پنکیک سواپ به عنوان یک پلتفرم رمزنگاری غیرمتمرکز به شما این امکان را می‌ دهد، که توکن‌ های مختلف را از استخر نقدینگی خود مبادله کنید. با این حال، گاهی اوقات هنگام تلاش برای مبادله ارزهای خاص، ممکن است خطاهایی رخ دهد. این خطاها باقی می مانند و شما نمی دانید که چگونه با این خطاها مقابله کنید. در این راهنما، با خطاهای مکرری که می توانید در پلتفرم پنکیک سواپ دریافت کنید و نحوه رفع آنها آشنا خواهید شد.

مقدمه ای کوتاه بر پنکیک سواپ

پنکیک سواپ یک پلتفرم غیرمتمرکز است که می توانید از آن برای تجارت و کسب دارایی های ارز دیجیتال استفاده کنید. با استفاده از این پلتفرم می توانید کیف پول های رمزنگاری خود را به هم متصل کرده و از این پلتفرم برای اهداف مختلف استفاده کنید. با استفاده از زنجیره هوشمند بایننس، می‌ توانید ارزهای دیجیتال خود را از کیف پولی که متصل کرده‌ اید، بدون ثبت نام و بدون دردسر معامله کنید. همچنین، می‌توانید دارایی‌ های کریپتو را با استفاده از پنکیک سواپ و به کمک استخرهای استخراج این پلتفرم استخراج کنید.

دارایی رمزنگاری شده بومی پنکیک سواپ، ارز دیجیتال کیک است که می‌توانید آن را بخرید، کسب کنید، استخراج کنید و در پلتفرم پنکیک سواپ سهام داشته باشید. با ارز دیجیتال کیک و اکوسیستم پنکیک، می توانید NFT ها را روی این پلتفرم ضرب کنید و از آن سود ببرید. نرخ فعلی توکن کیک به دلار آمریکا از اوت ۲۰۲۱ به ۲۱ دلار است.

علل خطاهای تعویض پنکیک سواپ

درست مانند هر پلتفرم رمزنگاری دیگری، پکینگ سواپ در برابر خطاها آسیب پذیر نیست. گاهی اوقات، زمانی که کاربران فعالیت های خاصی را در این پلتفرم انجام می دهند، خطاهایی رخ می دهد. با این حال، خطاهای پنکیک سواپ قابل برطرف شدن هستند. هر خطا به شیوه ای رفع می شود که پنکیک سواپ تعیین کرده است. بنابراین، هنگامی که در هنگام استفاده از این پلتفرم پیغام خطایی را مشاهده می کنید، می توانید با انجام مراحل خاصی، آن خطا را برطرف کنید.

برخی از دلایل رایج خطاهای پنکیک سواپ عبارتند از :

 • ممکن است ارز خود را با نقدینگی کم معامله کنید، به این معنی که ارز شما نقدینگی کافی در استخر ندارد و به همین دلیل نمی توانید آن را مبادله کنید.
 • ممکن است سعی کنید نقدینگی را برای یک استخر نقدینگی خاص تغییر دهید، در حالی که پلتفرم به اندازه کافی از ارزهایی که می خواهید استفاده کنید، ندارد.
 • اگر ارز دیجیتالی که می‌ خواهید تعویض کنید مشکل خاصی داشته باشد که باید ابتدا آن را حل کنید، یک خطای احتمالی به وجود می آید.
 • اگر تراکنش شما ناموفق باشد، ممکن است به دلیل مقدار ناکافی ارز دیجیتال در کیف پولتان، این خطا را دریافت کنید.
 • اگر قیمت ارز دیجیتال را با تحمل لغزش پایین بسیار بالا قرار دهید، یک خطای احتمالی به وجود می آید، بنابراین پلتفرم نمی تواند تراکنش شما را پردازش کند.

 

خطاهای شماره ۱ – تعویض پنکیک سواپ

Pancake K پیام خطایی است که هنگام تلاش برای معامله در این پلتفرم دریافت خواهید کرد، اما تراکنش شما انجام نشده است. وقتی تراکنش ناموفق بود و پیام Pancake K را روی صفحه نمایش مشاهده کردید، باید بدانید که ارز دیجیتالی که می خواهید در این پلتفرم تعویض کنید، مشکل دارد. خطای Pancake K را با انجام یکی از مراحل زیر رفع کنید:

 1. ابتدا صفحه را رفرش کنید و یک بار دیگر تراکنش را امتحان کنید. اغلب، این روش می تواند خطا را فورا برطرف کند.
 2. ممکن است همچنان این پیغام خطا را دریافت کنید. در این حالت می توانید تحمل لغزش را از طریق گزینه تنظیمات افزایش دهید و دوباره تراکنش را امتحان کنید.
 3. شما می توانید تراکنش را مدتی بعد دوباره امتحان کنید، زیرا این خطا ممکن است به دلیل تلاش شما برای تعویض ارزها در طول نوسان قیمت بزرگ رخ داده باشد.
 4. همچنین، می‌توانید به جای تعویض ارز دیجیتالی که در حال حاضر از آن استفاده می‌کنید، جایگزین دیگری انتخاب کنید، زیرا ممکن است مشکل در ارز دیگری وجود نداشته باشد.
 5. این مبادله ناموفق اغلب برای سرمایه گذاران کریپتو مشکل بزرگی نیست، زیرا همیشه می توانید تراکنش را بعداً دوباره امتحان کنید، چه تنظیمات را تغییر بدهید و چه تنظیمات مانند سابق بماند.
این مطلب را حتما بخوانید  بهترین کارت گرافیک برای ماینینگ در سال ۲۰۲۲

خطاهای پنکیک سواپ

 

خطای تعویض پنکیک شماره ۲ – PancakeRouter EXPIRED یا پکینگ سواپ منقضی شده است

PancakeRouter EXPIRED پیام خطایی است که نشان دهنده شکست تراکنش در این پلتفرم است، بنابراین نمی توانید تراکنش را ادامه دهید. این خطا اغلب زمانی اتفاق می‌افتد که شما تراکنش را در اسرع وقت تأیید نمی‌ کنید و باعث می‌ شود پلتفرم فکر کند که تراکنش را نمی خواهید ادامه دهید. برای جلوگیری از نمایش این خطا روی صفحه، امضا و پخش فوری تراکنش مهم است. نحوه تعمیر PancakeRouter EXPIRED را با یکی از روش های زیر انجام دهید:

 1. اطمینان حاصل کنید که با توکنی که می‌ خواهید آن را مبادله کنید مشکلی ندارید، یا اگر این خطا ادامه پیدا کرد، ممکن است لازم باشد ارز خود را با ارز دیگری را تعویض کنید.
 2. پس از مدتی باید تراکنش را دوباره امتحان کنید و به محض ایجاد تراکنش باید آن را امضا و پخش کنید.
 3. اطمینان حاصل کنید که دکمه تایید را در اسرع وقت برای امضا و پخش تراکنش خود فشار دهید.
 4. منتظر ماندن بیش از حد برای تأیید تراکنش تنها باعث می شود که پلتفرم فکر کند که نمی خواهید تراکنش انجام شود.

بنابراین، راه خوب برای رفع خطاهای پنکیک سواپ به خصوص Pancake Router EXPIRED این است که کمی صبر کنید و تراکنش را دوباره امتحان کنید، اما باید بلافاصله دکمه تایید را بزنید.

خطاهای پنکیک سواپ

خطاهای پنکیک سواپ شماره ۳ – مقدار خروجی کافی نیست یا Insufficient Output Amount

خطای Insufficient Output Amount یکی از رایج‌ ترین خطاها در پلتفرم پنکیک سواپ است و  زمانی که می‌ خواهید ارز دیجیتال خود تعویض کنید، اگر ارز شما مشکل داشته باشد، این خطا نشان می دهد. در این صورت شما نمی توانید ارز خود را با نقدینگی فعلی یا تحمل لغزش منتخب تعویض کنید. بنابراین، باید یا ارز دیجیتالی را که می‌ خواهید تعویض کنید یا تنظیمات این پلتفرم را تغییر دهید. در ادامه نحوه رفع خطای Insufficient Output Amount آورده شده است:

 1. می‌توانید صفحه را رفرش کنید و بعداً دوباره معامله را امتحان کنید.
 2. می توانید به تنظیمات بروید و تحمل لغزش را برای این تراکنش افزایش دهید.
 3. می توانید مقدار ارز  دیجیتالی را که می خواهید در یک زمان معامله کنید، کاهش دهید.
 4. کاهش ارقام اعشار نیز می تواند به رفع این خطا کمک کند، بنابراین می توانید اعشار تراکنش خود را تغییر دهید.
 5. مقداری که می توانید در این پلتفرم معامله کنید باید نقدینگی کافی در استخر نقدینگی داشته باشد، در غیر این صورت، این خطا ممکن است رخ دهد.

خطاهای پنکیک سواپ

نتیجه گیری

این سه خطایی که بررسی شد، خطاهای رایج پنکیک سواپ هستند و چگونگی برطرف شدن آن ها نیز برای شما بررسی شد. اغلب، خطاها به این دلیل اتفاق می‌ افتند که توکن مشکل دارد و می‌ توانید با تغییر تنظیمات یا فقط با امتحان مجدد تراکنش در زمان دیگری، آن را برطرف کنید. بنابراین، وقتی این خطاها را می بینید، نباید نگران شوید. همیشه برای خطاهای پلتفرم پنکیک سواپ راه حلی وجود دارد.