اگر می خواهید نواختن گیتار را یاد بگیرید، مهمترین کاری که باید انجام دهید این است که انواع گیتارها را بشناسید. گیتارها انواع زیادی دارند و هر نوع دارای حس و صدای متفاوتی برای نواختن است. انتخاب نوع نامناسب گیتار برای سبک موسیقی مورد نظر می‌ تواند یادگیری را سخت‌ تر کند و باعث شود شیوه نواختن شما درست به نظر نرسد.

در این راهنما، شما را با انواع گیتار آشنا می کنیم و توضیح می دهیم که کدام نوع برای مبتدیان مناسب تر است و سبک های موسیقی مناسب برای هر نوع کدام است و موارد دیگر. یکی دیگر از مواردی که مهم است که گیتار مناسب فرد باشد، سایز گیتار است که باید به طور جداگانه بررسی شود.

انتخاب انوع مناسب گیتارها

انتخاب نوع گیتار مناسب به نوع موسیقی ای دارد که می خواهید اجرا کنید، صداهایی که می خواهید از گیتار خود دریافت کنید و ظاهر و حسی که دوست دارید، بستگی دارد.

به‌ عنوان یک معلم گیتار، بدترین توصیه‌ ای که مرتباً در مورد نوع گیتار به افراد مبتدی می شود، این است که : «یک گیتار سیم نایلونی آکوستیک بگیرید، زیرا انگشتانتان راحت‌ تر است». به دلایل زیادی این توصیه، بدترین توصیه به مبتدیان است. بزرگترین دلیل این است که در انتخاب این نوع گیتار نمی توانید در نظر بگیرد چه نوع موسیقی را می خواهید اجرا کنید. فرض کنید می‌ خواهید گیتار الکتریک بزنید تا بتوانید تک‌ نوازی کنید و ریف‌ های سنگین با دیستورشن ضخیم اجرا کنید، در این صورت گیتار آکوستیک کلاسیک بدترین گیتار ممکنی است که می توانید بخرید. نوع گیتار مناسب برای شما، گیتاری است که با نوع موسیقی شما مطابقت داشته باشد.

اگر می خواهید آهنگ های به شدت تحریف شده بنوازید، یک گیتار الکتریک تهیه کنید. اگر می خواهید آکوردهایی را برای همراهی با آواز خود انتخاب کنید، یک گیتار آکوستیک تهیه کنید. همانطور که این راهنما را مرور می کنید، در مورد هر نوع گیتار و اینکه آیا با سبک موسیقی که می خواهید اجرا کنید، همخوانی دارد نیز فکر کنید. در حالی که نواختن برخی گیتارها ممکن است سخت تر از سایر گیتارها باشد، اما هیچ چیز بدتر از یادگیری با نوع نامناسب گیتار برای چیزی که می خواهید بنوازید، وجود ندارد.

گیتار کلاسیک (آکوستیک سیم نایلونی)

گیتارهای کلاسیک به دلیل استفاده از سیم‌ های نایلونی به گیتار آکوستیک با سیم نایلونی نیز معروف هستند.

انواع گیتارها - کلاسیک

 

همه گیتارهایی که در تصویر فوق مشاهده می کنید، از نوع گیتارهای کلاسیک هستند. این نوع گیتار آکوستیک است، به این معنی که برای نواختن آنها نیازی به اتصال آن ها نیست. بهترین راه برای تشخیص اینکه آیا گیتار یک گیتار کلاسیک است یا خیر، این است که به سیم های گیتار نگاه کنید:

انواع گیتارها - تشخیص گیتار اکوستیک

گیتار سمت راست در عکس بالا یک “آکوستیک سیم فولادی” است. می بینید که هر شش سیم از فلز ساخته شده اند. چهار تا از رشته ها به سیم پیچ می شوند و دو رشته آخر یک سیم هستند. گیتار سمت چپ یک گیتار کلاسیک است. سه تا از رشته ها به وضوح نایلونی هستند، در حالی که سه رشته دیگر نایلونی هستند که با سیم پیچیده شده اند. هر جا که یک گیتار با سیم های این چنینی دیدید، احتمالاً یک گیتار کلاسیک را مشاهده کرده اید. هر شش سیم در یک گیتار کلاسیک از نایلون ساخته شده اند، اما سه سیم پایینی در سیم پیچیده شده است، بنابراین به نظر می رسد که سه سیم از نایلون ساخته شده است.

چه سبک هایی از موسیقی را می توانید روی گیتار کلاسیک اجرا کنید؟

همانطور که انتظار دارید، این نوع گیتار انتخاب اصلی برای نواختن موسیقی کلاسیک است. در خارج از موسیقی کلاسیک، گیتار کلاسیک در طیف وسیعی از سبک ها از جمله فولک، فلامنکو، پاپ و جاز نیز استفاده می شود. گیتارهای کلاسیک به دلیل سیم های نایلونی، صدایی ملایم تولید می کنند. با این نوع گیتار برای تولید صدای تندتر می توانید، سیم ها را محکم تر بزنید، اما صدای کلی آن در مقایسه با سایر انواع گیتارها ملایم است.

آیا افراد مبتدی می توانند گیتار کلاسیک بنوازند؟

همانطور که قبلاً اشاره کردم، برخی از معلمان گیتار اصرار دارند که مبتدیان همیشه باید با گیتار کلاسیک را شروع کنند. در حالی که این توصیه، توصیه بدی برای بسیاری از افراد است. یادگیری گیتار کلاسیک نسبت به سایر انواع گیتارها آسان‌ تر است. چیزی که نواختن گیتار کلاسیک را آسان می‌ کند، کشش کم سیم و فرت‌ بورد پهن است. کشش کم سیم به این معنی است که برای نواختن یک نت نیازی نیست انگشتان خود را محکم فشار دهید. یعنی انگشتان شما در ابتدای نواختن گیتار کلاسیک کمتر آسیب خواهند دید. در حالی که همه از مرحله دردناک یادگیری گیتار عبور می کنند، یادگیری با گیتار کلاسیک سفر را کمی آسان تر می کند.

معرفی گیتار آکوستیک سیم فولادی بین انواع گیتارها

دو نوع گیتار آکوستیک وجود دارد، که شامل کلاسیک و زهی استایل می شود. گیتارهای کلاسیک همانطور که در بالا توضیح داده شد، از سیم‌ های نایلونی استفاده می‌ کنند و گیتارهای سیم فولادی کاملاً واضح است که چه نوع سیمی دارند.

انواع گیتارها - کلاسیک سیم فولادی

سه نوع بدنه اصلی برای گیتارهای آکوستیک سیم فولادی وجود دارد:

  • پارلر
  • دردنایت
  • جامبو

اشکال متفاوت تری خارج از این سه دسته وجود دارد، اما این سه دسته محبوب ترین هستند. گیتارهای مسافرتی نیز در حال محبوب شدن هستند و برای گیتاریست هایی با دستان کوچک عالی به نظر می رسند.  محبوب ترین تیپ بدنی بین این سه نوع دردنایت یا Dreadnought است، اما تیپ بدنی مناسب بستگی به احساس راحتی دارد. اد شیران نیز به دلیل صدای مشابه با گیتارهای آکوستیک و سایز کوچک و شبیه به گیتار مسافرتی، معروف است، بنابراین شما انتخاب های زیادی در مورد انوع گیتارها دارید و می توانید گیتار مورد نظر خود را به سادگی انتخاب کنید.

چه سبک های موسیقی را می توانید روی گیتارهای آکوستیک زهی فولادی اجرا کنید؟

گیتارهای آکوستیک زهی فولادی در مقایسه با گیتارهای کلاسیک صدای روشن تری دارند. این لحن روشن تر، آن ها را به انتخاب محبوب برای سبک های موسیقی از جمله فولک، کانتری، بلوز، پاپ، راک، بلوگرس و غیره تبدیل می کند.

آیا افراد مبتدی می توانند در بین انواع گیتارها ، گیتار آکوستیک زهی فولادی بنوازند؟

مبتدیان می توانند با موفقیت، گیتار آکوستیک سیم فولادی را یاد بگیرند. در حالی که سیم های فولادی به فشار بیشتری از انگشتان شما نیاز دارند، یک معلم گیتار خوب می داند که چگونه به درستی شما را با این گیتار آشنا کند و قدرت انگشت شما را افزایش دهد. اگر می خواهید با یک گیتار آکوستیک سیم فولادی یاد بگیرید و یک معلم گیتار به شما می گوید این کار را نکنید، یک معلم دیگر پیدا کنید.

آموزش استفاده آسان تر گیتار آکوستیک سیم فولادی

یک ترفند ساده که می توانید از آن برای ایجاد احساس راحتی بیشتر در نواختن این نوع گیتار آکوستیک استفاده کنید، استفاده از کاپو است. کاپو را روی فرت پنجم قرار دهید. با این کار دیگر نیازی نیست انگشتان خود را محکم فشار دهید. با افزایش قدرت انگشت، می توانید کاپو را به سمت پایین حرکت دهید تا زمانی که دیگر به آن نیاز نداشته باشید.

یادگیری گیتارهای آکوستیک سیم فولادی در مقایسه با گیتارهای کلاسیک یا گیتار الکتریک دشوارتر است. اما اگر موسیقی ای که می خواهید اجرا کنید بر روی گیتارهای آکوستیک سیم فولادی نواخته شود، از گیتار کلاسیک راضی نمی شوید.

گیتار الکترو آکوستیک

گیتار “الکترو آکوستیک” یا “آکوستیک الکتریک” یک گیتار آکوستیک است که می توانید آن را به یک آمپلی فایر یا یک برد میکس وصل کنید. این نوع گیتار جدا از دو ویژگی اضافه شده، تقریباً شبیه به یک گیتار آکوستیک معمولی است.

انواع گیتارها - الکترو اکوستیک

 

گیتار الکترو آکوستیک دارای یک جک است که می‌توانید آن را به دستگاه مورد نظر خود وصل کنید، و یک صفحه کنترل که می‌ توانید صدا و EQ را تنظیم کنید، باتری را وارد کنید. در این نوع گیتار گاهی اوقات یک تیونر داخلی نیز دارد.

نکته اصلی که باید در مورد گیتارهای الکترو آکوستیک به خاطر بسپارید این است که می‌ توانید هر زمان که بخواهید آن‌ها را به دستگاه مد نظر خود متصل کنید، اما همچنان می‌ توانید آن‌ ها را به‌ عنوان یک گیتار آکوستیک معمولی بدون برق نیز بنوازید. این تفاوت تنها تفاوت این نوع گیتار با انواع گیتارها است. شما می توانید گیتارهای کلاسیک یا گیتارهای زهی فولادی را به عنوان گیتار الکترو آکوستیک خریداری کنید.

چه سبک های موسیقی را می توانید روی گیتارهای الکترو آکوستیک اجرا کنید؟

شما می توانید استدلال کنید که سبک های زیادی از موسیقی با یک گیتار الکترو آکوستیک در مقایسه با یک گیتار آکوستیک معمولی اجرا می شود. اینکه بتوانید گیتار آکوستیک خود را به یک آمپلی فایر وصل کنید به این معنی است که می‌ توانید افکت‌ ها را اضافه کنید و آهنگ‌ های مختلفی را تنظیم کنید که معمولاً نواختن با گیتار آکوستیک غیرممکن است.

افکت‌ ها می‌توانند لحن شما را تقویت کنند یا به طور کامل حس و حال و هوای چیزی را که می‌ نوازید تغییر دهند. اگر قصد اجرای زنده در آینده را دارید، توانایی وصل کردن گیتار آکوستیک به آمپلی فایر یا پدالبورد به شما کنترل بسیار خوبی بر تن صدا می دهد. اگر از ایده نواختن با پدال لوپر یا اجرای زنده خوشتان می آید، به شدت توصیه می کنم به جای گیتار آکوستیک معمولی، یک گیتار الکترو آکوستیک را بین انواع گیتارها تهیه کنید.

آیا افراد مبتدی می توانند در بین انواع گیتارها ، گیتار الکترو آکوستیک را انتخاب کند؟

گیتارهای الکترو آکوستیک دقیقاً مانند گیتارهای آکوستیک معمولی هستند، یعنی شما می توانید به گیتار کلاسیک یا گیتار استایل، گیتار الکترو آکوستیک را برای خرید انتخاب کنید.

انواع گیتارها با عنواع هالو بادی و سمی هولو

گیتارهای توخالی و نیمه توخالی که همچنین به عنوان نیمه آکوستیک شناخته می شوند، گیتارهای الکتریک با بدنه توخالی هستند.

انواع گیتارها - الکتریک تو خالی

تفاوت بین گیتار توخالی و نیمه توخالی را می توان در حفره داخلی بدنه گیتار مشاهده کرد.

انواع گیتارها - تفاوت بین گیتارهای هالو بادی و سمی هالو

یک گیتار نیمه توخالی معمولاً دارای یک بلوک چوبی است که از بدنه زیر پیکاپ و بریج مانند شکل بالا عبور می کند. یک گیتار توخالی این بلوک را ندارد. گیتارهای توخالی بسیار مستعد بازخورد هستند و با پیکاپ ها و آمپلی فایرهایی که خروجی بالایی دارند، خیلی خوب کار نمی کنند. گیتارهای نیمه توخالی مشکلات بازخورد را تا حد زیادی کاهش می دهند و در عین حال لحن منحصر به فرد یک بدنه توخالی را حفظ می کنند.

وقتی انواع این گیتارها را بدون برق می نوازید، صدایی شبیه گیتار آکوستیک تولید می کند. با وجود اینکه این گیتار به اندازه یک گیتار آکوستیک واقعی صدای بلند یا واضحی ندارد، اما به طور قابل توجهی صدای آن بلندتر از یک گیتار الکتریک با بدنه جامد است.

هنگامی که یک گیتار نیمه توخالی به برق وصل می شود، صدایی دریافت می کنید که بین یک گیتار الکتریک معمولی و یک گیتار آکوستیک است. البته صدا بیشتر به گیتار الکتریک نزدیک است تا گیتار آکوستیک، اما می توانید بشنوید که کیفیت آکوستیک دارد. لحن نوای این گیتار ملایم است و طنین منحصر به فردی دارد که در گیتارهای الکتریک بدنه جامد شنیده نمی شود.

چه سبک های موسیقی را می توانید روی انواع گیتارها با شکل هالوبادی یا نیمه هالو اجرا کنید؟

احتمالاً می‌توانید حدس بزنید که چه سبک‌ هایی از موسیقی با این نوع از انواع گیتارها نواخته می شود و از ظاهر وینتیج آن چه سبک هایی محبوب هستند. گیتارهای توخالی در دهه‌های ۳۰ تا ۵۰ محبوبیت زیادی داشتند و گیتارهای نیمه توخالی درست پس از آن با در دسترس قرار گرفتن آمپلی‌ فایرها برای گیتاریست‌ ها محبوب شدند. در سبک های بلوز قدیمی، جاز، راک-ان-رول اولیه، راکابیلی و سبک های مشابه معمولاً از گیتارهای نیمه توخالی استفاده می کنند.

این مطلب را حتما بخوانید  انواع اینترنت پرسرعت

آیا افراد مبتدی می توانند گیتار هالوبادی یا سمی هالو را بنوازند؟

یک گیتار توخالی یا نیمه توخالی بسیار شبیه به یک گیتار الکتریک معمولی است. برخی از مبتدیان این نوع گیتارها را برای نواختن آسان تهیه می کنند، در حالی که برخی دیگر ممکن است با بدنه بزرگ آن مشکل داشته باشند.

گیتار الکتریک

گیتار الکتریک یک نوع گیتار همه کاره است که در اشکال و اندازه های مختلف تولید می شود.

انواع گیتارها - الکتریک

 

گیتارهای فوق فقط روی نت های که با فقط گیتار الکتریک امکان پذیر است، اجرا شودف نواخته می شوند. نوع سخت افزار مورد استفاده در گیتار الکتریک می تواند به طور قابل توجهی از یک گیتار به گیتار دیگر متفاوت باشد. این بدان معناست که هر گیتار الکتریک برای نواختن، حس متفاوتی دارد و می تواند کارهای مختلفی انجام دهد.

نه تنها می‌توانید شکل‌ها و طرح‌ های متفاوتی روی گیتارهای الکتریک داشته باشید، بلکه آهنگ‌هایی که توسط گیتارهای الکتریک مختلف تولید می‌شوند، می‌توانند دنیاهایی از هم جدا داشته باشد. در حالی که گیتارهای آکوستیک همه از نظر لحن مشابه هستند، گیتارهای الکتریک طیف وسیعی از اهنگ را ارائه می‌ دهند. حتی می توانید گیتارهای الکتریک را با پیکاپ های پیزو تهیه کنید که صدای گیتار شما را مانند گیتار آکوستیک می کند.

چه سبک های موسیقی را می توانید روی گیتار الکتریک اجرا کنید؟

گیتار الکتریک تقریباً در تمام سبک های موسیقی استفاده شده است. این نوع از انواع گیتارها در سبک های بی شماری از موسیقی مانند راک، متال، بلوز، پانک و غیره گزینه ای مناسب هستند. تصور اینکه یک گروه هوی متال یا راک از گیتار الکتریک استفاده نکند، سخت است.

دو دلیل وجود دارد که چرا می توان از گیتار الکتریک در هر سبک موسیقی استفاده کرد.

اولین دلیل این است که، گزینه های مختلف آهنگ در این نوع گیتار وجود دارد. نوع گیتار و پیکاپ های موجود در گیتار همگی صدایی که می شنوید را تغییر می دهند. حتی می توانید پیکاپ های مختلفی را برای دسترسی به تن های مختلف نصب کنید.

دومی ابزاری است که می توانید یک گیتار الکتریک را به آن وصل کنید. انواع مختلفی از آمپلی فایرها وجود دارند که همگی به روش های مختلف صدای گیتار شما را شکل می دهند. شما می‌ توانید با زدن یک سوئیچ روی آمپر، از رنگ بلوز قدیمی به رنگ هوی مدرن تبدیل شوید. همچنین می توانید از پدال ها برای شکل دادن به لحن خود به روش های مختلف استفاده کنید.

آیا افراد مبتدی می توانند انواع گیتارها در سبک الکتریک استفاده کنند؟

برای مبتدی ها شروع یادگیری با گیتار الکتریک آسان است. در حالی که نواختن برخی از گیتارهای الکتریک سخت‌ تر از سایر گیتارها است، زیرا کشش سیم عموماً کمتر از گیتار آکوستیک سیم فولادی است.

اگر صداهایی را که یک گیتار الکتریک تولید می کند، دوست دارید و می خواهید موسیقی هایی را که معمولاً روی گیتار الکتریک پخش می شود،بنوازید به شدت توصیه می شود شروع به یادگیری با گیتار الکتریک کنید. اما اگر می‌ خواهید موسیقی‌ ای را که معمولاً با گیتار آکوستیک نواخته می‌شود، بنوازید، با گیتار الکتریک شروع نکنید. این دلیل که ممکن است شروع کردن با گیتار الکتریک آسان‌ تر باشد، دلیل مناسبی برای چنین انتخابی نیست. نوع گیتاری را انتخاب کنید، باید متناسب با سبک موسیقی مورد نظرتان باشد.

انواع گیتارها با سبک رزوناتور

رزوناتورها نوع عجیبی از گیتار هستند که ممکن است زیاد آن را نبینید و تنها بسته به سبک موسیقی که گوش می دهید، استفاده می شود. این نوع گیتارها، گیتارهای آکوستیک با یک مخروط فلزی با سوراخ های بسیار هستند.

 

انواع گیتارها - رزوناتورها

همانطور که ممکن است انتظار داشته باشید، این مخروط فلزی به گیتار کمک می کند تا هر نتی را که می نوازید، طنین انداز و پخش کند. نتیجه نواختن با این گیتار یک لحن بسیار بلند و واضح است. اگر قبلاً با آن اجرا نکرده باشید، نواختن آن می‌ تواند شگفت‌ انگیز باشد. شاید نام دوبرو را شنیده باشید که نوعی تشدید کننده است.

چه سبک های موسیقی را می توانید روی انواع گیتارها با سبک رزوناتور اجرا کنید؟

رزوناتورها معمولا در موسیقی بلوگراس، کانتری، هاوایی، بلوز و جاز استفاده می شوند. این نوع گیتار مدل های مختلفی با انواع مخروط دارند که برای سبک های مختلف موسیقی مناسب است. بسیاری از نوازندگان گیتار رزوناتور از اسلاید استفاده می کنند، اما شما می توانید مانند یک گیتار معمولی، رزوناتور را بنوازید.

آیا افراد مبتدی می توانند گیتار رزوناتور را بنوازند؟

یادگیری رزوناتورها در ابتدا دشوارتر از انواع گیتارها است، اما بستگی به سبک موسیقی ای دارد که می خواهید اجرا کنید. ارتفاع اکشن بالا و کشش رشته می تواند برای برخی مبتدیان مشکل ساز باشد.

گیتار ۱۲ سیم در دسته بندی انواع مختلف گیتارها

گیتارهای ۱۲ ست می توانند در انواع گیتارها با سبک آکوستیک یا الکتریک عرضه شوند و نواختن آن ها بسیار شبیه به نواختن گیتارهای ۶ سیم معمولی هستند.

انواع گیتارها - گیتار 12 سیم

ایده پشت گیتارهای ۱۲ سیم این است که به جای داشتن ۶ سیم، هر سیم را دو برابر کنید. بنابراین شما با شش جفت رشته مطابق شکل زیر مواجه می‌ شوید:

انواع گیتارها - 12 سیم

چه سبک های موسیقی را می توانید روی گیتارهای ۱۲ سیم بنوازید؟

گیتارهای ۱۲ سیم در دهه ۶۰ و ۷۰ بسیار محبوب بودند، اما هنوز هم از آنها استفاده می شود. یک گیتار ۱۲ سیم صدای بسیار متمایزی دارد. هنگامی که یاد بگیرید آن را تشخیص دهید، در هر آهنگی که از آن استفاده شود، صدای آن برجسته می شود.

آیا افراد مبتدی می توانند گیتار ۱۲ سیمی را بین انواع گیتارها بنوازند؟

گیتارهای ۱۲ سیم به فشار انگشت زیادی نیاز دارند تا به درستی نت‌ ها را به اجرا کنند. باید آنقدر انگشتان خود را فشار دهید که دو سیم با فرت زیر هر انگشت تماس پیدا کند، بنابراین نواختن آن از یک گیتار ۶ سیم معمولی سخت تر است. اگر علاقه مند به یادگیری نحوه نواختن یک گیتار ۱۲ سیم هستید، با یک گیتار ۶ سیم معمولی (آکوستیک یا الکتریک) شروع کنید. هنگامی که قدرت انگشت خود را تقویت کردید، می توانید راه خود را به نواختن یک گیتار ۱۲ سیمی ادامه دهید.

انواع گیتارها با سبک الکتریک برد وسیع

گیتارهای ۷ سیم برای مدت طولانی وجود داشته اند، اما در دهه ۹۰ بیشتر محبوب شدند. امروزه می توانید طیف وسیعی از گیتارهای ۷، ۸ و ۹ سیمی الکتریک را از برندهای مختلف پیدا کنید.

انواع گیتارها - الکتریک برد وسیع

این گیتارهای با دامنه وسیعی که دارند، به گیتاریست‌ ها این آزادی را می‌ دهند که هر چیزی را که با یک گیتار شش سیم معمولی می تواند، بنوازند و همچنین نت‌ های پایین‌ تری که به نت‌ های گیتار باس می رسد، را بنوازند.

توجه داشته باشید که ممکن است متوجه شوید که بسیاری از گیتارهای با دامنه وسیع دارای فرت های مایل هستند. به این نوع از انواع گیتارها ، گیتارهای «پنچه‌دار» یا گیتارهای چند مقیاسی هم می‌ گویند. فرت های فن دار روی گیتارهای ۶ سیم نیز موجود است، اما در گیتارهای با دامنه وسیع بسیار رایج تر هستند.

چه سبک‌هایی از موسیقی را می‌توانید روی گیتارهای دامنه‌دار پخش کنید؟

از نظر فنی می توانید هر سبکی از موسیقی را بر روی گیتارهای دامنه وسیع اجرا کنید. یک گیتار با دامنه وسیع به سادگی سیم های اضافی را وارد می کند، بنابراین می توانید هر چیزی را که معمولاً روی یک گیتار شش سیم می نوازید، روی آن بنوازید. اما گیتارهای دامنه وسیع معمولاً توسط گیتاریست‌ هایی که سبک‌ های سنگین موسیقی و همچنین سبک‌ های فنی مانند پراگرسیو متال را می‌ نوازند استفاده می‌ شوند.

بسیاری از سبک‌های موسیقی واقعاً از محدوده پایین‌ تر در گیتار ۸ یا ۹ سیم بهره نمی برند، اما گیتاریست‌ های زیادی وجود دارند که از این نوع گیتار در سبک‌ هایی از موسیقی استفاده می‌کنند، که انتظارش را ندارید.

آیا افراد مبتدی می توانند گیتارهای دامنه وسیع را بین انواع گیتارها را بنوازند؟

بسیاری از مبتدیان در ابتدا با نواختن گیتار دامنه وسیع مشکل دارند. تارهای اضافی نیاز به فرت برد وسیع تری دارند که برای یک مبتدی دستیابی به آن ممکن است سخت باشد. اگر علاقه مند به نواختن موسیقی با گیتار با دامنه وسیع دارید، ابتدا یک گیتار ۷ سیم را امتحان کنید. اگر بتوانید به راحتی نواختن با ۷ سیم را بیاموزید، نواختن گیتارهای ۶ سیم را راحت تر خواهید آموخت. گیتارهای ۸ و ۹ سیمی کاملاً متفاوت هستند و تقریباً به عملکردی کاملاً متفاوت نیاز دارند.

انواع گیتارها با سبک بیس

من گیتار بیس را در این راهنما گنجانده ام زیرا در حالی که یک ساز متفاوت است، بسیاری از گیتاریست ها از نواختن آن لذت می برند.

انواع گیتارها - گیتار باس

 

در عکس های بالا می بینید که امروزه طیف وسیعی از گیتار بیس ها موجود است. درست مانند گیتار معمولی، می توانید انواع مختلفی از بیس ها را اعم از آکوستیک، الکترو آکوستیک، بدنه جامد، نیمه جامد، هدلس، ۴ سیم، ۵ سیم، ۶ سیم، ۸ سیم و غیره خریداری کنید.

چه سبک های موسیقی را می توانید روی انواع گیتارها با بیس اجرا کنید؟

بیس را می توان در هر سبک موسیقی استفاده کرد. اگر در آهنگی گیتار می شنوید، به احتمال زیاد صدای بیس هم خواهید شنید. یادگیری گیتار همچنین برخی از مهارت ها و مفاهیمی را به شما می آموزد که در مورد بیس هم کاربرد دارند، بنابراین یک گیتاریست می تواند یک بیس را برداشته و بلافاصله شروع به نواختن ریف و خطوط بیس اولیه کند.

آیا افراد مبتدی می توانند بیس را بنوازند؟

کاملا. فقط به خاطر داشته باشید که بیس و گیتار سازهای جداگانه ای هستند. در حالی که بسیاری از تکنیک ها و دانش فرت برد را می توان در بین سازها به اشتراک گذاشت، اما بیس و گیتار به رویکردها و طرز فکرهای بسیار متفاوتی نیاز دارند. اگر می خواهید گیتار یاد بگیرید، با گیتار شروع کنید و باس را جداگانه یاد بگیرید. اگر می خواهید بیس یاد بگیرید، از بیس شروع کنید و می توانید بعداً به یادگیری گیتار فکر کنید.

انواع گیتارها با سبک استیل لپ

گیتار استیل لپ، استیل پدال و گیتار استیل هاوایی سازهای جالبی هستند که شبیه به گیتار معمولی هستند، اما بسیار متفاوت می نوازند.

انواع گیتارها - استیل لپ

این گیتارها با بدنه صاف روی پای شما و یا پایه و با نوار صوتی یا اسلاید نواخته می شوند.

چه سبک هایی از موسیقی را می توانید روی لپ استیل اجرا کنید؟

یک گیتاریست می تواند دانش خود را در مورد فرت بورد بگیرد و نواختن گیتار استیل لپ را بیاموزد، اما شما باید مهارت های جدید و رویکرد جدیدی برای نواختن موسیقی با این نوع از انواع گیتارها بیاموزید.

نام “گیتار فولادی هاوایی” به شما ایده خوبی از نوع موسیقی معمولی نواخته شده روی این سازها می دهد.

نواختن لپ استیل گیتار - انواع گیتارها

علاوه بر موسیقی هاوایی، می‌ توانید گیتارهای استیل لپ و پدالی را بشنوید که در موسیقی کانتری و بلوگراس و همچنین راک، جاز، بلوز و سبک‌ های دیگر استفاده می‌ شوند. لغزش نرم و ابریشمی بین نت ها، این ساز را تبدیل به یک ساز صوتی فوق العاده و منحصر به فرد می کند. شما می توانید با یک گیتار معمولی و یک اسلاید گیتار به نوایی مشابه هم برسید، اما نوای آن ها یکسان نیست.

آیا افراد مبتدی می توانند یک گیتار استیل لپ را بنوازد؟

گیتار لپ استیل و گیتار معمولی دو ساز متفاوت هستند. در حالی که یک نوازنده گیتار الکتریک می‌ تواند، یک گیتار آکوستیک را بنوازد و فوراً آن را یاد بگیرد و بالعکس، با گیتار لپ استیل نمی تواند. افراد مبتدی قطعا می توانند نواختن گیتار استیل لپ را یاد بگیرند، اما به خاطر داشته باشید که ساز کاملا متفاوتی را یاد خواهند گرفت. شما نمی توانید نواختن لپ استیل را یاد بگیرید و بلافاصله یک گیتار معمولی بردارید و آکوردهای آن را بنوازید.