یک شکم گنده و برآمده دشمن زیبایی و تناسب اندام است. بسیاری از افراد با رژیم های غذایی و یا فعالیت های بدنی توانسته اند به اندام ایده آل خود برسند. واقعیت اینجاست که همه افراد نمی توانند در تمرینات منظم ورزشی شرکت کنند گاهی تنبلی و گاهی هم مشغله زیاد و … مانع از انجام تمرینات بدنی مداوم می شود. لز طرفی بسیاری از رژیم های غذایی، نامطمئن هستند و  مواد مغذی لازم را در اختیار بدن قرار نمی دهند. در این مطلب برای لاغری سریع شکم چند راه ساده پیشنهاد می شود. با این راهکارها خیلی زود و بدون کوچکترین زحمتی از دست چربی های شکم خلاص می شوید.

لاغری سریع شکم بدون رژیم

حذف وعده های غذایی هیچ کمکی به کاهش چربی های دور شکم، نخواهد کرد. رژیم غذایی فقیر و نامناسب بدن را مستعد ابتلا به انواع بیماری ها کرده و سیستم ایمنی بدن را ضعیف می کند. هیچکس نمی خواهد برای خوش اندام شدن، سلامت جسمش را از دست بدهد. نخوردن شما را بیحال و سست می کند. عدم دریافت مواد مغذی حتی روی عملکرد ذهنی فرد نیز تاثیرگذار است.

لاغری سریع شکم بدون ورزشلاغری سریع شکم

همه وعده های غذایی صبحانه، ناهار و شام را حتما میل کنید. در وعده صبحانه شیر بنوشید تا مقدار مناسب کلسیم، پتاسیم و منیزیم را دریافت کنید. این مواد در افزایش سوخت و ساز تاثیر دارند و شکم را به سرعت کوچک می کنند. از دست دادن وعده صبحانه مساوی با افزایش احساس گرسنگی در طول روز است.

ناهار را به فاصله ۴ ساعت پس از وعده صبحانه، صرف کنید. گرسنه ماندن به مدت طولانی، اشتهای فرد را بسیار افزایش می دهد و ناخودآگاه هله هوله خوری شروع می شود.

وعده شام را حداکثر تا قبل از ساعت ۷ میل کنید تا بدن فرصت هضم و جذب مواد غذایی را داشته باشد. برای جلوگیری از پر خوری در آخر شب، زود بخوابید.

لاغری سریع شکم با زود خوابیدن

خوابیدن یکی از ساده ترین راه ها برای کاهش وزن و لاغری شکم است! خواب کافی با تنظیم متابولیسم بدن، سوخت و ساز را افزایش می دهد. علاوه بر آن بسیاری از افراد در ساعات پایانی شب، اقدام به خوردن هله هوله و مواد غذایی پر کالری می کنند. خواب کمتر از ۷-۸ ساعت به بدن یک فرد بالغ آسیب می زند و چاقی و اضافه وزن تنها یکی از این صدمات است.

این مطلب را حتما بخوانید  از نظر روانشناسی خانواده ها به چند دسته تقسیم می شوند ؟

بهترین راه برای لاغری سریع شکملاغری سریع شکم با خوردن و خوابیدن

کوچک کردن شکم با نوشیدن آب زیاد

بخش اعظم بدن از آب تشکیل شده است. نوشیدن آب به مقدار کافی به حفظ سلامت بدن و همچنین تناسب اندام و لاغری شکم کمک می کند. همراه با آب، مواد سمی و مضر از بدن خارج می شود. حداقل فایده نوشیدن آب زیاد اینست که نمی توانید ساعات طولانی یکجا بنشینید و باید مسافت تا سرویس بهداشتی را بارها و بارها طی کنید.

نوشیدن آب قبل از غذا نیز موجب کور شدن اشتها و عدم میل به پرخوری می شود. قبل از اینکه معده را با غذاهای پر کالری و چرب پر کنید، حتما یک یا دو لیوان آب بنوشید. اگر این حرکت موثر برای لاغری شکم و پهلو را نیز انجام دهید به زودی دارای شکم تخت و صاف خواهید شد.

لاغری سریع شکم با میان وعده های سالم

تا اینجا که همه توصیه ها بخور و بخواب بود بقیه مراحل هم به همین سادگی است. قهوه دارای مقادیر زیادی منیزیوم، پتاسیوم و منگنز بوده و یک آنتی اکسیدان قوی است. نوشیدن روزانه یک تا دو فنجان قهوه می تواند به چربی سوزی بیشتر و افزایش سوخت و ساز بدن، کمک کند. همراه با قهوه حتما شیر را نیز به سبد غذایی وارد کنید تا دچار پوکی استخوان نشوید.

آخرین توصیه های خوشمزه برای لاغر شدن شکم مربوط به میان وعده هاست. گرسنه ماندن هیچ کمکی به کاهش چربی های بدن نخواهد کرد. مصروف روزانه یک مشت آجیل( یک کاسه کوچک) مانع پر خوری شده و لاغری را به همراه دارد. بادام، پسته، کشمش و …. دارای فیبر بالایی است و از یبوست جلوگیری می کند. افزایش سوخت و ساز به همراه فیبر بالا، دو عامل مهم در کاهش چربی های بدن و شکم است.

شما برای کوچک شدن شکم چه راهی را پیشنهاد می کنید؟

لطفا به این محتوا امتیاز دهید
5