برای اینکه بتوانیم یک آموزش کامل هایو Hiveos را به شما همراهان عزیز ارائه دهیم، بهتر است معرفی کاملی از این پلتفرم به شما ارائه دهیم. پلتفرم هایو یک پلت فرم مدیریتی نهایی است که به شما و تیم شما اجازه می دهد، مزرعه ماینینگ خود را راه اندازی، نظارت و مدیریت کنند. هایو به شما این امکان را می دهد که همه دستگاه‌ های گرافیکی AMD و Nvidia و Bitmain ASIC و S9 و A3 و D3 و L3+ در یک مکان داشته باشید. از ویژگی های این پلتفرم می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • رابط کاربری آسان برای استفاده
 • دسترسی از راه دور به دکل ها
 • گزینه عالی برای مزارع بزرگ

استفاده از HiveOS برای ماینرهای مبتدی یا پیشرفته بسیار آسان است. در ادامه به آموزش Hiveos و ویژگی‌ های این پلتفرم می پردازیم و به شما نشان می‌ دهیم که چگونه با عملکردهای کلیدی آن با فارم ها کار کنید.

آموزش کار با مزارع به کمک هایو

مزرعه یا فارم ارز دیجیتال از گروهی ماینر تشکیل است که شما آنها را با هم ترکیب می کنید و یک پروژه جداگانه تشکیل می دهید. به عنوان مثال، می توانید برای همه ماینرهای خود یک فارم مجزا داشته باشید یا می توانید چندین مزرعه برای گروه های مختلف ماینرها در یک مکان ایجاد کنید. سایر کاربران می توانند دسترسی به مزارع خود را به اشتراک بگذارند یا حتی آن ها را به طور کامل بین حساب ها منتقل کنند. به این ترتیب، راه اندازی کل مزرعه برای یک مشتری و سپس انتقال مالکیت کامل به حساب او آسان است. در صورت تمایل، حتی می توانید مزرعه خود را سازماندهی کنید.

آموزش ایجاد مزرعه در هایو

با کلیک روی دکمه پلاس در گوشه سمت راست بالای داشبورد پنل خود شروع کنید. پنجره Create New Farm ظاهر می شود. به مزرعه خود یک نام بدهید و یک منطقه زمانی انتخاب کنید. این منطقه باید منطقه زمانی باشد که ماینرهای شما در آن قرار خواهند گرفت. این آدرس منطقه زمانی برای نمایش کدهای زمان ورود مناسب مورد نیاز است. پس از انجام مراحل بالا، روی دکمه Save به معنی ذخیره کلیک کنید، تا به داشبورد مزرعه جدید خود منتقل خواهید شد.

آموزش hiveos

سطوح دسترسی به مزرعه هایو

در این مرحله از آموزش آموزش hiveos باید بگوییم که فارم های آن چندین سطح دسترسی دارد و می توانید آنها را در پایین هر مزرعه در داشبورد مشاهده کنید.

شما می توانید دسترسی به مزرعه خود را به سایر کاربران بدهید. به عنوان مثال، می‌توانید به مدیران خود امتیازات دسترسی کامل بدهید تا بتوانند همه چیز را به جای شما مدیریت کنند. یا می توانید امتیازات دسترسی مانیتور خواندنی را به کارکنان فنی خود بدهید که تعمیر و نگهداری و نظارت های ساده را انجام می دهند.

هر سطح شامل مجوزهایی از سطح قبلی است.

 • Monitor یا مانیتور:  مانیتور و آمار، جزئیات ریگ .
 • Tech  یا فناوری: اورکلاک، راه اندازی مجدد و خاموش کردن، ارتقاء.
 • Rocket  یا موشک:  ماینر و کیف پول را به کارگر اعمال کنید. ایجاد و حذف کارگران
 • Advanced  یا پیشرفته:   اجرای دستورات، VPN، کیف پول، تنظیم.
 • Full Access  یا دسترسی کامل :  گذرواژه، ۲FA، اعلان‌ها، پرداخت‌ها، مالکیت.

شما می توانید با رفتن به زبانه کشویی مزرعه و سپس کلیک بر روی زبانه دسترسی، دسترسی به مزرعه خود را به کاربر دیگری بدهید.

 1. ابتدا «No users found so far. You can create one» یعنی “تاکنون هیچ کاربری پیدا نشده را دیدید، شما می توانید یکی ایجاد کنید”، را مشاهده خواهید کرد.
 2. شما می توانید یک پیام ایجاد کنید
 3. روی دکمه ایجاد یک یا Trust user کلیک کنید.
 4. کاربر را وارد کنید، در اینجا باید ورود به حساب Hive آنها اتفاق بیفتد.
 5. یک سطح دسترسی برای آنها از منوی کشویی انتخاب کنید.

اگر سطح مانیتور را انتخاب کرده باشید، یک فیلد اضافی با برچسب ها در دسترس خواهد بود.  شما می توانید فقط ماینرها را با برچسب های انتخاب شده به اشتراک بگذارید تا دید سایر ماینرهای خود را محدود کنید.

آموزش راه اندازی کیف پول هایو

اکنون که با فارم ها آشنا شدید، می توانید کیف پول خود را راه اندازی کنید. برای هر سکه ای که دوست دارید، می توانید این کار را انجام دهید و قادر هستید چندین کیف پول ایجاد کنید. در واقع، اگر قصد استخراج چندین سکه را دارید، پیشنهاد می کنیم کیف پول های مختلفی ایجاد کنید، تا بعداً بتوانید آنها را با ماینرهای مختلف و استخرهای مختلف جفت کنید. هنگام انتخاب یک سکه برای استخراج در Flight Sheets آن را خواهید دید که بسته به سکه ای که انتخاب می کنید، انتخاب کیف پول ها به آن سکه خاص محدود می شود.

برای افزودن کیف پول جدید، به تب Wallets رفته و روی دکمه Add Wallet کلیک کنید. یک پنجره پاپ آپ با فیلدهای زیر مشاهده خواهید کرد:

 • سکه یا Coin  :  یک ارز دیجیتال برای این کیف پول از لیست کشویی انتخاب کنید.
 • آدرس  یا Address  :  آدرس کیف پول خود را وارد کنید.
 • نام یا Name  :  از نامی استفاده کنید که هدف کیف پول را به بهترین شکل توصیف کند. به عنوان مثال، اتریوم در Claymore، ZEC در CCminer و غیره.
 • برای ذخیره کیف پول جدید خود روی Create کلیک کنید.
این مطلب را حتما بخوانید  ریگ ماینینگ چیست و چرا اینقدر طرفدار دارد؟

پس از ایجاد کیف پول خود، به برگه Flight Sheets بروید.

تنظیم برگه های پرواز یا Flight Sheets

Flight Sheets فایل‌ های پیکربندی ماینر شما هستند که حالت عملکرد آن را تعیین می‌ کنند. Flight Sheets به شما امکان می دهد تنظیمات خاص خود را برای ماینر ایجاد کنید و با چند کلیک بین آنها جابه جا شوید. می‌توانید چندین ترکیب از سکه‌ها، کیف پول‌ها، استخرها و ماینرها ایجاد کنید.

هنگام افزودن برگه پرواز جدید، توجه داشته باشید که ابتدا فقط می توانید یک سکه را انتخاب کنید، در حالی که گزینه های دیگر خاکستری هستند. این برای راحتی انجام می شود. هنگامی که یک سکه را انتخاب کردید، می توانید یک کیف پول را از لیست کیف پول های از پیش ساخته شده خود که قبلا اضافه کردید، انتخاب کنید. انتخاب کیف پول ها نیز محدود به کیف هایی خواهد بود که با سکه انتخاب شده قبلی مرتبط هستند. همینطور برای استخرها و ماینرها، شما فقط می توانید مواردی را ببینید که با آن کوین خاص مرتبط هستند. در بخش افزودن برگه پرواز جدید، فیلدهای زیر را پر کنید:

 • Flight Sheet Name: از نامی استفاده کنید که هدف Flight Sheet را به بهترین نحو توصیف کند.
 • Coin: این مانند یک فیلتر عمل می کند، شما می توانید فقط کیف پول، استخر و ماینر را فقط برای سکه انتخابی ببینید.
 • کیف پول:  یک کیف پول برای این برگه پرواز انتخاب کنید. اینها کیف پول هایی هستند که در تب Wallets ایجاد کرده اید.
 • ایمیل — ایمیل حساب استخر شما است.
 • Miner — انتخاب کنید کدام ماینر با این Flight Sheet استفاده شود.

پس از اتمام کار، روی دکمه Create Flight Sheet کلیک کنید.

انتخاب سرورهای استخر هایو

نکته ای که در مورد استخرها باید به آن توجه داشت ترتیب انتخاب سرورها است. بیایید از dwarfpool به عنوان مثال استفاده کنیم و بگوییم شما سرور اتحادیه اروپا را انتخاب می کنید. سرورهای بعدی که انتخاب می کنید، سرورهای بعدی هستند که ماینر شما به ترتیبی که آنها را انتخاب کرده اید، در صورت قطع اتصال به اتحادیه اروپا، به آنها متصل می شود. به عنوان مثال، اولین سروری که انتخاب کردید اتحادیه اروپا، سپس روسیه و سپس چین بود. این ترتیب اولویت دقیقی است که ماینر شما به آن استخر متصل می شود.

آموزش hiveos

آموزش تنظیمات ماینر هایو

پنجره پیکربندی ماینر بسته به ماینری که انتخاب می کنید متفاوت خواهد بود. همانطور که قبلا ذکر شد، انتخاب ماینرها با توجه به سکه انتخابی محدود می شود. ماینرها متفاوتی از جمله Nvidia، AMD یا CPU وجود دارند که نشان دهنده سازگاری آن با انواع سخت افزار خاص است. این بدان معناست که اگر یک ماینر فقط انویدیا را داشته باشد، فقط روی پردازنده‌های گرافیکی انویدیا کار می‌کند، مانند AMD و بالعکس. CPU نشان می دهد که یک ماینر می تواند روی CPU اجرا شود.

این پارامترها را می توان به حال خود رها کرد، تا ماینر در تنظیمات پیش فرض خود کار کند. ممکن است بخواهید آنها را تغییر دهید، به عنوان مثال، اگر سرورهای استخر در تب Pool انتخاب نشده باشند، این تنظیمات را می توان در پیکربندی ماینر تنظیم کرد. این ها فیلدهای تنظیمات سفارشی هستند که می توانید از آنها برای لغو پارامترهای خاص مانند فورک ها، آدرس استخر، رشته های کیف پول یا پارامترهای لغو پیکربندی سخت افزاری استفاده کنید. پیشنهاد می کنیم برای جزئیات بیشتر به مستندات ماینر خود مراجعه کنید.

ماینینگ را شروع کنید

اکنون می توانید Flight Sheet را که ایجاد کرده اید برای استخراج ارز دیجیتال اعمال کنید. شما دو گزینه برای اعمال Flight Sheet برای ماینر خود دارید. ابتدا، با رفتن به برگه Workers خود، سپس یک ماینر خاص را انتخاب کنید و به برگه Flight Sheet در منوی ماینر بروید و روی دکمه Workers در سمت راست Flight Sheet خاصی که می‌ خواهید اعمال کنید، کلیک کنید.

راه دوم این است که به تب Workers بروید، سپس بر روی چک باکس های سمت چپ ماینرهایی که می خواهید برگه پرواز را برای آنها اعمال کنید، کلیک کنید. باید یک نماد موشک در نوار منو در گوشه سمت راست بالا ظاهر شود.

روی آن کلیک کنید، و باید پنجره ای با تعداد ماینرهایی که انتخاب کرده اید و لیستی از تمام برگه های پرواز خود را ببینید.

برگه پروازی را که می خواهید اعمال کنید، انتخاب کنید و روی دکمه اعمال کلیک کنید. باید پیامی ببینید که به شما می گوید فرمان Flight Sheet برای ماینر ارسال شده است. در عرض چند ثانیه ماینرهای شما باید تغییرات را اعمال کنند و شما باید یک پیام پیکربندی کاربردی را در گزارش‌ های فعالیت در برگه نمای کلی مزرعه مشاهده کنید.

آموزش هایو

با کمک آموزش کامل هایو کار شما با موفقیت به انجام رسید! ماینر شما باید شروع به ماینینگ کند وداده ها را به داشبورد شما ارسال کند.