آیا تاکنون فکر کرده اید که پیش داوری ها و پیش فرض های ذهنی، چه تاثیری در عملکردمان دارند! همه با توجه به تجارب و زمینه های ذهنی مختلف در مورد رویدادهای روزمره واکنش نشان می دهیم. این فکر که احتمالا این واقعه شبیه به چیزی باشد که قبلا با آن برخورد کرده ایم، پایه همه تصمیم گیری های افراد است. در کتاب جادوی فکر بزرگ نویسنده روی تغییر پیش فرض های ذهنی محال، کنکاش کرده است. دکتر دیوید شوارتز برای اولین بار موضوع باورهای محال و عدم موفقیت افراد را با توجه به اصول روانشناسی بررسی می کند. به تعبیر او موفقیت ارتباط تنگاتنگ با نوع نگرش فرد دارد. در این مطلب از معرفی کتاب، جادوی فکر بزرگ مورد بررسی قرار گرفته است.

درباره دیوید جوزف شوارتز

David J. Schwartz از شناخته شده ترین نویسندگان امریکایی است که در ۱۹۲۷-۱۹۸۷ می زیسته است. کتاب های این نویسنده بنام همواره  در لیست پر فروش ترین کتاب های تایمز قرار داشته است. کتاب معروف ” جادوی فکر بزرگ” دکتر شوارتز به سال ۱۹۵۹ از معروف ترین نوشته های این سخنران انگیزشی و مربی امریکایی است. وی در سال های فعالیت سمت استاد بازاریابی دانشگاه جورجیا و رئیس گروه صندوق دارایی مصرف کننده در این دانشگاه را نیز بر عهده داشت.

دستاوردهای علمی و فرهنگی دکتر شوارتز در سطح بین المللی مورد توجه قرار گرفته و تاکنون بیش از ۶ میلیون نسخه از کتاب جادوی فکر بزرگ در سراسر جهان به چاپ رسیده است. نسخه ترجمه شده کتاب و همچنین فایل الکترونیکی ان به زبان فارسی نیز موجود است.

تفکرات همه ما با یک سری پیش فرض های ذهنی و باورهای محال شکل گرفته است. با خواندن این کتاب احتمالا بسیاری از آنچه قبلا در ذهن داشتیم، دستخوش تغییرات بنیادی می شود. این کتاب قطعا برای آدم هایی که می خواهند موفق شوند، نوشته شده است. اگر گمان می کنید به اندازه کافی موفق هستید یا نیازی به تغییر باور ذهنی قبلی ندارید، این مطلب برای شما نوشته نشده است.

دکتر دیوید شوارتز

کتاب جادوی فکر بزرگ برای آدم های موفق

ترجمه کتاب با نام های “سلام بر آرزوها ” ، ” نیروی ژرف اندیشی” و “جادوی فکر بزرگ” بارها تجدید چاپ شده است. تم اصلی کتاب در زمینه حوزه موفقیت و روانشناسی است. نوع نگارش کتاب به گونه ای است که تفکیک شغلی یا گروه سنی خاصی را شامل نمی شود. در واقع همه کسب و کارهای نوپا می توانند از اصول بنیادین و آموزه های این کتاب برای پیشبرد اهداف فردی و سازمانی، کمک بگیرند.

این مطلب را حتما بخوانید  آموزش کاشت سیب زمینی در گلدان

اغلب افراد تصور می کنند دیگران موفق تر هستند و توانسته اند موفقیت های بیشتری کسب کنند. نویسنده در کتاب جادوی فکر بزرگ بر این باور است که پیش فرض های محال، اجازه اندیشیدن در مورد مسائل جدید را از فرد می گیرد. چنانچه همه ما باور داشته باشیم که می توانیم، ایده های جدید به سویمان می آیند. تا خود را باور نداشته باشیم، نمی توانیم بزرگ فکر کنیم.

معرفی کتاب ملت عشق اثر الیف شافاک

نویسنده کتاب جادوی فکر بزرگ

کتاب جادوی فکر بزگ اثر دکتر David J. Schwartz در ۱۳ فصل تنظیم شده و هر بخش حاوی نکات ارزشمند در مورد چگونه اندیشیدن و استفاده از ابزار قدرتمند تفکر در زندگی است. در کتاب بارها اشاره شده که روش های ذکر شده تنها برای” خواندن” نیست بلکه باید به صورت عملی ، نکات کلیدی را در زندگی جاری کرد. بسیاری از مدیران موفق و کارآفرینان توانسته اند با عمل کردن به سیگنال های کتاب، اثرات شگفت انگیز آن را مشاهده کنند.

فهرست مطالب کتاب جادوی فکر بزرگ

 • این کتاب برای شما چه خواهد کرد
 • باور کنید می‌توانید موفق شوید و موفق خواهید شد
 • خود را از بهانه‌تراشی، بیماری افراد ناموفق، نجات دهید
 • اعتمادسازی کنید و ترس را از بین ببرید
 • چگونه بزرگ فکر کنید؟
 • چگونه خلاقانه فکر و آرزو کنیم؟
 • شما همانی هستید که فکر می‌کنید!
 • محیط خود را مدیریت کنید: برای هر کاری درجه‌ی یک باشید
 • نگرش‌های خود را به حامیان خویش تبدیل کنید
 • راجع به اشخاص درست فکر کنید
 • عادت به عمل پیدا کنید
 • چگونه شکست را به پیروزی تبدیل کنیم؟
 • بهره‌گیری از اهداف در پیشرفت مؤثر است
 • چگونه مانند یک رهبر بیندیشیم؟