ترون حاصل یک پروژه جاه طلبانه است که به ایجاد اینترنت غیرمتمرکز واقعی و زیر ساخت های آن اختصاص یافته است. پروتکل ترون، یکی از بزرگ‌ ترین سیستم‌ عامل‌ های مبتنی بر بلاک‌ چین در جهان است که از بلاک‌ چین عمومی پایه با توان عملیاتی بالا پشتیبانی می کند، دارای مقیاس‌ پذیری بالا است و بسیار در دسترس برای همه برنامه‌ های غیرمتمرکز در اکوسیستم ترون است و این ویژگی ها همراه آن پیدا می شود. در ادامه آموزش استیک ترون در تراست والت که یکی از روش های درآمد زایی این پروژه است را آورده ایم. پس با ما همراه باشید و از این آموزش مرحله به مرحله استفاده کنید.

ارز دیجیتال ترون (TRX) چیست؟

سکه بومی ترون (TRX) می تواند توسط مصرف کنندگان محتوای درون بازی ها به عنوان یک دارایی پرداخت شود و یا به عنوان ارز در بازی یا برای پاداش مستقیم به سازندگان محتوای سرگرمی و بازی داده شود و یا از آن در خرید دسترسی اضافی استفاده شود. این ارز دیجیتال به نوبه خود می تواند توسط سازندگان محتوا برای پرداخت خدمات مختلف در شبکه غیرمتمرکز ترون استفاده شود.

در شبکه ترون، هر حساب کاربری می تواند برای تبدیل شدن به کاندیدای سوپر نماینده درخواست دهد. همچنین هر حساب کاربری می تواند به نامزدهای سوپر نماینده رای دهد. ۲۷ نامزد برتر با بیشترین آرا، نمایندگان فوق العاده این شبکه هستند. ۱۲۷ کاندیدای برتر (شامل ۲۷ SR) می توانند بر اساس میزان رای اعطا شده انتخاب شوند. سوپر نماینده ها موظف به ایجاد بلوک ها و تراکنش های بسته هستند و همچنین جوایز رای گیری و پاداش های بلوک  را دریافت خواهند کرد.

هر حساب در شبکه ترون می تواند به نمایندگان سوپری که از آنها حمایت می کند، رأی دهد. رای دادن به ترون پاور (TP) مستلزم این است که توسط تعادل ثابت کاربران تعیین شود. ارزهای دیجیتال ترون منجمد (پایه‌ گذاری) منجر به انرژی و پهنای باند مورد نیاز برای تعامل هموار با شبکه و همچنین افزایش قدرت رای‌ گیری برای نمایندگان فوق العاده می‌ شود.

پاداش های استیک ترون چگونه محاسبه می شوند؟

استیک یا سرمایه گذاری ارز دیجیتال فرآیند نگهداری وجوه در کیف پول ارزهای دیجیتال برای پشتیبانی از عملیات شبکه بلاک چین است و در ازای آن، دارندگان ارزهای دیجیتال برای مشارکت خود در نگهداری شبکه پاداش دریافت می کنند. ترون از طریق مکانیزم ثبات سهام واگذار شده به نرخ بالایی از تراکنش در ثانیه (TPS) دست می یابد. جوایز استیک توسط نمایندگان فوق العاده و بسته به قوانینی که تعیین کرده اند، توزیع می شود.

چگونه استیک ترون در تراست والت را انجام دهیم ؟

برای اینکه بتوانید استیک در تراست ولت برای ارز ترون را به صورت اختصاصی انجام دهید، در ادامه با ما همراه باشید :

ارز دیجیتال ترون خود را آماده کنید

برای انجام اولین مرحله از استیک ترون در تراست ولت باید ترون مورد نیاز خود را از صرافی ها دریافت کنید و آن را به کیف پول TRON 1.6k خود واریز کنید. برای تأیید اینکه موجودی شما به درستی نشان داده می شود، آن را بسته و مجدد باز کنید.

استیک ترون در تراست والت

از طرف دیگر، از صفحه اصلی کیف پول به برگه مالی بروید تا همه ارزهای موجود را که می‌ توان در کیف تراست خود قرار دهید، مشاهده کنید. در این لیست ترون (TRX) را خواهید دید، روی آن ضربه بزنید تا مستقیماً به کیف پول ترون بروید.

این مطلب را حتما بخوانید  آموزش انتقال از بایننس به کیف پول در 5 مرحله

استیک ترون در تراست والت

برای استیک ترون در تراست والت به منوی Staking دسترسی پیدا کنید

برای دسترسی به منوی Staking روی More ضربه بزنید. در اینجا گزینه های زیر را خواهید دید:

  • Stake Details : اطلاعات بیشتر در مورد استیک ترون و وضعیت فعلی استیک خود را مشاهده کنید.
  • Stake : این گزینه شما را به صفحه اولیه استیک ترون می برد.
  • Unstake : اگر می‌ خواهید ارزهای دیجیتال خود را رها کنید و از دریافت پاداش خودداری کنید، این گزینه را انتخاب کنید.
  • Claim Rewards : جوایز ایجاد شده از طریق استیک را مطالبه کنید.

استیک ترون در تراست والت

انتخاب اعتبار سنجی

مقداری را که می خواهید شرط بندی کنید وارد کنید یا روی Max ضربه بزنید تا همه موجودی خود را انتخاب کنید. حداقل ارز دیجیتال ترونی که می توانید در فرآیند استیک وارد کنید ۱ ترون است. برای پرداخت هزینه ها باید چند ارز دیجیتال موجود داشته باشید، که حداقل تعداد آن ۱ ترون است.

 

استیک ترون در تراست والت

Validator یا اعتبار سنجی مورد نظر خود را انتخاب کنید، سپس روی Next ضربه بزنید.

استیک ترون در تراست والت

قبل از ادامه، لطفاً موارد زیر را در نظر بگیرید:

  • ارز دیجیتال ترون شما به مدت ۳ روز منجمد می شود.
  • شما نمی توانید ارزهای دیجیتال منجمد شده خود را جابجا یا انتقال دهید.
  • پس از ۳ روز، می توانید ارزهای خود را از حالت انجماد خارج کنید. همچنین می توانید آنها را منجمد نگه دارید و به دریافت پاداش ادامه دهید.
  • انجماد ارزهای اضافی، زمان انجماد ۳ روزه را بازنشانی می کند.

ارسال تراکنش استیک ترون در تراست والت به شبکه

ابتدا جزئیات معامله را بررسی کنید، سپس هنگامی که آماده ادامه کار شدید، روی Send ضربه بزنید.

استیک ترون در تراست والت

 

صفحه به طور خودکار به کیف پول ترون باز می گردد. هنگامی که شبکه تراکنش را تایید می کند، یک پیام در مقابل شما ظاهر می شود.

استیک ترون در تراست والتتایید تراکنش

پس از تکمیل فرآیند پرداخت، کیف پول ترون به طور خودکار ارزهایی را که استیک و فروزن یا منجمد هستند را نمایش می دهد. شما می‌توانید با ضربه زدن روی More و سپس روی Stake Details این موضوع را بیشتر بررسی کنید.

استیک ترون در تراست والت

تبریک می‌گوییم، شما اکنون استیک ترون در تراست والت را با موفقیت انجام دادید.

استیک ترون در تراست والت

حالا می‌ توانید با رفتن به کاوشگر ترون اسکن  وضعیت سهام خود را مشاهده کنید و سپس آدرس ترون خود را جستجو کنید.

نحوه بررسی ترون بلاک چین اکسپلورر

ترون بلاک چین اکسپلورر به دو روش انجام می شود که عبارتند از :

۱٫از طریق تراست والت

 

استیک ترون در تراست والت

در کیف پول ترون خود، در جزئیات تراکنش که عبارت Stake را دارد، ضربه بزنید.

استیک ترون در تراست والت

بعد روی More Details ضربه بزنید. پس از آن ترون اسکن ۱٫۵k باز می شود و اطلاعات بیشتری در مورد دستور استیکینگ ارائه می دهد.

استیک ترون در تراست والت

همچنین می توانید آدرس ترون خود را جستجو کنید، تا یک نمای کلی از حساب کاربری داشته باشید.

استیک ترون در تراست والت

۲٫ از طریق مرورگر دسکتاپ

همچنین می توانید با مراجعه به صفحه دیگری در کاوشگر ترون اسکن وضعیت سهام خود را مشاهده کنید و سپس آدرس ترون خود را جستجو کنید.