مدل های مدرن ماشین لباسشویی های اتوماتیک سامسونگ دارای صفحه نمایش دیجیتالی مناسبی هستند که تمام اطلاعات مورد نیاز کاربر را نمایش می دهد. اگر قبلاً این صفحات عملکرد اطلاع رسانی به یک خانم خانه دار در مورد مراحل فرآیند شستشو، زمان باقیمانده و سایر پارامترها با نشانگرهای کنترل پنل نشان داده شده بود، اکنون با نگاه کردن به نمایشگر گرافیکی، می توانید تمام اطلاعات فهرست شده را در یک صفحه مشاهده کنید. برای استفاده مطمئن از ماشین لباسشویی خود، باید بدانید که نمادهای روی پانل آن و نمادهای روی صفحه نمایش دیجیتال چه چیزی را نشان می دهند. در ادامه با ما همراه باشید تا علامت های روی ماشین لباسشویی سامسونگ شما را رمزگشایی کنیم.

برای شروع، می خواهیم نمادهای واقع در بالای صفحه دیجیتال را رمزگشایی کنیم، این نمادها مراحل فرآیند شستشو را نشان می دهند. خانم ها بیشتر با این نمادها سروکار دارند، بنابراین لازم است قبل از هر چیز معنی هر یک از آنها را دریابیم.

 

علامت های روی ماشین لباسشویی سامسونگ مربوط به شست و شو

 1. ظرفی که در داخل آن عدد رومی I نمایش داده شه است. حالت پیش شستشو را نشان می دهد. تنها زمانی که این گزینه توسط کاربر انتخاب شده باشد، در ابتدای فرآیند شستشو روشن می شود. اگر دکمه پیش شستشو انتخاب نشده باشد، نماد روشن نمی شود.
 2. ظرفی که در آن عدد رومی II نمایش داده شده است، تعیین کننده فرآیند شستشوی اصلی است. یا بلافاصله پس از شروع برنامه انتخابی، یا فقط در پایان پیش شستشو، در صورت انتخاب، روشن می شود. این نماد همیشه روشن می شود، صرف نظر از برنامه انتخابی، چرخه شستشوی اصلی کاملاً در تمام حالت های CMA برنامه ریزی شده توسط آن ارائه می شود.
 3. یک لگن پر از آب و کتانی چیزی بیش از نشانگر شروع آبکشی نیست. در پایان چرخه شستشوی اصلی، دستگاه مطمئناً به حالت شستشوی نهایی خواهد رفت. در این مرحله، نرم کننده پارچه در صورتی که در کشوی مواد شوینده ریخته شده باشد، به سطل اضافه می شود.
 4. نماد مارپیچی یا حالت “Spin”، آخرین مرحله فرآیند شستشو را به ما نشان می دهد. این علامت پس از پایان شستشوی نهایی با هر برنامه شستشو روشن می شود، مگر اینکه کاربر عملکرد بدون چرخش را تنظیم کند.

علامت های روی ماشین لباسشویی سامسونگ

علامت های روی ماشین لباسشویی مربوط به برنامه ریزی

دسته بعدی از علامت های روی ماشین لباسشویی سامسونگ که باید معرفی شوند گزینه های شستشو هستند. با کمک آنها است که می توانید اضافات لازم را به حالت برنامه ریزی شده استاندارد اضافه کنید.

 1. تی شرت دو حباب ویژگی EcoBubble را در ماشین لباسشویی نشان می دهد. شستشوی حباب شامل گنجاندن یک محلول ویژه از مخلوط کف و مایع در فرآیند شست و شو است. با کمک این ویژگی، آب و پودر لباسشویی با حباب های هوا اشباع می شود که در نتیجه انحلال سریع مواد شوینده و بهبود قابل توجهی در کیفیت شستشو مشاهده می شود.
 2. نشان آهنی برای اتو کردن آسان است. با انتخاب این عملکرد، لباس ها در طول چرخه شست و شو کمتر چروک می شوند.
 3. ظرفی که داخل آن عدد رومی I نمایش داده می شود، همانطور که قبلاً گفتیم، نمادی از عملکرد پیش شستشو است. برای فعال کردن چرخه شستشوی اضافی قبل از چرخه اصلی، لازم است پودر را در قسمت مربوطه مواد شوینده قرار دهید و این حالت را قبل از شروع برنامه روشن کنید.
 4. تی شرت لکه دار نشان دهنده شستشوی فشرده است. این قابلیت را می توان زمانی استفاده کرد که لباس هایی با کثیفی کهنه و سرسخت که به سختی قابل جدا شدن هستند در سطل ماشین گذاشته شده باشند. این قابلیت افزایش زمان شستشو را برای هر چرخه را اعمال می کند.
 5. نماد ظرف پر از آب تمیز عملکرد “خیساندن” را نشان می دهد، که برای دستیابی به اثر بیشتر هنگام از بین بردن لکه استفاده می شود.

علامت های روی ماشین لباسشویی سامسونگ

علامت های عملکرد اضافی روی ماشین لباسشویی سامسونگ

گروه بعدی از نمادها که باید جدا شوند، تعیین عملکردهای اضافی مختلف AGR است.

 1. نشانه قفل در واقع قفل کودکان را نشان می دهد و هنگامی که انتخاب شود، دکمه ها به لمس پاسخ نمی دهند و تغییر تصادفی حالت شستشوی، امکان پذیر نیست. برای فعال یا غیرفعال کردن قفل کودک، همزمان “Temp” و “Rinse” را همزمان به مدت ۳ ثانیه نگه دارید.
 2. ساعت نماد تاخیر در فرآیند شستشو است، که دستگاه را طوری برنامه ریزی می کند، که در زمان مشخص شده شروع به شستشو کند. تعویق را می توان برای ۳، ۴، ۵، ۶، ۷، ۸، ۹ ساعت انتخاب کرد.
 3. درام فلاش وظیفه تمیز شوندگی سطل ماشین لباسشویی را بر عهده دارد. اگر در طول فرآیند شستشو، گرفتگی شدید در سطح ماشین لباسشویی رخ دهد، نماد Eco Cleaning روی صفحه دیجیتال را فشار دهید تا نشانگر مربوطه روی صفحه نمایش روشن شود. معمولاً این نشانگر ماهی یک بار روشن می شود و اگر عملکرد Eco Cleansing توسط کاربر راه اندازی نشود، دستگاه پس از دو شستشو، نیاز به روشن شدن آن را نشان می دهد.
 4. بلندگوی خط خورده به معنای قابلیتی است که به شما امکان می دهد، صدای حالت شستشو را خاموش کنید. برای فعال یا غیرفعال کردن این عملکرد، دکمه های “Rinse” و “Spin” را به مدت ۳ ثانیه نگه دارید.
 5. الگوی کلید چیزی بیش از یک نشانگر برای قفل کردن دریچه ماشین لباسشویی نیست. اگر روشن شد به این معنی است که قفل درب کار کرده و محکم بست…
 6. در بالای ظرف تا نیمه پر از آب، تعداد شستشوها نمایش داده می شود. امکان تنظیم تا ۵ چرخه اضافی وجود دارد.
 7. در قسمت بالای مارپیچ خط کشیده، سرعت چرخش درام در حین چرخش نشان داده می شود. اگر نماد مارپیچ خط کشیده مستقیماً روشن شود، گزینه “بدون چرخش” انتخاب می شود.
این مطلب را حتما بخوانید  آموزش غیرفعال کردن oneDrive در ویندوز

علامت های روی ماشین لباسشویی سامسونگ

 علامت های روی کنترل پنل ماشین لباسشویی سامسونگ

شایان ذکر است که نام برخی از دکمه های قرار گرفته بر روی کنترل پنل لباسشویی های برند سامسونگ مشخص نیست. شما با نگاه کردن به آن چه چیزی می توانید روی آن ببینید؟

 1. اولین کلید یک کلید شبکه است که وظیفه روشن و خاموش کردن دستگاه را بر عهده دارد. این کلید با یک نماد استاندارد نشان داده می شود، یعنی یک دایره ناقص که در بالای آن یک خط عمودی قرار دارد. در مرحله دوم، این دکمه به عنوان “شروع و مکث” استفاده می شود که پس از انتخاب برنامه شستشوی مورد نظر، به شما امکان می دهد فرآیند را شروع کنید و در صورت لزوم آن را متوقف کنید. عملکرد مکث با نماد مثلث نشان داده می شود که در نزدیکی آن دو خط عمودی کشیده شده است.
 2. بر روی برخی از مدل های مدرن دستگاه های اتوماتیک سامسونگ دکمه ای با تصویر نمایه چهره انسان وجود دارد که در پایین آن علامت قلب کشیده شده است. نام آن “برنامه من” است که امکان ثبت حالت دلخواه شما را در حافظه به همراه تنظیمات اضافی برای آن فراهم می کند.
 3. برای تنظیم تاخیر در شروع شستشو از دکمه ای با تصویر ساعت با فلش استفاده می شود، که به شما این امکان را می دهد که در زمان کاربرپسند اما استاندارد دستگاه شست و شو را برنامه ریزی کنید.

علامت های روی ماشین لباسشویی سامسونگ

جمع بندی

به طور کلی هر ماشین لباس شویی یک صفحه دیجیتال و چندین دکمه دارد، که هر کدام از علامت های روی ماشین لباسشویی سامسونگ یک معنی دارد.صفحه دیجیتال، اگرچه کوچک است، اما حاوی تمام اطلاعات در مورد فرآیند شستشو، مراحل آن و زمان باقیمانده برای تمیز کردن لباس ها را نشان می دهد و به شما این امکان را می دهد که بفهمید آیا عملکردهای اضافی روشن است یا خیر. با درک شخصیت های اصلی نمایشگر، می توانید به راحتی هوش SMA را کنترل کنید.

علامت های روی ماشین لباسشویی سامسونگ

علاوه بر کلیدهای توصیف شده در صفحه کنترل ماشین لباسشویی، دکمه های “دما”، “چرخش”، “آبشویی”، “اتو آسان” وجود دارد، اما کاربر نباید با درک هدف آنها مشکل داشته باشد، زیرا همه آن ها واضح هستند و با کلمات معمولی و بدون استفاده از شخصیت ها و تصاویر مبهم نشان داده شده اند.