اگر قصد دارید بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری در سال ۲۰۲۱ را بشناسید و خریداری کنید، به مرجع خوبی سر زدید. در ادامه به این نتیجه خواهید رسید که باید چه ارز دیجیتالی را خریداری کنید، زیرا به خوبی آن ها را بررسی کرده ایم و از نقطه نظرهای گوناگونی سنجیده ایم. در ادامه برای شما مشخصات بهترین ارز دیجیتال را گفته و به شما کمک می کنیم که به درستی در بازارهای ارز دیجیتال سرمایه گذاری کنید. ارزهایی که در ادامه مورد بحث قرار می گیرند در سال ۲۰۲۱ از محبوبیت بالایی برخوردار هستند و می توانند بهترین گزینه برای سرمایه گذاری باشند و خرید آن ها قطعا با سود زیادی همراه خواهد بود.

مشخصات قابل توجه در زمان خرید بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری :

با گذشت چندین سال از طراحی ارز دیجیتال، ارزهای دیجیتال مختلفی به کاربران معرفی شد و تعداد ان ها از چند هزار هم بیشتر است. به همین دلیل کسانی که قصد دارند برای سرمایه گذاری روی ارزهای دیجیتال اقداماتی انجام دهند، تصمیم گیری کمی دشوار خواهد شد. به همین دلیل سعی می کنند به لیست بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری مراجعه کنند تا بهترین تصمیم را بگیرند.

این لیست ها معمولاً به وسیله افراد و یا سایت های گوناگون تنظیم و منتشر می شوند و ارزهای دیجیتال برتر را معرفی می کنند. در این سایت ها یا لیستی که اشخاص گردآوری کرده اند، ارزهای دیجیتال مورد بررسی قرار گرفته اند و روند رشد آن ها در بازارهای آتی پیش بینی شده است. شما می توانید بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری در سال ۲۰۲۱ را نیز در بین همین لیست ها شناسایی کنید. البته سوالی که پیش می آید این است که تنها روشی که می توان به آن برای شناسایی بهترین ارز دیجیتال ۲۰۲۱ مراجعه کرد، همین لیست ها بوده یا روش های دیگری هم برای این کار وجود دارد؟

البته اگر شما از دسته کاربرانی هستید که می توانید بازارهای ارز دیجیتال را بررسی و تحلیل کنید، بهتر است برای سرمایه گذاری روی بهترین ارز دیجیتال خودتان اقدامات لازم را انجام دهید. این کار از دوباره کاری های بررسی سایت های مختلف برای دست یابی به لیست بهترین ارزهای دیجیتال سال ۲۰۲۱ جلوگیری می کند. شاید بپرسید که اگر بخواهیم بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری در سال آینده را بشناسیم باید به کدام یک از مشخصات آن توجه کنیم و از چه جهاتی آن را مورد بررسی قرار دهیم؟

در ادامه می توانید جواب سوالات خود را به دست آورده و مهمترین ویژگی های ارزهای مناسب برای سرمایه گذاری را بشناسید.

ارزهای دیجیتال در گذر زمان :

یکی از ملاک های انتخاب بهترین ارز دیجیتال مناسب برای سرمایه گذاری این است که دارای پیشینه ی خوبی در طول زمان باشد و در بازار ارزهای دیجیتال روند رو به رشدی را طی کرده باشد. این سابقه می تواند یکی از مواردی باشد که مورد تحلیل و بررسی برای شناخت بهترین ارز دیجیتال قرار بگیرد و انتخاب شما را تحت شعاع قرار دهد.

بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری در سال ۲۰۲۱ میلادی همچون ارزهای دیجیتال برتر سال گذشته ارزی است که دارای تاریخچه روشن و خوبی باشد. بیت کوین به عنوان یک مثال از قدیمی ترین ارزهای دیجیتالی است که به بازار ارزهای دیجیتال وارد شد و در سال های گذشته بهترین عملکرد را از خود نشان داده است. این عملکرد در ماه های اخیر رو به رشد بوده و آن را به گزینه ی مناسبی برای سرمایه گذاری تبدیل کرده است.

بررسی قیمت ارزهای دیجیتال روی نمودار :

یکی دیگر از معیارها برای انتخاب بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری این است که رشد قیمت های آن در طی سال های مختلف را روی یک نمودار برده و به عملکرد آن در بازارهای دیجیتال دست پیدا کنیم. طبق بررسی منحنی رشد قیمت ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۱ و انتخاب بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری می توانید خرید سودآوری داشته باشید. البته بازار ارز دیجیتال یک بازار غیر قابل پیش بینی است و این منحنی ها تنها بخشی از عملکرد ارز دیجیتال را نشان می دهند، اما به هر صورت می توانند در انتخاب یک ارز دیجیتال خوب برای خریدن به شما کمک زیادی کنند.

بهترین ارز دیجیتال بر اساس سرعت نقد شوندگی :

دارایی هایی برای سرمایه گذاری مناسب تر هستند که با سرعت بیشتری نقد شوند و این موضوع در مورد ارزهای دیجیتال هم صادق بوده و به همین دلیل به شما پیشنهاد می کنیم برای انتخاب بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری در سال ۲۰۲۱ حتما به سرعت نقد شوندگی آن دقت کنید، زیرا اگر نقد شوندگی یک ارز دیجیتال پایین باشد ممکن است در هنگام فروش شما را با مشکل مواجه کند.

نقدینگی برای ارزهای دیجیتالی که شناخته شده نیستند، کمتر است و اشخاصی که روی آن ها سرمایه گذاری کرده اند پس از خرید آن ها نتوانند به سادگی آن ها را بفروشند. میزان نقد شوندگی ارزهای دیجیتال با بررسی سوابق خریدها و فروش هایی که در سال های گذشته داشته اند می توان اندازه گیری کرد. هر چه تعداد سرمایه گذاران برای ارز دیجیتال در بازار برای یک نمونه ارز دیجیتال بیشتر باشد، با سرعت بیشتری نقد خواهد شد.

سرعت نقدینگی محدود یک ارز دیجیتال باعث می شود شما نتوانید آن را در آینده به فروش برسانید. یکی از ارزهای دیجیتالی که به علت سرعت نقد شوندگی دارای خریداران و فروشنده های زیادی است بیت کوین می باشد و به همین دلیل لقب بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری در سال ۲۰۲۱ را به خود اختصاص داده است.

بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری

وجود بازار سرمایه ای مناسب :

گستره بازار سرمایه ای که هر ارز دیحیتال به تملک خود در آورده است، می تواند تاثیر زیادی در انتخاب آن در لیست برترین های ۲۰۲۱ داشته باشد و آن را به بهترین گزینه برای خرید تبدیل کند.  البته نمی توان گفت که این گزینه می تواند تنها معیار برای انتخاب باشد و شما باید به موارد دیگری هم توجه داشته باشید.

البته این مولفه می تواند برای ارزهایی دیجیتالی همچون بیت کوین نقش به سزایی داشته باشد، زیرا این ارز دیجیتال بخش بزرگی از بازار سرمایه ای را به خود اختصاص داده است. اگر معیار انتخاب بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری در سال ۲۰۲۱ بازار سرمایه باشد می توان گفت ارزهایی که روی بستر اتریوم معرفی شده اند و از شهرت خوبی برخوردار هستند می توانند بعد از بیت کوین گزینه خوبی برای خرید باشند.

انتخاب بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری ۲۰۲۱ با توجه به فناوری تولید :

مهمترین موضوعی که در مورد انتخاب یک ارز دیجیتال به هنگام خرید، باید مورد توجه قرار بگیرد این است که این ارز دیجیتال با کمک چه فناوری هایی به بازار ارزهای دیجیتال راه پیدا کرده است. البته بررسی این فناوری ها به میزان زیادی به تخصص احتیاج دارد. وقتی در مورد ارزهای دیجیتال صحبت می کنیم اولین چیزی که در مورد آن صحبت می کنیم این است که ارزهای دیجیتال برای فعالیت خود از شبکه های کریپتو یا رمزنگاری استفاده می کنند که این نوع شبکه ها با کمک فناوری بلاک چین راه اندازی شده اند.

فناوری بلاک چین دارای یک خصوصیت ویژه است که توجه افرادی که می خواهند به این حوزه قدم بگذارند، را جلب کرده است. این ویژگی چیزی نیست به جز امنیت ارزهای دیجیتال و معاملات آن، که باعث حفظ دارایی های دیجیتالی می شود. با این وجود باید به این نکته اشاره کنیم که شبکه های بلاک چین با هم متفاوت هستند و ویژگی های منحصر به فرد دارند.

برخی از این شبکه ها ممکن است در آینده مطابق با انتظارات کاربران عمل نکنند. برای اشخاصی که قصد دارند بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری انتخاب کنند ببرسی شبکه های بلاک چین و فناوری های گرداننده آن ها یکی از موارد مهمی است که باید به آن توجه کنند. با توجه به بررسی های انجام شده یکی از ارزهای دیجیتالی که فناوری پیشرفته ای در پشت پرده آن وجود دارد، ترون است. از دیگر نمونه های ارزهای دیجیتالی کهدارای شبکه بلاک چین ویژه ای هستند می توان به نئو و زی کش اشاره کرد.

اگر بخواهیم یکی دیگر از ارزهای دیجیتالی را که دارای شبکه بلاک چین حرفه ای با فناوری عالی پشتیبانی می شود را نام ببریم، نام اتریوم می درخشد. شما می توانید اتریوم را به عنوان یکی از بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری در سال ۲۰۲۱ در نظر گرفته و آن را خریداری کنید.

از نظر فناوری بلاک چین شما می توانید ارزهای دیجیتالی که بر بستر اتریوم، زی کشی، نئو و یا ترون ساخته شده اند را در سال ۲۰۲۱ خریداری کرده و روی آن سرمایه گذاری کنید. البته بعضی از اشخاص بر این باورند که فناوری های بلاک چین بیت کوین نیز دارای ایمنی زیادی هستند و اصلا مورد حمله هکرها قرار نمی گیرند و با توجه مولفه های دیگری که به آن اشاره کردیم، برای سرمایه گذاری مناسب تر است.

انتخاب طلایی بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری در سال ۲۰۲۱ :

چهار ویژگی ذکر شده در قسمت های قبلی با کمی بررسی و تحقیق و صرف زمان می تواند به شما کمک کند از بین ارزهای دیجیتالی که در بازار وجود دارد یکی را انتخاب کرده و خریداری کنید. این ویژگی ها که شامل تاریخچه ارز دیجیتال، نقدینگی و نیز بخشی از سرمایه بازار بودن هرکدام می تواند به همراه فناوری استفاده شده بلاک چین آن ارز در تصمیم گیری صحیح برای افراد فعال در بازار و حرفه ای به عنوان اساس قرار گیرد.

از آنجایی که انتخاب صحیح ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری از اهمیت بالایی برخوردار است، در ادامه معرفی و بررسی ارزهای دیجیتالی که در بازار وجود دارد را برای شما آورده ایم. در ادامه ارزهای دیجیتالی همچون بیت کوین (Bitcoin)، اتریوم (etherium)، پولکادات (polkadot)، زک (zec)، نئو (neo)، و ترون (tron) را بررسی می کنیم و شما را در انتخاب بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری در ۲۰۲۱ راهنمایی می کنیم.

جایگاه بیت کوین در لیست بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری ۲۰۲۱ :

بیت کوین یکی از معروف ترین و محبوب ترین ارزهای دیجیتال موجود در بازار است که دارای حجم معاملاتی به بزرگی صدها میلیارد در بازار می باشد. در حال حاضر ارزش قیمت بیت کوین در بازار برابر با ۳۰ الی ۴۰ هزار دلار است که در چند ماهه اخیر دارای رشد قیمت صعودی بوده است. علاوه بر قیمت رو به رشد این ارز دیجیتال، سرعت بالای تولید هر بلوک بیت کوین هم باعث شده عملکرد خوبی از خود به جای بگذارد، زیرا در هر ۱۰ دقیقه یک بلوک بیت کوین تولید می شود.

علاوه بر مواردی که گفته شد، بیت کوین یکی از ارزهایی است که در بسیاری از مشاغل و مبادلات به عنوان یک ابزار مالی استفاده می شود و بسیاری از اشخاص برای پرداخت های خود در معاملات از آن استفاده می کنند. دلیل اینکه بیت کوین به عنوان ارز دیجیتال رایج در معاملات استفاده می شود، این است که به راحتی نقد می شود و همین نقطه قوت باعث شده که افراد زیادی به این فکر باشند که آن را به عنوان بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری انتخاب کنند.

مولفه دیگری که می توانید با در نظر گرفتن آن روی بیت کوین سرمایه گذاری کنید، ریسک سرمایه گذاری روی آن است که با اندکی جست و جو برای شما مشخص می شود. بیت کوین از بسیاری از جهات به طلا شباهت دارد، این ارز دیجیتال هم خیلی کم و محدود است و مثل طلا ماینینگ آن بسیار سخت است و به راحتی نمی توانید آن را به دست آورید.

بیت کوین بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری

تعداد کل بیت کوین هایی که در کل دنیا وجود دارد تنها ۲۱ میلیون است که تا به امروز نود درصد از کل آن استخراج شده است. ابته مزیتی که این ارز دیجیتال دارد این است که به بخش های کوچکتری تقسیم می شود. هر بیت کوین بیت کوین به صد میلیون واحد کوچک تر با نام ساتوشی تقسم می شود.

یکی دیگر از مزاریای انتقال بیت کوین این است که کارمزدی که برای انتقال آن باید پرداخت شود بسیار کم است و در زمان کوتاهی معادل با چند ثانیه این انتقال صورت می گیرد. همین مزیت ها آن را به بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری تبدیل کرده است و در بین سرمایه گذاران وال استریت از محبوبیت خاصی برخوردار است چراکه در مقابل تورم در ریسک اقتصادهای بزرگ در امان است.

یکی دیگر از مزایای بیت کوین این است که به راحتی توسط مردم استفاده می شود، زیرا دارای سیستم خرده فروشی است و امکان مبادله و خرید و فروش آن با پی پال و SQUARE CASH وجود دارد و در سرویس های کریپتوی آن ها موجود است. اگر هنوز تصمیم خاصی در ارتباط با سرمایه گذاری روی بیت کوین نگرفته اید، با ما همراه باشید تا با ارزهای دیجیتال دیگری آشنا شوید.

بررسی ارز دیجیتال اتریوم (ETH) :

بعد از بیت کوین اتریوم یکی از ارزهای دیجیتالی است که با ۲۳ میلیارد دلار ارزش بازار و قیمتی در حدود ۹۰۰ دلار در رده دوم قرار دارد. این ارز دیحجیتال به صورت نامحدود و در هر ۱۵ ثانیه یک بلوک از آن تولید می شود. این ارز دیجیتال دارای فناوری های مدرن بوده و به همین دلیل در بازار ارز دیجیتال با قراردادهای هوشمندی که اجرا می کندف می درخشد. این ارز دیجیتال که پس از بیت کوین در سال ۲۰۱۵ معرفی گردید، در مدت ۶ سال رشد زیادی داشته است.

از نظر بازار سرمایه و قدرت نقد شوندگی این ارز دیجیتال سایه به سایه و در مقام دوم نسبت به بیت کوین رو به صعود است. البته دلیل اینکخ برندهای مطرح تکنولوژی از جمله مایکرسافت و اینتل کسب و کار خود را به نسخه توسعه یافته موتور اتریوم تجهیز کرده اند، این است که این ارز دیجیتا دارای فناوری های بلاک چین فوق حرفه ای است.

توضیحاتی که در مورد این ارز دیجیتال گفته شد آن را به عنوان یکی از گزینه های بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری در سال ۲۰۲۱ قرار داده است.

اتریوم بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری

 پولکادات (polkadot) بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری :

یکی دیگر از ارزهای دیجیتالی که در بازار ارزهای دیجیتال دارای نمودار تغییر قیمت پویایی است و در سایت های مختلف به صورت آنلاین تغییرات قیمت آن نشان داده می شود، پولکادات است. از نظر ارزش بازار این ارز رتبه شش را به خود اختصاص داده است و ارزش بازار آن ۲۲٫۸۸ میلیارد دلار است. جایگاه این ارز دیجیتال در رتبه ششم باعث شده است به یکی از بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری در سال ۲۰۲۱ تبدیل شود.

اشخاصی که ارز دیجیتال پولکادات را استفاده می کنند، به راحتی می توانند از چند بلاک چین برای ذخیره داده های خود استفاده کنند، این قابلیت دو مزیت دارد اول اینکه توکن ها با اتصال به پولکادات قابلیت انتقال پیدا می کنند، همچنین شما می توانید به این وسیله با تمامی شبکه های بلاک چینی که به پولکادات متصل شده اند، معامله کنید.

شبکه بلاک چین این ارز دیجیتال به راحتی از طریق شبکه های بلاک چین دیگر به صورت موازی به مبادلات می پردازد و همچنین ایجاد پولکادات در بستر بلاک چین اختصاصی به وسیله یک فریم ورک قابل ایجاد است و با استفاده از این شبکه خصوصی می توانید معاملات خود را در کمال امنیت انجام دهید.

پولکادات بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری

ارزهای دیجیتال در بستر شبکه پولکادات :

ارزهای دیجیتالی که به طور اختصاصی از شبکه پولکادات استفاده می کنند، دات نامیده می شوند و امروزه از محبوبیت بسیاری برخوردار هستند. ارز دیجیتال دات (DOT) همانطور که گفته شد در بازار ارز دیجیتال رتبه ششم را به خود اختصاص دارد و دو درصد از سهم این بازارها را به خود اختصاص داده است.

این مطلب را حتما بخوانید  شغل مهندسی شبکه های کامپیوتری چیست ؟

این ارز دیجیتال در چند ماه اخیر دارای ارزش رو به رشدی بوده است و ارزش آن به ۲۶ میلیارد دلار رسیده است و هر واحد آن را می توانید ۲۸ دلار خریداری کنید. این ارز دیجیتال نیز مانند ارزهای دیجیتال دیگر دارای نوسانات روزانه در حوزه ی قیمت است. بالاترین قیمتی که ارز دیجیتال دات به خود اختصاص داد تا بهمن ماه سال ۱۳۹۹، سی دلار بود و روزانه حجم معامله ی آن به ۵ میلیون دلار هم می رسید. از این ۵ میلیارد دلار بالاترین میزان مبادلات در صرافی باینسس انجام می شود که حدود ۸ درصد براورد شده است.

در بیشتر سایت ها و فضای مجازی نمودار مبادلات و قیمت این ارز دیجیتال به صورت زنده به روز رسانی و قابل مشاهده است. البته نکته ای در مورد این ارز دیجیتال وجود دارد که ممکن است برای ماینرها خوشایند نباشد، یعنی این ارز دیجیتال مانند بیت کوین و یا لایت کوین با استفاده از ماینرها، استخراج نمی شود.

نقاط قوت پولکادات :

این ارز دیجیتال دارای ویژگی های منحصر به فردی است که آن را به یکی از بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری تبدیل کرده است و به بعضی از آن ها در قسمت های قبلی اشاره کردیم. یکی از این ویژگی ها این است که شما می توانید به راحتی پولکادات را در شبکه های مختلف بلاک چین تبادل یا ذخیره کنید که حتی بیت کوین هم این قابلیت را ندارد.

همین موضوع باعث می شود به این نتیجه برسیم که پولکادات توسط فناوری های در شبکه بلاک چین خود پشتیبانی می شود و جایگاه ویژه ای در بازارهای ارز دیجیتال به خود اختصاص داده است. در واقع شبکه بلاک چین اختصاصی و تعامل در شبکه های بلاک چین دیگر که به طور موازی در اختیار سرمایه گذار قرار می گیرد، باعث جذاب پولکادات شده است و آن را در بین سرمایه گذاران ارز دیجیتال محبوب کرده است.

ارز دیجیتال زی کش (zec) :

زی کش یکی دیگر از ارزهای دیجیتال است که در لیست بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری قرار گرفته است. این ارز دیجیتال به دست گروهی از دانشمندان معروفی که در دنیا که در دانشگاه های ام آی تی و کالفرنیا مشغول بودند، طراحی شده است. به همین دلیل بسیاری بر این باورند که پروتکل ارز دیجیتال زی کش به عنوان نمونه ای علمی است و هم رده با بیت کوین و اتریوم بازار ارزهای دیجیتال را دگرگون کرده است.

ارز دیجیتال زی کش به عنوان یک کریپتوکارنسی شناخته شده است که از فناوری کریپتوگرافی استفاده کرده است و دارای حریم خصوصی پیشرفته ای است. از نظر رعایت حریم خصوصی زی کش را می توان با بیت کوین برابر دانست. اگر بخواهیم به این ارز دیجیتال دقیق تر نگاه کنیم، به این نتیجه می رسیم که اساس و پایه ی آن بیت کوین است و از نظر حداکثر کوین های قابل استخراج که برای بیت ۲۱ میلیون کوین است، این ارز دیجیتال کاملاً مشابه رفتار می کند و زیکش نیز تنها ۲۱ میلیون واحد قابل استخراج دارد.

یکی از ویژگی های قابل توجه زی کش این است که می توان معاملات آن را مانند بیت کوین شفاف انجام داد. در این روش مبادلات می توانید از فناوری اثبات بدون در اختیار گذاشتن هر گونه داده (zero knowledge proof) استفاده کنید که باعث می شود معاملات در بستر امن شبکه بلاک چین انجام شود. مبادلات زی کش به وسیله  z-addr محافظت و کنترل شده و دارای شفافیت و ایمنی بالایی است و به همین دلیل می توان گفت این ارز دیجیتال بسیار محبوب و موفق است.

زی کش بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری

ارزش مبادلات زی کش در بازار ارزهای دیجیتال :

زی کش (zec) در بازارهای مالی ارزهای دیجیتال با توجه به حجم معاملات، رتبه ی ۴۴ را به خود اختصاص داده است و هر کوین آن دارای قیمتی معادل با ۱۵۵ دلار دارد. تا به امروز ۱۱ میلیون واحد از ۲۱ میلیون واحد این ارز دیجیتال در دسترس قرار گرفته و در بازارهای سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال در جریان است. این ارز دیجیتال همانند سایر ارزهای دیجیتال در سال گذشته نموداری نا آرام داشته و نوسانات زیادی را تجربه کرده است.

اگر نگاهی به نمودار قیمت این ارز دیجیتال بیندازیم به این نتیجه می رسیم که در ۵۲ هفته ی اخیر هر واحد از زی کش قیمتی بین ۱۸ الی ۱۵۰ دلار داشته است. این ارز دیجیتال به عنوان شبیه ترین ارز دیجیتال به بیت کوین که دارای فناوری بلاک چین پیشرفته ای است از سال ۲۰۱۶ که وارد بازار ارز دیجیتال شد با رتبه بالایی که کسب کرده است می تواند یکی از بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری در سال ۲۰۲۱ و حتی سال های بعد باشد.

نئو (neo) بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری :

در بین کریپتوکارنسی های موجود در بازار یکی از ارزهای دیجیتالی که درخشیده، نئو است که ارزش آن معادل با ۳۷ دلار می باشد. البته قیمت نئو هم روزانه تغییر می کند. شما می توانید محبوبیت این ارز دیجیتال را از رتبه ای که در بازارهای سرمایه گذاری کسب کرده است، تشخیص دهید. این ارز دیجیتال دارای رتبه ۲۳ بازارهای ارز دیجیتال است و به عنوان یکی از محبوب ترین الت کوین شناخته می شود. این محبوبیت دلایل زیادی دارد و همین دلایل سرمایه گذاران ارز دیجیتال را به سمت این ارز دیجیتال سوق می دهد.

در ادامه توضیح می دهیم که چرا این ارز دیجیتال یکی از بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری در سال ۲۰۲۱ است.

فناوری های بلاک چین نئو :

برای پشتیبانی از ارز دیجیتال نئو از یک فناوری بلاک چین استفاده می شود، که حاصل تحقیقات چین است. کشور چین در سال ۲۰۱۴ این فناوری بلاک چین را پایه گذاری کرد  و به همین دلیل به آن اتریوم چینی می گویند. این ارز دیجیتال از فناوری های مبادلاتی و ارتباطی دارای قراردادهای هوشمندی است که این قراردادهای هوشمند از فناوری های ارز دیجیتال اتریوم استفاده می کند و به همین دلیل بسیاری از سرمایه گذاران بر این باورند که نئو اینده روشنی همچون اتریوم دارد. البته برای اشخاصی که به ترید این ارز دیجیتال مشغول هستند الزامی است که از یک کریپتوی دیگر به نام GAS برای پشتیبانی مبادلات شبکه ترید نئو استفاده کند.

نئو بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری

نمودار قیمت ارز دیجیتال نئو در بازارهای سرمایه گذاری :

نئو نیز همچون ارزهای دیجیتال دیگر در سال های گذشته و به خصوص در سال ۲۰۲۰ دارای نوسان قیمت زیادی بوده و به همین دلیل باید برای خرید و سرمایه گذاری روی آن حتما از قیمت روز آن مطلع باشید. این تغییر قیمت نئو ممکن است روزانه باشد و قیمت فردای آن با امروز کاملاً متفاوت هست.

البته نوسانات ارزش بازار ارز دیجیتال نئو در سال ۲۰۲۰ بیشتر از سال های قبلی بود و در سال ۲۰۲۰ هم رده با ارزهای دیجیتال دیگر از نظر قیمت رشد خوبی داشت. این رشد سریع باعث شده که سرمایه گذاران و تحلیل گران بازارهای ارز دیجیتال امید زیادی در بلند مدت به این ارز دیجیتال داشته باشند و سال ۲۰۲۱ را به عنوان سال طلائی برای ارز دیجیتال نئو پیش بینی کرده و آن را در دسته بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری در این سال معرفی کنند.

در ادامه به بررسی دقیق این پیش بینی ها می پردازیم و دیدگاه چند موسسه و پلتفرم شناخته شده را برای شما بازگو خواهیم کرد، اما این پیش بینی ها ممکن است به واقعیت تبدیل نشوند.

دیدگاه متخصصان در مورد قیمت نئو در بازار ارزهای دیجیتال :

BEING CRYPTO پلتفرم معروفی است که در مورد ارز دیجیتال نئو در سال های آتی اینگونه پیش بینی کرده است که ارزش این ارز در ۵ سال پیش رو ممکن است به ۴۵۰ دلار هم برسد و اگر این پیش بینی اتفاق بیفتد به راحتی می توان گفت رشد ارزش این الت کوین از سایر الت کوین ها بیشتر خواهد بود. در مورد این ارز دیجیتال نظر Wallet investor این بود که در سال ۲۰۲۰ می توان این ارز دیجیتال را به قیمت ۳۰ دلار مبادله کرد، که با نگاهی به ارزش این ارز دیجیتال می توان فهمید امروزه قیمت نئو از سی دلار هم بیشتر است.

علاوه بر این طی بیش بینی های والت اینوستور (wallet investor) برای ۵ سال آینده ارزش نئو ۱۰۳ دلار براورد شده است که باید در این مورد منتظر بمانیم و ببینیم که این پیش بینی تا چه میزان به واقعیت نزدیک خواهد بود. همچنین دو موسسه long forcast که معمولاً در مورد ارزهای دیجیتال پیشبینی می کند، در مورد نئو پیش بینی کرده که در سال ۲۰۲۱ ارزش این ارز دیجیتال به ۲۱ دلار خواهد رسید که با توجه به قیمت روز نئو که بیش از سی دلار است، باید ببینیم نمودار قیمت این ارز دیجیتال قرار است در آینده سیر نزولی داشته باشد یا خیر.

در بین این پیش بینی ها موسسه crypto ground به طور خوشبینانه ای بیان کرد که نئو از نقطه نظر آن در ۵ سال آینده ارزشی ۱۳ برابر بالاتر ارزش فعلی خواهد داشت و در سال ۲۰۲۱ با قیمت ۱۹۵ دلار مبادله خواهد شد، اما Coinfan پیش بینی دیگری در این مورد کرد و گفت افزایش قیمت نئو خیلی بیشتر خواهد بود. برای اینکه ببینیم کدان یک از این پیش بینی ها صحت بیشتری دارد باید نمودار قیمت نئو را در ۲۰۲۱ و ۵ سال بعد از آن دنبال و بنا به تجربه در این مورد قضاوت کنیم.

جایگاه ترون (tron) در لیست بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری در سال ۲۰۲۱ :

ترون یکی از ارزهای دیجیتالی است که در بازار ارز دیجیتال و در بین سرمایه گذاران جایگاه ویژه ای پیدا کرده است و نمی توان از محبوبیتی که در بازار دارد چشم پوشی کرد، زیرا دلایل مختلفی برای سرمایه گذاری روی آن وجود دارد.

اولین مولفه ای که باعث محبوبیت این ارز دیجیتال شده، مقیاس پذیری آن در شبکه های بر پایه بلاک چین است. همچنین اشخاصی که به مبادله ی این ارز دیجیتال پرداخته اند، همگی بر این باورند که معامله این ارز دیجیتال هم دارای کارمزد کمی است و هم خیلی سریع انجام می شود. به همین دلیل ترون به اعتقاد خیلی از سرمایه گذاران جایگاه ویژه ای در لیست بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری در سال ۲۰۲۱ پیدا کرده است.

یکی دیگر از دلایل مجبوبیت نرون این است که قول انتشار توکن TRC-721 را به صورت کاملاً رسمی داد. همچنین این ارز دیجیتال به گونه ای طراحی شده است که می تواند چند نوع بلاک را پشتیبانی کند. استاندارد ترون  NTF نام دارد و با توجه به ظرفیت بالایی که دارد می تواند به این ارز دیجیتال کمک کند تا رشد صعودی بی سابقه ای را تجربه کند.

البته نمی توان از سرویس های DeFI که در بازارهای ارز دیجیتال به خوبی معرفی شده است در بین دلایل محبوبیت ترون چشم پوشی کرد و با پشتوانه ی این قابلیت که به کاربران در سواپ بین توکن ها کمک می کند، ارزش این ارز دیجیتال در بازارهای مالی افزایش چشمگیری داشته است.

مولفه دیگری که باعث محبوبیت ارزهای دیجیتال می شود، برنامه هایی برای افزایش لیکویدیتی که ترون از آن برخوردار است و برای دست یابی به آن از مونی سواپ یا MOONISWAP و توکن های ترون بهره برده است.

این ارز دیجیتال توسط یکی از دانشجویان چینی که کارمند ریپل بوده طراحی شده است و قابل استفاده در شبکه های اجتماعی مانند بوتیوب و فیسبوک می باشد و به راحتی کاربر می تواند به داده های مربوط به آن کنترل داشته باشد.

ترون بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری

مقایسه قیمت ترون در سال ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ :

بسیاری از اشخاص بر این باورند که ترون سیر صعودی را روی نمودار قیمت طی می کند و ارزش ۰٫۰۵ دلاری آن طی ۵ سال آینده به یک دلار خواهد رسید. در صورتی که این پیش بینی به حقیقت بپیوندد در ۵ سال بعدی ارزش ترون بیست برابر ارزش کنونی خواهد شد. البته پیش بینی های دیگری در این مورد شده است که کمی دور از واقعیت بوده، زیا برخی قیمت آینده این ارز را چند ده دلاری تصور کرده اند.

COIN NAMEگفته که ارزش این ارزش دیجیتال تا پایان سال ۲۰۲۰ به یک دلار می رسد که تا به امروز و با گذشت چند ماه از سال ۲۰۲۱ ارزش ترون کمتر از یک دلار بوده و این پیش بینی صحت نداشته است. البته برای اینکه این ارز دیجیتال در سال های آینده رشد قیمت خوبی داشته باشد باید شرکت های زیادی را متقاعد کند تا از فناوری های آن برای تبادل داده و دارایی استفاده کنند و هرچه این فعالیت ها بیشتر شود به طور قطع ارزش این ارز دیجیتال بیشتر خواهد شد. استقبال استارت اپ ها از این ارز دیجیتال رو به افزایش است و ترون کم کم از طرف استارت اپ هایی که به کار موسیقی و تولید محتوا می پردازند مورد استفاده قرار گرفته است. همچنین در حال حاضر امکان تبدیل بیت کوین با کمک کوین سوئیچ (Coin switch) به ترون وجود دارد.

انتخاب ترون به عنوان بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری ۲۰۲۱ :

با معرفی ترون در قسمت قبلی می توان به این نتیجه رسید که این ارز دیجیتال دارای آینده روشنی است و با حمایتی که از سوی بسیاری از توسعه دهندگان ارزهای دیجیتال از آن داشته اند تا به امروز رشد خوبی را به دست آورده است. البته یکی دیگر از دلایل رشد این ارز دیجیتال علاقه ی موسس آن به بازار ارز دیجیتال و کریپتو است و دائماً با به روز رسانی برنامه های مربوط به ترون آن را به سوی آینده مثبت سوق می دهد.

با این وجود پیش بینی ما برای ۵ سال آینده ترون این است که ارزشی معادل با ۰٫۷۶۳ به دست بیاورد، زیرا علاوه بر پتانسیل بالایی که این ارز دیجیتال برای رشد دارد، تا به امروز دارای عملکرد خوبی در بازار ارزهای دیجیتال داشته است که همین موضوع باعث افزایش استفاده کنندگان آن می شود. علاوه بر این با وجود فناوری های استفاده شده در این ارز دیجیتال دسترسی به آن راحت بوده و همین موضوع باعث می شود در سال ۲۰۲۱ و زودتر از آنچه تصور می شود به قیمت ۱ دلار برسد.

با تمتم این اوصاف نادیده گرفتن نوسانات بازارهای ارز دیجیتال کمی به دور از هوش و ذکاوت بوده و علی رغم نگاه خوش بینانه وبسایت هایی که حتی پیش بینی ده دلاری از این ارز دیجیتال داشته اند، در نظر گرفتن نوسانات بازار کاملاً منطقی است. پیشنهاد من به شما این است که کمی به ترون زمان بدهید و بر اساس تجربه و تغییر قیمت در یم بازه زمانی برای سرمایه گذاری روی آن تصمیم بگیرید.

نتیجه ی بررسی لیست بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری در سال ۲۰۲۱ :

این متن حاوی بررسی تمامی موارد و مولفه هایی است که برای انتخاب بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری لازم است. ابتدایی ترین مولفه ای که برای انتخاب یک ارز دیجیتال وجود دارد و بسیار هم دارای اهمیت است، تاریخچه و سابقه عملکرد این ارزهای دیجیتال بوده و کمک زیادی به سرمایه گذاران می کند. البته در این میان نمی توان از سرعت نقدینگی و تعداد مبادلات این کریپتوکورنسی ها چشم پوشی کرد.

برای اینکه بتوانید بهترین ارز دیجیتال را در سال ۲۰۲۱ برای سرمایه گذاری پیدا کنید حتما باید این ارزهای دیجیتال را به خوبی بررسی نمایید. معرفی ارزهای دیجیتال نام برده شده در این متن از جمله  بیت کوین، اتریوم، ترون، پولکادات، نئو و زی کش، نباید شما را از بررسی ارزهای دیجیتال دیگر که در بازار رمز ارزها وجود دارند، غافل کند. شما می توانید با تحلیل درست بازار ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری سود آوری را انجام دهید.