خطای price impact too high در پنکیک سواپ خطایی است که پس از انتقال پکینگ سواپ از نسخه ۱ به نسخه ۲ رخ می دهد. توسعه دهندگان پکینگ سواپ باید از انسجام هر دو نسخه اطمینان حاصل کنند تا از بروز خطا جلوگیری کنند. در این میان، تعدادی راه حل وجود دارد که می توانید برای رفع خطا از آن استفاده کنید. در ادامه یاد خواهید گرفت که چرا با این خطا مواجه خواهید شد و چگونه آن را برطرف کنید.

تاثیر خطای price impact too high چیست؟

خطای price impact too high به این موضوع اشاره دارد که چگونه ارزهای دیجیتال اساسی بر تجارت یا تراکنش شما بر اساس قیمت بازار تأثیر می گذارند. به زبان ساده، این خطا به این معنی است که اگر به تراکنش خود ادامه دهید، ممکن است بخش قابل توجهی از ارز دیجیتال  خود را از دست بدهید. تأثیر قیمت مستقیماً با نقدینگی استخر مرتبط است، به‌ عنوان مثال، اگر جفت ارزهای دیجیتال غیر نقد شوند، تأثیر قیمت بالا خواهد بود و بالعکس.

به عنوان مثال، مبادله با ۸۰ دلار شبکه دیپر از ۱۹۰ واحد اتریوم تأثیر قیمتی در حدود ۶۰ درصد خواهد داشت. دلیل چنین تاثیر قیمت بالایی به این دلیل است که از فروشندگان شبکه دیپر تعداد کمی وجود دارد و از این رو هزینه های گزافی دارد، که این تعداد کم باید این هزینه را پرداخت کنند. اگر هر دو ارز دیجیتال، نقدینگی بالایی داشته باشند، در غیر این صورت خطای price impact too high در پنکیک سواپ رخ نمی دهد.

شما می توانید مقدار ارز دیجیتال مورد نظر برای مبادله را کاهش دهید یا می توانید منتظر نقدینگی بیشتری در استخر باشید. از زمان مهاجرت پنکیک سواپ به نسخه ۲، این خطا بیشتر شد. دلیل آن این است که استخر نقدینگی در این نسخه کمتر از نسخه V1 است. این کمبود میزان نقدینگی به این دلیل که یا هنوز نسخه ۲ در حال به‌ روزرسانی است یا کاربران در حال مهاجرت از نسخه ۱ به ۲ هستند. اگر با خطاهای بیشتری در پنکیک سواپ مواجه شدید، به مجله اینترنتی اینترنت چک مراجعه کنید.

این مطلب را حتما بخوانید  آموزش ثبت نام صرافی اوکی اکسچنج

خطای price impact too high در پنکیک سواپ

 

رفع خطای price impact too high در پنکیک سواپ

شاید برای شما هم این سوال پیش آمده که چگونه خطای price impact too high به معنی “تأثیر قیمت خیلی بالا” را برطرف کنیم.  سه راه وجود دارد که می‌توانید این خطای را برای پنکیک سواپ برطرف کنید :

۱٫ اگر نسخه تبادل پنکیک سواپ را که استفاده می کنید، تغییر دهید

برای این کار در نوار هدایت کننده پایین، نسخه ۱ را به عنوان نسخه ای که می خواهید برای انجام مبادله استفاده کنید، انتخاب کنید. در ادامه به شما یک پیام پاپ آپ می دهد که پنکیک سواپ دیگر از نسخه ۱ پشتیبانی نمی شود. مشاهده می کنید که پنکیک سواپ سلب مسئولیت کرده است و شما در هر حال برای ادامه باید روی continue with V1 کلیک کنید.

خطای price impact too high در پنکیک سواپ

۲٫ یا تراکنش های خود را افزایش دهید یا مبالغ خرید خود را کاهش دهید :

خطای price impact too high در پنکیک سواپ به این معنی است که تراکنش شما تأثیر زیادی بر قیمت خواهد داشت، بنابراین، نمی‌ توانید مبادله خود را کامل کنید. برای حل این مشکل، می‌ توانید با استفاده از خرید مقادیر کمتری ارز دیجیتال این مشکل را رفع کنید. اگر می خواهید بیشتر ارز بخرید یا بفروشید، می توانید آن ها را در چندین تراکنش معامله کنید.

۳٫ تحمل لغزش قیمت را برای معاملات خود افزایش دهید

اگر بازار نوسانات قیمت بالایی را تجربه می کند و زمان ثبت تراکنش طولانی است، ممکن است برای تکمیل تراکنش نیاز به افزایش تحمل لغزش داشته باشید. تفاوت بزرگ در تحمل لغزش قیمت همیشه با یک هشدار همراه خواهد بود و دلیل آن، ویژگی های برجسته ارائه دهندگان نقدینگی (LP) و بازارساز خودکار (AMM) مفید است. پس روی نماد چرخ دنده کلیک کنید و به تب تحمل لغزش قیمت به پایین بروید. تحمل لغزش قیمت بالاتر را به صورت افزایشی انتخاب کنید تا زمانی که خطا دیگر ظاهر نشود.