موقعیت های زیادی در زمینه حسابداری برای ثبت، پیش بینی یا استراتژی مالی در یک سازمان یا فرد وجود دارد. طیف گسترده ای از موقعیت های حسابداری با تخصص های مختلف و پتانسیل درآمد بالا وجود دارد. در حالی که مطمئناً مشاغل زیادی در بانک‌ها، شرکت‌های بیمه و سایر مؤسسات مالی برای یک حسابدار وجود دارد، ممکن است تصمیم بگیرید که به دنبال موقعیت‌هایی در یک تیم حسابداری در سازمانی باشید که برایتان جالب یا الهام‌بخش است. بسیاری از مشاغل زیر حداقل به مدرک لیسانس در مدیریت بازرگانی، حسابداری یا سایر رشته های مرتبط نیاز دارند. همچنین بسیاری از این موقعیت ها نیاز به دریافت یک نام CPA (حسابدار رسمی) دارند. این موارد همگی در لیست پولسازترین کار در حرفه حسابداری هستند.

پولسازترین کار در حرفه حسابداری در سال ۲۰۲۲

در ادامه ۲۱ شغل حسابدار به ترتیب از حداقل تا بیشترین میانگین حقوق آورده شده است.

حسابدار

وظیفه اصلی حسابداران این است که مسئول حفظ وقایع مالی روزانه یک شرکت باشند. آنها وظیفه ثبت و ارائه وضعیت مالی و گزارش به مدیریت و سایر ناظران را دارند. البته یک حسابدار کمترین میزان درآمد در این لیست را دارد.

حسابرس

وظایف اصلی حسابرس این است که پرونده های مالی یک کسب و کار یا یک فرد را بررسی می کند تا مطمئن شود محاسبات صحیح است و تمام امور مالی را با توجه به استانداردها بررسی خواهند کرد. حسابرسان هم به صورت تصادفی مدیریت مالی را ارزیابی می کنند و هم در موارد خاصی که مشکوک به جرایم مالی هستند.

پولسازترین کار در حرفه حسابداری

کارمند حسابداری

کارمندان حسابداری وظایف مختلفی را بر عهده دارند که به حسابداران کمک می کند تا امور مالی یک سازمان را حفظ کنند. برخی از وظایف ممکن است شامل تشکیل پرونده، ردیابی درآمد و بدهی ها، ایجاد گزارش و نگهداری سوابق باشد.

تحلیلگر اعتبار در لیست پولسازترین کار در حرفه حسابداری

وظیفه اصلی تحلیلگران اعتبار این است که به جمع آوری و تجزیه و تحلیل داده ها از پیشینه مالی افراد برای ارزیابی اعتبار آنها بپردازند. آنها اغلب برای بانک ها یا شرکت های بیمه کار می کنند تا شایستگی متقاضی را برای وام تعیین کنند.

حسابرسان مستقل

وظایف اصلی حسابرسان مستقل این است که مسئول اطمینان از مطابقت کلیه پرونده های مالی، تصمیمات و وظایف با قوانین ملی مربوط به امور مالی شرکت باشند. مسئولیت‌های خاص شامل توزیع اطلاعات در مورد انطباق در سراسر سازمان، اجرای سیاست‌ها و رویه‌های انطباق و ارزیابی عملکرد انطباق شرکت است.

حسابدار مالیاتی

حسابداران مالیاتی بسته به موقعیت شغلی افراد، مسئولیت تکمیل و تسلیم اظهارنامه مالیاتی را بر عهده دارند. آنها همه اطلاعات لازم را جمع آوری می کنند، داده ها را با دقت ارسال می کنند و نتیجه مناسب اظهارنامه مالیاتی را سالانه محاسبه می کنند. این شغل که به عنوان پولسازترین کار در حرفه حسابداری در نظر گرفته شده چالش ها و جذابیت فراوانی دارد.

مدیر حساب های پرداختنی

وظیفه اصلی مدیران حساب‌های پرداختنی این است که تمام قبوض و صورت‌حساب‌هایی را که یک شرکت باید پرداخت کند، محاسبه کند. آنها وظیفه دارند یک تیم را مدیریت کنند و اطمینان حاصل کنند که بخش به تمام خط مشی ها پایبند است و بر پردازش صورتحساب و چک نظارت صحیحی دارد.

تحلیلگر مالی پولسازترین کار در حرفه حسابداری

تحلیلگران مالی مسئول ردیابی وضعیت سهام، اوراق قرضه و سایر سرمایه گذاری ها برای ارائه توصیه ها و پیش بینی ها برای سازمان ها هستند. آنها اهداف شرکت و فردی را در نظر می گیرند و ارزیابی می کنند که کدام تصمیمات مالی سودمندتر است.

پولسازترین کار در حرفه حسابداری

تحلیلگر بودجه در حرفه حسابداری

تحلیلگران بودجه مسئول تعیین زمان، مکان و مقدار پولی هستند که یک سازمان باید خرج کند. آنها اغلب وظیفه دارند چندین بودجه را در سراسر شرکت مدیریت کنند تا مطمئن شوند که پول به درستی خرج می شود.

برنامه ریز مالی خبره

برنامه ریزان مالی خبره بیشتر توسط افراد استخدام می شوند، اما اغلب به عنوان بخشی از یک شرکت مشغول می شوند. آنها مسئول کمک به یک فرد یا خانواده برای رسیدن به اهداف مالی مانند تحصیل و بازنشستگی هستند. وظایف خاص شامل کمک به مشتریان با اظهارنامه مالیاتی، ارائه مشاوره سرمایه گذاری و راهنمایی مشتریان از طریق برنامه ریزی املاک است.

این مطلب را حتما بخوانید  آموزش ثبت نام سیستم همکاری در فروش دیجی کالا

مشاور مالی شخصی

مشاوران مالی شخصی که دارای پولسازترین کار در حرفه حسابداری هستند، با افراد برای ارزیابی و توسعه برنامه های مالی مطابق با اهداف فرد کار می کنند. آنها ممکن است توصیه هایی برای سرمایه گذاری ارائه دهند، حساب ایجاد کنند یا راه هایی برای کاهش هزینه ها در زمینه های مختلف پیشنهاد کنند.

حسابدار قانونی به عنوان پولسازترین کار در حرفه حسابداری

حسابداران پزشکی قانونی به بررسی وقایع مالی در یک پرونده جنایی می پردازند. آنها احتمالاً با مؤسسات مالی کار خواهند کرد تا به طور کامل درک کنند که طرفین درگیر چگونه در بازه های زمانی کلیدی پول خرج کرده، ارسال یا دریافت کرده اند.

تحلیلگر ریسک در دسته بندی شغل های پولساز

تحلیلگران ریسک مسئول ارزیابی ریسک مالی ناشی از تصمیمات تجاری مهم هستند. آنها اغلب برای شرکت های بیمه کار می کنند و از نرم افزارهای مخصوصی برای محاسبه بهترین و بدترین نتایج ممکن استفاده می کنند.

استاد حسابداری

اساتید حسابداری مسئول تهیه برنامه درسی در مورد حسابداری و امور مالی برای مؤسسات آموزش عالی هستند. آنها همچنین برای اطمینان از انتقال موفقیت آمیز اطلاعات به دانش آموزان خود، آزمون ها، ارائه ها و تکالیف خانگی ایجاد خواهند کرد.

مذیریت مالی پولسازترین کار در حرفه حسابداری

برای تبدیل شدن به یک مدیر مالی نیاز به مهارت های تحلیلی قوی هستید. مدیران مالی در کنار سایر مدیران در یک شرکت کار می کنند. مسئولیت ها شامل پیگیری هزینه ها، اطمینان از ماندن مدیران در بودجه بخش خود و ایجاد گزارش های مالی دقیق و به موقع است.

علاوه بر این مدیران مالی بر سلامت اقتصادی و مالی یک سازمان نظارت و اوضاع را مدیریت می کنند. آنها برای رسیدن به اهداف مالی و استراتژی برای سلامت پولی بلندمدت تصمیمات سطح بالایی می گیرند.

پولسازترین کار در حرفه حسابداری

توسعه دهنده نرم افزار حسابداری

توسعه دهندگان نرم افزار حسابداری مسئول ایجاد، نگهداری و بهبود نرم افزارهایی هستند که سازمان های حسابداری برای مدیریت امور مالی از آن استفاده می کنند. آنها اغلب از نزدیک با تیم ها یا افرادی که از نرم افزارها استفاده می کنند، کار می کنند تا مطمئن شوند که نرم افزار به آنها در دستیابی به اهداف کمک می کند و کار با آنها آسان است.

مدیر مالیات بین المللی

مدیران مالیاتی بین‌المللی مسئول به‌روز ماندن در قوانین مالیاتی جهانی هستند تا اطمینان حاصل کنند که سازمان هنگام فعالیت در چندین کشور از تمام قوانین قانونی پیروی می‌کند.

کنترل کننده شرکت

وظیفه اصلی کنترل‌کنندگان شرکت این است که بر بخش حسابداری نظارت می‌کنند و مسئول اطمینان از سازگاری سازمان‌ها، تهیه و نگهداری بودجه، ایجاد گزارش‌های مالی و موارد دیگر هستند.

تحلیلگر اکچوئری در حرفه حسابداری

وظایف اولیه تحلیلگران اکچوئری این است که از داده ها برای اندازه گیری ریسک یک شرکت یا سازمان استفاده می کنند. این اشخاص معمولاً توسط شرکت های بیمه و مشاغل خدمات مالی استخدام می شوند، آنها مسئول ایجاد نمودار برای برقراری ارتباط ارزیابی ریسک، تفسیر نتایج تجزیه و تحلیل داده ها و اطمینان از دقیق بودن همه گزارش های مربوطه هستند.

پولسازترین کار در حرفه حسابداری

مدیر ارشد مالی

وظایف اصلی یک مدیر ارشد مالی (CFO) این است که بر عملیات مالی در یک سازمان نظارت می کند. آنها ریسک‌ های مالی یک سازمان را پیش‌بینی، تحلیل و مدیریت می‌کنند، اهداف و پیش‌بینی‌های مالی کوتاه‌مدت و بلندمدت را برای شرکت تعیین می‌کنند، شرکت را در تصمیم‌گیری‌های مالی حمایت می‌کنند و بر نگهداری سوابق مالی و گزارش‌دهی نظارت می‌کنند. مدیر ارشد مالی که در لیست پولسازترین کار در حرفه حسابداری قرار دارد، اغلب برای مدیریت بودجه شرکت، ایجاد پیش‌بینی‌های مالی و تامین منابع مالی برای شرکت، از نزدیک با مدیر عامل شرکت همکاری می‌کند.

معاون مالی

وظایف اصلی معاونان امور مالی این است که در کنار رئیس و یا مدیر اجرایی شرکت کار می کنند. مسئولیت های اصلی آنها شامل هماهنگی بودجه، تعیین اهداف مالی واقع بینانه و نظارت بر کارمندان سطوح پایین تر در بخش مالی است.

در نهایت حرفه حسابداری که از پر درآمدترین شغل های فریلنسری است می تواند یک گزینه مناسب برای کسب درآمد بدون هزینه باشد.