ارز کادنا (Kadena) یک پلتفرم تجاری غیرمتمرکز مبتنی بر بلاک چین است که کنترل متمرکزی ندارد و یکی از ویژگی های اصلی آن داشتن یک هوش مصنوعی هوشمند است که سیستم آن را اداره می کند. این به عنوان پایه ای برای تراکنش های آینده در شبکه کادنا استفاده خواهد شد. این ارز، یک ارز دیجیتال است که مدت زیادی وجود داشته است و در اوایل سال ۲۰۱۷ تاسیس شده و از آن زمان تاکنون بیش از ۳۰۰۰ درصد افزایش داشته است. ارزش این ارز در حال حاضر ۰٫۰۰۱۴ دلار و ارزش بازار آن ۱۸۲۴۷۴۱ دلار است.

ارز کادنا بر بستر بلاک چین کادنا طراحی شده است. این بلاک چین در سطح سازمانی فعال بوده و به هم مرتبط است. این بلاکچین دارای معماری زنجیره ای منحصر به فرد، ارز دیجیتال، ابزارهای توسعه دهنده و یک زبان برنامه نویسی قرارداد هوشمند جدید است. این قابلیت‌ ها به شرکت‌ها، توسعه‌دهندگان و مصرف‌کنندگان امکان می دهد که داد و ستد و تبادل داده در شبکه‌ های متعدد را به روشی غیرمتمرکز می‌دهد.

کادنا برای حل چه مسائلی تلاش می کند؟

کادنا به تعدادی از مسائل می پردازد که همچنان مانع استفاده گسترده از بلاک چین می شوند، زیرا چنین موضوعی به کاهش ناکارآمدی های ناشی از ناسازگاری بین صنعت کمک می کند. ساختار چند لایه شبکه به آن اجازه می دهد تا به طور ایمن برنامه های عمومی، بلاک چین های خصوصی و سایر شبکه ها را به هم متصل کند.

ازدحام در شبکه

یکی از اهداف کلیدی کادنا کاهش تراکم شبکه و چالش‌ های مقیاس‌ پذیری بود. اتریوم، موفق ترین اکوسیستم و بلاک چین Dapp در جهان، که اکنون در حال تجربه تراکم در شبکه است. به دلیل ساختار تکنولوژیکی منحصر به فرد این پروتکل، کاربران کادنا از این نگرانی ها اجتناب می کنند. این  بلاکچین بسیاری از بلاک چین‌ ها را که همگی یک سکه مشترک دارند به هم متصل می‌ کند و به آن اجازه می‌دهد تا به‌ طور عمودی فراتر از شبکه‌ های PoW قبلی مقیاس شود. این تکنیک به آن اجازه می دهد تا در پاسخ به نیازهای جامعه رشد کند یا کوچک شود. برای نشان دادن این قابلیت‌ ها به صنعت، بلاک چین عمومی کادنا یک برنامه توسعه شبکه زنده را از ۱۰ زنجیره به ۲۰ زنجیره در سال ۲۰۲۰ اجرا کرد.

ارز کادنا

مزایای ارز و بلاک چین کادنا

کاربران کادنا از چندین مزیت بهره مند می شوند. برای تسهیل توسعه و ادغام Dapp، این پلتفرم شامل داشبورد بصری و زبان برنامه نویسی است. به عنوان بخشی از این رویکرد، سیستم، معمولی ترین عملیات کاربر را ساده می کند و کاربر برای استفاده از خدمات اولیه کادنا، به هیچ دانش فنی قبلی نیاز ندارید.

معاملات ارز کادنا بدون کارمزد

ارز کادنا معاملات بدون کارمزد را به بازار ارائه می دهد. در حالی که رقبای آن هزینه‌ های بی‌ سابقه‌ای را در هنگام معامله تجربه می‌کنند، این ارز همچنان علاقه‌مند به پروتکل است. با حذف این هزینه ها، مشاغل با ارائه برنامه های پیچیده تر به مشتریان خود خدمات بهتری ارائه دهند.

ذخیره سازی تکه تکه ارز کادنا

ارز کادنا از یک طراحی خرد شده برای دسترسی توسعه دهندگان به فضای ذخیره سازی تقریبا بی نهایت استفاده می کند. شیرینگ یک تکنیک ذخیره سازی داده است که داده ها را به تکه های کوچکتر و قابل مدیریت تر تقسیم می کند و در مکان های مختلف توزیع می کند. مزایای یک شبکه خرد شده عبارت است از :

  • قابلیت گسترش
  • ذخیره سازی و ارتقاء تقریباً بی حد و حصر

اخیراً کادنا به عنوان یکی از سریع‌ ترین بلاک چین‌ های ۱ PoW موجود است.

پشتیبانی از NFT

تجارت NFT توسط ارز کادنا (توکن های غیر قابل تعویض) پشتیبانی می شود. این دارایی‌ های دیجیتال بی‌ نظیر، برای نمایش تقریباً هر چیزی مورد استفاده قرار گیرند. در نتیجه، بازار NFT به کمک این ارز شاهد رشد زیادی بوده است.

پشتیبانی NFT از ارز کادنا

NFT ها در صنایع بازی، هنر و سرمایه گذاری استفاده می شوند. این صنعت یکی از سریعترین و پرطرفدارترین صنعت است و در مقایسه با پیشینیان خود، می توان گفت ارز کادانا یک گزینه مقیاس پذیر برای صنعت NFT است.

سازگاری بیشتر

ساختار تکنولوژیک کادنا به آن اجازه می دهد تا چندین عملکرد را هم زمان ارائه دهد که سایر بلاک چین ها نمی توانند. برای مثال، شبکه ممکن است بین نام حساب ها و کلیدها تمایز قائل شود. نام حساب شما و کلید عمومی شما در اکثر بلاک چین ها است. با این حال، استفاده از کیف پول های چند علامتی در زمینه های تجاری موضوع را دشوارتر می کند. کادنا نام حساب‌ ها را از کلیدها متمایز می‌کند و به شرکت‌ ها اجازه می‌ دهد تا استفاده از ارزهای دیجیتال خود را بهتر مدیریت کنند.

این مطلب را حتما بخوانید  تاثیر هارد فورک بر قیمت اتریوم چیست ؟

کادنا چیست و چگونه کار می کند؟

کادنا به دلیل طراحی بلاک چین بافته شده خود، می تواند سرعت و مقیاس پذیری عالی ارائه دهد. ایده پشت این ساختار این است که اگر یک بلاک چین بتواند تراکنش های X را انجام دهد، دو زنجیره می توانند دو برابر تراکنش ها را انجام دهند. مخترعان کادنا چگونگی بافتن بلوک‌ ها و هش‌ ها را در میان زنجیره‌ ها برای تشکیل یک شبکه چند زنجیره‌ ای، که آن را منحصر به‌ فرد می‌ کند، را مطالعه کردند.

هر بلوک حاوی هش بلوک قبلی در همان زنجیره و همچنین هش بلوک قبلی در زنجیره دیگر در این تکنیک است. این نوع شبکه، به ویژه، ساختار مرکل ۳ مورد نیاز برای اثبات SPV زنجیره ای و سایر وظایف را ارائه می دهد. در نتیجه، کادنا دارای سطح بالایی از عملکرد و همچنین ظرفیت افزایش مقیاس برای پاسخگویی به تقاضا است.

ارز کادنا چیست و چه می کند؟

ارز کادنا یک ارز دیجیتال است که برای پرداخت هزینه های محاسباتی در زنجیره عمومی کادنا استفاده می شود. مشابه اتریوم در بلاک چین مبتنی بر اتریوم، ارز کادنا در بلاک چین کادنا روشی است که توسط آن ماینرها برای بلاک های استخراج در شبکه جبران می شوند و هزینه تراکنشی است که کاربران برای گنجاندن تراکنش های خود در یک بلوک می پردازند.

ارز کادنا ابزار اصلی شبکه است. این سکه همه کاره ممکن است برای انتقال پول در سراسر جهان استفاده شود. همچنین به نحوه تعامل کاربران با یکدیگر و ویژگی‌ های پلتفرم اشاره دارد. به عنوان مثال توسعه دهندگان از این ارز برای پرداخت هزینه اجرای قراردادهای هوشمند استفاده می کنند. کاربران ممکن است از صرافی کوین مترو برای سهام کادنا و کسب مزایای غیرفعال استفاده کنند. برای واجد شرایط بودن برای این سرویس باید حداقل ۱۰۰۰ کادنا را به اشتراک بگذارید.

مدل اقتصادی رمزی کادنا چیست؟

مدل اقتصادی توکن کادنا کل عرضه، برنامه نقدینگی، تخصیص و استفاده از ذخیره پلتفرم ارز کادنا را توصیف می کند.

ارز کادنا

کل عرضه توکن چقدر است؟

مجموع عرضه روی ۱ میلیارد توکن ثابت شده است که طی ۱۲۰ سال استخراج می شود.

کیف پول ارز کادنا

سازندگان کادنا کیف پول جدیدی به نام چین ویور را در بازار عرضه کردند. این جایگزین مناسب برای توسعه‌ دهندگان به شما امکان دسترسی مستقیم به ویژگی‌های مهم مانند توانایی ردیابی و مدیریت سرمایه‌ گذاری‌ هایتان را می‌ دهد. کاربران همچنین می توانند مستقیماً از کیف پول به محیط برنامه نویسی کادنا دسترسی داشته باشند.

نحوه خرید ارز کادنا

ارز دیجیتال کادنا در صرافی کوچ کوین معامله می شود و این صرافی یکی از صرافی های برتر برای شهروندان ایالات متحده و سایر کشورها است تا بتوانند ارز کادنا خریداری کنند.

امنیت ارز دیجیتال کادنا

کادنا شرکتی است که خدمات و امنیت بلاک چین شرکتی را ارائه می دهد. ترکیبی از خدمات و امنیت در سطح سازمانی کادنا به تسریع پذیرش و نوآوری بلاک چین ادامه می دهد. این پروتکل ترکیبی منحصر به فرد و موفق از ویژگی های پیچیده و پروتکل های اختصاصی را برای کاهش تراکم شبکه و مشکلات مقیاس پذیری به کار می گیرد. به نظر می رسد کادنا به این دلایل در بازار موقعیت خوبی دارد.

کادنا یک ارز دیجیتال جدید است که برای استفاده در دنیای بلاک چین طراحی شده است. ارز کادنا با نام KDA نیز شناخته می شود و بر پایه بلاک چین EOS است. با این سکه، به استخرهای استخراج، پلتفرم های معاملاتی و حتی اپلیکیشن های غیرمتمرکز دسترسی خواهید داشت. این یکی از امیدوار کننده ترین سکه های موجود در حال حاضر است.