کوکوین با کمک تعداد زیاد کاربران و میانگین حجم معاملات روزانه یکی از صرافی‌ های پیشرو ارزهای دیجیتال در جهان است. این  صرافی در سپتامبر ۲۰۱۷ برای تجارت افتتاح شد و تاکید زیادی بر پروژه های فهرست شده بر اساس بررسی دقیق از طرف بخش تحقیقات خود دارد. این صرافی کاربران بیش از ۱۰۰ کشور را می پذیرد و رابط کاربری ساده و سریع همراه با پشتیبانی به موقع مشتری از نظر فنی دارد. تیم کوکوین یکی از بزرگترین جوامع تجاری در صنعت ارز دیجیتال را دارد. در ادامه یک راهنمای جامع و گام به گام در مورد ثبت نام در صرافی کوکوین و نحوه معامله در این صرافی و همچنین اطلاعاتی در مورد برخی از مهم ترین نکات هنگام انتخاب صرافی ارز دیجیتال برای شما آورده ایم. ما به شما پیشنهاد می کنیم همزمان با دنبال کردن این راهنما، پنجره جدیدی از صفحه اصلی صرافی کوکوین باز کنید.

https://www.kucoin.com/ucenter/signup?rcode=rBPGBPC

آموزش ثبت نام در صرافی کوکوین

اول از همه، شما باید یک حساب کاربری با صرافی کوکوین باز کنید. توجه به این نکته مهم است که در این صرافی کاربران پس از ثبت نام مجبور نیستند از طریق تایید مشتری خود را بشناسند (KYC) و این تاییدیه بعدا انجام می شود. پس از اینکه این تاییدیه انجام شد، ویژگی های اضافی مانند افزایش محدودیت های برداشت و غیره در دسترس قرار می گیرد.

پس از ورود به صفحه اصلی، باید دکمه Sign Up را در گوشه سمت راست بالا فشار دهید و فرم ثبت نامی که بعداً ظاهر می شود را دنبال کنید.

ثبت نام در صرافی کوکوین

در ابتدا، انتخاب کنید که می‌خواهید با استفاده از تلفن یا آدرس ایمیل ثبت نام کنید، اما در هر دو مورد، باید جزئیات معتبری را وارد کنید زیرا باید حساب خود را با استفاده از یک کد تأیید کنید. پس از انجام این کار، حساب اصلی خود را راه اندازی کرده اید و می توانید به ویژگی های پلتفرم نگاهی بیندازید و شروع به واریز و معامله کنید.

فعالسازی تاییدیه چند مرحله ای در صرافی کوکوین

لطفاً توجه داشته باشید که انجام چند مرحله اضافی برای افزایش امنیت حسابتان مهم است. از برگه «Account Security» یا همان امنیت حساب، باید اقدامات زیر را انجام دهید:

  • احراز هویت دو مرحله‌ای (۲FA) را تنظیم کنید.
  • ایمیل و/یا تلفن خود را تأیید کنید.
  • یک رمز عبور معاملاتی برای حساب خود تنظیم کنید.
  • عبارات ایمنی را برای ایمیل، ورود به سیستم و برداشت ها تنظیم کنید.

علاوه بر این، می‌توانید IP ورود به سیستم را نیز محدود کنید، که توصیه می‌شود در صورت داشتن موجودی بیشتر از ۰٫۱ بیت کوین حتما این کار انجام دهید. بدون تأیید KYC، می توانید روزانه ۵ بیت کوین برداشت کنید. اگر می خواهید این محدودیت را افزایش دهید، باید اطلاعات شخصی خود را تأیید کنید. این فرآیند نسبتاً سریع و آسان است. هنگامی که تمام موارد فوق را تکمیل کردید، می توانید تجارت ارزهای دیجیتال را شروع کنید. البته، ابتدا باید وجوه را واریز کنید.

چگونه در صرافی کوکوین سپرده گذاری و برداشت کنیم؟

پس از ثبت نام در صرافی کوکوین خواهید دید که این صرافی تمام حساب های مختلف را در یک داشبورد جامع جمع آوری می کند و انتقال وجه از یکی به دیگری کار آسانی است، اما برای واریز و برداشت باید از برگه حساب اصلی خود استفاده کنید.

ثبت نام در صرافی کوکوین

همانطور که می بینید، در سمت راست هر دارایی، گزینه هایی برای واریز، برداشت، انتقال و (به صورت اختیاری) وام وجود دارد. با کلیک بر روی دکمه واریز، صفحه زیر به شما نمایش داده می شود:

ثبت نام در صرافی کوکوین

در این مورد، ما استیبل کوین تتر (USDT) را انتخاب کرده‌ایم، اما تقریباً می‌توانید هر ارز دیجیتالی را واریز کنید. وقتی گزینه انتخاب در دسترس است، مطمئن شوید که از شبکه صحیح استفاده می کنید. به عنوان مثال، با USDT، می توانید از اتریوم (ERC20)، TRON (TRC20)، EOS و Algorand استفاده کنید. سپس آدرسی را که برای ارسال وجوه نیاز دارید مشاهده خواهید کرد. این آدرس حساب اصلی کوکوین شما است. پس از واریز وجه، برای شروع معامله، باید با کلیک بر روی دکمه انتقال، آنها را به “Trading Account” که همان حساب معاملاتی شما است، منتقل کنید. روند برداشت تقریباً چیزی برعکس  این روند است.

این مطلب را حتما بخوانید  همه چیز درباره ارز ریپل

ثبت نام در صرافی کوکوین

مجدداً، باید شبکه ای را که می خواهید استفاده کنید، مشخص کنید، آدرس مقصد و مبلغی را که می خواهید برداشت کنید، وارد کنید و (در صورت تمایل) یک شرط بگذارید. هنگامی که وجوه را واریز و به حساب تجاری خود منتقل کردید، همه آماده هستید تا تجارت را شروع کنید.

پس از ثبت نام در صرافی کوکوین چگونه در آن معامله کنیم ؟

به محض اینکه وارد صرافی شدید، در گوشه سمت راست پایین متوجه خواهید شد که باید رمز معاملاتی خود را وارد کنید. این اقدام یک اقدام امنیتی اضافی است و به همین دلیل است که در ابتدا ذکر کردیم که هنگام ایجاد کردن حساب کاربری خود باید آن را تنظیم کنید. هنگامی که کد را وارد می کنید، به طور خودکار سفارش های مختلف را باز می کنید و تجارت را شروع  می کنید.

رابط معاملاتی به این صورت است:

ثبت نام در صرافی کوکوین

همان طور که می بینید رابط کاربری صرافی کوکوین شیک و آسان است. یک نمودار در پانل اصلی نمایش داده می شود و در بالای آن می‌توانید جفت‌های معاملاتی مورد علاقه خود را اضافه کنید. در سمت راست، دفترچه سفارش وجود دارد، و درست در زیر آن، می‌توانید انواع مختلف سفارش‌هایی را که می‌توانید باز کنید، ببینید.

درست در زیر نمودار، پانل موقعیت های خود را می بینید، جایی که می توانید نحوه انجام معاملات خود را نظارت کنید. برای باز کردن موقعیت جدید، دو گزینه دارید:

  • سفارش محدود
  • سفارش بازار

سفارش محدود چیست؟

سفارشات محدود زمانی استفاده می شود که می خواهید با قیمتی خاص ارز دیجیتال خریداری کنید:

ثبت نام در صرافی کوکوین

برای تعیین یک سفارش محدود پس از ثبت نام در صرافی کوکوین ، باید قیمتی را که می خواهید بخرید یا بفروشید، مشخص کنید. در این مثال، ما از جفت معاملاتی BTC/USDT استفاده می کنیم که در زمان نگارش این مقاله، حدود ۵۴۰۰۰ دلار معامله می شود. ما می خواهیم زمانی که قیمت به ۵۰۰۰۰ دلار کاهش یابد، ۱ بیت کوین بخریم، و این همان چیزی است که سفارش محدود ما به نظر می رسد. به محض اینکه قیمت تا این مرحله کاهش یابد، سفارش محدود ما در دفترچه سفارش قرار می گیرد و پر می شود.

سفارش بازار چیست؟

این ابتدایی ترین نوع سفارش است و برای خرید بیت کوین با قیمت لحظه ای فعلی استفاده می شود.

ثبت نام در صرافی کوکوین

ثبت نام در صرافی کوکوین

تنها کاری که باید انجام دهید این است که مقدار USDT را که می خواهید برای خرید بیت کوین با بهترین قیمت بازار در زمان اجرای سفارش خرج کنید، وارد کنید. بلافاصله درخواست به دفترچه سفارش می رود و با بهترین قیمت موجود در این لحظه پر می شود.

شایان ذکر است که کوکوین همچنین از سفارش‌های Stop Limit و Stop Market پشتیبانی می‌کند و از آنها برای تنظیم محدودیت‌های Stop Loss و Take Profit استفاده می‌شود که مخصوصاً اگر می‌خواهید به طور فعال معامله کنید مفید هستند.

امیدواریم این آموزش ثبت نام و معامله در صرافی کوکوین برای شما مفید باشد و بتوانید با کمک آن بهترین معاملات خود را انجام دهید.