اگر می‌خواهید از استخراج اتریوم سود خوبی کسب کنید، باید به یک استخر استخراج اتریوم بپیوندید. در ادامه یک لیست از بهترین استخر اتریوم ۲۰۲۲ را با کمیسیون هایی که از ما دریافت می کنند و مکانیسم پرداخت جمع آوری کرده ایم. همچنین نکاتی را برای سودآوری و اینکه چگونه می‌ توانید گزینه‌ ای را انتخاب کنید که بیشتر به آن علاقه دارید، به شما ارائه می‌ کنیم، پس با ما همراه باشید.

استخر استخراج اتریوم چیست؟

استخر ماینینگ یا استخراج گروهی از ماینرها هستند که قدرت های محاسباتی سیستم های خود را ترکیب می کنند. هدف یک استخر استخراج اتریوم این است که تولید بلاک را آسان‌ تر کند. در این استخرها همه اعضا بر اساس قدرتی که دارند، بخشی از پاداش را دریافت می کنند.

بسیاری از کاربران به یک استخر ملحق می شوند، زیرا استخراج یک بلوک به تنهایی بسیار دشوار است. برای تولید یک بلوک قدرت محاسباتی عظیمی مورد نیاز است و با استفاده از استخرها، کار بسیار ساده می شود. دستیابی به پاداش استخراج به تنهایی تقریباً غیرممکن است، به همین دلیل است که کاربران گرد هم می آیند تا به نیروها بپیوندند و در نتیجه جوایزی کسب کنند. کسانی که برنده می شوند توسط یک سیستم استیکینگ تعیین می شوند که در آن اولین گروهی که با پاسخ همراه است، قرار دارند. به همین دلیل است که بسیار مهم است که از قدرت تمام کامپیوترهای موجود در بلوک بهره مند شوید، مهم این نیست که چقدر ماین می کنید، بلکه مهم این است که چند وقت یکبار استیکینگ  می کنید.

استخرهای استخراج اتریوم برای همه قابل دسترسی است. تنها کافی است یک حساب کاربری ایجاد کنیم و فرآیند استخراج را شروع کنیم. با این حال، کاربران در نحوه محاسبه کمیسیون ها کمی مشکل دارند و همه سیستم های استخر نیاز به نوعی تعمیر و نگهداری دارند، که هزینه آن بین اعضای استخر تقسیم می شود. در ادامه کمی در مورد کمیسیون ها صحبت خواهیم کرد.

چگونه هنگام استخراج اتریوم از سودآوری خود مطلع شویم؟

دریافت جایزه به عوامل مختلفی بستگی دارد. عامل اصلی که بر سود تأثیر می گذارد، انرژی است که ما استفاده می کنیم، اما عوامل دیگری نیز در محاسبه سودآوری هنگام استفاده از استخر استخراج اتریوم نقش دارند و آن را به بهترین استخر اتریوم ۲۰۲۲ تبدیل می کنند.

میزان قدرت شبکه

اولین عامل موثر بر سود، قدرت محاسباتی شبکه است. البته هر چه هش ریت بیشتر باشد، سختی آن بیشتر می شود و اتریوم کمتری برنده خواهیم شد.

قدرت بهترین استخر اتریوم  ۲۰۲۲

هرچه قدرت استخر استخراج اتریوم بیشتر باشد، کسب پاداش دشوارتر خواهد بود. اگر قدرت بسیار بالا باشد، به این معنی است که ماینرهای زیادی وجود دارد. بنابراین پاداش بلوک ها بین افراد زیادی تقسیم می شود، یعنی سودآوری آنچنان خوب نخواهد بود.

قدرت ما

کسب درآمد تا حد زیادی به قدرتی که ما وارد استخر می کنیم، بستگی دارد. باید در نظر داشته باشیم که هر چه قدرت بیشتری ارائه کنیم، پاداش بیشتر به دست خواهیم آورد. اگر ۱% از توان استخر را مشارکت دهیم، ۱% از سود را بدست خواهیم آورد.

میزان مصرف انرژی بهترین استخر اتریوم  ۲۰۲۲

برای دریافت جوایز به ریگ های استخراج اتریوم نیاز داریم، البته این ریگ ها مقدار قابل توجهی انرژی مصرف می کنند. برای دانستن سودآوری سیستم خود باید این فاکتور را در نظر بگیرید.

تقسیم هزینه و درآمد

سخت افزار مورد استفاده برای تشکیل استخر استخراج بسیار گران است، البته ما می خواهیم هزینه سخت افزار را پوشش دهیم و سود ببریم. برای این منظور باید بدانیم که چقدر پول می خواهیم برای پرداخت هزینه ها اختصاص دهیم و بعد از آن چقدر سود ما خواهد بود. البته اگر بتوانید هزینه‌ های ریگ ماینینگ خود را تامین کنید، هر چیزی که بعد از آن خواهید دید سود خواهد بود.

مقدار کمیسیون بهترین استخر اتریوم  ۲۰۲۲

همه استخرهای استخراج اتریوم معمولاً کمیسیون کمی از اتر ما دریافت می کنند. به طور معمول محدوده  دریافت کارمزد بین ۱٪ الی ۳٪ است. این میزان کارمزد معمولا به کیفیت استخر و اندازه آن بستگی دارد.

پرداخت ها چگونه توزیع می شود؟

برداشتن پاداش هایی که برای فرآیند استخراج به دست آورده ایم ساده است. بهترین استخر استخراج اتریوم در ۲۰۲۲ معمولاً حداقل برداشت و مکانیسم های خاصی را ایجاد می کنند، تا به سود کاربر باشد. این مکانیسم های خروج به شرح زیر است:

PPS (پرداخت به ازای هر سهم)

این مقدار با تقسیم توان استخراجی که ما به آن کمک می کنیم بر قدرت جهانی شبکه محاسبه می شود. این نوع پاداش به استخر تخمینی از سهم برق، با توجه به شبکه کلی می دهد.

پس از آن، پاداش روزانه ای که می توان به دست آورد، تخمین زده می شود. این کار با یک محاسبه ریاضی نسبتاً ساده انجام می شود و نرخ سود ثابت را تعیین می کند.

کارمزدهای تراکنش و کارمزد بلوک کسر شونده های این نوع مدل پرداخت هستند، اما اگر محاسبات درست باشد درآمد پایدارتری ایجاد می کند، همچنین کمیسیون استخر در این حالت معمولاً بسیار بالاتر است. به نظر شما مزیت مدل پرداخت به ازای سهم چیست؟ این مدل مکانیزمی است که به دنبال کاهش ریسک است، چه بلاکی پیدا شود یا نه، به ماینرها مبلغی ثابت پرداخت می کند.

PPLNS (پرداخت به ازای هر N آخرین سهم)

به ماینرها برای اقدامات انجام شده در طول یک پنجره از پیش تعریف شده که با تولید یک بلوک به پایان می رسد، سود پرداخت می شود.

تفاوت این طرح با سایر طرح های پرداخت، تفاوت قابل توجهی است. اقدامات انجام شده در خارج از پنجره به هیچ وجه پاداشی دریافت نمی کنند. این پنجره چه برای یک دوره زمانی، که غیرعادی است، چه برای انجام تعداد معینی از اقدامات یعنی N اقدام انجام شده تا حل شدن یک بلوک، تعریف می شود.

مکانیسم PPLN “سهم پرداخت با شانس” نامیده می شود.

برای پرداخت به ماینر، استخر باید یک بلوک را پیدا کند. اگر ماینرها اقدامات زیادی را در بازه زمانی قبلی انجام دهند، می توانند پاداش های بالاتری نسبت به PPS دریافت کنند. همچنین اگر اقدامی انجام ندهند، ممکن است پاداشی دریافت نکنند.

کارمزد تراکنش ها و جوایز بلوک بین ماینرها در استخر توزیع می شود.

PPS+

این شیوه پرداخت سود یک مکانیسم ترکیبی بین مکانیسم های PPS و PLNS است. این مکانیسم پاداش بلوک را بین ماینرها توزیع می کند، اما کارمزد تراکنش را نه. بنابراین PPS+ پاداش‌ هایی را به ماینرها اختصاص می‌ دهد و پاداش‌ های بلوک را توزیع می‌ کند.

این مطلب را حتما بخوانید  معرفی رمز ارز flux

بهترین استخر استخراج اتریوم  در ۲۰۲۲ چیست؟

اکنون ۸ استخر برتر برای استخراج اتریوم را معرفی خواهیم کرد. این استخرها  بهترین استخرهایی هستند که در حال حاضر وجود دارند و شرایط بهتری دارند. متاسفانه چند مدت پیش اسپارکپول، یکی از مهم ترین استخرهای چین، تصمیم به تعطیلی گرفت، بنابراین برق آن در بقیه استخرها رقیق شده است.

استخر استخراج اتریوم اترمین

بهترین استخر اتریوم 2022

در حال حاضر، این استخر دارای بالاترین قدرت هش مشترک در بین تمام گره های ماینینگ است و امروزه یکی از محبوب ترین استخرها است و تعداد زیادی سرور دارد. این استخر استخراج دارای یک سیستم توزیع پرداخت از نوع PPLNS است. حداقل ۰٫۱ اتر برای برداشت مورد نیاز است و آنها ۱٪ کمیسیون از ما دریافت می کنند.

اف تو پول در لیست بهترین استخر اتریوم ۲۰۲۲

بهترین استخر اتریوم 2022

این استخر یکی از مهم ترین استخرهای ماینینگ اتریوم است و از آوریل ۲۰۱۳ فعالیت خود را آغاز کرده است. در حال حاضر، دومین استخر مهم استخراج اتریوم است و بیش از ۲۰۰ TH/s قدرت انباشته در بین تمام گره های استخراج دارد. اف تو پول دو سیستم توزیع پرداخت را ارائه می دهد، که کاربر می تواند PPS با کمیسیون برداشت ۳٪ و PPS + با کمیسیون برداشت ۲٪ را انتخاب کند. حداقل ۰٫۱ اتر مورد نیاز است تا بتوان برداشت را انجام داد.

بهترین استخر اتریوم ۲۰۲۲ به نام هاویون

بهترین استخر اتریوم 2022

هاویون پلتفرمی است که روشی کارآمد و موثر برای استخراج ارائه می دهد. این سیستم پیکربندی بسیار ساده ای دارد و امکان نظارت بر تمام فعالیت های استخراج را فراهم می کند. در حال حاضر، این استخر سومین استخر بزرگ استخراج اتریوم بوده و یک سیستم توزیع پرداخت از نوع PPS+ ارائه می دهد و کمیسیونی دریافت نمی کند. حداقل ۰٫۱ اتر مورد نیاز است تا بتوان برداشت را انجام داد.

استخر استخراج پولین برای اتریوم

بهترین استخر اتریوم 2022

این استخر نیز یکی از استخرهایی است که در چند وقت اخیر بیشترین برجستگی را داشته است. یکی از مزایای آن، این است که به شما این امکان را می دهد که سودآوری روزانه را با توجه به توانی که ارئه می دهید، تخمین بزنید. همچنین تعداد دفعات ایجاد بلاک ها، سختی شبکه و پاداش هر بلوک در اتریوم و سایر ارزهای دیجیتال را گزارش می دهد. این استخر که در لیست بهترین استخر ماینینگ اتریوم در سال ۲۰۲۲ قرار دارد، دارای سیستم توزیع پرداخت از نوع PPS+ است و ۱% کارمزد دریافت می کند. حداقل ۰٫۲ اتر برای برداشت مورد نیاز است.

استخر ۲ ماینرز برای اتریوم

بهترین استخر اتریوم 2022

این استخر یک استخر نسبتاً جست و جوگر است که به ما این امکان را می دهد، بیت کوین و نانو را نقد کنیم. چیز معمول این است که پاداش را به اتریوم دریافت کنیم، ولی این استخر به ما این امکان را می دهد که آن را با ارز دیگری جمع آوری کنیم. این ویژگی نشان دهنده دوره و اندازه DAG در اتریوم است. استخر تو ماینرز دارای سیستم توزیع پرداخت از نوع PPLNS است و ۱٪ کمیسیون دریافت می کند. برای برداشت، حداقل ۰٫۰۰۰۵ اتر مورد نیاز است.

نانوپول در لیست بهترین استخر اتریوم ۲۰۲۲

بهترین استخر اتریوم 2022

یکی دیگر از گزینه های موجود نانو پول است و سالهاست که فعالیت می کند. نانوپول داده های بسیار جالبی را  مانند بلوک های استخراج شده توسط استخر در ۲۴ ساعت گذشته و اطلاعاتی در مورد ماینرهای موجود در بلوک به شما می دهد و یک شمارنده برای دوره بعدی اتریوم دارد. این استخر دارای سیستم توزیع پرداخت از نوع PPLNS است و ۱٪ کمیسیون دریافت می کند. برای برداشت، حداقل ۰٫۰۵ اتر مورد نیاز است.

استخر ماینینگ هاب

بهترین استخر اتریوم 2022

استخر ماینینگ هاب یکی از گزینه های مورد علاقه بسیاری از کاربران، به دلیل سادگی رابط کاربری است. علاوه بر این، این استخر لیست بزرگی از ارزهای پشتیبانی شده را ارائه می دهد، اگرچه با اتریوم راه اندازی شده است. ماینینگ هاب دارای سیستم توزیع پرداخت از نوع PPLNS است و ۰٫۹٪ کمیسیون دریافت می کند و برای برداشت، حداقل ۰٫۰۱ اتر مورد نیاز است.

بایننس پول بهترین استخر اتریوم ۲۰۲۲

بهترین استخر اتریوم 2022

بایننس به عنوان یکی از برجسته ترین سیستم های صرافی شروع به کار کرد و اکنون امکان استخراج از طریق استخر خود را ارائه می دهد. بایننس امکان استخراج چند ارز دیجیتال را فراهم می کند، اما در میان آنها اتریوم یکی از محبوب ترین هاست. این استخر یک گزینه جالب این است برای اینکه بتوانیم سودآوری را با توجه به قدرتی که داریم محاسبه کنیم. بایننس یک سیستم توزیع پرداخت از نوع PPS+ را ارائه می دهد و کمیسیون ۰٫۵٪ را دریافت می کند. در این استخر برای برداشت، حداقل مقدار اتر وجود ندارد.

چگونه بهترین استخر استخراج اتریوم سال ۲۰۲۲ را انتخاب کنیم؟

چندین جنبه فراتر از سیستم توزیع پرداخت و کمیسیون وجود دارد. گزینه ایده آل این است که استخرهایی با بالاترین قدرت را انتخاب کنید. دلیل این امر این است که این نوع استخرها احتمال بیشتری برای به دست آوردن بلوک دارند و بنابراین ما مزایای بیشتری به دست خواهیم آورد. همچنین باید به خاطر داشته باشید که این استخرها معمولاً کاربران زیادی دارند، بنابراین همیشه افراد بیشتری برای اشتراک‌ گذاری وجود خواهند داشت.

سخنان پایانی در مورد استخر استخراج اتریوم

انتخاب بهترین استخر استخراج برای اتریوم در سال ۲۰۲۲ به عوامل زیادی بستگی دارد. ما باید قدرت استخر را با توجه به قدرت جهانی شبکه در نظر بگیریم. همچنین باید مکانیسم های مختلف پاداش را برای کارمان بررسی کنیم. عامل دیگری که باید در نظر گرفت، پورسانت هایی است که از استخر ماینینگ برای برداشت اتر به دست آورده ایم و حداقل هایی که می توانیم برداشت کنیم.

باید تاکید کنیم که در میان گزینه های بالا اترماین، اف تو پول و ماینینگ هاب پول بهتر هستند و هر کدام با گزینه های متفاوت و همچنین روش های پرداخت و کمیسیون متفاوت به ما خدماتی ارائه می دهند. این متن به شما ایده بسیار خوبی می دهد که با توجه به قدرت استخراجی که تزریق می کنید و مقدار اتری که روزانه دریافت می کنیم کدام یک را انتخاب کنید.