تصور کنید که بتوانید در حین انجام یک بازی به سبک پوکمون، درآمد کسب کنید و مبالغ بسیار زیادی پول به دست آورید. بازی اکسی اینفینیتی بخشی از یک روند جدیدی به نام «بازی برای کسب درآمد» است که ارز دیجیتال و بازی را با هم ترکیب می‌ کند. رونق این بازی در فیلیپین، که اقتصاد آن تحت تأثیر همه‌ گیری کووید-۱۹ قرار گرفته بود، شروع شد. بسیاری از افراد به دلیل قرنطینه نتوانستند به صورت عادی در محل کار خود مشغول باشند، به همین دلیل به این بازی به عنوان یک منبع درآمد، روی آوردند و پس از برداشته شدن محدودیت ها به بازی برای کسب درآمد ادامه دادند. در ادامه با ماغ همراه باشید تا به معرفی و بررسی بازی اکسی اینفینیتی یا Axie Infinity بپردازیم.

بازی اکسی اینفینیتی چیست؟

این بازی در واقع شبیه به یک انجمن حیوانات خانگی دیجیتالی است که در آن موجوداتی به نام اکسی را می‌ خرید و از آنها برای نبرد، کاوش و پرورش و یا معاوضه با سایر اکسی ها استفاده می‌کنید. این بازی توسط شرکت بازی اسکای مویز (Sky Mavis) توسعه یافته و از طریق ارز دیجیتال اتریوم اجرا می شود. اکسی اینفینیتی دارای رده سنی ۱۸+ است، اما با طراحی به سبک پوکمون و طریقه ورود بدون فرآیند تأیید سن، همچنین به دلیل رابط بصری که دارد، برای کودکان کوچکتر جذاب است.

نحوه بازی کردن اکسی اینفینیتی

برای شروع بازی، ابتدا باید سه اکسی را با اتریوم خریداری کنید. خرید اکسی های اولیه حدود  ۱۵۰۰ دلار یا ۱۱۱۵ پوند ارز دیجیتال برای شما هزینه دارد. شما می توانید اکسی را روی یک نسخه ارزان‌ تر شروع کنید که رایگان است و در فروشگاه اپ استور یا گوگل پلی برای دانلود در دسترس می باشد. شرکت اسکای مویز کیف پول دیجیتال خود را به نام رونین توسعه داده است که کاربر می تواند آن را به اکسی اینفینیتی پیوند دهد. پس از پیوند، می توانید اکسی را از طریق کیف پول رونین خود خریداری کنید.

دو راه اصلی برای انجام بازی وجود دارد که شامل جستجوی دو دارایی متفاوت است. یکی SLP یا معجون عشق خالص است. SLP را می توان از طریق انجام بازی های ماجراجویی یا مسابقات میدانی و با انجام ماموریت های روزانه به دست آورد و به عنوان منبع مورد نیاز برای پرورش اکسی استفاده کرد و عرضه نامحدودی نیز برای آن وجود دارد.

منبع دیگر نیز توکن های AXS هستند. این منبع، یک منبع محدود بوده و فقط ۲۷۰ میلیون واحد از آن در بازی اکسی اینفینیتی وجود دارد. AXS نوعی توکن اتریوم است و بازیکنانی که این توکن‌ هارا دارند، دارای حقوق حاکمیتی در بازی هستند. یعنی می‌ توانند درباره آینده آن تصمیم بگیرند. اگر این پیشرفت ادامه پیدا کند، دارندگان AXSها ممکن است بتوانند اسکای مویز را بخرند و یک اقتصاد کاملاً غیرمتمرکز را در بازی به وجود بیاورند. بازیکنان همچنین می توانند زمین های مجازی را از دنیای بازی به نام لوناسیا (Lunacia) خریداری کنند. همچنین کاربر می تواند اکسی های خود را با توکن‌ های AXS تعویض کنند و یا این توکن‌ ها را در بازی به دست آورند. سپس می‌ توانند توکن ها را با ارز فیات مانند پوند (GBP) تعویض کنند.

بازی اکسی اینفینیتی

اکسی  و ان اف تی ها

Axie یک NFT است، یعنی اکسی را می توان یک «توکن غیرقابل تعویض» هم در نظر گرفت. خصوصیت ان اف تی ها این است که اگر یک NFT بخرید، صاحب URL منحصر به‌ فردی خواهید شد که آن را توصیف می‌کند. حتی اگر شخصی از تصویر NFT متعلق به شما اسکرین شات بگیرد، نمی تواند شناسه داده منحصر به فرد آن را با شناسه دیگری جایگزین کند. بازی اکسی اینفینیتی به شما این امکان را می دهد که به عنوان صاحب NFT شناخته شده و مالک آن شخصیت باشید. این مالکیت حتی زمانی که بازی نمی کنید، نیز برقرار است.

 

بازی اکسی اینفینیتی

اسکولرز، منیجرز، گایدز

یکی از روش هایی که مردم می توانند از هزینه های بالای پیوستن به بازی اکسی اینفینیتی اجتناب کنند، استفاده از طرح منیجرز و اسکولرز این بازی است. منیجرز کاربرانی هستند که یا از ابتدای انتشار بازی شروع به بازی کرده اند و یا کاربران ثروتمندی هستند که توانسته اند مجموعه بزرگی از اکسی ها را خریداری کنند.

این مطلب را حتما بخوانید  معرفی ارز وینک

منیجرز اکسی های خود را به بازیکنانی می‌ دهند که توانایی پرداخت بهای اولیه را ندارند. این بازیکنان که اسکولرز نامیده می شوند، با استفاده از اکسی های قرض گرفته شده بازی را انجام می دهند و توکن های SLP و AXS به دست می آورند. در ازای این کار، منیجر درخواست کاهش درآمدهای آن ها را ارسال می کند و بین از ۱۰ الی ۶۰ درصد از درآمد آن ها را برای خود بر می دارد.

منیجرز و اسکولرزهایی که برای آن ها بازی می کنند، می توانند با سایر تیم های منیجرز و اسکولرزهای دیگر “گایدز” را تشکیل دهند و چالش های بزرگتری را انجام دهند. برنامه های کاربردی برای تبدیل شدن به یک اسکولرز بسیار محبوب شده، زیرا کاربران آن را به عنوان مقرون به صرفه ترین راه برای پیوستن به اکسی اینفینیتی می شناسند.

مواردی که باید در مورد بازی اکسی اینفینیتی بدانید

مهمترین مواردی که در طول این بازی باید بدانید عبارتند از :

نوسان ارزش

مانند هر سرمایه گذاری مرتبط با ارز دیجیتال، مهم است که به یاد داشته باشید که ارزش پول شما یا NFT شما می تواند بسیار تغییر کند و شرکت اسکای مویز مسئولیتی در قبال پولی که در صورت کاهش موقعیت بازی یا کاهش ارزش توکن های AXS یا اتریوم از دست می دهید، ندارد. وقتی پول زیادی را در بازی صرف می کنید، راحت تر متوجه می شوید که ارزش اکسی های شما کاهش یافته است و اکسی ها دیگر به اندازه گذشته سودآور نیستند.

محدودیت های سنی در بازی اکسی اینفینیتی

اکسی اینفینیتی دارای رتبه ۱۸+ است، اما هیچ فرآیند تأیید سنی برای ورود به آن وجود ندارد. هنگامی که در اکسی ثبت نام می کنید، به دلیل اینکه ثبت نام را از طریق کیف پول ارز دیجیتال  خود انجام می دهید. کیف پول توصیه شده در این بازی، متا ماسک بوده و به کاربران زیر ۱۸ سال در صورت داشتن اجازه والدین دسترسی ساختن حساب را می دهد. این مساله در مورد سایر کیف پول های کریپتو نیز صادق است. توجه داشته باشید که اگر به فرزندتان اجازه داده باشید که در یکی از کیف پول های ارز دیجیتال حساب باز کنند، می توانند به راحتی در این بازی ثبت نام کنند. کودکان نباید اکسی اینفینیتی را بازی کنند، زیرا در معرض سوء استفاده سایر بازیکنان هستند و ممکن است به طور کامل پول واقعی خود را که خرج کنند.

مدل مدیر و محقق در بازی اکسی اینفینیتی

این بازی یک راه آسان برای به دست آوردن پول زیاد بدون ترک کردن خانه است و حداقل در تئوری می توان چنین برداشتی از این بازی کرد، اما در حال حاضر پیوستن به عنوان مدیر یا منیجرز به بازی بسیار گران است، مگر اینکه به عنوان یک محقق یا اسکولرز به آن بپیوندید. علاوه بر این، اکسی اینفینیتی هیچ امنیت شغلی ندارد. همچنین در این بازی در حالی که برخی از مدیران علاقه مند به ایجاد یک جامعه هستند، برخی دیگر به سود خود علاقه مند هستند. اگر مدیر شما بخواهد بیش از نصف درآمدی را که از طریق بازی به دست می آورید، برداشت کند، شما می توانید دستمزد کمتری دریافت کنید.

اغلب اسکولرزها در موقعیت‌ های نامطمئنی قرار دارند و داشتن یک مدیر سود محور می‌ تواند از این موضوع سوء استفاده کند. کودکانی که محدودیت های سنی را رعایت نکرده اند نیز در این دسته از بازیکنان آسیب پذیر قرار می گیرند.

جمع بندی

اگر مایل به صرف زمان و تلاش هستید، این بازی می‌ تواند شغلی بسیار پردرآمد باشد، چیزی که قبلاً در بازیکنان ای اسپورتز دیده‌ایم. تفاوت بازی اکسی اینفینیتی با ای اسپورتز در این است که در اکسی از ارز دیجیتال استفاده می شود که به صورت مشهود بازار ناپایداری دارد. در صورتی که کودک دارید، تا زمانی که به سن ۱۸ سالگی برسد، مطمئن شوید که اکسی اینفینیتی را بازی نمی‌ کند، زیرا ممکن است مبالغ بسیار زیادی از دست بدهد یا توسط بازیکنان دیگر از او سوء استفاده شود.