برای کسب درآمد مداوم و بیشتر در بازار ارزهای دیجیتال به یک استراتژی اثبات شده نیاز دارید. داشتن استراتژی به شما این امکان را می دهد که تمرکز خود را در میان جریان مداوم اخبار، جمع آوری داده های اقتصادی و رویدادهای بازار بگذارید که البته ممکن است در تحلیل شما اختلال ایجاد کند. بنابراین، ابتدا باید بدانید انواع معاملات ارز دیجیتال چه هستند و کدام استراتژی معاملاتی برای شما بهتر است؟

چرا به یکی از انواع معاملات ارز دیجیتال نیاز دارید؟

یکی از اشتباهات اشخاصی که به معامله در بازار ارز دیجیتال مشغول هستند این است که اتفاقات بازارهای کریپتو را تصادفی می ببینند و فقط بر اساس شهود خود معامله می کنند. معاملاتی که بر اساس شانس و روحیه شما انجام می شود، در واقع می تواند منجر به سود زیادی شود. با این حال، چنین دستاوردی فقط یک نتیجه تصادفی است و شما نمی توانید مطمئن باشید که چنین نتایجی به طور مداوم تکرار شود، حتی اگر برای آن تلاش زیادی کنید.

معامله گران خبره برای موفقیت خود به روش هایی متکی می شوند که در مورد آن ها اندیشیده و تفکر شده است. آنها می دانند که حتی اگر قیمت کریپتو در نوسان باشد، از الگوهای قابل پیش بینی پیروی می کنند. در نتیجه، شما در انجام معاملات خود به یک رویکرد استراتژیک نیاز دارید. هدف ما این است که به شما کمک کنیم تا استراتژی های معاملاتی مختلفی را که برای رسیدن به نتایج ثابت نیاز دارید، بشناسید و درک کنید.

استراتژی های معاملاتی زیادی وجود دارد، اما ما محبوب ترین آنها را خواهیم کرد. بیشتر استراتژی‌های معاملاتی که به آنها اشاره خواهیم کرد در بازارهای مالی مانند فارکس، سهام، ETF و غیره نیز قابل استفاده هستند. با این حال ما بر روی ارزهای دیجیتال تمرکز می کنیم.

استراتژی انجام معاملات ارز دیجیتال چیست؟

استراتژی تجارت کریپتو یک روش ثابت برای برنامه ریزی و انجام معاملات است که شما از آن پیروی می کنید. استراتژی‌های معاملاتی معمولاً مشخص می‌کنند که چه معاملاتی باید انجام شوند، چه زمانی باید انجام شوند، چه زمانی باید از آن‌ها خارج شوید و بر چه میزان سرمایه باید در هر موقعیت ریسک کنید.

استراتژی تجارت ارز دیجیتال شما یک برنامه ثابت است که برای دستیابی به بازدهی سودآور هنگام خرید یا فروش در بازارهای کریپتو طراحی می کنید. این طرح از ابزارهای تحلیلی مختلفی برای شناسایی شرایط از پیش تعریف شده بازار و سطوح قیمت، از جمله مناطق مقاومت و حمایت مهم استفاده می کند.

انواع معاملات ارز دیجیتال

۵ نوع از بهترین استراتژی ها در معاملات ارز دیجیتال

پنج مورد از محبوب‌ترین انواع روش های معاملات ارزهای دیجیتال عبارتند از :

  • اسکالپینگ
  • معاملات روزانه
  • معاملات نوسانی
  • خرید و نگهداری
  • آربیتراژ

باید توجه داشته باشید که ما در ادامه به دنبال معنای این استراتژی های معاملاتی ارز دیجیتال و نحوه عملکرد آنها هستیم و توصیه خاصی در مورد نحوه استفاده از آنها به شما ارائه نمی دهیم. بنابراین به یاد داشته باشید، همیشه قبل از خرید یا معامله ارز دیجیتال، تحقیقات خود را تکمیل کنید.

معاملات اسکالپینگ

اسکالپینگ یکی از استراتژی های تجاری محبوب در بازار ارزهای دیجیتال است. این استراتژی معاملاتی به معامله گران اجازه می دهد تا از حرکت اندک قیمت در فواصل زمانی مکرر سود ببرند. هدف این است که هر روز سودهای کوچکی کسب کنید تا در طول زمان مقدار قابل توجهی سود به دست آورید. اسکالپرها اغلب از اهرم برای باز کردن معاملات بیشتر و توقف ضررهای محدود برای مدیریت ریسک استفاده می کنند. آنها با استفاده از تایم فریم های یک دقیقه ای، ۱۵ دقیقه ای و ۳۰ دقیقه ای معامله می کنند. معاملات آنها معمولاً چند ثانیه یا چند دقیقه طول می کشد، اما معمولاً آن ها کمتر از یک ساعت در معامله می مانند.

معامله های روز

معاملات روزانه شامل ورود و خروج از موقعیت ها در همان روز است. به این ترتیب، معامله گران روزانه قصد دارند با توجه به نوسانات قیمت درون روز سرمایه گذاری کنند، یعنی حرکت های قیمتی که در یک روز معاملاتی اتفاق می افتد. معامله‌گران روزانه در بازه‌های زمانی بالاتر از اسکالپرها معامله می‌کنند، اما همچنان پوزیشن‌های خود را ظرف یک روز می‌بندند. نکته اصلی معامله ارزهای دیجیتال، سود بردن از تحرکات کوچک بازار و فعالیت های نوسان بازار است. استراتژی های معاملات روزانه با استفاده از تحلیل تکنیکال ابداع می شوند. با این حال، مانند اسکالپینگ، معاملات روزانه یک استراتژی زمان‌بر و ریسک تر است که برای معامله‌گران حرفه ای مناسب‌تر است.

این مطلب را حتما بخوانید  آموزش ثبت نام صرافی والکس

تجارت نوسان برای معاملات ارز دیجیتال

معاملاتی که با استفاده از این استراتژی انجام می‌شوند معمولاً بیش از یک روز طول می‌کشند، اما به چند هفته یا چند ماه نمی‌ رسد. در نتیجه، برخی از افراد از این استراتژی به عنوان یک استراتژی معاملاتی میان مدت یاد می کنند، زیرا بین استراتژی های معاملاتی روزانه و معاملات موقعیتی قرار می گیرد و به معامله گران زمان بیشتری برای بررسی تصمیمات خود می دهد.

شما نمی توانید مانند یک استراتژی کوتاه مدت تصمیمات خود به خودی بگیرید و درواقع با احساسات بیشتر یا عقلانیت کمتری تصمیمات معاملاتی می گیرید، به همین دلیل است که این سبک معاملاتی معمولاً برای معامله گران مبتدی توصیه می شود.

انواع معاملات ارز دیجیتال

بخرید و نگه دارید (تجارت موقعیت)

معاملات موقعیتی به معامله گران اجازه می دهد تا موقعیت های معاملاتی را برای مدت طولانی حفظ کنند. این مدت ممکن است ماه ها یا حتی سال ها باشد. معامله گرانی که از این استراتژی استفاده می کنند معمولاً حرکت کوتاه مدت قیمت را نادیده می گیرند و بیشتر روی روندهای بلندمدت تمرکز می کنند. برای انجام این نوع تجارت، معامله گران معمولاً روی بازه های زمانی روزانه، هفتگی و ماهانه تمرکز می کنند. معامله گران موقعیت نیز از تحلیل بنیادی برای ارزیابی روندهای بالقوه قیمت بازار استفاده می کنند و عوامل دیگری مانند روند بازار و الگوهای تاریخی را در نظر می گیرند.

تجارت آربیتراژ از انواع معاملات ارز دیجیتال

عمل خرید ارزهای دیجیتال از یک بازار و فروش آنها در بازار دیگر برای کسب سود از طریق تفاوت قیمت ها، به عنوان معامله آربیتراژ شناخته می شود. معامله‌گر با بهره‌گیری از همبستگی قیمت پایین میان دارایی‌های کریپتو که در دو یا چند صرافی ارائه می‌شوند، درآمد کسب می‌کند.

به عنوان مثال، اگر قیمت بیت کوین در بایننس ۴۳۰۰۰ دلار باشد، اما در کوین بیس ۴۳۴۰۰ دلار است، می توانید بیت کوین را در بایننس خریداری کنید و بیت کوینی را که خریداری کرده اید به کوین بیس انتقال دهید تا آن را با نرخ بالاتری بفروشید.

فرصت‌های آربیتراژ ارزهای دیجیتال عملاً نامحدود هستند، زیرا صدها صرافی در بازار وجود دارد. در نتیجه، معامله‌گران به دنبال راه‌های کارآمدتری برای شناسایی و سرمایه‌گذاری بر تفاوت‌های قیمتی در مبادلات متعدد هستند و انتظار می‌رود این روند ادامه یابد.

بهترین استراتژی در انواع معاملات ارز دیجیتال را برای خود انتخاب کنید :

شخصیت شما و چارچوب زمانی که برای معامله انتخاب می کنید، سبک معاملاتی شما را تعیین می کند.

اگر قادر هستید که تمام روز را جلوی نمودار معاملاتی خود بگذرانید و در فواصل زمانی معین وارد و خارج شوید، اسکالپینگ گزینه خوبی است. از سوی دیگر، اگر قصد دارید به صورت پاره وقت معامله کنید و در عین حال فعالیت های دیگری را نیز انجام دهید، ممکن است متوجه شوید که یک استراتژی معاملاتی طولانی تر، مانند معاملات نوسانی، برای نیازهای شما مناسب تر است.

انواع معاملات ارز دیجیتال

هنگام توسعه یک استراتژی معاملاتی، مقدار زمانی که قصد دارید به معاملات اختصاص دهید، یک نکته بسیار مهم است که باید در نظر گرفته شود. اسکالپرها فقط از چند افزایش پیپ در هر معامله به دنبال سود هستند. آنها هر روز با حجم بالا معامله می کنند و بارها وارد بازار می شوند و از آن خارج می شوند. از سوی دیگر، معامله‌گران نوسانی معاملات خود را برای مدتی باز می‌گذارند که می‌تواند از چند روز تا چند هفته یا حتی ماه متغیر باشد.

هیچ وقت “بهترین” استراتژی معاملاتی کریپتوکارنسی وجود ندارد که بتوان آن را تعمیم داد تا برای مورد استفاده باشد، زیرا این استراتژی به شدت به معامله گر فردی متکی است. در عوض، “بهترین” سبک معاملاتی سبکی است که برای شما مناسب است. برای آشنایی با بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری در ۲۰۲۲ به مجله اینترنتی اینترنت چک مراجعه کنید.

یک استراتژی تجارت ارز دیجیتال ایجاد کنید

ایجاد یک استراتژی معاملاتی ارز دیجیتال مناسب برای اهداف مالی و نوع شخصیت شما کار آسانی نیست. پس از بررسی انواع محبوب‌ترین تکنیک‌ های معاملات ارزهای دیجیتال، امیدواریم بتوانید تعیین کنید که کدام یک برای شما بهتر عمل می‌کند. ژورنالی داشته باشید که نتایج معاملات خود را در آن ثبت کنید. پس از آن به راحتی تعیین کنید، که در کدام یک واقعاً موفق هستید. هر یک از تکنیک های معاملاتی را که به کار می گیرید، دنبال کرده و پیگیری کنید. مراقب باشید از قوانین از پیش تعریف‌شده‌ای که برای خود تعیین می‌کنید، منحرف نشوید تا مشخص کنید کدام رویکردها نتایج دلخواه را تولید می‌کنند.