یوتیوبر بودن یک حرفه سرگرم کننده و پرسود به نظر می رسد. شما فقط در مورد موضوعاتی که دوست دارید ویدیو می سازید و از آنها درآمد کسب می کنید. با این حال، تبدیل شدن به یک یوتیوبر ثابت کار آسانی نیست. اگر سوال شما هم این است که چگونه یوتیوبر شویم در ادامه با ما همراه باشید.

پشت سر هر ولاگر معروف یک سفر طولانی از مبارزه و سخت کوشی است. سرمایه‌گذاری‌ هایی وجود دارد که باید انجام دهید، فرآیندهایی که باید دنبال کنید و موارد دیگری که قبل از ایجاد اولین ویدیوی خود، باید رعایت کنید.

با کارهای زیادی که باید انجام شود، سازماندهی و تلاش برای تبدیل شدن به یک یوتیوبر کار دشواری است. چک لیست نهایی کارهایی را که برای یوتیوبر شدن لازم است در اختیار شما قرار خواهیم داد.

فهرست نهایی چگونه یوتیوبر شویم

  • در مورد جایگاه خود تصمیم بگیرید
  • هدف کانال خود را مشخص کنید
  • چگونه با ایده های محتوای طوفان فکری یوتیوبر شویم
  • یک برنامه زمانبندی محتوا تهیه کنید
  • تجهیزات خود را ارزیابی کنید
  • چگونه با ایجاد و بهینه سازی کانال یوتیوبر شویم
  • آپلود کنید و از اولین ویدیوی خود بیاموزید

در مورد جایگاه خود تصمیم بگیرید

اولین کاری که باید انجام دهید این است که در مورد یک جایگاه خود تصمیم بگیرید. ایده روشنی در مورد صنایعی که در ویدیوهای خود می خواهید روی آن تمرکز کنید، داشته باشید. وقتی می خواهید موضوعات زیادی را پوشش دهید، برای ذهن شما آسان است که همه جا را بگردید.

بنابراین، بر اساس علایق و یا تخصص خود، چند جایگاه مرتبط را انتخاب کنید. به عنوان مثال، یک یوتیوبر تناسب اندام می تواند محتوایی در مورد تمرینات و تغذیه سالم ایجاد کند.

این روش یک راه عالی برای سازماندهی ماندن، شروع قوی، حفظ ثبات و جذب مخاطب مرتبط است. هنگامی که با تمرکز بر جایگاه های خاص شروع به کار می کنید، می توانید دانش خود را در آن جایگاه ها گسترش دهید و به متخصصان واقعی تبدیل شوید. به علاوه، تولید مداوم محتوا در آن جایگاه ها جذب بینندگانی را که به محتوای شما علاقه مند هستند، آسان تر می کند.

اگر می خواهید، می توانید با تنوع بخشیدن به جایگاه خود، پایگاه مخاطبان خود را بیشتر گسترش دهید. به عنوان مثال، آندریا اسجو به عنوان یک یوتیوبر، شروع به ایجاد ویدیوهایی در مورد سلامتی و تناسب اندام کرد. اکنون که او ۹۱۰۰۰ مشترک به دست آورده است، روی طیف وسیع تری از موقعیت ها تمرکز کرده و ویدیوهایی در مورد مد، سفر و زیبایی ایجاد می کند.

چگونه یوتیوبر شویم

هدف کانال خود را مشخص کنید

می خواهید از طریق کانال خود به چه چیزی برسید؟ آیا می خواهید با ایجاد ویدیوهای آموزنده به مردم کمک کنید؟ آیا می خواهید با ایجاد آموزش نحوه انجام کارها را به مردم نشان دهید؟ یا شاید فقط می خواهید داستان ها را به اشتراک بگذارید و مردم را سرگرم کنید. برای اینکه به جواب این سوالتان که می پرسید چگونه یوتیوبر شویم برسید و هدف خود را بدانید، هدف خود را تعیین کنید.

هدفی را که می خواهید از طریق کانال خود به آن برسید مشخص کنید تا مسیری برای ویدیوهای خود داشته باشید. این کار به شما کمک می کند به جای تلاش برای پوشش دادن هر چیزی، شروعی قوی و ثابت داشته باشید.

به عنوان مثال، لوئیس هیلسنتگر از آنباکس تراپی عمدتاً روی جعبه‌گشایی ویدیوها تمرکز می‌کند و در آن ویژگی‌های محصول را بررسی می‌کند. هدف او این است که به مخاطبان خود نظری واقع بینانه و بی طرفانه برای هدایت خرید آنها ارائه دهد. جای تعجب نیست که او ۱۴ میلیون مشترک در کانال خود به دست آورده است.

البته، ممکن است بخواهید فقط برای شهرت و پول، یک یوتیوبر باشید. اگرچه تمرکز بر این هدف کاملاً قابل قبول است، اما همچنان می‌خواهید مطمئن شوید که محتوایی را ارائه می‌دهید که برای مخاطب ارزش دارد. در غیر این صورت، نمی‌توانید مخاطب جذب کنید، جامعه خود را رشد دهید و از کانال خود کسب درآمد کنید.

چگونه با ایده های محتوای طوفان فکری یوتیوبر شویم

قدم بعدی ارائه ایده های ویدئویی است، قدم بسیار مهمی که باید حتی قبل از شروع ایجاد کانال خود بردارید. با این کار مخاطب اطمینان حاصل می کند که پس از ایجاد تنها چند ویدیو، ایده های شما تمام نمی شود.

به محتوایی نگاه کنید که دیگر یوتیوبرها در جایگاه شما قبلاً ایجاد می‌کنند. آیا می توانید چیزی مشابه اما متفاوت ایجاد کنید؟ آیا می توانید چیزی بهتر بسازید؟ یا نقاط درد و علایق مخاطبان هدف خود را در نظر بگیرید؟ و یا ایده های موضوعی را به شیوه ای که مخاطب را مجذوب خود کند، ارائه دهید؟

تا زمانی که دائماً به دنبال راه هایی برای ارائه ارزش به مخاطبان خود باشید، گزینه ها تقریباً بی پایان هستند. همچنین می‌توانید فهرست گسترده ایده‌های ویدیوی یوتیوب را برای الهام گرفتن بررسی کنید.

چگونه یوتیوبر شویم

یک برنامه زمانبندی محتوا تهیه کنید

داشتن یک برنامه منظم به شما کمک می کند تا ثبات را حفظ کنید. این کار به مشترکین شما این اطمینان را می دهد که می توانند برای ویدیوهای جدید در تاریخ های برنامه ریزی شده روی شما حساب کنند. همچنین یک جدول زمانی مناسب به شما می دهد تا بتوانید تلاش های خود را سازماندهی کنید و در مسیر خود بمانید.

بنابراین قبل از اینکه شروع به ایجاد کانال کنید، باید در مورد یک برنامه انتشار قابل مدیریت تصمیم بگیرید. آپلود محتوای روزانه راهی عالی برای جذب مخاطب جدید است، اما به‌ویژه برای یک شخص  که به تنهایی کار می کند، نیاز به فعالیت زیادی دارد و سخت است.

بهتر است با یک برنامه هفتگی شروع کنید و زمانی که با برنامه بیشتر آشنا شدید، می توانید شروع به افزایش خروجی خود کنید. برای مثال، می‌توانید هر هفته دو ویدیو منتشر کنید و برنامه هفتگی خود را حفظ کنید.

این مطلب را حتما بخوانید  کسب درآمد آپارات چگونه است و چه میزان درآمد دارد؟

دانی، از ادیتینگ از اوریثینگ، هر شنبه در ساعت ۹ صبح به وقت شرقی محتوا را منتشر می کند. او مطمئن می شود که این برنامه را در بنر کانال خود برجسته می کند تا مردم بدانند چه زمانی باید منتظر ویدیوهای جدید باشند.

تجهیزات خود را ارزیابی کنید

تجهیزاتی که استفاده می کنید کیفیت محتوایی را که تولید می کنید، تعیین می کند. بنابراین بسیار مهم است که ایده روشنی از تجهیزاتی که برای ایجاد نوع محتوایی که قصد ایجاد آن را دارید، داشته باشید. در حالی که از همان ابتدا نیازی به سرمایه گذاری روی تجهیزات گران قیمت ندارید، باید چند مورد ضروری داشته باشید.

شما به یک کامپیوتر با سرعت و مشخصات مناسب نیاز دارید که نیازهای شما را برآورده کند. قطعاً باید روی نرم افزارهای ویرایش ویدیو مناسب سرمایه گذاری کنید. در حالی که نیازی به صرف صدها دلار برای کارتان ندارید، فقط مطمئن شوید که تمام ویژگی های اساسی برای انجام کاری که می خواهید انجام دهید را داشته باشد.

ویندوز موی میکر و آی موی برای شروع عالی خواهند بود. همچنین گزینه های ارزان دیگری مانند فیلمورا و کورل ویدیو استدیو وجود دارد.

وقتی صحبت از نرم افزار شد، ممکن است به یک ضبط کننده صفحه نمایش خوب نیز نیاز داشته باشید. دبوت اسکرین ریکوردر یک گزینه عالی و ارزان است که به شما این امکان را می دهد به ویدیوهای خود زیرنویس اضافه کنید.

اگر می خواهید در دوربین یا فیلم هایی فراتر از ضبط صفحه باشید، به یک دوربین خوب نیز نیاز دارید. اگر از یک تلفن دوربین رده بالا استفاده می کنید، قطعاً می توانید با دوربین تلفن هوشمند خود شروع کنید.

اما اگر می خواهید در ویدیو صحبت کنید، مطمئن شوید که روی یک میکروفون مناسب سرمایه گذاری کرده اید. کیفیت صدای شما به طور قابل توجهی بر کیفیت کلی ویدیو تأثیر می گذارد، بنابراین میکروفون یک عامل بسیار مهم است.

چگونه یوتیوبر شویم

چگونه با ایجاد و بهینه سازی کانال یوتیوبر شویم

اکنون که بیشتر اصول اولیه را در اختیار دارید، در نهایت می توانید کانال خود را ایجاد کنید و اگر قبلاً یکی ایجاد کردید، می توانید مرحله بهینه سازی آن را دنبال کنید.

نامی را انتخاب کنید که منحصر به فرد و در عین حال جذاب باشد. اگر برای شما مهم است، می توانید از نام خود نیز استفاده کنید.

در بخش “درباره” خود، مطمئن شوید که به طور کامل درباره کانال خود توضیح داده اید، اما خوانایی را با تقسیم کردن بلوک‌های متن به پاراگراف‌های کوتاه‌تر در اولویت قرار دهید.

به عنوان مثال، به توضیحات کانال مانگچی نگاهی بیندازید. توصیفی است و در عین حال مستقیماً سر اصل مطلب رفته است. او همچنین متن را به پاراگراف های کوتاه تقسیم کرده تا خواندن آن آسان تر باشد.

می توانید برخی از کلمات کلیدی را به روشی طبیعی در توضیحات وارد کنید. این کار باعث می‌شود افراد هنگام جستجوی کلمات کلیدی، شما را راحت‌تر پیدا کنند.

همچنین مهم است که زیبایی شناسی ثابت و خوشایند کانال خود را حفظ کنید تا تأثیر خوبی بر روی مخاطب بگذارد. بنابراین آثار هنری کانال شما نقش مهمی در تثبیت شما به عنوان یک یوتیوبر معتبر دارد.

به عنوان مثال، جوبیلی دارای یک نماد کانال زرد روشن با یک “J” برای نام کانال خود است.

بنر نمایه او افراد مختلفی را در مترو نشان می دهد که به کانالی که بر روی ویدیوهای انسان محور تمرکز دارد، بسیار مرتبط است. علاوه بر این، بنر دارای چند عنصر زرد مطابق با رنگ نماد است.

با یک گرافیست مستقل کار کنید تا نماد کانال و بنری بسازید که از نظر بصری با شما هماهنگ باشد. یا می توانید از ابزارهایی مانند اسنپا برای طراحی آسان کانال هنری خود استفاده کنید.

اگرچه هنر کانال شما لزوماً نباید شیک باشد، اما باید قابل تشخیص باشد. آن را ساده و در عین حال منحصر به فرد نگه دارید، در حالی که از یک طرح رنگی و تایپوگرافی ثابت استفاده می کنید. از این هنر به طور مداوم در نمایه های رسانه های اجتماعی کانال خود استفاده کنید تا مردم بتوانند فوراً شما را بشناسند.

آپلود کنید و از اولین ویدیوی خود بیاموزید

اگر می پرسید چگونه یک یوتیوبر حرفه ای شویم باید پس از راه اندازی و بهینه سازی کانال خود، می توانید شروع به ایجاد و آپلود اولین ویدیو خود کنید. از فهرست ایده های محتوای خود انتخاب کنید و ویدیویی بسازید که فوراً توجه مخاطب را به خود جلب کند.

همچنین توجه داشته باشید که صرف نظر از زمان و تلاش شما برای اولین ویدیوی خود، عالی نخواهد بود. این چالشی است که هر کاربر مشتاق یوتیوب هنگام شروع کار آن را تجربه می کند. بهترین راه برای غلبه بر این چالش، درس گرفتن از آن است.

مشاهده کنید که مردم چگونه به آن واکنش نشان می دهند. چه چیزی را دوست دارند و از چه چیزی شاکی هستند؟ آیا آنها بازخورد ارزشمندی در مورد چگونگی بهبود ویدیوهای بعدی شما دارند؟

حتی می‌توانید از YouTube Analytics استفاده کنید تا بفهمید چگونه ویدیوی شما توانسته مخاطب را حفظ کند. همه این مشاهدات به شما کمک می کند ویدیوهای بهتری ایجاد کنید که برای مخاطبان هدف شما جذاب باشد.

چگونه یوتیوبر شویم

جمع بندی

وقتی می پرسید چگونه یوتیوبر شویم ، این موارد گام‌های اولیه‌ای هستند که باید قبل از شروع سفر خود به عنوان یک یوتیوبر انجام دهید. اما کار شما به اینجا ختم نمی شود. باید حضور خود را در رسانه های اجتماعی عملی کنید تا بتوانید مخاطبان بیشتری را جذب کنید. رسانه‌های اجتماعی به شما کمک می‌کنند ویدیوهایتان را تبلیغ کنید و آن‌ها را بین افرادی که مشترک کانال شما نیستند، توزیع کنید.

از این چک لیست یک چک لیست نهایی برای ایجاد یک پایه قوی و تبدیل شدن به یک یوتیوبر به عنوان یک کسب کار بدون سرمایه موفق استفاده کنید.