دو دلیل برای محبوبیت روزافزون پردرآمدترین شغل های فریلنسری آنلاین وجود دارد. این دلایل در مورد زندگی بر اساس شرایط شخصی، به دست آوردن انعطاف پذیری و داشتن امنیت از دانستن اینکه کنترل کامل بر مسیر شغلی خود دارید، سرچشمه می گیرد.

بسیاری از کسب‌ و کارها در طول همه‌ گیری کرونا بسته یا کوچک شدند و صنعت گردشگری و مهمان‌ نوازی تنها یک نمونه از آن است، که کارمندان آن مجبور شدند راه‌ های جایگزینی برای کار و زندگی پیدا کنند. علاوه بر این امروزه افزایش قابل توجهی در استخدام فریلنسرها توسط مشاغل در هر اندازه و نوع وجود داشته است.

مشاغل انفرادی و استارت آپ ها از فریلنسرها برای دستیابی به مهارت هایی استفاده می کنند، که در سازمان خود ندارند. شرکت‌ های بزرگ ترجیح می‌ دهند تیم‌ های خود را با فریلنسرها تکمیل کنند، زیرا باعث صرفه‌ جویی در زمان و منابع مورد نیاز برای جذب، استخدام و آموزش کارکنان تمام‌ وقت می‌ شود. اگر به راه اندازی کسب و کار مستقل خود فکر می کنید، به جای درستی آمده اید، ما فهرستی از هفت شغل برتر فریلنسری پرتقاضا و پردرآمد در حال حاضر را گردآوری کرده ایم.

اگر برخی از این مهارت های مورد تقاضا را دارید، در حال حاضر بیش از نیمی از راه را طی کرده اید.

کار فریلنسری چیست؟

شغل فریلنسری شغلی است که شخص به جای استخدام در شرکت، کار را برای خود انجام می دهد و می تواند کار مشتری و سازمان ها را انجام دهد. یک فریلنسر اساساً خود اشتغال است و کار از سراسر بخش اشتغال به سمت او می آید.

استخدام فریلنسری شامل طیف گسترده ای از شرکت ها، از بسیار کوچک تا بسیار بزرگ است. سازمان‌ ها، سازمان‌ های غیرانتفاعی و حتی سازمان‌ های دولتی همگی اغلب فریلنسرهای قراردادی را استخدام می‌ کنند. با توجه به گستره وسیع گزینه های فریلنسینگ، اساساً در هر زمینه شغلی کار وجود دارد و فریلنسری می تواند بین شغل های یک روزه تا پروژه های بلند مدت متفاوت باشد.

کار همچنین می‌ تواند مستقیماً به مشتری ارائه شود یا می‌ تواند روی حوزه‌ های کلی مانند موارد ذکر شده در بالا تمرکز کند یا می‌ تواند به صنایع خاصی که نیاز به مهارت‌ های خاص دارند، تماس بگیرد.

پردرآمدترین شغل های فریلنسری

بهترین و پردرآمدترین شغل های فریلنسری

بهترین شغل های دورکاری در سال ۲۰۲۲ عبارتند از :

دستیار مجازی

آیا تا به حال به طور استثنایی سازماندهی شده اید؟ آیا می توانید وظایف را به سرعت به پایان برسانید؟ آیا در انواع نرم افزارهای بهره وری به خوبی تسلط دارید؟ اگر اینطور است، فرصت شغلی دستیار مجازی مستقل می تواند برای شما ایده آل باشد. اکثر دستیاران مجازی که از نمونه کارهای فریلنسری به صورت ساعتی دستمزد می‌ گیرند، با درآمدی از ۱۵ تا ۲۵ دلار در ساعت یا بیشتر، بسته به نیاز مشتری و تخصص خاص مورد نیاز، کار می کنند.

وظایف این اشخاص شامل مدیریت ایمیل، تماس‌ های تلفنی، ورود داده‌ ها، حسابداری، تحقیق، رسانه‌ های اجتماعی، ایجاد محتوا، ترتیب‌ دهی سفر و تنظیم قرار ملاقات است. مشاغل دستیار مجازی یک راه عالی برای شروع در دنیای فریلنسینگ هستند. هرچه بیشتر بتوانید کار انجام دهید، خدمات شما ارزشمندتر است. با این حال، این جمله لزوماً به این معنی نیست که برای شروع به تجربه زیادی نیاز دارید.

شما باید مسلط به کامپیوتر، پاسخگو و سریع باشید. اکثر افرادی که به دنبال دستیار مجازی هستند، پروژه های خاصی دارند که باید آنها را تکمیل کنند، اما زمان لازم برای انجام آنها را ندارند. اگر چابک و توانا باشید، برای آنها ارزشمندتر خواهید بود. بهترین دستیاران مجازی می توانند به سرعت وارد عمل شوند و کارهای زیادی را در مدت زمان کوتاهی انجام دهند.

 نویسندگی به عنوان پردرآمدترین شغل های فریلنسری

فرصت های بی شماری برای یافتن شغل نویسندگی فریلنسری در اینترنت وجود دارد. اگر خوب، سریع و قابل اعتماد باشید، هرگز بدون شغل فریلنسری نخواهید ماند، به ویژه اگر در زمینه هایی مانند فناوری، بازاریابی، ارزدیجیتال/بلاک چین یا فروش تخصص داشته باشید.

البته، حتی اگر مهارت خاصی هم نداشته باشید، باز هم می توانید از این فرصت شغلی استفاده کنید و تا زمانی که مایل به یادگیری و آشنایی با گوگل باشید، در این زمینه خوب خواهید بود. بهترین چیز در مورد انتخاب نویسندگی به عنوان شغل فریلنسری آنلاین این است که برای شروع، به کار زیادی نیاز ندارید.

می‌ توانید کار خود را با استفاده از مایکروسافت ورد یا جی سوییت از هر مکانی ایجاد کرده و تحویل دهید. این کار در خانه، در جاده، یا هر جا که باد شما را می‌ برد، انجام می شود. نوشتارهای فنی یا پزشکی معمولاً بیشترین هزینه را دارند، اما شما می‌ توانید با تولید محتوا برای وبلاگ یا وب‌ سایت نیز زندگی خوبی داشته باشید.

پردرآمدترین شغل های فریلنسری

سازنده محتوا به عنوان فریلنسر دانشجویی

پردرآمدترین شغل های فریلنسری تولید محتوا است که در عصر شیفته رسانه‌ ای به عنوان شغل برتر شناخته شده است. وبلاگ‌ ها، کاغذهای سفید، بروشورها، خبرنامه‌ ها، مجلات، فیلم‌ ها، اینفوگرافیک‌ ها، پست‌ های رسانه‌ های اجتماعی، کمپین‌ های ایمیلی و سایر اشکال محتوای دیجیتال همگی نمونه‌ هایی از این شغل هستند.

با این حال، هر سازمانی زمان یا پول لازم برای ایجاد تمام مواد مورد نیاز را ندارد. به‌ عنوان یک فریلنسر با تخصص تولیدکننده محتوا، با کسب‌ و کارها کار خواهید کرد تا انواع مختلفی از محتوا را با تمرکز بر محصولات، خدمات یا افرادی که می‌ توانند به صورت آنلاین از آن‌ها استفاده کنند، تولید کنید.

این مطلب را حتما بخوانید  تماس گرفتن به جای فرستادن ایمیل

قرار نیست هر محتوایی فروخته شود. ممکن است تولید محتوا به سادگی ارائه یک محصول یا بحث در مورد موضوع مورد علاقه شما، مانند غذا، سفر یا بازی های ویدئویی باشد. عکاسی، فیلمبرداری، تدوین، فیلمنامه نویسی و ارائه یک نتیجه نهایی صیقلی، همه مهارت های مورد نیاز برای سازندگان محتوا هستند.

شرکت هایی که به دنبال استخدام فلریلنسرهای تولیدکنندگان محتوا هستند، به دنبال افراد خلاقی هستند که بتوانند برند و پیام آنها را زنده کنند. شما باید بتوانید هم به صورت مستقل و هم به صورت مشترک کار کنید و تجربه کار با پلتفرم هایی مانند یوتیوب، پخش زنده و برنامه های ویرایش حرفه ای مانند فینال کات پرو یا ادوب پرایمر پرو را داشته باشد.

متخصص رسانه های اجتماعی در لیست پردرآمدترین شغل های فریلنسری

هر شرکتی نیاز به حضور آنلاین در دنیا را دارد، اما ادامه دادن به آن زمان می برد و همه سازمان ها تیم بازاریابی داخلی برای کمک به این حضور آنلاین را ندارند. اگر با پلتفرم‌ های رسانه‌ های اجتماعی آشنا باشید، می‌ دانید چگونه یک پست قانع‌ کننده بنویسید و از دیدن ثمره کارتان در مقابل چشمانتان لذت ببرید. شغل فریلنسری در بازاریابی رسانه‌ های اجتماعی می‌ تواند، برای شما با این مهارت مناسب باشد.

مهارت های اضافی در این حرفه شامل تولید تبلیغات، ردیابی تجزیه و تحلیل و ارتباط مستقیم با مخاطبان برند است. شما ممکن است مسئول شاخص‌ های کلیدی عملکرد (KPI) مانند تعامل، تبدیل‌ ها و رشد مخاطب باشید و یا می‌ توانید تمرکز بیشتری روی تولید محتوا داشته باشید و به عنوان بخشی از یک تیم کار کنید. اگر می‌خواهید به‌ عنوان یک متخصص رسانه‌ های اجتماعی فریلنسر کار کنید، سعی کنید یک نمونه کار آنلاین با چند نمونه تهیه کنید و فراموش نکنید که خلاصه‌ ای از دستاوردهای خود را اضافه کنید.

معلمی آنلاین یکی از پردرآمدترین شغل های فریلنسری

به معنای واقعی کلمه هزاران شغل تدریس آنلاین در دسترس است، صرف نظر از اینکه مدرک معتبری به عنوان مجوز تدریس دارید یا خیر، اگر این کار را انجام دهید، فوق العاده است. در حال حاضر، کمبود شدید معلم در سراسر جهان وجود دارد، بنابراین برای یافتن کار مشکلی ندارید. حتی اگر مدرکی برای تدریس نداشته باشید، گزینه های زیادی برای آموزش پیش رو دارید.

معلمان انگلیسی به عنوان زبان دوم (ESL) تقاضای زیادی دارند و شما به تجربه زیادی برای تدریس انگلیسی نیاز ندارید. در بسیاری از موارد، تنها نیاز، تسلط کامل به زبان انگلیسی و کمی تجربه در زمینه فناوری آنلاین است. اگر در ریاضیات، علوم، تاریخ یا هر موضوع مرتبط با مدرسه متخصص هستید، آموزش آنلاین را در نظر بگیرید.

فریانسر به عنوان معلم آنلاین معمولاً نیازی به گواهینامه خاصی ندارد، اما اگر با کودکان کار می کنید، ممکن است از شما خواسته شود که مراحل آموزش به کودک خود را برای بررسی ارسال کنید.

پردرآمدترین شغل های فریلنسری

طراح وب

هر کسب و کاری به یک وب سایت نیاز دارد و طراحان وب با استعداد بسیار مورد تقاضا هستند. طراحان وب با شرکت‌ ها و افراد برای برنامه‌ ریزی، طراحی و کدنویسی وب‌ سایت‌ ها برای حوزه‌ های مختلف صنعتی کار می‌ کنند. اگر تجربه ای با وردپرس یا جوملا دارید، می توانید کارهای زیادی در وب سایت های مستقل مانند فیور یا آپورک پیدا کنید، زیرا طراحی وب سایت یکی از پردرآمدترین شغل های فریلنسری است.

از طرف دیگر، تپتال گزینه خوبی است اگر مهارت های پیشرفته ای دارید. شما باید یک فرآیند غربالگری نسبتاً دقیق را طی کنید تا در تپتال کار بگیرید، اما دستمزد بسیار بالاتر است و مشتریان معمولاً دارای مشخصات بالایی هستند. اگر تازه شروع کرده اید و تجربه زیادی ندارید، دوره های آنلاین طراحی وب را ببینید.

تقریباً برای هر سطح مهارت و علاقه کلاس هایی وجود دارد که آن فضا را به مکانی عالی برای شروع یا بهبود شغل آزاد خود تبدیل می کند.

طراح گرافیک

طراحی گرافیک یک مهارت ارزشمند و مورد تقاضا است. از این شغل می‌ توان برای بازاریابی، تبلیغات، گزارش‌ ها، کاتالوگ‌ ها، بروشورها، خبرنامه‌ ها، کارت‌ های ویزیت، وب‌ سایت‌ ها، بسته‌ بندی محصول، تابلوهای تبلیغاتی در فضای باز، غرفه‌ های نمایشگاه تجاری و سایر کاربردهای تجاری استفاده کرد.

شما باید با ادوب کریتیو سویت (فتوشاپ و ایلاستریتور) و مفاهیم اولیه مانند تکنیک های پیش از چاپ آشنا باشید. بسیاری از طراحان گرافیک دارای مدرک یا گواهینامه هستند، اما بسیاری دیگر با انجام کار آن را یاد می گیرند. با این حال، داشتن گواهینامه ادوب ممکن است شما را برای برخی از مشتریان جذاب تر کند.

مطمئناً شما به یک نمونه کار خوب نیاز دارید و بیشتر کارفرمایان احتمالی به کار شما علاقه مند هستند تا تحصیلات شما، پس یک نمونه کار قوی، مجموعه مهارت های متنوع و یک یا دو تخصص شما را به جاهای خوبی می رساند.

پردرآمدترین شغل های فریلنسری

سیستم های فریلنسینگ ایران معتبر

برای اینکه بتوانید پردرآمدترین شغل های فریلنسری را در ایران دنبال کنید می توانید از پلتفرم های به خصوصی استفاده کنید. برای مثال می توانید از سایت های پل دیزاینرز برای دریافت پروژ هایی همچون طراحی گرافیک، نقاشی و طراحی چهره، مدل سازی معماری و انیمیشن، معماری و دکوراسیون، طراحی لباس استفاده کنید، زیرا این سایت تخصصی هنر و طراحی می باشد.

همچنین می توانید در سایت پونیشا که یکی از قدیمی ترین و معتبر ترین سایتهای فریلنسر ایرانی است ثبت نام کرده و به عنوان یکی از ۲۷۰ هزار فریلنسر ماهر، بیش از ۶۰ هزار پروژه موفق را برای کار کردن پیش روی خود داشته باشید.