آپارات از سایت های پر بازدید و محبوب در بین کاربران اینترنتی است. این وب سایت به عنوان اولین سرویس اشتراک ویدیویی در ایران، خیلی زود توانست جایگاه قابل قبولی را در دنیای بی کران وب سایت های آنلاین ، کسب کند. روزانه میلیون ها نفر از فییلم های ویدیویی منتشر شده در آپارات دیدن می کنند. اقبال عمومی به این وب سایت موجب شده تا راه های زیادی برای کسب درآمد از آپارات به وجود آید. بسیاری از افراد مبتکر و خلاق توانسته اند درآمد ثابت و پر سودی را با فعالیت در وب سایت آپارات کسب کنند.

راههای کسب درآمد از آپارات

پس از محدودیت هایی که در مورد یوتیوب اعمال شد ایده های اولیه راه اندازی وب سایتی تقریبا در حد و اندازه youtube کلید خورد. اگرچه آپارات هنوز نتوانسته به جایگاه واقعی خود در جهان دست یابد ولی محل درآمد بسیاری از جوانان و ایده پردازان بوده است. در ادامه برخی از رایج ترین راه های کسب درآمد آنلاین از آپارات را معرفی می کنم.

راه های کسب درآمد از آپارات

۱-کسب درآمد از آپارات با اشتراک گذاری ویدیوی پر بیننده

همه کاربران می توانند در این وب سایت، کانال اختصاصی ایجاد کنند. از طریق کانال آپارات می توانید هر ویدیویی را انتشار دهید. اگر ویدیویی به نظرتان جالب و دیدنی است، آن را روی کانال یوتیوب خود، منتشر کنید تا دیگر بازدید کننده ها هم بتوانند آن را تماشا کنند.

آیا می دانستید با همین کار ساده می توانید درآمد خوبی کسب کنید. هر چقدر که تعداد بازدید کننده ها از ویدیو زیادتر باشد میزان عایدی هم بیشتر خواهد شد. این سیستم به ازای تعداد بازدید کننده ها، پول پرداخت می کند در ابتدا این مبلغ بسیار ناچیز است اما در صورت بازدیدهای میلیونی حتما مبلغ قابل توجهی کسب می کنید.

نکته: برای انتشار ویدیوهای دیگران حتما باید رضایت صاحب اثر را جلب کنید در غیر این صورت به دلیل عدم رعایت قانون کپی رایت، ویدیویی منتشر شده از روی آپارات برداشته خواهد شد.

این مطلب را حتما بخوانید  چگونه یوتیوبر شویم

کسب درآمد از آپارات

۲-کسب درآمد از آپارات با ساخت فیلم ویدیویی

این مورد کاملا شخصی است و مشمول قانون کپی رایت هم نمی شود. در هر موضوعی که تخصص یا علاقه دارید، ویدیوی کوتاهی بسازید. در ابتدا افراد کمی از این فیلم های کوتاه بازدید می کنند ولی در صورت جذاب بودن محتوای ویدیویی، حتما توجه کاربران زیادی را جلب خواهید کرد. خیلی از کاربران برای سرگرمی اقدام به ساخت ویدیوی شخصی کرده اند برخی از این فیلم ها بدون هیچ نوع ادیت و به صورت ساده، تولید شده اند. البته تعداد ویدیوهای آموزشی، فرهنگی و …. که با قصد و هدف خاصی طراحی شده اند نیز، کم نیست.

پیش از این، یوتیوب بستری برای تولید فیلم های جذاب ویدیویی با قابلیت جذب اسپانسر بود ولی هم اکنون از طریق آپارات هم می توان همان کار را انجام داد. اگر ویدیوی منتشر شده به دفعات زیادی دیده شود، حتما توجه اسپانسرها را جلب خواهد کرد و می توانید وارد حوزه های حرفه ای تر و ساخت ویدیوهایی با مضامین تبلیغ یک کالا، محصول یا خدمات بشوید.

۳-کسب درآمد آنلاین با ساخت ویدیوی تبلیغاتی

این بخش تنها برای افرادی که از قبل توانسته اند مخاطبان زیادی را جلب کنند، کاربرد دارد. اگر ویدیوهای وایرال زیادی روی آپارات داشته باشید احتمال پیدا کردن اسپانسر برای تبلیغ و سفارش ساخت ویدیو را خواهید داشت. بسیاری از صاحبین کسب و کار حاضرند بابت ساخت یک فیلم کوتاه سفارشی، به شما پول زیادی پرداخت کنند. در این صورت باید ایده های جذاب تری داشته باشید و بتوانید محتوای مورد پسند اسپانسر را ارائه دهید.

همین حالا برای افتتاح حساب کاربری aparat اقدام کنید. با کمی تلاش و مقداری هم شانس می توانید درآمد هم داشته باشید.

لطفا به این محتوا امتیاز دهید
5
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
5 (1 رای)
امتیاز نظرات ( امتیاز دهی)