پیش از اینکه در مورد ثبت نام صرافی نوبیتکس صحبت کنیم، بهتر است بدانید این صرافی یکی از پلتفرم های معاملاتی برای معامله کردن ارزهای دیجیتال است که با توجه به موارد مختلفی مثل رابط کاربری ساده و امنیت که اصول اصلی در انتخاب یک صرافی ارز دیجیتال است، به بهترین صرافی ایرانی تبدیل شده است. این صرافی علاوه بر قدمت تولید دارای حجم معاملاتی بالایی نیز هست و میتوان آن را با صرافی بایننس مقایسه کرد. در این صرافی کاربران برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال را با ریال معامله می کنند.

خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی نوبیتکس، در بخش ترید انجام می شود و به این صورت است که قیمت ها رقابتی و به صورت پیشنهادی تعین می شود. در این بخش می توانید می توانید هر دو ارز مبتنی بر تتر را نیز پیدا کنید و ارزهای دیجیتال خود را با آن معامله کنید.

پیش ثبت نام در صرافی نوبیتکس

برای اینکه در این صرافی یک حساب کاربری بسازید، ابتدا باید به آدرس www.nobitex.ir مراجعه کنید. در صفحه اول می توانید می توانید لیستی از رمز ارزهایی که با تومان  بخرید، مشاهده کنید. البته بخشی که می توانید رمز های خود را با تتر معامله کنید، هم وجود دارد. علاوه بر این می توانید تغییرات قیمت را نیز به صورت نموداری مشاهده کنید.

همچنین می توانید در همین سایت لیست کارمزدهایی که برای برای معاملات بپردازید را ببینید. این کارمزدها شامل معاملاتی می شود که با ریال و تتر انجام می شود. در صرافی نوبیتکس برای واریز ارزها هیچ کارمزدی دریافت نمی شود ولی اگر بخواهید چیزی برداشت کنید باید کارمزد را طبق مقادیری که سایت در نظر دارد، پرداخت کنید.

ثبت نام صرافی نوبیتکس

آموزش ثبت نام در صرافی نوبیتکس به صورت مرحله به مرحله

مهمترین دلیلی که برای احراز هویت در سایت های این صرافی وجود دارد، معامله ارز دیجیتال با ریال است. برای ثبت نام در نوبیتکس و احراز هویت، مراحل زیر را به دقت دنبال کنید.

پس از اینکه به سایت نوبیتکس وارد شدید، باید از گوشه سمت چپ بالا روی دکمه ثبت نام کلیک کنید. البته شما می توانید اپلیکیشن اندروید این صرافی را نیز روی گوشی خود نصب کنید. صفحه ای مطابق صفحه زیر برای شما باز می شود که باید برای ثبت نام در آن آدرس ایمیل و یک گذرواژه قوی وارد نمایید.

در قسمت کد دعوت به صورت اختیاری اگر از طرف دوستان خود دعوت شده اید، کد را وارد کنید.

ثبت نام صرافی نوبیتکس

مرحله تایید تعهد نامه در ثبت نام

در سایت نوبیتکس پس از آنکه اطلاعات خود را وارد کردید شما را به صفحه ای می برد که باید یک تعهدنامه را تایید کنید. در بندهای این تعهد نامه مهمترین بندی که مشاهده می شود، در ارتباط با این موضوع است که نباید حساب کاربری خود را در اختیار شخص دیگری قرار دهید. علاوه بر این باید ریسک های بازار پر نوسان ارزهای دیجیتال را بپزیرید. از حساب کاربری خود در صرافی نوبیتکس استفاده صحیح کنید. همچنین باید بر اساس این تعهدنامه احراز هویت انجام دهید. با توجه به همه این موارد متن تعهد نامه را به دقت مطالعه نموده و سپس تایید کنید.

تایید ثبت نام در صرافی نوبیتکس

پس از طی مراحل قبلی، از طرف سایت صرافی نوبیتکس یک ایمیل برای ایمیل شما ارسال خواهد شد. به ایمیل خود مراجعه کرده و روی لینکی که برای شما فرستاده شد، کلیک کرده و حساب خود را تایید کنید و اطلاعاتی که در مورد احراز هویت فرستاده شده است را به دقت مطالعه کنید. پس از کامل شدن مراحل ثبت نام می توانید به سایت صرافی نوبیتکس رفته و به حساب کاربری خود وارد شوید.

تایید سطح کاربری

برای اینکه برای اکانت خود بتوانید سطح مشخصی را انتخاب کنید، باید در صفحه کاربری این کار را انجام دهید. تعیین سطح کاربری قوانین خود را دارد و سطوح مختلف آن شامل موارد  زیر می شود:

 • سطح یک کاربری : نیاز به احراز هویت، وارد کردن اطلاعات شناسی، ایمیل، شماره تلفن همراه، اسکن کارت ملی و اطلاعات حساب بانکی به نام کاربر دارد. کاربران سطح یک برای واریز و برداشت محدودیت دارند.
 • سطح دو  کاربری : نیاز به اطلاعات شناسایی دیگری مثل ارسال عکس سلفی به همراه کارت ملی، شماره تلفن ثابت و مدرک نمایش محل سکونت مثل قبض های خدمات شهری یا اجاره نامه و یک متن تعهد دست نویس دارد.
 • سطح سه کاربری : نیاز به امضای یک قرارداد به صورت حضوری دارد. این سطح به کسانی پیشنهاد می شود که قصد دارند با مبالغ یک میلیارد تومان ارز دیجیتال و در حد ۳۰۰ میلیون تومان مبلغ ریالی معاملات خود را انجام دهند.
این مطلب را حتما بخوانید  اسیک ماینر چیست ؟

برای تایید ثبت نام خود در سطح دو صرافی نوبیتکس به روش زیر عمل کنید:

 1. ابتدا شماره تلفن همراه خود را ارسال کنید.
 2. کدی که به موبایل شما فرستاده شد را وارد کنید.

در صورتی که تلفن ثابت را وارد کردید، با شما تماس گرفته خواهد شد و تلفن گویا برای شما یک کد می خواند که باید در کادر مخصوص آن را وارد کنید. برای اینکه هویت شما در این صرافی تایید شود، باید یک عکس سلفی با کارت ملی، تصویر کارت ملی و تعهدنامه دستنویس خود را ارسال کنید. متن این تعهد نامه باید خانا باشد و حاوی تاریخ روز، امضا و نام و نام خانوادگی شما باشد. تکمیل کردن ثبت نام در صرافی نوبیتکس سقف واریز و برداشت را افزایش می دهد.

ثبت نام صرافی نوبیتکس

تایید احراز هویت در صرافی نوبیتکس

بعد از آنکه مدارک خود را برای سایت صرافی نوبیتکس ارسال کردید و تعیین سطح خود را انجام دادید، باید احراز هویت کنید. مرحله احراز هویت کمی زمان بر است ولی آن سطحی که تعیین کردید، جزء مراحل احراز هویت به حساب می آید. با احراز هویت در سطح دو سقف برداشت به سطح ۳۰۰ میلیون تومان با واحد رمز ارز و ریال در هر ۲۴ ساعت می رسد که در سی روز مجموع آن ۳ میلیارد ریال خواهد شد. صرافی می تواند این مبالغ راتغییر دهد.

از آنجایی که هنوز قانون خاصی برای معاملات ارزهای دیجیتال در کشور ما وضع نشده است، باید به این نکته توجه داشت که صرافی های خیلی زیاد قابل اعتماد نیستند و شما نباید ارزهای ذیجیتال خود را در آن ها نگهداری کنید. استفاده از صرافی ها باید فقط برای خرید و فروش باشد. پس باید برای نگهداری ارزهای دیجیتال خود، حتما از یک کیف پول ارز دیجیتال مناسب و ایمن استفاده کنید.

ثبت نام در صرافی نوبیتکس

فعالسازی تایید هویت دو عاملی در صرافی ایرانی نوبیتکس

برای فعالسازی این قابلیت ابتدا باید اپلیکیشن Google Authenticator که یک اپلیکیشن امنیتی برای احراز هویت دو مرحله ای است را نصب کنید. شما می توانید با احراز هویت دو مرحله ای که معمولا در سرویس های آنلاین انجام می شود، امنیت حساب های کاربری خود را افزایش دهید و  امکان نفوذ افراد غیر مجاز را به حساب های کاربری خود، کاهش دهید. شما می توانید این اپلیکیشن را از گوگل پلی یا اپ استور دانلود کرده و آن را بر گوشی تلفن همراه خود نصب کنید.

ثبت نام صرافی نوبیتکس

پس نصب اپلیکیشن Google Authenticator وارد حساب ثبت نام شده در صرافی نوبیتکس شوید، و همانطور که در تصویر زیر نمایش داده شده است، روی گزینه ” امنیت ” و سپس روی گزینه ” شناسایی دو عاملی ” کلیک نمایید.

فعالسازی شناسایی دو عاملی در صرافی نوبیتکس

ثبت نام صرافی نوبیتکس

بعد از آنکه به تب شناسایی دو عاملی وارد شدید، صفحه جدیدی مقابل شما باز می شود که یک گزینه سبز رنگ به اسم ” فعالسازی شناسایی دو عاملی ” دارد که با روی آن صفحه جدیدی مقابل شما باز می شود. قبل از وارد کردن اطلاعات باید مراحل زیر را انجام دهید :

 1. اپلیکیشن Google Authenticator را اجرا کنید.
 2. گزینه “+” در پایین صفحه، لمس کنید.
 3. اپلیکیشن بارکد اسکنر را روی تلفن همراه خود نصب کنید.
 4. گزینه “Scan a barcode” را انتخاب نمایید.
 5. بارکد نشان داده شده در صرافی را اسکن کنید و یا آن را کد را به صورت دستی وارد کنید.
 6. گزینه “Enter a provided key” را انتخاب کنید.
 7. سپس وارد صرافی نوبیتکس شده و در صفحه مطابق عکس زیر، روی گزینه آبی رنگ ” کپی کردن ” کلیک کنید.
 8. کد مورد نظر را در برنامه Authenticator در بخش “Your key” وارد نمایید.
 9. گزینه “Add” را انتخاب کنید.

در طی مراحل بالا به این نکته توجه کنید که حتما توجه کنید که این کد را در جای دیگری ثبت و نگهداری نمایید، زیرا در صورت گم کردن یا دسترسی نداشتن به تلفن همراه برای بازیابی و دسترسی به حساب خود که از طریق ثبت نام در صرافی نوبیتکس به دست آمده، دسترسی پیدا می کنید.

ثبت نام صرافی نوبیتکس / اپلیکیشن Google Authenticator

تبریک می گویم. شما یک اکانت جدید ساختید و احراز هویت آن را انجام دادید. پس از ورود به بخش احراز هویت هر چند ثانیه یک کد جدید ایجاد می شود و طی زمان زمان مشخصی منقضی می شود. از این به بعد در هنگام ورود به حساب صرافی خود و یا انجام تراکنش ها، سرویس از شما می خواهد که کد جدید نمایش داده شده را وارد کنید.