خارج کردن شماره همراه از بلک لیست مخابرات یکی از کارهایی است که برای انجام آن نیاز نیست عملیات طاقت فرسایی انجام دهید. در این خصوص بد نیست بدانید برای دریافت و ارسال پیام اپراتورهایی که این کار را در کل کشور انجام می دهند، از پنل های مختلف پیام کوتاه استفاده می کنند که در این پنل ها به صورت پیش فرض خطوط تبلیغاتی وجود دارند که برخی از آن ها عبارتند از :

  • ۵۰۰۰
  • ۳۰۰۰
  • ۲۰۰۰
  • ۱۰۰۰
  • خط ثابت

درنتیجه شما نمی توانید با این خط ها به افرادی که در لیست سیاه این پنل ها قرار دارند، پیام کوتاه ارسال کنید. البته در این اپراتورها نیز می توان تحت شرایط خاص برای شماره های بلاک شده پیام کوتاه فرستاد.

خارج کردن شماره همراه از بلک لیست مخابرات

ارسال پیام برای شماره های بلاک شده مخابرات :

برای اینکه به خط های خاص پیامک ارسال کنیم و از آن ها پیامک دریافت کنیم، این خط به یک خط خدماتی تبدیل می شود که در این صورت می تواند برای افراد بلک لیست همراه اول هم پیامک ارسال کند و اصلاحاً اقدام به خارج کردن شماره همراه از بلک لیست مخابرات کرده ایم. از جمله خط های خدماتی عبارتند از :

  • پلیس ۱۱۰
  • بیمارستان ها
  • دادسراها  و …

در بین اپراتورهای موجود، یکی از مهمترین اپراتورهایی که در سامانه پیامک بلاک لیست آن در خواست می شود، همراه اول است. در همراه اول معمولاً پیام های تبلیغاتی متعددی از طریق پیامک ارسال می شود که ممکن است از طرف اقشار مختلف و برای معرفی کسب و کارها باشد که از طریق  پنل ها ارسال می شود. علاوه بر این بسیاری از مدارس، دانشگاه ها و شرکت ها از این طریق اطلاع رسانی های خود را انجام می دهند. این اطلاع رسانی ها به وسیله سامانه پیامک انجام می شود.

همچنین در برخی از موارد به هنگام خرید و ثبت نام اینترنتی، اطلاعات خرید و یا ثبت نام پس از وارد شدن در سایت از طریق پیامک برای کاربر فرستاده می شود. این نشان می دهد که سامانه های پیام کوتاه معمولاً در بین اقشار مختلف جامعه طرفداران زیادی دارد. البته برخی از افراد خودشان شماره موبایلشان را در لیست سیاه مخابرات قرار می دهند و نمی توانند پیام های تبلیغاتی و اطلاع رسانی را دریافت نمایند.

این مطلب را حتما بخوانید  الکسا آمازون در اختیار سازندگان هدفون بلوتوث قرار گرفت

خارج کردن شماره همراه از بلک لیست مخابرات

خارج کردن شماره همراه از بلک لیست مخابرات برای سیم کارت های مختلف :

گاهی اوقات دارندگان تلفن های همراه از این موضوع شکایت دارند که پیام های تبلیغاتی و پیام های اطلاع رسانی را دریافت نمی کنند، جواب این است که صاحبین این خط ها قبلاً درخواست کرده اند که در لیست سیاه قرار بگیرند. برای خارج شدن از لیست سیاه هر اپراتور با ما همراه باشید و مراحل را به دقت انجام دهید. شما می توانید برای شارژ سیم کارت های خود از اینترنت چک راهنمایی بگیرید.

چگونه شماره خود را از لیست سیاه همراه اول خارج کنیم ؟

برای اینکه شماره همراه اول شما پیام های تبلیغاتی و اطلاع رسانی را دریافت نکند، کافی است از سیم کارت دائمی یا اعتباری خود عدد ۱ را به سامانه ۸۹۹۹ ارسال کنید تا در لیست سیاه این اپراتور قرار بگیرید. برای خارج کردن همین شماره همراه از بلک لیست مخابرات انجام مراحل زیر الزامی است :

  • ابتدا  عدد ۲ را به سامانه ۸۹۹۹ ارسال کنید.
  • ۲۴ ساعت منتظر بمانید تا شماره از لیسا سیاه خارج شود.

چگونه شماره خود را از لیست سیاه ایرانسل خارج کنیم ؟

برای خارج کردن شماره ایرانسل همراه از بلک لیست مخابرات فقط باید عدد ۱ را از خط مورد نظر به ۵۰۰۵ ارسال کنید و منتظر بمانید.

چگونه شماره خود را از لیست سیاه رایتل خارج کنیم ؟

مشترکین اپراتور رایتل می توانند برای خارج کردن شماره همراه خود از بلک لیست با بخش پشتیبانی رایتل تماس بگیرند. برای این کار کافی است از خط خود شماره ۲۰۰ را شماره گیری کرده و یا از سایر خطوط با ۰۹۲۰۲۰۰۰۰۰۰ تماس بگیرند و با ارائه مدارک لازم عملیات مورد نظر را انجام دهند.