تعاریفی که در ابن آموزش آمده نشان دهنده استانداردهای رمز ارزی است، که یک ارز دیجیتال خاص بر اساس آن ساخته خواهد شد و روش بازیابی ارز دیجیتال ارسال شده به شبکه erc20 را نشان می دهد. این تعریف ها مانند نقشه‌ هایی هستند که نحوه استفاده از یک توکن، چه کسی می‌تواند آن را خرج کند و قوانین دیگری که بر عملکرد و استفاده کلی آن تأثیر می‌ گذارند، توضیح می‌دهند. توکن ERC20 توکنی است که در بلاک چین اتریوم ایجاد و از اتریوم برای پرداخت هزینه اتر استفاده می کند، در حالی که توکن BEP20 روی زنجیره هوشمند بایننس اجرا می شود و از BNB برای پرداخت هزینه اتر استفاده می کند.

وقتی ارزهای BEP20 را به آدرس ERC20 ارسال می کنید، چه اتفاقی می افتد؟

از آنجایی که استانداردهای توکن Bep20 و Erc20 از نظر ساختار و عملکرد کد مشابه هستند و تنها تفاوت های اندکی دارند، سکه هایی که به جای یکدیگر به آنها ارسال می شوند برای همیشه از بین نمی روند. آن سکه ها هنوز هم قابل بازیابی هستند. بنابراین، اگر توکن‌ های Bep20 را به یک آدرس اتریوم ارسال کنید و کیف پول دریافتی از توکن‌ های Bep20 و Erc20 پشتیبانی کند، سکه ها وجود خواهند داشت، اما مفید نخواهند بود، زیرا در استاندارد توکن بلاک‌ چین دریافت‌ کننده نیستند. برای اینکه بتوانید از آن استفاده کنید، باید آن را به بلاک چین صحیح بازگردانید.

سپرده ارزهای دیجیتال اتریوم ERC20 من کجاست ؟

اگر ارز اتریوم (ETH) یا ERC20 را به دستگاه لجر خود ارسال کرده‌ اید، اما سپرده در لجر لایو شما قابل مشاهده نبود، راهنمای گام به گام زیر را برای حل این مشکل دنبال کنید:

بررسی کنید رمز ERC20 که می خواهید  شما پشتیبانی می شود

توکن های ERC20 توکن هایی هستند که در بلاک چین اتریوم صادر می شوند. اگرچه دستگاه لجر شما می‌ تواند بیشتر توکن‌ های اتریوم ERC20 را ایمن کند، اما همه توکن‌ های ERC20 توسط برنامه لجر لایو پشتیبانی نمی‌شوند. شما نمی توانید سپرده‌های توکن ERC20 پشتیبانی‌ نشده را در لجر لایو خود ببینید و سابقه تراکنش در بخش آخرین عملیات در لجر لایو ایجاد نمی‌ کنند. برای روش بازیابی ارز دیجیتال ارسال شده به شبکه erc20 مراحل زیز

 • به CoinMarketCap بروید و علامت توکن را در نوار جستجو تایپ کنید.
 • در صفحه نشانه، به دنبال Contracts بگردید.
 • با کلیک بر روی نماد، آدرس را کپی کنید.
 • به صفحه دارایی های رمزنگاری پشتیبانی شده در گیت هاب لجر بروید.
 • Ctrl+F (ویندوز) یا Command-F (macOS) را فشار دهید تا نوار جستجو باز شود.
 • آدرس Contracts را از CoinMarketCap در نوار جستجو قرار دهید.
 • Enter را فشار دهید.

My ERC20 token is listed

این عبارت به این معنی است که توکن توسط لجر لایو پشتیبانی می شود. توکن‌ هایی مورد پشتیبانی باید در لجر لایو تحت موجودی اتریوم ظاهر شوند. اگر نشانه‌ های گمشده توسط این کیف پول پشتیبانی می‌ شوند، اما در برنامه نشان داده نمی‌ شوند، مشکل دیگری وجود دارد. در این مورد، لطفا با پشتیبانی تماس بگیرید. لطفاً در درخواست خود، موضوع را شرح دهید و در صورت امکان، شناسه تراکنش سپرده (های) گمشده را درج کنید.

My ERC20 token is not listed

این عبارت بدان معنی است که رمز ارز شما توسط لجر لایو پشتیبانی نمی شود. لطفاً دستورالعمل های زیر را برای مراحل بعدی مشاهده کنید.

روش بازیابی ارز دیجیتال غیر قابل پشتیبانی ارسال شده به شبکه erc20

برای روش بازیابی ارز دیجیتال به شبکه erc20 که پشتیبانی‌ نمی شود، باید از دستگاه لجر خود همراه با یک جایگزین لجر لایو به نام مای اتر والت (MEW) استفاده کنید. مای اتر والت به طور ویژه برای دارایی های اتریوم طراحی شده است و از طیف گسترده تری از توکن های ERC20 نسبت به لجر لایو پشتیبانی می کند. در ادامه می توانید نحوه اتصال دستگاه لجر خود را به مای اتر والت را بیاموزید.

این مطلب را حتما بخوانید  آموزش swap در تراست ولت

اگر توکن‌ های شما در فهرست پیش‌ فرض مای اتر والت موجود نیستند، می‌ توانید این دستورالعمل‌ ها را دنبال کنید تا ارزهای دیجیتال را به‌ عنوان توکن‌ های سفارشی اضافه کنید. پس از افزودن ارزها به عنوان توکن های سفارشی، سپرده گمشده باید در رابط ظاهر شود.

درخواست اضافه شدن توکن های ERC20 به لجر لایو را بدهید

اگر می خواهید اضافه کردن یک توکن ERC20 به لایو لجر درخواست کنید، می توانید این کار را در چند مرحله ساده انجام دهید:

 • فرم ارسال را باز کنید.
 • روی Start کلیک کنید و فرم را پر کنید.
 • نام پروژه یا توکنی که می خواهید اضافه شود، مشخص کنید.
 • افزودن یک نشانه ERC20 جدید را انتخاب کنید.

 • روی ارسال کلیک کنید.

لجر لیست توکن ها را به صورت ماهانه بررسی می کند. در صورت امضا، توکن‌ های جدید پس از به‌روزرسانی لجر لایو در دسترس خواهند بود. لجر این حق را برای خود محفوظ می دارد که تصمیم بگیرد کدام توکن لیست شود.

روش بازیابی ارز دیجیتال ارسال شده به شبکه erc20 چیست ؟

وارد کردن کلید خصوصی

این گزینه برای کسانی است که توکن های Bep20 را به کیف پول Erc20 ارسال کرده اند و کیف پول از توکن های Bep20 پشتیبانی نمی کند. وارد کردن کلید خصوصی شما به کیف پول دیگری راهی برای ادغام دو کیف پول در یکی از آن کیف پول ها است، تا بتوانید با استفاده از کیف پول دیگری به وجوه موجود در آن کلید خصوصی دسترسی پیدا کنید.

همه کیف پول ها این عملکرد را ارائه نمی دهند، اما کیف پول های برجسته ای مانند متاماسک، تراست ولت، سیفپال و غیره این عملکرد را ارائه می دهند. بنابراین، برای مثال، اگر توکن‌های Bep20 را به متاماسک ارسال کرده‌اید، برای دسترسی به آن‌ ها باید کلیدهای خصوصی متاماسک خود را به کیف پولی که از توکن‌های Bep20 پشتیبانی می‌کند، مانند تراست ولت وارد کنید. چطور می توانید این کار را انجام دهید؟

روش بازیابی ارز دیجیتال ارسال شده به شبکه erc20

شما به اشتباه توکن های Bep20 را به آدرس متامسک خود ارسال کرده اید. برای وارد کردن کیف پول متا ماسک خود به تراست ولت مراحل زیر را دنبال کنید:

 • عبارت بازیابی کیف پول متاماسک خود را یادداشت کنید. اسکرین شات نگیرید؛ آن را بنویسید.
 • دکمه تنظیمات را در تراست ولت خود باز کنید.
 • روی علامت «+» در صفحه «کیف پول» کلیک کنید
 • «I already have a wallet»
 • «Ethereum» را انتخاب کنید.
 • برای کیف پول خود یک نام انتخاب کنید تا راحت تر تشخیص داده شود.
 • عبارت بازیابی را وارد کنید و روی «Done» کلیک کنید.

اکنون می توانید به وجوه خود در تراست ولت خود دسترسی داشته باشید.

روش بازیابی ارز دیجیتال ارسال شده به شبکه erc20 از کیف پول یا صرافی نگهداری

روش بازیابی ارز دیجیتال ارسال شده به شبکه erc20 در کیف پول یا صرافی نگهداری کمی پیچیده تر و دشوارتر است، زیرا باید با مراقبت مشتری کیف پول تماس بگیرید. سپس مشتری می توانند انتخاب کنند که با پرداخت هزینه به شما کمک کنند، تا ارز خود را بازیابی کنید. معمولاً تعداد کمی این کار را انجام می دهند. متأسفانه اکثر کیف پول‌ ها و صرافی‌ های نگهبانی نمی‌ توانند وجوه شما را بازیابی کنند.

چگونه توکن های BEP20 خود را از کیف پول های غیرسازگار با BSC بازیابی کنم؟

برای انجام این کار، در صورت مجاز بودن، باید زنجیره هوشمند بایننس را به چنین کیف پولی اضافه کنید. اگر این امکان وجود نداشته باشد، ممکن است لازم باشد، توکن های خود را به کیف پولی که با BSC سازگار است منتقل کنید. شما می توانید پیگیری تراکنش ارز دیجیتال که هنوز واریز نشده خود را به روشی که در اینترنت چک آوردیم، انجام دهید.