کسب درآمد از آپارات یکی دیگر از روش های درآمدزایی آنلاین است که از طریق مشاهده کلیپ حاصل می شود. این روش برای اشخاصی مناسب است که به مشاهده کلیپ در شبکه های اجتماعی علاقه مند هستند و زمان زیادی را برای این کار صرف می کنند. همچنین اشخاصی که کلیپ می سازند و در این زمینه تخصص دارند، می توانند درآمدی از این طریق داشته باشند.

از بین وب سایت های داخلی پخش ویدئو، آپارات این امکان را به ایرانی ها می دهد که به کسب درآمد بپردازند، اما سوالات متداولی که خیلی ها در رابطه با درآمدزایی از طریق آپارات می پرسند شامل موارد زیر می شود:

 • میزان درآمد کسب شده از آپارات چقدر است؟
 • نحوه شروع کار به چه صورت است ؟
 • برای شروع کار به چه تجهیزاتی نیاز داریم؟
 • کسب درآمد بیشتر در آپارات به چه مواردی وابسته است؟

 

کسب درآمد از آپارات

میزان کسب درآمد از آپارات چقدر است

در واقع میزان کسب درآمد از نمایش ویدئو های آپلود شده در سایت آپارات به دست می آید ، به این معنی که به ازای نمایش هر ویدئو عددی برای شما در نظر گرفته شده است .

اما نکته مهم این است که این عدد ثابت نیست و با توجه به چند عامل ساده می تواند بیشتر و یا کمتر شود.

اگر بخواهیم به صورت میانگین عددی را در نظر بگیریم ، آپارات برای نمایش ۱۰۰۰ بار (یک عدد کوچک) نمایش یک ویدئو به شما مبلغی از ۲۰۰ تومان تا ۷۰۰ تومان پرداخت می کند.

اما در ادامه به شما یاد خواهیم داد چگونه این عدد را به بیشترین میزان درآمد خود تبدیل کنید.

انواع درآمدزایی آپارات و روش های افزایش درآمد

در سیستم درآمدزایی آپارات که به aparat income معروف است به دو دسته کاربر درآمد پرداخت می شود:

 1. تولید کنندگان ویدئو
 2. بازنشر کنندگان ویدئو

۳ عامل مهم در افزایش درآمد

 • کیفیت فنی ویدیو
 • کیفیت محتوایی ویدیو
 • دقیقه نمایش ویدیو

کیفیت فنی ویدیو

برای تولید محتوای ویدئویی همیشه خودتان را در جایگاه کاربرانی که ویدئوی شما را مشاهده می کنند قرار دهید ، بدون شک شما هم از مشاهده ویدئو های بی کیفیت و بدون سر و ته خوشحال نمی شوید.

پس کیفیت ویدئو یکی از عوامل بسیار مهم در این نوع کسب درآمد است که باید رعایت کنید ، برای اینکار اگر در حال تهیه فیلم از محیط کامپیوتر خود هستید حتما از یک نرم افزار ویرایش ویدئوی حرفه ای استفاده کنید که امکانات خوبی را به شما ارائه دهد.

و یا اگر در حال ضبط فیلم از محیط هستید حتما از یک دوربین حرفه ای که امکان فیلمبرداری ۴k را دارد استفاده کنید. می توانید برای این کار از مطلبی که قبلا در این مورد تهیه کرده ایم استفاده نمایید.

کیفیت محتوایی ویدیو

خوب این موضوع هم یکی از موارد مهم برای کسب درآمد بیشتر از سایت های اشتراک گذاری ویدئویی هست ، داشتن یک موضوع محتوایی یا بهتر بگویم داشتن یک سوژه عالی به شما کمک خواهد کرد مخاطبان بیشتری را در کانال خود جذب کنید و این مخاطبان به دفعات برای دیدن ویدئو های بعدی شما به کانال شما راجعه خواهند کرد و موجب درآمدزایی بیشتر خواهند شد.

برای انتخاب یک موضوع محتوایی خوب می توانید این مطلب را بخوانید.

مدت زمان نمایش ویدیو

این موضوع را شما هم می دانید آدم ها این روزها زمان کافی ندارند و می خواهند خیلی سریع به اصلی مطلب یا پاسخ سوال خود دست پیدا کنند.

پس باید سعی کنید در مورد زمان ویدیو حالت میانه را رعایت کنید .

حالت میانه یعنی نه ویدئویی بسازید که مدت زمان زیادی را از مخاطب شما بگیرد و مدام در آن سعی کنید مخاطب را بیشتر به تماشا وادار کنید تا به پاسخ سوالش برسد و نه اینکه اونقدر طول محتوا کم باشد و پاسخ سوال را در اوایل ویدیو مشخص کنید که مخاطب شما بعد از چند ثانیه ویدئو را ببندد و کانال شما را ترک کند.

پس به طور خلاصه باید بگوییم :

کیفیت فنی و محتوایی ویدیو در کسب درآمد شما از اهمیت زیادی برخوردار است و هرچه کیفیت بالاتر باشد، مخاطب را برای مدت زمان بیشتری برای تماشای ویدیو نگه می دارد ، در نتیچه پول بیشتری به دست می آید.

گزارش گیری و تحلیل روند رشد درآمد

در سیستم کسب درآمد آپارات شما می توانید از قسمت گزارشات اطلاعات و آمار دقیقی از عملکرد خود دریافت کنید ، این آمار شامل لیست درآمد های شما به تفکیک برای هر دقیقه تماشای محتوای ویدئویی کانالتان می شود.

این مطلب را حتما بخوانید  کسب درآمد میترا در بزرگترین سیستم کسب درآمد ایرانی

حالا کافیست میزان درآمد از هر ویدیو را بررسی کنید و در صورتی که ویدئویی دارای بازدید و بازدهی مناسب نیست در ویدئوهای بعدی نکات دقیق تری را رعایت کنید و نتایج بهتری کسب کنید.

۱ نکته کلیدی در تحلیل های شما

نکته ی بسیار مهم این است که آپارات بر اساس مدت زمان ماندن کاربر و مشاهده ویدئوی شما مبلغ بیشتری به شما پرداخت می کند تا بر اساس تعداد کاربران بازدید کننده ویدئو.

پس سعی کنید مدام روی کیفیت ویدئوهای خود کار کنید و کاربران را با توجه به کیفیت ویدئو روی وبسایت خود نگه دارید.

برای این کار باید به یک تولید کننده محتوای حرفه ای تبدیل شوید که تمامی محتوایش را خودش تولید می کند و موضوع های محتوایی را از دیگران کپی برداری نمی کند.

کسب درآمد از آپارات

محاسبه در آمد باز نشر کننده محتوا :

بازنشر کننده محتوا اشخاصی هستند که ویدیو های منابع مختلف دیگر را در آپارات منتشر می کنند و زمانی می توانند در سیستم کسب درآمد آپارات عضو شود که شرایط زیر را دارا باشد :

 • ابتدا باید در کانال آپارات خود بیش از ۲۰۰۰۰ دقیقه ویدیو بارگذاری کند.
 • از نظر تعدادی ویدیو های بارگذاری شده باید بیش از ۵۰۰۰ ویدیو باشند.
 • کانال آپارات باید بیش از ۸ میلیون بازدید داشته باشد.
 • کانال آپارات مربوطه باید بیش ۲۰۰۰ دنبال کننده داشته باشد.

فرمول محاسبه درآمد باز نشر کننده:

با هر ۱۰۰۰ دقیقه نمایش ویدیو از کانال آپارات شما، این سایت به شما ۶۰۰ ریال می پردازد، اگر بیش از ۱۰۰۰ ویدیو در ماه نشر دادید،تمامی درآمدهایی که در ماه بر اساس دقیقه به دست آوردید با ضریب ۳ درصد محاسبه می شود.

دلیل  تفاوت مبنای محاسبه کسب درآمد از آپارات :

در کانال های مختلف ویدیوهایی که تولید می شوند بر اساس زمان و تلاشی که برای تولید آن ها شئه است دارای کیفیت های مختلفی هستند، به همین دلیل برای اینکه از تولیدات با کیفیت تر حمایت شود، درآمد بیشتری به آن ها پرداخت می شود و ضریب پرداخت به آن ها بیشتر است.

پنل گزارشات درآمدی در سیستم کسب درآمد از آپارات :

در این پنل شما می توانید نحوه محاسبه و جزئیات ریزی را در مورد درآمد خود به دست آورید، همچنین لیست ویدیو های پول ساز خود را ببینید. شما زمانی می توانید به سیستم گزاشات آماری دست پیدا کنید که در سیستم کسب درآمد این سایت پذیرفته شوید. پس از آن یک بخش برای شما به داشبورد پنل اضافه می شود که در آن جزئیات درآمد شما نمایش داده می شود.

ابن جزئیات شامل درآمد ماه جاری ، در آمد روز جاری به صورت لحظه ای و تخمینی از درآمد ماه جاری است که از فرمول های سایت آپارات پیروی می کند. در این بخش می توانید به ویدیوهای پر درآمد هر هفته خود با توجه به درآمد کسب شده، دست پیدا کنید. شما می توانید با دیدن این ویدیو های پول ساز یک الگوی مناسب برای تولید محتوای ویدیویی خود تهیه کنید و از سلیقه و علایق مخاطبین خود در راستای تولید محتوا با خبر شوید.

کسب درآمد از آپارات

چگونه در سیستم درآمد زایی آپارات (اینکام) عضو شویم؟

شما می توانید با وارد شدن به سایت و مراجعه به قسمت درآمد زایی آپارات و طی مراحل زیر عضویت خود را ثبت کنید :
 • ورود به صفحه درآمدزایی
 • از بین عنوان تولید کننده یا باز نشر کننده  یکی را در سیستم کسب درآمد از آپارات انتخاب کنید، که این انتخاب برای شما شرایط مختص به تولید کننده و یا بازنشر دهنده را در نحوه پرداخت ایجاد می کند.
 • در خواست خود را ارسال نمایید.
 • در سایت آپارات اطلاعات خود را تکمیل کنید.
 • منتظر بمانید تا تاییدیه کانال شما از طریق ایمیلی که معرفی کرده اید برای شما ارسال شود.

نحوه تسویه حساب در سیستم کسب درآمد از آپارات :

برای کاربرانی که بیش از ۱۵۰ هزار تومان در ماه به دست آورده اند، درآمد به صورت اتوماتیک در روزهای اول ماه جدید به شماره حسابی که به سایت آپارات معرفی شده واریز می شود. علاوه بر این شما می توانید پرداخت های خود را به تفکیک در پنل خود مشاهده نمایید.

شما می توانید از طریق دیگری کسب درآمد آنلاین داشته باشید که در مجله اینترنتی اینترنتچک نیز به آن ها پرداخته ایم. همچنین می توانید نظرات و پیشنهادات خود را با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید