را به هم متصل می کند. فن آوری هلیوم ارتباط بین دستگاه ها را امکان پذیر می کند، در حالی که سیستم داده ها را از طریق گره های شبکه ارسال می کند. گره هایی که شبکه را تشکیل می دهند در سیستم هلیوم به عنوان هات اسپات ها شناخته می شوند. هات اسپات ها شبکه عمومی را پوشش می دهند و به لوراون متکی هستند. لوراون یک پروتکل لایه ای برای کنترل دسترسی رسانه است که دارای یک جزء ابری بوده که پلتفرم هایی مانند هلیوم می توانند به آن متصل شوند.

هلیوم یکی از بزرگترین شبکه های لوراون با بیش از ۲۵۰۰۰ هات اسپات است که به عنوان گره در شبکه عمل می کنند. هات اسپات ها قدرت لورا ون و دستگاه ماینینگ مبتنی بر فناوری بلاک چین را ترکیب می کنند.

همچنین هلیوم “شبکه مردمی” نیز نامیده می شود و قصد دارد یک اینترنت اشیا کارآمد و کاربردی برای آینده آماده کند و در عین حال به همه مسائل و راه حل های ناکافی رسیدگی کند. یکی از بزرگترین مشکلات در بخش اینترنت اشیا، حفظ حریم خصوصی هاب های محبوب اینترنت اشیا، مانند گوگل یا آمازون است. به لطف تمرکززدایی و فناوری بلاک چین که برای ساخت هلیوم استفاده می‌شود، به زودی حفظ حریم خصوصی در ارتباط با اتصال دستگاه‌ ها به اینترنت اشیا رعایت خواهد شد.

رمز ارز هلیوم چیست

هلیوم چگونه کار می کند؟

اگر می خواهید بدانید هدف رمز از هلیوم چیست در این مورد می توان ایجاد یک شبکه قابل اعتماد، غیرمتمرکز و جهانی برای دستگاه های آیوت را که به جامعه دارندگان هلیوم متکی است را در لیست اهداف اصلی آن قرار داد. این شبکه از گره ها تشکیل شده است، یعنی هات اسپات هایی که توسط اپراتورهای گره که در واقع دارندگان هلیوم هستند، اجرا می شوند. با میزبانی هات اسپات ها و مدیریت گره ها، کاربران برای مشارکت در عملکرد شبکه تشویق می شوند.

وای فای در حال حاضر از دستگاه های آیوت پشتیبانی می کند. با این حال، پشتیبانی از دستگاه‌ های مختلف تا حد امکان نگرانی‌ های مربوط به حریم خصوصی را به همراه دارد. هلیوم این مشکل را با استفاده از یک معماری غیرمتمرکز و مکانیزم اجماع حل می کند که در مقایسه با اتصال وای فای با اینترنت اشیا، پوشش ۲۰۰ برابری شبکه را بیشتر می کند.

دلیل منحصر به فرد بودن رمز ارز هلیوم چیست ؟

هلیوم یکی از پروژه های نادر بلاک چین است که با اینترنت اشیا سر و کار دارد، به غیر از IOTA (MIOTA) که از فناوری بلاک بدون بلوک و شبکه تنگل برای اتصال دستگاه ها به اینترنت اشیا استفاده می کند. منحصر به‌ فرد بودن هلیوم به عنوان پروژه‌ ای متمرکز بر بهبود اینترنت اشیا در مکانیسم اثبات پوشش ذکر شده است. PoC مکانیزم منحصر به فردی است که به خصوص برای شبکه هلیوم ایجاد شده است. مکانیزم اجماع مبتنی بر پروتکل HoneyBadger Byzantine Fault Tolerance است و به گره‌ های شبکه اجازه می‌ دهد حتی زمانی که نرخ‌ های اتصال متفاوت است به توافق برسند.

به غیر از استفاده از توکن بومی هلیوم، این ارز دیجیتال از توکن دیگری استفاده می‌ کند که قابل مبادله نیست و کاربران می‌ توانند از آن برای پرداخت هزینه‌ های تراکنش استفاده کنند.

چه چیزی به هلیوم ارزش می دهد؟

ارزش هلیوم با کاربرد، ظرفیت فنی، مرتبط بودن پروژه و فناوری آن تعیین می شود. همچنین ارزش ذاتی هلیوم بیشتر از طریق منشور کاربرد و فناوری آن مشاهده می شود. با این حال، ارزش ذاتی و ارزش بازار هلیوم اغلب با هم مطابقت ندارند و دلیل آن بیشتر نوسانات در بازار ارزهای دیجیتال است.

ارزش بازار هلیوم بسته به عوامل مختلف می تواند از لحظه ای به لحظه دیگر بسیار متفاوت باشد و در معرض نوسانات در بازار و در مواقعی تغییر روند غیرقابل پیش بینی است. این دلیل باعث می شود که ارزش واقعی پروژه اغلب با قیمت بازار هلیوم متفاوت است.

رمز ارز هلیوم چیست

چند سکه هلیوم (HNT) در گردش است؟

در حال حاضر ۱۰۰,۵۳۹,۳۶۲ هلیوم از مجموع ۲۲۳,۰۰۰,۰۰۰ در گردش است. هلیوم دارای حداکثر عرضه محدود است، در حالی که هیچ یک از توکن های آن از قبل استخراج نشده اند. اگرچه هلیوم جدید برای پاداش دادن به هات‌ اسپات استخراج می‌ شود، اما در مقابل هلیوم هایی که برای ایجاد اعتبار داده در مدل توکن Burn-and-Mint Equilibrium سوزانده می‌ شود، متعادل می‌ شود. نرخ تورم در طول زمان کاهش می یابد و تضمین می کند که کل عرضه هرگز از ۲۲۳ میلیون تجاوز نمی کند.

تعداد سکه های هلیوم ضرب در قیمت فعلی هلیوم در بازار برابر با ارزش بازار آن است. ارزش بازار رتبه هلیوم را در مقایسه با سایر ارزهای دیجیتال در بازار و همچنین سهم و تسلط آن در بازار را تعیین می کند.

اطلاعات فنی رمز ارز هلیوم چیست ؟

شبکه هلیوم بر اساس یک مکانیزم اجماع منحصر به فرد طراحی گردیده که به ویژه برای پروتکل هلیوم ایجاد شده است. برای درج عملکرد و تمرکز زدایی در زیرساخت شبکه، مکانیزم اجماع اثبات پوشش از سه نوع مختلف هات اسپات پشتیبانی می کند که عبارتند از:

  • ترنسمیتر
  • چلنجر
  • وینسز
این مطلب را حتما بخوانید  آموزش ثبت نام صرافی والکس

چالش‌ کنندگان برای اعتبارسنجی فرکانس‌ های رادیویی، چالش‌ هایی را در شبکه ایجاد می‌ کنند که هر ۲۴۰ بلوک یک بار اتفاق می‌ افتد. سپس چالش را به گره‌ های فرستنده می‌ فرستند، که سپس به گره‌ های وینسز (Witness) در نزدیکی گره فرستنده، نیاز دارند تا اعتبار چالش را تأیید کنند. همچنین شرکت‌ کنندگان در شبکه می‌ توانند با ساخت هات اسپات و استخراج، هلیوم کسب کنند.

دلیل ایمن بودن شبکه هلیوم چیست؟

شبکه هلیوم از طریق استفاده از پروتکل اثبات پوشش که به مشارکت کنندگان شبکه برای اطمینان از پایداری شبکه به کمک استخراج متکی است، ایمن می شود. اثبات پوشش کل پیشرفته ای از روش اثبات کار است، به همین دلیل است که شبکه برای امنیت به استخراج کنندگان متکی است. این پروتکل به طور خاص برای اطمینان از اتصال حتی با توان کم ایجاد شده است، بنابراین استخراج با دستگاه ساده ای با توان ۵ وات هم انجام می شود. به این ترتیب هلیوم به کارایی می رسد و اتصال بین دستگاه های موجود در شبکه اینترنت اشیا را تسهیل می کند.

چگونه از هلیوم استفاده کنیم؟

هلیوم برای اتصال آسان دستگاه ها در اینترنت اشیا با استفاده از توان کم با کارایی زیاد استفاده می شود. همچنین استخراج هلیوم و سهام امکان پذیر است، بنابراین کاربران می توانند بر اساس مشارکت شبکه خود سود ببرند.

برای شروع استفاده از هلیوم به عنوان ارائه دهندگان گره هات اسپات، کاربران می توانند دستگاه های استخراج ویژه ای را خریداری کنند و بر اساس مشارکت خود جوایزی کسب کنند. جوایز به صورت هلیوم توزیع می شوند. هلیوم ها را می توان در بازار ارزهای دیجیتال فروخت و از آن برای تولید اعتبارهای داده غیر قابل مبادله استفاده کرد.

هلیوم یک زیر ساخت منحصر به‌ فرد برای اقتصاد بی‌ سیم ایجاد می‌ کند که با تمرکز زدایی توانمند شده است، از این رو شبکه مردمی نامیده می‌ شود.

رمز ارز هلیوم چیست

چگونه کیف پول هلیومی انتخاب کنیم؟

تیم توسعه دهنده هلیوم اپلیکیشن هلیوم را توصیه می کند، کیف پول دیجیتالی برای هلیوم که از سیستم عامل های اندروید و iOS پشتیبانی می کند و جفت شدن و تنظیمات هات اسپات را ارائه می دهد. Command Line Interface Wallet یکی دیگر از راه حل های ذخیره سازی دیجیتال است که محیط امنی را برای هلیوم فراهم می کند. کیف پول کاماند لاین برای کاربرانی است که بیشتر با فناوری آشنا هستند، بنابراین توصیه می شود، افراد مبتدی از برنامه هلیوم استفاده کنند.

همچنین مکان‌ های زیادی وجود دارد که می‌توانید هلیوم خود را ذخیره کنید و کیف پولی که انتخاب می‌ کنید، احتمالاً به این بستگی دارد که می‌ خواهید از آن برای چه چیزی استفاده کنید و چه زمانی باید ارزها را ذخیره کنید.

کیف پول سخت افزاری رمز ارز هلیوم چیست ؟

کیف پول های سخت افزاری یا کیف پول های سرد مانند لجر یا ترزور امن ترین گزینه برای ذخیره ارزهای دیجیتال با ذخیره سازی و پشتیبان گیری آفلاین هستند. با این حال، این کیف پول ها به دانش فنی بیشتری نیاز دارند و گزینه گران تری هستند. به این ترتیب، ممکن است برای ذخیره مقادیر بیشتری از هلیوم در طولانی مدت و برای کاربران با تجربه تر مناسب هستند.

کیف پول نرم افزاری ارز هلیوم چیست ؟

کیف پول های نرم افزاری گزینه دیگری هستند که استفاده از آنها رایگان و آسان است. این نوع کیف پول به عنوان برنامه های گوشی های هوشمند یا دسکتاپ در دسترس قرار می گیرند و می توانند نگهدارنده یا غیر حضانت باشند. با داشتن کیف‌ پول‌ های نرم افزاری، کلیدهای خصوصی از طرف شما توسط ارائه‌ دهنده خدمات مدیریت و پشتیبان‌ گیری می‌شوند. کیف پول‌ های غیرقانونی از عناصر امن در دستگاه شما برای ذخیره کلیدهای خصوصی استفاده می‌ کنند. اگرچه راحت هستند، اما امنیت کمتری نسبت به کیف پول‌ های سخت‌ افزاری دارند و برای تعداد کمتری از هلیوم یا کاربران تازه‌ کار مناسب‌ تر هستند.

کیف پول آنلاین رمز ارز هلیوم چیست ؟

کیف پول های آنلاین یا کیف پول های وب نیز برای استفاده رایگان و آسان هستند و از چندین دستگاه با استفاده از یک مرورگر وب قابل دسترسی هستند. با این حال، کیف پول‌ های داغ محسوب می‌ شوند و نسبت به جایگزین‌ های سخت‌ افزاری یا نرم‌ افزاری از امنیت کمتری برخوردار هستند. از آنجایی که احتمالاً به پلتفرم برای مدیریت هلیوم خود اعتماد دارید، باید یک سرویس معتبر با سابقه امنیتی و نگهداری را انتخاب کنید. به این ترتیب، این نوع کیف پول برای نگهداری مقادیر کمتر ارزهای دیجیتال یا برای کسانی که معاملات مکرر انجام می دهند، مناسب هستند.

استخراج هلیوم

هلیوم به مکانیزم سنتی اثبات کار متکی نیست، بلکه برای تثبیت و ایمن سازی شبکه به ماینرها وابسته است. هلیوم از نسخه پیشرفته  اثبات کار بر اساس BFT استفاده می کند که ماینرها را ملزم می کند تا پوشش بی سیم تولید شده توسط هات اسپات ها (گره ها) را تأیید کنند. اگرچه هلیوم به ماینینگ متکی است، اما سیستم آن با پلتفرم های سنتی مانند بیت کوین که به استخراج کنندگان وابسته هستند، متفاوت است. سیستم استخراج هلیوم به گروه هایی از ماینرهایی که به طور مستقل کار می کنند این امکان را می دهد که در مجاورت یکدیگر سریعتر کار کنند. دستگاه های ماینینگ هنوز هم باید حداقل ۳۰۰ متر از هم فاصله داشته باشند تا بتوان ماینینگ را فعال کرد.

استخراج رمز ارز هلیوم چیست

جمع بندی

هلیوم روش استفاده از بلاک چین برای تسهیل اتصال دستگاه‌ های موجود در اینترنت اشیا را متحول می‌ کند، و این در حالی است که مشارکت‌ کنندگان شبکه را تشویق می‌ کند. به لطف دستگاه‌ های استخراج ویژه که به کاربران اجازه می‌ دهد تا با قدرت کمتری استخراج کنند، کاربران می‌ توانند برای پشتیبانی و ایمن کردن شبکه پاداش‌ هایی در قالب هلیوم دریافت کنند.

از آنجایی که نیاز به اتصال دستگاه ها از طریق اینترنت اشیا اهمیت بیشتری پیدا می کند، هلیوم ممکن است جایگاه مفیدی در شبکه جهانی دستگاه های اینترنت اشیا پیدا کند. هلیوم با فناوری ارزشمندی که به کاربران امکان می دهد به راحتی فرکانس رادیویی را برای دستگاه های بی سیم تولید و توزیع کنند، نام شبکه مردمی را توجیه می کند.

به شبکه کریپتو بپیوندید و سفر هلیوم خود را از امروز شروع کنید!