آیا می خواهید هزینه خرید لپ تاپ بعدی خود را کاهش دهید؟ انتخاب یک لپ‌ تاپ دست دوم یا تعمیر شده می‌ تواند تخفیف‌ های خیلی خوبی را به همراه برخی از فناوری‌ های عالی برای شما به همراه داشته باشد. به همین دلیل خرید یک لپ تاپ دست دوم می تواند ایده خوبی باشد. شما با کسری از هزینه، یک کامپیوتر کاملاً کاربردی خریداری می کنید، اما خرید یک لپ تاپ مستعمل و دست دوم خطرات خود را دارد و مانند خرید یک ماشین جدید، بررسی ها و اقدامات احتیاطی مختلفی وجود دارد که باید انجام دهید. در ادامه همه نکات مهم هنگام خرید لپ تاپ دست دوم که باید بدانید، آورده ایم.

نکات مهم در هنگام خرید لپ تاپ دست دوم و تعمیری

برای خریدن یک لپ تاپ دست دوم می توانید از راهنمایی که در ادامه گردآوری کردیم استفاده کنید و با استفاده از آن نکات خرید بهتری داشته باشید. توجه داشته باشید که قیمت لپ‌ تاپ‌ ها بسیار زیاد است و منصفانه است که بگوییم لپ تاپ ها معمولاً تجهیزات ارزان قیمتی نیستند. وقتی پول بیشتری در میان است، خریدار می خواهد بداند که هنگام خرید از نوعی چگونه می تواند از پول خود محافظت کند و چه تظمینی وجود دارد که البته فروشندگان قانونی نیز به این موضوع فکر می کنند.

از این نظر، سایت‌های بزرگی تمایل دارند که یک شرط مطمئن برای معامله قرار دهند. سیاست‌های حفاظتی این گونه سایت ها به نفع خریدار است، بنابراین اگر لپ‌ تاپ در شرایط بدتر از آنچه انتظار درید باشد و یا اصلاً کار نکند، فروشنده باید با هزینه خود بازپرداخت را انجام دهد. همجنین در برخی دیگر از سایت ها به شما این امکان را می دهد که وقتی خرید می کنید، برای ایمن سازی خرید خود باید ترتیبی دهید که خودتان لپ تاپ را آزمایش کنید. اگر واقعاً نمی‌توانید این کار را انجام دهید، باید سعی کنید پول را از طریق پی پل پرداخت کنید، زیرا این کار از خریدار محافظت می‌کند. پرداخت هزینه لپ‌ تاپ دست دوم از طریق حواله بانکی توصیه نمی‌ شود، زیرا پس از انجام پرداخت، بازگرداندن آن دشوار است.

نکات مهم هنگام خرید لپ تاپ دست دوم

 بدنه لپ تاپ را بررسی کنید

یکی دیگر از نکات مهم هنگام خرید لپ تاپ دست دوم این است که باید شخصاً لپ‌ تاپ را بررسی کنید، زیرا بررسی کامل بدنه ضروری است. باید مطمئن شوید که قاب لپ تاپ عاری از ترک و آثار ضربه باشد. همچنین، پیچ های از دست رفته، لولاهای شل و هر گونه بی نظمی دیگر را بررسی کنید. حتی اگر لپ‌ تاپ به خوبی کار کند، اگر به نظر می‌ رسد که ضربه ای را پشت سر گذاشته و بارها سقوط کرده است، نمی‌ توانید بدانید که چه نوع آسیب داخلی ممکن است وجود داشته باشد و باعث کاهش طول عمر آن شود.

نکات مهم هنگام خرید لپ تاپ دست دوم

نکات مهم بررسی صفحه نمایش هنگام خرید لپ تاپ دست دوم

قدم مهم بعدی این است که مطمئن شوید صفحه نمایش در هنگام روشن بودن و کار کردن، خوب است. سوسو زدن، تغییر رنگ، روشنایی و پیکسل های بد را جست و جو کنید. همچنین باید یک ویدیو را باز کنید و ببینید که آیا زاویه دید به اندازه کافی گسترده است یا خیر. قبل از خرید می توانید آن را با سایر لپ تاپ ها مقایسه کنید.

نکات مهم هنگام خرید لپ تاپ دست دوم

کیبورد و ترک‌ پد را تست کنید

صفحه‌ کلید و ترک‌ پد پرکاربردترین قسمت‌ های یک لپ تاپ هستند، بنابراین بسیار مهم است که مطمئن شوید هر دو بخش به شیوه‌ ای رضایت‌ بخش کار می‌ کنند. کلیدها را بفشارید و کلیدهای شکسته را بررسی کنید، به حرکت کلید توجه کنید و ببینید که آیا هنگام تایپ با صفحه کلید احساس راحتی می کنید یا خیر. اگر اشتباهات زیادی انجام می دهید، بهتر است لپ تاپ های دیگر را امتحان کنید. همچنین بررسی کنید که چه حرکاتی توسط صفحه لمسی پشتیبانی می‌ شوند و آن‌ ها را امتحان کنید (مانند زوم کردن، اسکرول با دو انگشت، کشیدن با سه انگشت و غیره). اگر ماوس کلید دارد، مطمئن شوید که فشار دادن آنها آسان است و مشکلی ندارند.

این مطلب را حتما بخوانید  بهترین زبان های برنامه نویسی برای سال 2022

 

نکات مهم هنگام خرید لپ تاپ دست دوم

تست پورت ها و درایو CD و DVD لپ تاپ دست دوم

تمام پورت‌ های USB، جک هدفون، پورت‌ های اینترنت، HDMI، اسلات کارت SD و سایر ورودی‌ های موجود را امتحان کنید، زیرا بسیاری از آنها مستقیماً به مادربرد متصل می شوند که تعویض آن هزینه بر است. در حالی که CD و DVD ها منسوخ شده اند، بسیاری از لپ تاپ های قدیمی هنوز با درایو CD و DVD عرضه می شوندپس بررسی کنید که آیا این قسمت عملکردی دارد یا خیر.

نکات مهم هنگام خرید لپ تاپ دست دوم

نکات مهم بررسی اتصال بی سیم هنگام خرید لپ تاپ دست دوم

هیچ کس لپ تاپی را نمی خواهد که نتواند به Wi-Fi متصل شود، بنابراین مطمئن شوید که می توانید بدون دردسر شبکه های Wi-Fi را مشاهده کرده و به آن ها متصل شوید. همچنین بررسی کنید که عملکرد بلوتوث چگونه است.

تست وب کم و بلندگوها

اکثر وب کم های لپ تاپ ها متوسط ​​هستند. با این حال، بهتر است که یک وب کم کار و متوسط ​​داشته باشید تا اینکه اصلاً وب کم نداشته باشید. همچنین من گمان می‌کنم که افراد زیادی از بلندگوهای لپ‌تاپ خود استفاده نمی‌ کنند، اما باز هم ایده خوبی است که ببینید صدای بلندگوها چقدر بلند است و ببینید که آیا صداها به راحتی شنیده می شوند یا خفه یا مخدوش هستند.

نکات مهم تست سلامت باتری هنگام خرید لپ تاپ دست دوم

ممکن است همیشه نتوانید در اکثر موارد باتری را به طور کامل بررسی کنید. با این وجود، می‌ توانید با مراجعه به تنظیمات مدیریت انرژی سیستم‌ عامل نصب‌ شده، میزان شارژ باتری و وضعیت سلامت باتری را مشاهده کرده و تصوری تقریبی از مدت زمان ماندگاری باتری داشته باشید. همچنین مطمئن شوید که باتری به درستی شارژ می شود و خیلی سریع تخلیه نمی شود. در غیر این صورت، درخواست تخفیف کنید تا بتوانید باتری معیوب را با باتری سالم جایگزین کنید.

نکات مهم هنگام خرید لپ تاپ دست دوم

بررسی نرم افزار

چند بررسی نرم افزاری وجود دارد که باید انجام دهید:

  1. ابتدا بررسی کنید که سیستم عامل از پیش بارگذاری شده واقعی است.
  2. مجوزهای نرم افزار همراه لپ تاپ را بررسی کنید و مطمئن شوید که کلیدهای محصول در دسترس شما قرار گرفته است.
  3. سی دی های نرم افزار اصلی، سی دی بازیابی، درایورها و رسانه های پشتیبان همراه لپ تاپ را بخواهید.

جمع بندی

قبل از اینکه تصمیم بگیرید یک لپ تاپ دست دوم بخرید، مطمئن شوید که قیمت پیشنهادی با قیمت معادل جدید یا بازسازی شده آن، منطقی باشد. اگر قصد دارید هر گونه ارتقاء سخت افزاری را انجام دهید، قیمت ها را به درستی بررسی کنید تا بتوانید تصمیم آگاهانه ای در مورد لپ تاپ جدید یا بازسازی شده بگیرید. خرید یک لپ تاپ دست دوم کار سختی نیست. با استفاده از این نکات مهم هنگام خرید لپ تاپ دست دوم ، به طور بالقوه می توانید از خریدی که پشیمانتان می کند، جلوگیری کنید. برای خرید انواع لپ تاپ می توانید به فروشگاه آنلاین اینترنت چک مراجعه کنید.